Дайте съвет за жилище

  • 4 645
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 111

Здравейте!


Смятаме да купуваме жилище, обаче както знаете не е лесно да намериш нещо да те устройва между цена и разпределение.
Та исках да питам какво ви е мнението за апартамент на първи жилищен етаж над магазини. Дали пода ще е добре изолиран, дали няма да е много студено?
Има ли някой сред вас с подобен апартамент?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 8 999
Три години живях на първи етаж над гаражи. Половината апартамент беше над гаражи, които не се отопляваха, а другата половина беше над проход - т.е. нямаше нищо отдолу. Отделно от това пък целият под беше покрит с мрамор /хол, коридори, кухня, само в спалните имаше мокет върху замазката/. Няма какво да те лъжа - страшен студ беше. Дори и през лятото предпочитах да съм обута, а не да шляпам боса.
За жилище над магазини - мисля, че е съвсем различно. Все пак се предполага, че тези магазини ще се отопляват. Ако ти харесва апартамента като разпределение и квадратура, взимай!

# 2
  • Мнения: 4 965
Зависи от самия апартамент. Нашият се води 2-ри етаж над магазини, но има и въздушна възглавница между магазините и етажа, а и магазините. Магазините се отопляват постоянно. Отделно, разположението е изток-запад и е много приятно - топло през зимата и прохладно през лятото. През нощта магазините не работят /след 21 ч./.
Аз съм доволна от избора ни - още повече, че така реално имаме комшии, с които граничим пряко само над нас и не се налага да се съобразявам допълнително с никого.
Все пак, изборът зависи обаче и от много други неща.

# 3
  • Мнения: 46 535
Живяла съм, беше ужасно шумно, сутрин в 6 ч. отваряха, включително събота и неделя, пищяха аларми, тракаха токчета, камиони за зареждане, местене на тежки неща ... издържахме 1 година  ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 965
Живяла съм, беше ужасно шумно, сутрин в 6 ч. отваряха, включително събота и неделя, пищяха аларми, тракаха токчета, камиони за зареждане, местене на тежки неща ... издържахме 1 година  ooooh!

Пак казвам, зависи. При нас няма подобни неща - отварят сутрин в 10 ч. и работят до 21 ч., нямат аларми и подобни, а въздушната възглавница "обира" всички шумове. Камионите за зареждане спират на улицата, а между улицата и блока има градинка - в договора има клауза, че трябва да не пречат на живущите. Изобщо не ги усещам.
А и са ми огромно удобство, защото пазарувам основно от тях, а и плащат абсолютно всички разходи по поддръжката на входа /вкл. ремонти, външна изолация, нови дограми, боядисване всяка година, общите сметки и т.н./.  Mr. Green

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами нашите кумове са над магазин. Пода е добре изолиран, жилището е санирано, изложението е добро . Зимата е топло.

# 6
  • Мнения: 111

Благодаря , че споделихте опита си. Надявам с с новите видове изолации всичко да е о.к.

# 7
  • Мнения: 824
И ние живеем в такъв апартамент.Под нас има заведение,което работи до 19.00h.Части от пода на хола и спалнята са издадени напред,т.е. няма нищо под тях.Именно те са много студени през зимата,независимо,че има изолация.Това не би ме спряло да направя пак същата покупка.

# 8
  • Мнения: 5 178
Първи етаж и над абонатна станция на ТЕЦ не бих взела..
1) Всички ти се извървяват пред вратата. Съответно вдигат невъобразим шум, боклуците са ясни
2) ако отдолу има магазин днес, утре може да е бар и басите целодневно да дънят
3) задължително трябва да си сложиш решетки, много "готино" престъпниците навън, хората зад решетки..

Аз бих живяла на последен етаж стига в новите кооперации да не бяха само от скосове стаите на пос. етажи

# 9
  • Мнения: 824
Първи етаж и над абонатна станция на ТЕЦ не бих взела..
1) Всички ти се извървяват пред вратата. Съответно вдигат невъобразим шум, боклуците са ясни
2) ако отдолу има магазин днес, утре може да е бар и басите целодневно да дънят
3) задължително трябва да си сложиш решетки, много "готино" престъпниците навън, хората зад решетки..

Аз бих живяла на последен етаж стига в новите кооперации да не бяха само от скосове стаите на пос. етажи

1)Обикновено в новите кооперация,апартаментите на първи етаж са на нивото на втори.Те са над магазини,офиси,гаражи.Правят ги така,че общите коридори остават встрани от самата площадка с апартаменти.Асансьорите са с хидравлика и безшумни.Следователно не би трябвало,ако живееш с нормални съседи да има "невъобразим шум".
2)Тук си много права.
3)И с решетки и без,никой не е застрахован от професионалната ръка на крадците.

