мога ли да захраня с готово пюре тиква и картоф

  • 5 902
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 71
здравейте, имам един въпрос, на който се надявам да ми отговорите. Зная, че се започва захранване само с един зеленчук отначало, а след това се комбинира с друг, който трябва да се въведе, но моят педиатър ми препоръча да започна захранване с пюре на Хипп - картоф и тиква. Обърках се като четох и почти всичко във форума, относно захранването. Възможно ли така да се дават 2 зеленчука като начало?

# 1
  • Мнения: 27 524
Може. Според мен няма проблем.  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не би трябвало да има проблем,но ако започваш захранването и това е първа храна...незнам.Аз бих се въздържала от комбинация.Свари си картоф в къщи,предложи дори и една лъжичка само,а след 3-4 дни вече без проблем можеш да дадеш и това пюре.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен по-добре захранването да е с  един зеленчук-картоф Peace

# 4
  • Мнения: 71
и аз мислих да започна с картоф, но предвид картофите, които купувам от пазара и не са в много добър вид се притеснявам малко да правя пюре за бебчо. Освен сварен и пасиран картоф трябва ли да прибавя АМ за да е по-рядко?

# 5
  • Мнения: 27 524
Белиш каротфа, режеш на 4 и киснеш за 15мин в студена вода, падат нитратите, ако това те притеснява. Да, може да добавиш АМ, няма проблем. Не пасирай, ще стане лепкаво. Претривай през цедка, става супер  Peace
За мен по-удачно е да се започне с морков или тиква, по-сладникави и вкусни са.

# 6
  • Мнения: 71
Благодаря ви за отговорите. Ще се пробвам първо с картоф и дано да стане нещо като пюре и да го прояде бебока. А това с изкисването заради нитратите не го знаех и ще го пробвам.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз бих предложила като начало само едното.

# 8
  • Мнения: 690
моят съвет също е да почнеш с еднокомпонентно пюре - картоф, морков или тиква ...
вече има на пазара и пюре само от картофи, т.е не е задължително да го правиш вкъщи  Peace мисля, че беше на Семплер  Peace

# 9
Ние преди седмица започнахме захранването с тиква на хип след 5 дни дадох тиква с картоф и нямаше проблем и двете му харесаха но мисля че е по добре да започнеш с един компонент за да следиш как му понасят отделните зеленчуци.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 738
Може,но ако те притеснява дай първо само тиква Peace и след това и тиква с картоф Peace

# 11
  • Мнения: 213
Няма проблем да дадеш направо тиква и картоф. Още повече, че така е по-вкусно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 176
Според мен спокойно може да си даваш тиква+картоф.Аз лично започнах моркоф+картоф и нямах проблеми.Няма за какво чак толкова да се издребняват нещата.

# 13
аз захраних с микс от зеленчуци и нямаше проблем

# 14
  • София
  • Мнения: 15 242
Захранва се с еднокомпонентни пюрета.  Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 5 940
Захранва се с еднокомпонентни пюрета.  Twisted Evil
newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 15 242
Ауууу, объркала съм емотикона.  Embarassed
Трябваше да е този:  Peace , а не този  Twisted Evil .
Сори!

# 17
  • Мнения: 5 940
Нищо, той се възприел като приятелско оззъбване срещу съветващите да се захранва с двукомпонентно пюре. Не, че има много, ама да си знаят.

# 18
  • Мнения: 756
захранвай с еднокомпонентно пюре, ако има някаква реакция така поне ще знаеш от какво е

# 19
  • Мнения: 27 524
Нищо, той се възприел като приятелско оззъбване срещу съветващите да се захранва с двукомпонентно пюре. Не, че има много, ама да си знаят.

Малко заприличваме на клас и дружинната му ръководителка  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 940
Нищо, той се възприел като приятелско оззъбване срещу съветващите да се захранва с двукомпонентно пюре. Не, че има много, ама да си знаят.

Малко заприличваме на клас и дружинната му ръководителка  Laughing
Май, май натам отива Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Съжалявам, че ще се разгранича от класът, но според мен не е фатално да се дават и зеленчукови миксове за съответните месеци. Да не споменавам един доктор, който ме посъветва да не се втелявам и да давам месни (и друг път са ми скачали тук заради него, но не е обикновен луд, а баща на 4 деца и шеф на педиатрична клиника към голяма столична болница)...
По темата: давах еднокомпонентни не повече от 1 седмица. После емнах миксираните. Жив е Шош и няма алергии.  Wink

# 22
  • Мнения: 5 940
То добре, че Шош няма  по принцип алергии...

# 23
  • Мнения: 27 524

Именно.  Peace Напоследък излизаме по темите от здравия разум и се втеляваме много  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
То добре, че Шош няма  по принцип алергии...

