Гоблени-21

  • 76 678
  • 519
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 496
Уффффф, болната ми тема за Гериката  Sick Sick Sick Sick Sick
Лично съм имала контакт с лицето Гергана и меко казано е неприятна, некоректна и т.н..
Може би както Хипатия не понася Милена стил, така аз изпадам в ужас от лицето Гергана. Знам, че подменя конците на "оригиналните" Дименшънс, но това е друга тема. Да не говорим, че "представителния" магазин на Дименшънс за България е една барачка  NaughtyПросто не се стърпях.
Ето защо Дименшънс шия оригинал, но от Америка.


Не споря, поне спрямо мен за тази поръчка си свърши работата перфектно,а от телефонния разговор впечатленията ми са отлични. За конците не зная- не съм виждала оригиналните им конци и нямам база за сравнение.

# 436
  • Мнения: 161
Знам, че подменя конците на "оригиналните" Дименшънс, но това е друга тема.
Ето защо Дименшънс шия оригинал, но от Америка.

и аз бях чела някъде по форумите, че подменяли конците и за това реших да си ги комплектовам сама с ДМЦ. Естествено най-добре е да се шие оригинала, но незнам как да си поръчам директно от Дименшънс. Ти как ги поръчваш от Америка - от сайта ли? А как става плащането?

# 437
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
а тогава и аз да си забия питането  Simple Smile
Като конвертирате от Дайменшънс на ДМЦ цветовете съвсем точно ли съвпадат ?
Питам от любопитство, бях чела някъде, че конците на Дайменшънс са специално багрени и цветовете не съвпадат напълно  Hug

# 438
  • Мнения: 161
а тогава и аз да си забия питането  Simple Smile
Като конвертирате от Дайменшънс на ДМЦ цветовете съвсем точно ли съвпадат ?
Питам от любопитство, бях чела някъде, че конците на Дайменшънс са специално багрени и цветовете не съвпадат напълно  Hug
Естествено че се получава разлика, но ми се струва че е много малка - поне в този гоблен "Ангелска целувка" който ших с ДМС като че ли цветовете ДМС са малко по-тъмни, но пък и гоблена някак си е по-ярък - поне по сравнение с оригинала как изглежда на екрана на компа Simple Smile. Не съм виждала ушит оригинал на Дименшънс наживо. Много ще ми е интересно да ги сравня двата.

Айде почвам с хвалбите, като предварително се извинявам за лошото качество на снимките, но разполагам само с GSM  Hug :

Това е "Ангелска целувка" на Дименшънс - ушит по схема от нета и с ДМС:
http://www.foto.bg/data/4905/medium/Angelska_celuvka.jpg

Това е "Mother's Joy" също на Дименшънс  - съвсем съм в началото - също по схема от нета и с ДМС:
http://www.foto.bg/data/4905/medium/1403.jpg

Това е "Сиси" на Вилер - подарък от майка ми - единствения засега сложен в рамка :
http://www.foto.bg/data/4905/medium/15110.jpg

Това е "Триръката мадона" на Вилер - моя първи ушит гоблен :
http://www.foto.bg/data/4905/medium/1428.jpg

Този не знам как се казва - подарък ми е също от майка ми за раждането на вторият ми син :
http://www.foto.bg/data/4905/medium/1434.jpg

Това са първите опити на моят съпруг в шиенето на гоблен - все още не е довършен :
http://www.foto.bg/data/4905/medium/1454.jpg

А така си държа конците когато шия  - направила съм си поставката от пластмасова папка и само сменям етикетчетата със символите за следващия гоблен - всичко това е сложено в плик, за да не се цапа:
http://www.foto.bg/data/4905/medium/1531.jpg

 Е, това е засега скромната ми колекция Hug


# 439
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 020
Хубави гоблени, но най много се впечатлих от опита на мъжа ти Laughing

# 440
  • Мнения: 2 933
Alexandra,
много е красив гоблена ,който си избрала.
Но на мен почти всички дизайни на  Dimensions ми харесват.Simple Smile
Ето тук сложих схемата, която е сканирана много добре ,
а тук слагам преработения с Паттерн Макер вариант.
Не съм сигурна доколко е точно направен, но поне може да ти помогне при подбора на цветовете.