# 10
  • Мнения: 192
Ходил съм на почивка в хотел на който първия етаж бяха магазини. Издържах точно 2 нощувки и прекратих резервацията.
Не съм убеден че мнението и е меродавно, аз не бих си взел какъвто и да е апартамент в София. Всъщност - малко изключение - бих си взел на ул. Велико Търново, ама там първо не се продава и ако се продава сигурно ще е над 5000 Е/м2.

# 11
  • Мнения: 5 178
Escape, вярвай ми такова понятие "нормални съседи" НЯМА.. все се намира по някой НЕнормален.
Ние сме с партерен етаж, обаче въпреки всичко на първия етаж е доста по-мръсно отколкото на втория, третия и тн

Първите етажи са и най-мрачни, днес се строи доста плътно и за първи,втори етаж слънцето е лукс..

# 12
  • Мнения: 2 211
Не прави тази стъпка, защото:

- магазините - винаги са шумни,
- гаражите - то е отваряне и затваряне на врати, двигатели, маневри и шум - денонощно,
- съседите - винаги знаят какво правиш, защото всичко се вижда, коментират те, създават интриги и проблеми,
- влага, мухъл,
- терасите - ВИНАГИ има простаци, които си хвърлят фасовете и боклуците,
- прозорците - виж по - горе + мазнотии на прясно измитите ти стъкла или си поливат цветята,
- крадци - лесен достъп и бърз изход, лесни сте за наблюдение. Не помага нито блиндирана врата, нито СОТ, нито решетки.

Отоплението  и изолацията са най - малкият ти проблем, това е поправимо и зависи от теб, но останалото НЕ.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 23:30 от tety

# 13
  • Мнения: 1 107
Живяла съм повече от година над едно такова "магазинче". Оказа се, че местните безделници си купуват по кафенце или бирича и по-цял ден бистрят политиката точно под прозореца на висок глас....няма отърваване, направо си отдъхнах като се махнах от там. Да не говорим за шума от улицата и мръсотията. Чуваш и всеки съкооператор как влиза и излиза от блока, да не говорим, ако Ви се развали автомата на вратата-тогава за какво блъскане става въпрос. А и друго, не знам защо, но всички "пътуващи търговци", "псевдо благотворители" и прочее винаги те посещават, докато по-нагоре обикновенно ги домързява WinkОт тогава съм казала , че искам на последния етаж, ако ще и хиляди скосове да има, но по-далеч от уличната шумотевица. Както казва един познат- течащ таван се ремонтира, но шумни съседи-никога!

# 14
  • Мнения: 4 965
Първи етаж и над абонатна станция на ТЕЦ не бих взела..
1) Всички ти се извървяват пред вратата. Съответно вдигат невъобразим шум, боклуците са ясни
2) ако отдолу има магазин днес, утре може да е бар и басите целодневно да дънят
3) задължително трябва да си сложиш решетки, много "готино" престъпниците навън, хората зад решетки..

Аз бих живяла на последен етаж стига в новите кооперации да не бяха само от скосове стаите на пос. етажи

Абонатните станции май вече по закон трябва да са на място, над което няма директно жилищни помещения - в нашия блок са някъде в мазето - на място под помещението с тръбите на магазините.
1. Никой не ми минава пред вратата, защото от партера /той е на нивото на "стандартен" 1-ви етаж/ си има асансьор. Нашият етаж е на нивото около 2,5 етажа на "стандартните" панелки. Комшиите нямат особено желание да водят здравословен начин на живот и не изкачват стълбите, а и да го правеха - те са отдалечени от входната врата, а и разположението е такова, че има дълъг коридор и антре, които отделят входната врата от стаите, а спалните се стигат, след като през всекидневната влезеш в още 1 коридор - ако не съм някой медиум, няма как да усетя дори някой да танцува рок на площадката пред входната врата на апартамента.
2. При нас самите помещения отдолу са изцяло собственост на живущите входа и всички единодушно решаваме какви наематели да пуснем. Разбрали сме се, че при най-малкото недоволство на който и да е комшия - директно помещенията се затварят. Т.е. няма как някой да отвори дискотека или бар, или нещо, което не е описано в договор с нас.
3. Нямам решетки, защото е толкова високо, че всеки ентусиаст би си счупил врата /първо има мазета до над нивото на земята, после магазините, после въздушната възглавница, после партера и чак тогава сме ние/. А и над магазините има допълнителни наклонени козирки.
А аз на последен етаж не искам да живея - живяла съм и зимата беше кучешки студ, а лятото нетърпима жега /заради плочата на покрива/, редвно в отдушника намирахме гълъби, а покривът ни протече точно след голям ремонт.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 23:03 от azaf

