Кога започнаха децата ви да пият от чаша с накрайник

  • 2 434
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Моят син/1 год./ като му дам чашата и все едно му давам отрова #Crazy а по принцип пие адски много вода.Но от накрайника прави едни такива муцуни  Crazy и не иска и да опита даже.

# 1
  • Мнения: 200
И при мен е така Въобще не опитва.Ако пиете сокове пробвай с тях ,ние и това не пием

# 2
  • Мнения: 6 390
Аз чашата с накрайник я давах още към 5-6 месец като си регулира малко движенията - като играчка й го давах - нали всичко лапаше... и накрайника го целеше с уста... един ден се задави, защото не очакваше че тая играчка е по така и може да пуска нещо ако смукне ... и така някакси неусетно за мен от играта пропи с чашата

# 3
  • Мнения: 4 965
Моите първо се научиха да пият от обикновена чаша - около годинката, а после чак се научиха от тази с накрайника /по-скоро си играеха с нея - така и не започнаха да я харесват/.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
На моята дъщеря й предложих авентския накрайник към 8 мес. някъде.Изобщо не го харесваше и неискаше да пие с него.Прибирах го и го вадех на известни периоди от време,ако евентуално с порастването си промени мнението,но така и не го хареса.На 1г. й подариха чаша със сламка и много й допадна.Дори пропи вода основно покрай нея,преди от шишето почти не пиеше.Ползваме си нея и не мисля да купувам каквито и да било други чаши с накрайници повече.

# 5
  • Мнения: 1 367
Купих чашка с мек накрайник преди около два-три месеца,но момчето не  искаше да пие от нея,а по принцип пие много течности.Скрих я за известно време и от около месец я предлагам пак.Сега няма проблеми.Скоро ще купя чашка с твърд накрайник.Ако не иска детето,не го насилвай,изчакай малко и опитай пак,все някога ще стане.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Пие с чаша с твърд накрайник от 11 месечен

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
Малко над годинка....преди това не можеше да схване какво се прави от това чудо...после си станаха голяма любов Wink
Може да пробваш с др модел....

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Чашата с накрайник ми беше най-безполезната вещ. Изобщо не пожела да пие от нея, а директно си започна от обикновена чаша.

# 9
  • Мнения: 2 197
Tвърдия накрайни чак напоследък го приема и то в краен случай. Мекия - от годината си го приема абсолютно нормално.
Пропи директно със сламка от 8-мия месец.

# 10
  • Мнения: 9 814
Кати прескочи чашките с накрайник и мина направо на обикновена чаша за вода вкъщи, навън носехме шише от минерална вода. Беше на 11 м. При нас всякакви опити да пие от чаша с твърд или мек накрайник се оказаха безуспешни.

# 11
  • Мнения: 645
Не си спомням точно, но някъде около 8-ми месец. Нямаше проблем. Свикна бързо.

# 12
  • Мнения: 729
Все още не иска чашата с накрайника.

# 13
  • Мнения: 295
Моя син отказва шише,от 4 месеца не съм му давала изцедена кърма или вода и е забравил какво е да пие от биберон.Сега е на 6м,от както го захраних преди месец се опитах да дам вода,че нали хапва твърди храни,но не иска.Купих чаша на Авент  с накрайник и долу-горе дръпва по нчкоч-друга глътка докато си чеше венеца с накрайника и си играе с чашата.Иначе и от чашка муд авам,но на 4тата глътка се олива.

# 14
  • Мнения: 106
Моята си пие савсем спокойно...Дадох и на 10 месеца като беше...Не ми е правила проблем Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 627
Моят син/1 год./ като му дам чашата и все едно му давам отрова #Crazy а по принцип пие адски много вода.Но от накрайника прави едни такива муцуни  Crazy и не иска и да опита даже.

И ние сме така. Пробвах да сложа вътре сок, но ефекта беше същия .

