Бъркат ли ви се......??????

  • 5 034
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47
Не  ми  се  бъркат  в  живота,пък  и  сме  надалеч.Живеем  на  300км  от  едните  и  другите,макар,че  понякога  съм  имала  нужда  от  помощ.Е,справяме  се  някак.Но и  моето  мнение  е  да  казваш  нещата  в  прав  текст.Ние  така  решихме  проблема  още  в  началото.Като  се  роди  малката"Как  ще я  кръстите?"  и  ние  двамата"Ще  решим  както  искаме  ние".Така  и  стана  и  нямахме  проблеми,вече  не  питат  по-много.

# 46
  • Мнения: 3 675
Добре дошла в клуба! Mr. Green Защо имам чувството, че това което пише авторката се отнася и за моята майка.Съветът ми е - да престане да й обръща внимание и ще спре да дудне. Sunglasses

# 47
  • Мнения: 742
Бъркат ми се и от двете страни, но не ми пречи. Обикновено се съгласявам и после постъпвам както намеря за добре. За тях май по-важно е да бъдат изслушани.
Peace

# 48
  • Мнения: 4 733
Ето заради това в нашия дом Майките идват максимум веднъж месечно. Идеално ми е Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 322
Тя и моята се опитва да се бърка, ама съм и клъцнала перките отдавна. Иначе тя си ми е едно от най-скъпите същества на света.

# 50
  • на село
  • Мнения: 830
 Аз имах същия проблем със свекърското тяло./живеем сами/Траях ги около 1 година.Накрая им казах-наглава с мен няма да излезете.Ако искате да цари мир и любов-няма да се месите в нищо.Ако не-цял живот ще се дърлим.Подейства.

# 51
  • Мнения: 363
с намек не става!
бъди директна!!!
аз нямам този проблем - майка ми знае, горката, че реша ли нещо, го правя,  квото и да ми струва!

# 52
  • Мнения: 1 447

 радвам се,че на мен не ми се бъркат,но в началото на брака ни и при мен беше така
Един ден и казах,че много я обичам нямам нищо против нея,но искам да ме остави сами да вземаме с
мажа  ми решенията в нашето семейство,все пак сме две отделни семейства всеки да си гледа неговото

# 53
  • Мнения: 125
Мойта майка е същата, от свекърва оплаквания нямам, но майка ми е способна да ме изкара извън нерви.Но това разбира се, ако и го позволя.Избягва да ми се бърка, защото не й мълча и казвам всичко в прав текст, колкото и да е болезнено.Трябва да разбере, че не трябва да се бърка, защото вече сама мога да решавам за себе си, какво да правя и какво не.
Все едно аз съм го писала....
Казвай директно - майка ти е....ще се посърди, посърди, пък ще и мине  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 128
Мойта майка е същата, от свекърва оплаквания нямам, но майка ми е способна да ме изкара извън нерви.Но това разбира се, ако и го позволя.Избягва да ми се бърка, защото не й мълча и казвам всичко в прав текст, колкото и да е болезнено.Трябва да разбере, че не трябва да се бърка, защото вече сама мога да решавам за себе си, какво да правя и какво не.
  Мога само да добавя, че и на свекърва ми казвам всичко в прав текст и и казвам ако почне с глупостите че е като майка и тя се смее , но си взима бележка ! Майка понеже иска да вижда бебето и се отсърдва бързо ама и държи влага!!!

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Никой не ми се бърка ................. смеят ли  Joy

# 56
  • Мнения: 263
Бъркат ми се, да - собствените ми родители. Не им позволявам, обаче. Те си държат на своето и аз на моето. Не мога да ги променя, пък и няма за кога вече. И двамата са зодия лъв и много властни. Не си говоря с майка си вече втора седмица и ми е много тежко. Поне споделих и може да ми олекне.

# 57
  • Мнения: 141
При мен е същата работа! По принцип свекърите не ми се бъркат, може би защото сме далече едни от други и не се виждаме често.
Но майка ми и маща ми винаги се бъркат. Третират ме като тяхното малко момиченце, а аз съм жена на 30 години и смея да кажа, че имам акъл в главата си и още повече- мога да си служа с него.
1. Майка ми постоянно ми "напомня" неща, които трябва да правя
2. Държи ми сметка за какво си харча парите  Close- това много го мразя
3. Когато направя грешка постоянно ми я натяква след това с култувата реплика- " Нали ти казах", " Умния човек се учи от грешките на другите" и тн и тн...  #2gunfire
4. Като сме заедно и почна да готвя нещо постоянно ми казва- "не така, трябва да го направиш еди как си." Това също ме побърква, защото аз обичам да си творя в кухнята както аз си знам.
5. Като тръгна да мия чиниите постоянно ми прави забележка, че не трябва да се разхищава толкова вода
6. Имаме си котарак и много си го обичаме със съпруга ми. Майка ми изобщо не обича животни. Та скоро ще се местим в нов апартамент заедно с котарака. Майка от около 2-3 месеца постоянно ми дудне да го "разкараме" котето, щото щяло да издере мебелите и да направи апартамента на нищо; как не ми е било жал в нов апартамент да пусна тоя " звяр"....
И куп други неща....
Много се дразня, много се ядосвам, понякога повишавам тон, за което после съжалявам, щото все пак ми е майка, но....  Въпреки всичко много си я обичам- такава, каквато е. Знам, че тя би направила всичко за мен и просто вече като почне да се бърка и да дудне гледам да не й обръщам внимание, за да не "подпаля пак моторетката".

А последното нещо, което баща ми каза беше направо върха. Отиваме ние до апартамента да пооправим туй онуй и съпруга ми отиде до банята да си измие ръцете. След малко баща ми от банята се обажда:
- " Кой последно си ми ръцете"
Съпруга ми:
- Аз
Баща ми:
- Ела да видиш какво си направил
Отиваме в банята аз и съпруга ми и гледаме, ама нищо нередно не виждаме
Баща ми
- Като ползваш чешмата няма да оставяш смесителя на батерията на средно положение, че така се харчи повече топла вода Shocked
И двамата с мъжа ми бяхме шокирани и хем се подразнихме, хем ни стана смешно...

Но и баща ми си го обичам. Знам, че мога да разчитам на него на 100%. Много разбира от майсторски неща и много ни помага, затова гледаме също да не си слагаме на сърце неговите странности.

Та така Rolling Eyes

# 58
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
          И аз преди се карах, опъвах се, ама смисъл никакъв. Никого не можеш да промениш. Свекървата има надежда да се обиди и да спре да се бърка  Mr. Green, ама мама... Аз правя така - ако съм изморена и видя, че тя звъни - просто не вдигам. Като се чуем, ако подхване неприятна за мен тема, се опитвам да я сменя или се оплаквам, че ме боли глава, или ще влизам в банята....  Завъртам разговора за нея, за нейните проблеми, за нейните приятелки... Тя почти не знае, какво се случва около мен. И така, хем тя доволна, че се интересувам от нея, хем на мен ми е по-спокойно. Няма смисъл от отрицателни емоции. И ако мога, си ги спестявам.  Peace

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
Моите се бъркат доста и затова съм във вечен конфликт с тях.

Общи условия

Активация на акаунт