# 15
  • Мнения: 4 965
Escape, вярвай ми такова понятие "нормални съседи" НЯМА.. все се намира по някой НЕнормален.
Ние сме с партерен етаж, обаче въпреки всичко на първия етаж е доста по-мръсно отколкото на втория, третия и тн

Първите етажи са и най-мрачни, днес се строи доста плътно и за първи,втори етаж слънцето е лукс..

Нашите комшии са нормални - вече почти 4 г. сме в този блок - всеки се съобразява с другия, чисто е, имаме цветна леха пред входа, ...
Един-единствен път имаше по-шумен купон, когато синът на комшиите над нас направи 16 г. - 2-3 дни преди това мина от врата на врата и ни предупреди; купонът беше доста шумен, но пък изолацията е добра и не ни дразнеше; купонът беше в събота срещу неделя и към 2-3 ч. спряха музиката.
Но... при нас всички са собственици и всички са си купили сами апартаментите - кой с кредит, кой по друг начин и си ценят това, което имат. А и са основно млади хора - между 30 и 50 годишни.
А и разположението на блока е изток-запад, като пред него има лехи и паркинг /всеки си има място на него и има достатъчно отстояние от блока/, а зад него има малка градинка. Постоянно държа щорите полуспуснати, заради силната светлина и слънцето..

# 16
  • Мнения: 4 965
... ако Ви се развали автомата на вратата-тогава за какво блъскане става въпрос. А и друго, не знам защо, но всички "пътуващи търговци", "псевдо благотворители" и прочее винаги те посещават, докато по-нагоре обикновенно ги домързява Wink...

За поддръжката на автомата и т.н. по входа отговарят наемателите на магазините ни и те имат договор с фирма за поддръжка, която реагира буквално до 1/2 час.
А външни лица няма как да влязат във входа, ако някой специално не ги пусне - вратата се заключва и имаме устройства към домофоните.


Пиша не, защото искам да се похваля. Просто искам да покажа, че не може да се правят универсални обобщения, защото недостатъците на някои случаи се превръщат в изключителни предимства в други случаи.  Peace


Изобщо, решението дали едно жилище е подходящо или не - човек трябва да вземе не по форумите, а на място /след като внимателно огледа, прецени, разпита, претегли и т.н./. Peace

# 17
  • Мнения: 5 178
Азаф, кажи моля те на първо място колко апартамента има във вашия вход..

# 18
  • Мнения: 4 965
Азаф, кажи моля те на първо място колко апартамента има във вашия вход..


7 жилищни етажа по 3 апартамента - всеки на площ 150 кв.
Реално, 21 апартамента, но са собственост на 12 семейства.
Блокът е на около 7-8 г.
 Peace

До няколко седмици предстои да дадем още 1 помещение под наем - на банка, които пък ще имат още допълнителни задължения по поддръжката. Оптимист съм, че ще може да реновираме фасадата на блока.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 00:15 от azaf

# 19
  • Мнения: 111
Azaf  , много благодаря за активното участие в дискусията.

Апартаментът , за който става дума се намира на тиха улица, в кооперацията има само 8 апартамента,  входната врата не е под прозорците( а в едно тунелче), топлоизолацията смятам, че може да я оправим някакси.  Само ме притеснява наистина дали някой ден магазинът няма да стане заведение. Имате ли представа как стои въпросът с разрешението за това-дали се иска съгласието на живущите.
А между другото жилището е на сравнително добра цена- с около 15 -20 000 евро  по-евтино от горните етажи.

