Бездомни кучета!!!!

  • 5 453
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 258
нали се сещате щом бабичките ги хранят какво ще стане ако се опита накой да ги прибере?тук имаше такъв случеи и едната дърта направо се свлече пред блока на пракинга и изпадна в истерия!стана мама миа!те за това кучетата са такива "куражлий"!заради бабиерите!има и кротки псета,ама като се размножат....а те незнам по колко пъти раждат в годината ама всеки сезон има по няколко майки с малки кученца! newsm78 а мисля че няма да може всички които са  добрички да се обезпаразитят и кастрират!а и много ми е жал за малките бебета1толкова са сладки  и такива зарази носят! #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
В с.Сеславци има приют  и кастрационен център.Намери от някъде тел.
Нашите бездомни кучета ги прибраха от там и какво стана не знам, но ги няма и сега е спокойствие. Ще питам тази, която организира нещата за тел.
Ще съм ти много брагодарна ако намериш телефона!
И аз ще се възползвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 489
И аз съм от Младост 3 - по в началото. Идвала е и при нас тази глутница един-два пъти - страшна картинка си е!

Нооо. Да се самоцитирам относно това, което прочетох в един блог:

Според "Кучешкия закон" /защото този закон така ги защитава че не можеш с пръст да ги пипнеш/, едно куче може да бъде затворено и евентуално умъртвено само ако бъде доказано предварително че е агресивно /демек ако е сръфало някого/.   Sick

Начи първо трябва да ни нахапят, а после може да ги приберат.
А може и да не ги приберат.
Щото няма място.
В София има само два приюта.

А от Екоравновесие се правят на ударени и освен това имат само два екипа.

# 18
  • Мнения: 1 258
ами те кучетата май имат повече права от хората!то така излиза! newsm78

# 19
  • Мнения: 7 263
И аз съм в Младост - тук винаги е имало проблем с кучетата. Е освен в годините, в които Младост 4 беше населен с виетнамци Wink
Спомням си, че някъде 2002 педиатърката ни беше нападана от кучета / тогава живеехме в един краен блок / и се налагаше да ходим при нея всеки път или да отидем да я вземем с кола, а тя е иначе страшно отзивчив и сърцат човек.
Лично мен ме нападна едно преди около месец докато тичах. Да не говорим, че големият ми син си е направо с психотравма от тази измет.
Вече са ти посочили темата виждам, а в моя подпис има и линк към петицията за решаване на този така наболял проблем - прочети я и ако  не си против подпиши и препрати на познати.
Изумявам се, че дори в бизнес парка е пълно с пумияри. Доста често лаят и се спускат и поне тук където ежедневно има толкова хора никой не взима мерки. Twisted Evil

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 16:51 от Lennyh

# 20
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз съм любител на кучетата, но не мога да се примиря с това по улиците. Още съм потресена от случая с малката дъщеричка на една съфорумка  ooooh!
Подписах петицията на Лени с две ръце  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не понасям бездомните кучета. Нападали са ме и от тогава изпитвам ужас от глутници. Живе в Надежда. Около блока ни има около 10 бездомника, които са станали агресивни и нападат. Писах до общината, но не ми отговори никой. Сега видях , че има тел. и адрес на Екоравновесие мисля да пробвам и там, дано има резултат, че децата няма къде да играят от тези помияри.

# 22
  • Мнения: 73
аз също съм от надежда при нас положението е същото аз съм се обаждала в екоравновесие  над 20 пъти нищо.Много се надявам на петицията иначе не знам или впрочем знам #2gunfire

# 23
  • Мнения: 1 479
Да се похваля:имаме си 10 броя кучета хранени от пазачите на болница "Света Анна".Свободно си се разхождат по детската площадка зад блока ми.Нощно време спим "комфортно",когато се разлаят! ignore2

# 24
  • Мнения: 256
И аз съм в Младост 1- до пазарчето. Е то първо с бабичките трябва да разрешим проблема. Като ги гледам сутрин с тенджерите, направо ми призлява. Заради многото кучета около блока си е доста страшно да обикаляш градинката, особено по тъмно. Винаги си вадя ключовете още преди да наближа блока, за да се мушна бързо във входа. Но, вече е различно, виждате лентичката. Днес докато си отворя входната врата няколко дойдоха на близо. Вярно вече си мисля да си купя  #2gunfire, а и след още малко време с количката ще ми е по-трудно.
Ако знаете какво видях на пазара днес! Мамите от Младост 1 знаят сергийките с бельо и дрехи тук. Е, в една от тях, докато разглеждах едни чорапки, си лежаха 3 кучета около продавачката в някакви кашони.  Shocked

# 25
  • Мнения: 1 479
И аз съм в Младост 1- до пазарчето. Е то първо с бабичките трябва да разрешим проблема. Като ги гледам сутрин с тенджерите, направо ми призлява. Заради многото кучета около блока си е доста страшно да обикаляш градинката, особено по тъмно. Винаги си вадя ключовете още преди да наближа блока, за да се мушна бързо във входа. Но, вече е различно, виждате лентичката. Днес докато си отворя входната врата няколко дойдоха на близо. Вярно вече си мисля да си купя  #2gunfire, а и след още малко време с количката ще ми е по-трудно.
Ако знаете какво видях на пазара днес! Мамите от Младост 1 знаят сергийките с бельо и дрехи тук. Е, в една от тях, докато разглеждах едни чорапки, си лежаха 3 кучета около продавачката в някакви кашони.  Shocked
Ууу,тия ги пропуснах!За тях се грижат 2 девойки все още без семейство и деца.

# 26
  • Мнения: 1 258
 In4oka  вярно ли за кучетата?ти ме разби!!в кашони!немога да повярвам!!!!!!!!!!!!то не е наглост,не е чудо! #Cussing outнайстина на пазара на младост 1 ги има много,ама тва с кашоните беше унукално!!!! #Crazy

# 27
  • Мнения: 256
Да, съвсем сериозно, до кашоните с бельо. И аз гледах като идот, думи не можах да намеря и просто си подминах!

# 28
  • Мнения: 1 258
това на нищо не прилича!а болестите дето ги носят,а това че са мръсни?или на кой му пука че там има бельо?ама какво се учудвам!?те вече са навсякъде!да не говорим че вчера ми се случи нещо ужасно!ходих до аптеката(добре че бях сама а не с лапси)и на връщане едно голямо черно куче вървеше след мен и се опитваше да ми се качи отгоре явно да ми прави хубави работи!май беше разгонено!така се уплаших!ударих го с торбата която носех ама то не се маха!много нагло псе!и уж са ми комший тези дето бяха пред блока ама само гледаха.никой не си направи труда да направи нещо!едвам се прибрах!в този момент който затворих входната врата си помислих:"това се случва на мен!а ако беше някое дете,ако беше моето дете?" #2gunfire #2gunfire #2gunfireи днес като излезнах само се углеждах за това куче!ама няма и следа от него!

# 29
  • София
  • Мнения: 38 489
БАУ!

http://www.kenanoff.com/blog/archives/272#comment-506

Ето ви линк, където можете да прочетете каква е печалната истина със Закона и да си отговорите на някои въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт