мили мами , може ли да дам дуфалак на 2 месеца сме

  • 2 334
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 422
мами , днес е 3 ден откакто не сме акали , преди акаше на ден по 5 пъти сега вече се притеснявам, взех и дуфалак на пакетче , казаха ми че сиропа бил същия да пробвам , но на листовката нищо не пише , нито колко пъти на ден се дава нито от колко месеца може да се дава нищо , пише само 5 мл. Моля ви споделете ,по колко да и давам ,  ooooh! на кърма сме , вечер се дохранваме , и през деня почнахме вече , защото явно кърмата не ни стига ,все беше гладна и не спеше през деня , милата

# 1
  • Мнения: 1 554
можеш да,5 мл ако до 3 4аса не се изака още 5 мл.НО може да няма какво да ака бе.Нали е била гладна,а и бебетата по4ват да усвояват млякото и по рядко по4ват да акат, не се шашкай Hug

# 2
  • Мнения: 422
оф ми не знам само пишка и се напъва милото и само пръцка , и изплаква такава и пак се напъва ,, а и преди така се хранеше ама акаше по 5 / 6 пъти и то бая ,, а сега като пръцне мирише лошо !

# 3
  • Мнения: 491
Да,можеш да даваш,аз съм давала на вашата възраст.

# 4
  • Мнения: 9 814
Освен дуфалак може да пробваш да смениш и АМ, защото проблема може да идва и от него.

# 5
  • Мнения: 422
даваме и аптамил компорт уж за по добро храносмилане .за кармачета , мисля че е добро

# 6
  • Мнения: 355
Не се притеснявай дали е само от храната - до човече си е. На тази възраст моите две дъщери близначки бяха само на кърма. Точно на 2 мес. едната беше с разстройство, другата - на Дуфалак. Mr. Green И до сега са така - едната е с бърза система, другата седи на гърнето и се мъчи горката...

# 7
  • Мнения: 7 201
PeaceСтава и за кърмачета.

# 8
  • Мнения: 6 443
Според мен се консултирай с педиатъра на бебчето. Peace

# 9
  • Мнения: 46 536
Пръцкането и напъването може да са симптоми на колики.

Преди да даваш лекарства, пробвай да ядеш разхлабителни неща, щом кърмиш Peace и масажирай коремчето като започнеш от пъпчето и продължиш по посока на часовниковата стрелка.

Ако не се изака още 1-2 дена, консултирай се с лекар за Дуфалака. А ако се изака и акото не е твърдо, а нормално, значи няма запек, а просто усвоява много добре храната, което е нормално за бебета на тази възраст  Peace

# 10
  • Мнения: 610
Да става и ние пиехме.Бяхме на смесено хранене,пиеше Аптамил,но накрая минахме на Фризовом и бях много доволна.

# 11
  • Мнения: 48
Можеш да дадеш става за малки бебета , но аз смятам ,че е по добре да смениш млякото има такива за запек . За фризовом съм сигурна , но мисля ,че има и на други фирми. Моята също по това време беше почнала по нарядко да ходи ,но си се мъчат милите като не се изхождат.за това най- добре и помогни да свърши работата. винаги е най- добре да се консултираш с педито преди да действаш.Желая ти успех и бебчето да се оправи.Имам листовка на сироп и пише за кърмачета - 5мл. newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 6 364
мила мамо, при бебе на 2 месеца винаги питай педиатъра за лекарства, а не форума!

# 13
  • Мнения: 690
и ние сме като вас - на смесено хранене ... Имахме и същия проблем с акането - докато не смених АМ-то, лактана Био наистина помогна Peace
освен това опитай да изпиеш за няколко часа сок от круши, примерно Капи  Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
може,а педи какво казва

# 15
  • Мнения: 911
Мине се, не мине известно време - и все едни и същи теми с различна дата.
Маме, първо тук не е педиатрична консултация - въпроса, както вече доста са ти казали, трябва да си го зададеш на лекаря; после - не казваш детето как и колко се храни, как се чувства, коремчето подуто ли е.... не забравяй, че на тази възраст стомаха започва да се регулира.
Ако бебето се чувства добре, няма промяна в настроението не виждам защо трябва да го блъскаш с химия.
Последна дума обаче има педиатърът. Peace

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Консултирай се с лекар!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
тук можеш да прочетеш за Дуфалака.Според мен изчакай още един ден.Прави масаж на коремчето по часовниковата стрелка и можеш да дадеш млякото малко по-топло/задължително пробвай на ръката си/.