А, не се знае. Но не зеленчуковите миксове след 6 месеца ще са проблемът...

# 25
  • София
  • Мнения: 15 242
Нищо, той се възприел като приятелско оззъбване срещу съветващите да се захранва с двукомпонентно пюре. Не, че има много, ама да си знаят.

Малко заприличваме на клас и дружинната му ръководителка  Laughing
Май, май натам отива Laughing

Е, сега остава да кажете и коя е дружинната.   Rolling Eyes  ooooh!

Човек да не обърка един емотикон, еееееееехххххх......

# 26
  • София
  • Мнения: 15 242
Съжалявам, че ще се разгранича от класът, но според мен не е фатално да се дават и зеленчукови миксове за съответните месеци. Да не споменавам един доктор, който ме посъветва да не се втелявам и да давам месни (и друг път са ми скачали тук заради него, но не е обикновен луд, а баща на 4 деца и шеф на педиатрична клиника към голяма столична болница)...
По темата: давах еднокомпонентни не повече от 1 седмица. После емнах миксираните. Жив е Шош и няма алергии.  Wink

Да, но 1 седмица си давала еднокомпонентно, нали?
Не мисля, че е правилно захранването да се започне с 2 зеленчука едновременно.
Като си давала едно седмица 1 зеленчук, след това спокойно можеш да даваш същия+нещо друго. Ето ти двукомпонентно пюре. Като добавиш към тях трети-става многокомпонентно.  bowuu

# 27
  • Мнения: 27 524
Е, сега остава да кажете и коя е дружинната.   Rolling Eyes  ooooh!
Човек да не обърка един емотикон, еееееееехххххх......

 Joy Joy Joy
  bouquet

# 28
  • Мнения: 176
Аз не знам някой да има алергия към картофи newsm78 или тиква, а и към моркови не съм чувала.Ако знаете за проявени такива пишете.Аз и затова не виждам проблем да захрани с това пюре.

# 29
  • София
  • Мнения: 415
Аз също захранвам с картоф и морков. Не мисля, че е проблем.

# 30
  • Мнения: 5 940
Сигурно 90 процента от бебетата нямат алергии, но тъй като преди захранването не можем да бъдем сигурни дали нашето  ще е сред тези проценти щастливи необременени деца, сме длъжни да бъдем внимателни. Не говоря за маниакалност, месец да захранваш само с картофено пюре, например. Захраних сравнително бързо, не съм въвеждала две седмици една храна, но винаги един по един плод или зеленчук. Бързо се стига до миксове, но е небрежност да дадеш, например, тиква, картоф, грах, масло наведнъж.

# 31
  • Мнения: 27 524
но е небрежност да дадеш, например, тиква, картоф, грах, масло наведнъж.

От картоф и тиква до картоф, тиква, грах и масло разликата е от земята до небето  Simple Smile Не смесвайте нещата.  Stop Бебета, минали 6-месечна възраст и  необременени с алергии, за тях няма никаква нужда да се престараваме с неалергенните плодове и зеленчуци.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 940
Блонди, ако захраниш с Ганчев -кратоф и моркови, захранваш, освен с двата зеленчука, още и с глутен и масълце. Дала съм този пример, защото част от зеленчуковите миксове на нашия пазар са именно това.

# 33
  • Мнения: 27 524
Е, да, за Ганчев да, именно затова те са крайно неподходящи за захранване. След това може, но като за начало - не.

# 34
  • Мнения: 71
Благодаря на всички за съветите. Искам само да кажа, че от понеделник захранвам с картофено пюре, което си приготвям вкъщи, но възникна още един въпрос. Предстои ми да пътувам тази седмица и събота и неделя вероятно няма да има възможност да приготвя пюрето, а и няма да сме достигнали до количество колкото едно малко бурканче. Какво да правя - мога ли да му дам някакво друго готово пюре или докато не се достигне количесто за заместване на млечното хранене не може да се въвежда друг зеленчук.

# 35
  • Мнения: 27 524
Може да въведеш друго пюре и да е готово, да.

# 36
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и според мен няма проблем да е с готово, но май е по-добре да е еднокомпонентно т.е. от един зеленчук вземи тиква първо после включи тиква и картоф Simple Smile

# 37
  • Мнения: 610
да няма проблем Peace

# 38
  • Мнения: 266
Може да.Аз я захраних със 2 зеленчука.

Общи условия

Активация на акаунт