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не съм пролзвала чаши с накрайник. Просто малко по малко започнаха да си играят с чашки и лъжички, да гледат от нас и да ни подражават и се научиха.
Не мисля, че чашите с накрайник имат някаква полза за децата. По-скоро възпрепятстват естествения процес на учене за пиене от чаша. Децата много добре забелязват някои физични закони, например това, че водата се излива от чашата ако наклониш чашата твърде много. При чашата с накрайник има капак, който не позволява на течността да се излее и детето истава с грешно впечатление за поведението на обектите в конкретната ситуация.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 7 мес., бързо свикна, още ползваме такава

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
На 1г. и 2-3м. му купих чаша с мек накрайник.
На 1г. и 5-6м. пропи от чаша с твърд накрайник.
Лятото ще го пробвам и с чаша на Дисни със сламка.

# 19
  • Мнения: 756
pie ot chasha ot kraia na 5 mesec i se zabavliava

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
От чаша с мек накрайник , моя калпазан почна да пие когото беше някъде на 7-8 м  Wink

# 21
  • Мнения: 9 973
давам от 6м.,но много се дави.....

# 22
  • Мнения: 1 032
Никога не е пила от чаша с накрайник. Не че не купих де  Mr. Green Просто двете взаимно не се харесаха. След годинката някъде, пробвах със спортните шишета за минерална вода и със сламка. С тях свикна много бързо, с обикновена чаша не мога да си спомня кога се научи. Взех и няколко пластмасови чашки, за да съм спокойна че няма да ги счупи и да се пореже и под формата на игра свикна.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
На 9 месеца започна да пие от чаша с мек накрайник. Някъде около годинката сменихме с чаша с твърд накрайник. Към година и 3-4 месеца започна да пие от сламка. Но от обикновена чаша още не може да пие. Олива се, не може да свикне, че трябва да повдига полека чашата, а си я излива цялата  ooooh!

# 24
  • Мнения: 625
Детето ми започна с чаша със сламка на 1 годинка и до сега обожава сламките.

# 25
  • Мнения: 3 092
на 10м като пропи вода .

# 26
  • Мнения: 1 029
никога, направо мина от шишето към "истинска" чаша Grinning

# 27
  • Мнения: 1 586
Хриси все още не иска да пие от такава чаша,въпреки,че имаме две.... Crazy но за сметка на това пие без проблем със сламка и вече прави опити да пие от нормална чаша. Peace

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 13 месеца

# 29
  • Мнения: 2 622
Чаша с мек накрайник предложих на около 9-10 месеца,но бързо се отказах,защото накрайника(на авент)се захабяваше бързо,а не си струва всеки месеца да давам 5лв.за нов #CrazyПродължихме на биберон до към 1г.6м.,после взех магическата чаша на авент,с твърд накрайник и досега сме с нея.Имам още една тренинг чаша на Нуби за сокове,пак с твърд накрайник.

# 30
  • Мнения: 1 447
 Моята дъщеря започна да пие от чаша с накрайник на 8 месеца,а сега ще видя сина ми кога ще започне той е на 6месеца

# 31
  • Мнения: 999
Голямата пие от 6-ят месец

# 32
  • sofia
  • Мнения: 73
Ние започнахме на 6м. първо със сламка и се научи без да иска.Бях си взела сокче и толкова жално ме гледаше ,сложих му сламката в устата и стиснах кутийката и така започна,но с чашката ни беше по-трудно и все пак около8-9м. схвана как става.

# 33
  • Мнения: 858
На моят син не му харесват все още чашите с накрайник.Даже от сегашната ми гледна точка ми се виждат доста излишно нещо.Научи се на 6-7 месеца да пие със сламка,после от обикновенна чаша...и така  тези с накрайника си стоят.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Около 10-я месец почна да пие от чашка с мек накрайник,но си предпочиташе биберон.Проблемът с биберона беше,че след като се напие,започва да се полива с вода и ако не я видя на момента...сещате се какво става.Затова и купих магичната чаша на Авент с твърдия накрайник преди около месец.В началото не я искаше,но постепенно свикна.Прибирах я,после п Peaceак и я давах и така...вече пие от нея

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 556
На 6 месеца му дадох да пие от чаша с мек накрайник.Хваща си я за дръжките и си пие.Много си я харесва.

# 36
  • Мнения: 172
И двамата започнаха на 1 годинка да пият от такава чаша,а малкия все още пие от нея.

# 37
  • Мнения: 2 220
Някъде след 6-ия месец. Той беше изключително на кърма и обикновените шишета с биберони почти не ги познаваше.