# 18
  • Мнения: 781
В момента и ние сме на Дуфалак по 5 мл. сутрин на гладно, така ще продължим една седмица независимо, че вече ака. Надявам се да се регулират нещата а уж сме само на кърма ooooh! и ми прави впечатление, че масово бебчетата са с подобен проблем ooooh!
Консултация с лекар ти препоръчвам Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен се консултирай с педиатъра на бебчето. Peace
  точно така  Peace

# 20
  • Мнения: 1 031
Според мен можеш да даваш.
Но все пак се консултирай с педиатъра.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И ние сме с този проблем.Изцяло сме на кърма.Разбира се консулирахме се с лекар и какво мислите ми каза-да й давам сокче от ябълка по 1 лъжичка и всеки ден да увеличавам дозата,а аз все си мисля,че ни е рано за това,доколкото съм чела.И вчера й направих чай "Блевит"Л,имаше ефект от него,но и аз смятам да го давам 1 седмица поне,та дано нещата се оправят.Та нашето педи това препоръчва или клизма с термометър,която ние пробвахме,но без ефект,или сок от ябълки.

# 22
  • Мнения: 1 900
Консултирай се с педиатъра си Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 231
Може на 2м бебе. Но докторката при която ходихме ме посъветва тогава, да не давам по 5мл. както пише на опаковката, а по 2-2.5мл, и то не всеки ден, за да не стават лениви червата, а и за да не се получи обратният ефект.

# 24
  • Мнения: 422
консултирала съм се и след това пуснах темата , педито ми каза да й дам дуфалак , но не ни помага ,,,,,,,,,,,,,,,вече е 4-ти ден и нищо и с термометър пробвахме и пак нищо

# 25
  • Pb
  • Мнения: 1 183
може, но за кърмачета е сиропа само. Разликата м/у него и прахчетата незнам каква е, но от различни лекари знам, че за малки деца се изписва само от сиропа.
Иначе незнам кое е по-малкото зло - Дуфалак или разхлабващите сокове, може би това, което е по-близко до природата, незнам.

# 26
  • Мнения: 745
Дадох няколко пъти на вашата възраст.

# 27
  • Мнения: 4 753
Ако коремчето на бебчо е меко по-добре нищо не му давай... 4 дена нищо не са, може да усвоява добре храната, така че и да му дадеш Дуфалак може нищо да не изака и да се шашнеш още повече. Изчакай още ден-два и тогава му дай, но възможно най-малко....

# 28
  • Мнения: 7 723
Може, ама не е много препоръчително.
Що не пробваш първо с масажи?

# 29
  • Мнения: 1 900
Добре де, педиатърката ти какво каза след като разбра че след 4 дни не е подействал дуфалака. По принцип го дават до втория прием, че действа, но ние сме имали периоди когато след 5 приема чак тогава, но това беше когато се захранвахме и явно е било от новата храна.

# 30
  • София
  • Мнения: 627
И аз давах като беше на 1,5 месеца, но нямаше полза.

# 31
  • Мнения: 502
и ние имахме същите проблеми по това време.моята педиатърка изписа дуфалак, но каза в краен случай, а и сменихме мялкото с фризовом и нешата се оправиха. тогава бяхме на нутрилон комфорт, който вече е аптамил комфорт. иначе Ивка е имала по 3,4 дена без да ака.

# 32
Синът ми получи запек от Аптамил АР който почнахме заради рефлукс, преди това нямаше проблеми. Давала съм Дуфалак по препоръка на педиатъра още от първия месец и винаги е действал. След това минахме на Фризовом защото повръщането му не спя и спря да се запича. Така че при нас определено беше от млякото. Според мен е важно да се разбере от какво е запека и ако е от млякото да се смени така няма да се налага да даваш лекарства. Иначе според педиатъра Дуфалака е напълно безвреден и не води до привикване.

# 33
  • Мнения: 210
Комбинирай всичко-масаж,тернометър,мушкато,нова Ам,което не запича и дуфалакт може малко ,но не прекалявай. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 4 590
мила мамо, при бебе на 2 месеца винаги питай педиатъра за лекарства, а не форума!

Точно така. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 522
Не бързай с дуфалака. Бебетата на кърма след първия месец може да не акат и до 10 дена - така пише в книгата на Спок например. Свързано е с по-доброто усвояване на храната и съответно по-малко има какво да акат. Ние сме на 4 месеца и половина и един ден акаме 4-5 пъти, после 1-2 дни нищо, а се е случвало и 4-5 дни да не ака. Така, че не се притеснявай и не бързай да даваш дуфалак.Пръцкането и напъването може да са симптоми на колики. При нас поне беше така.


Общи условия

Активация на акаунт