Goody,
някои цветове от палитрата на Dimensions съвпадат съвсем точно , други не толкова.
Но подбрани внимателно малко разлика в нюанса не разваля крайният резултат.
Ето  vvvitality се е справила много добре с подбора им и гоблените и са все едно шити по оригинална схема:)

Тук сложих един конвертор.Правен е от една рускиня мисля. Поне на руски пише
Та тази рускиня е отбелязала кои цветове от палитрата на ДМЦ и Мадейра напълно съвпадат с тези на Dimensions.


# 441
  • Мнения: 858
Добро утро!



vvvitality много ти е хубава ангелската целувка Blushама аз не бих се наела с гоблените на Дименшънс -сигурно има 10 вида бод ooooh!
Майсторките на кръстчетата може ли да се намесят и да внесат малко ред в обърканият ми мозък JoyИзбрах си панамата по размера който искам да получа-ще бъде аида 18 или 16.Кръстчетата през нишка ли се шият newsm78

# 442
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Хипатия, благодаря ти   bouquet Ще ги сваля и ще ги разгледам.
Чучулига, какво имаш предвид през нишка? Аз май не мога да го обясня, но както си е едно квадратче, на него шиеш кръстчето  Rolling Eyes

# 443
  • sf
  • Мнения: 10 253

Чучулига, какво имаш предвид през нишка? Аз май не мога да го обясня, но както си е едно квадратче, на него шиеш кръстчето  Rolling Eyes
и аз се чудех как да го обясня. ама е баж тъй- едно кръстче покрива плътно едно квадратче, до него пак така и т.н. няма празно

# 444
  • Мнения: 2 933
Избрах си панамата по размера който искам да получа-ще бъде аида 18 или 16.Кръстчетата през нишка ли се шият newsm78
не. Шиеш във всяка поредна дупка.
Начина на изтъкаване на канавата различава Аидата от другите канави.
Ето така изглежда Аидата


 Няма нужда да се прескача нищо. Така се шие много по-лесно:)

Ето как изглеждат панамите през които може да се шие през една нишка.
Казват се evenweave.
Разликата е в тъкането на плата

# 445
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Добро утро и от мен..
Добре дошли на новодошлите,много красота сте показали..много нещо. Hug

Краси,моят съвет е да вземеш Аида 16 и да шиеш във всяка дупка,
така самото кръстче става хубаво ,защото ще шиеш с два ката конец ,нали?
Ако е на Аида 18,с два ката става много сбито/ступано/и е малко по грозновато.. Wink


Като гледам до края на темната има-няма 2-3 страници
тъй,че ако имате интересна информация за нашето хоби ,и искате тя да се "кипри" на първа страница ,
сега е момента да я извадите от архивите си/информацията имам предвид,дане си помислите нещо  друго/ Mr. Green

# 446
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 020
Добро утро!

Като заговорихте за панама, коя от двете Аиди се доближава до обикновената панама Thinking

# 447
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ами никоя,май..тя обикновенната е 22 каунт,като гледам 18-ската е бая по едричка. Wink Wink

# 448
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Аз мечетата ги ших на 18, и ми се струва в пъти по-едра от обикновената, на която сега почнах пчеличката. Направо си беше кеф да шия на 18, а на 14 сигурно още повече.

# 449
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 020
Значи още една "Пчеличка". Супер. Кетри ти няма ли да се присъединиш към нас. Писах на една жена в "Гоблените" и тя може би ще пусне схемата към другия детски гоблен за който писах по-горе

Общи условия

Активация на акаунт