# 38
  • Мнения: 3 695
След 6-я месец предложих вода в шише с накрайник, резултата - почти никакъв интерес.  Sad Смених какви ли не чаши и накрайници, от тях пиеше, но почти нищо, от обикновена чаша пие, но се дави и олива. На година и 2 месеца (най-накрая Simple Smile) пропи по-големи количества от авентския, като видя от друго бебе.  Laughing
Успех!  Peace

# 39
  • Мнения: 525
Към края на 6-я месец.
Пие си фрешче с особено удоволствие. Wink

# 40
  • Мнения: 84
Купувала съм и с мек накрайник и твърд и шише със сламка, но бандита нищо не харесва, той си знае само шишето с биберона Simple Smile

# 41
  • Мнения: 569
  И при нас е същото положението- само си играе с нея , пробвала съм няколко пъти , ни сок(той и сокове не иска) , ни вода пие от нея , а иначе вода си пие и то доста от шише...

# 42
  • София
  • Мнения: 437
На 1 годинка. Преди това само си чешеше венците с накрайника.

# 43
  • Мнения: 1 006
Не иска да погледне каквато и да е чаша с накрайник.Пие само с чаша със сламка.

# 44
  • Мнения: 1 264
Не е пил вода от такава чаша. Научи се да пие направо от нормална чаша. Сега през деня водата си е пие от чаша, през нощта от шише.

# 45
  • Мнения: 4 451
Около 10-тия месец и двете. Но на Василена повече и допаднаха чашите със сламка.

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Малко след годинката започна да пие от чаша с твърд накрайник. Сега вече се усъвършенства - с голям замах пие сама  Laughing

# 47
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
С мек накрайник от 8 месечен, с твърд - от годинката  Simple Smile

# 48
Ние използвахме накраиник само когато излизахме,за по-удобно!Впрочем ние започнахме да пием направо от чаша,когато станахме на годинка.

# 49
  • Мнения: 402
днеска (на 7 мес и половина сме  Crazy) пробвах за 1ви път да му дам да пие от чаша с твърд накрайник, но резултатът беше просто игра с нея и пак прехвърлих водата в биберон  Tired

# 50
  • София
  • Мнения: 5 719
От 5 месец,с силиконов и с твърд пием зависи коя чаша ще му дам Peace

# 51
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами и дъщеря ми в началото беше не толкова ентусиазирана да пие от чаша с накрайник.На 10 месеца си пиеше от нея без проблем.Сега я уча от чашка и сламка да пие,но все още няма резултат,а и не бързам всъщност. Peace

# 52
  • Мнения: 4 362
Мисля,че около 6-ти 7-ми месец  Rolling Eyes

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И Тери не пропи от нея.Минахме на чаша със сламка.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Около годинката започна да пие от такава чаша

# 55
  • Мнения: 8 228
С чаша с накрайник и клапа започна да пие на около 8м. Давах му я и преди това, но понякога отпиваше от нея, друг път не - използваше я предимно за игра. На 8м изведнъж реши, че ще пие само от нея и казахме сбогом на шишетата с биберон. Вече може да пие и от обикновена чаша, но трябва да внимавам колко е пълна, как я държи и т.н. за да не се залее или да не реши да си направи басейнче на пода. Така че за мен чашата с накрайник и клапа си е голямо улеснение, защото може да се обслужва с нея абсолютно самостоятелно и то безопасно.

# 56
  • Мнения: 1 322
Шише със сламка от 8 месечен.

# 57
  • Мнения: 959
Преди около един месец.
Но, много се дави като отпие. Confused

# 58
  • Мнения: 270
Около 1-година.

# 59
  • София
  • Мнения: 361
Алекс пие от 10м, но първо започнахме със соковете в кутия и сламка, първо с тях се научи и после всичко което беше със сламка засмукваше моментално Peace

# 60
  • Мнения: 1 766
на 6 месеца му предложих вода от такава чаша и доста бързо схвана как се пие. Аз мислех, че трудно ще се научи, защото от шише и до днес не може да пие...

Общи условия

Активация на акаунт