# 20
  • Мнения: 4 965
А проверила ли си чия собственост е магазинчето? Може също да е на входа  newsm78.
Ако е на друг собственик - няма гаранция в какво може да го превърне. Нямам представа как са уредени нещата по закон.
Притеснява ме голямата разлика в цената /ако апартаментите са еднакви/. Принципно, ако се води по документи 1-ви или партерен етаж, цената е малко по-ниска, ама чак с 20 000 евро...
Иначе, ако е нова кооперация, звучи добре - само 8 апартамента /ако и хората са "нормални"/...
Според мен, трябва да преценяваш по следните фактори:
1. вид на самия апартамент - качество, години, квадратура, удобства и т.н.;
2. вид на входа и общите части - говори много за междусъседските отношения /най-малкото/;
3. местоположение - квартал, инфраструктура и подобни.
4. сравни го поне с още 1-2, които отговарят на търсеното от теб.
  bouquet

# 21
  • Мнения: 111

В момента не може да се говори за собственост, защото все още сградата е необитаема. Така че си остава неизвестно вида на магазина и съседите.Другото е, че от по-високите етажи се вижда морето и вероятно затова са по-скъпи.
Абе общо взето не е идеалното нещо, ама като не съм милионерка  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 3 390
Не мисля, че ще имаш проблем с изолацията.

# 23
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че ще имаш проблем с изолацията.


Ако сградата е съвсем нова, може и да си има направена хубава изолация - т.е. редно е да има такава.  Peace
И щом горните имат гледка към морето, това оправдава наистина разликата в цената.
Значи, преценяваш останалите точки; разбираш какъв ще е магазинът и доколко е гарантирано да не пречи. После решаваш.
Желая ти да направиш най-правилния избор, независимо дали ще е положителен или отрицателен.  bouquet

# 24
  • Мнения: 111

Благодаря!

Хайде, ще пиша как са с развили нещата.

# 25
  • Мнения: 1 897
Новият апартамент, който купихме е на първи жилищен етаж (отдолу са предвидени магазини).
Не сме живели още там-очакваме до месец/два да получим акт 16, да ремонтираме и да се нанесем.Но този факт ни най-малко не ме притеснява... Фирмата от която купуваме  е проверена и строи изключително качествено и прецизно.Така, че издънки в това отношение не очаквам.
Освен това от около 3 години живеем на квартира, която също е разположена на 1-ви жилищен етаж над магазини.Сградата е строена в едни от най-мътните години по отношение на строителството-началото на 90-те, няма изолации и е некачествено изпълнена, но въпреки това нямаме никакви проблеми с живеенето си над обект за стопанска дейност.
П.П.Честно казано много повече ми прече дрънченето на климатика на съседите отгоре, отколкото магазина под нас, който винаги ми е 'на една ръка разстояние'.

# 26
  • Мнения: 111

Мерси Юлче за успокоението , щото май наистина клоним към този апартамент.( То уж голямо строителсво, а като тръгне човек да търси-нищо..все кусури  ooooh!)

# 27
  • Мнения: 1 897
Ако това е единствения 'кусур' на апартамента и всичко останало ви устройва - не се тревожи. Хората често са предубедени към апартаментите, разположени на първите етажи.
Всъщност много по-големи неудобства и проблеми могат да ви създадат едно нефункционално разпределение или некачествено изпълнено строителство.

# 28
  • Мнения: 561
Аз ще споделя моя опит. Живяла съм на 1-ви жилищен етаж над магазини в началото  Simple Smile. Шумно беше, но се издържаше. После стана кафене, от сутрин до вечер - невъобразим шум и то не музиката, а масичките под балкона ми, хората си пият кафенце, бърборят, все едно са ми в хола. Съгласна съм и с тези, които казват, че всичко се вижда у вас. Част от балкона ми беше с решетки, наложи се да ги зазидам!!! После започнаха кражбите!!! Целия апартамент го превърнах в кафез, а имах невероятна тераса от 17 м2!! Но така или иначе не можех много да я ползвам, защото отдолу ме чуваха, а пък от улицата ме виждаха.
Е продадох го!!! С удоволствие.
Моя приятелка пък живееше над магазини само, още по-зле!! Камиони, зареждане от 6 сутринта, после по цял ден местни пияници и майстори пият бира и крещят!!! Милата пишеше жалби, какво ли не правеше - никакъв резултат!! При Азаф помещенията са на входа, но това е мнооого рядко, обикновено са купени от някого и този някой отваря нещо и не му върви и продава или дава под наем и започват безкрайни промени на търговски обекти, салони, магазини, заведения и т.н., т.е. безкрайни ремонти, къртения!!!

# 29
  • Мнения: 5 178

Мерси Юлче за успокоението , щото май наистина клоним към този апартамент.( То уж голямо строителсво, а като тръгне човек да търси-нищо..все кусури  ooooh!)

Ми така е да .. и повечето са някакви архитектурни недомислици . Всичко свястно все още се продава на етап проектиране
Противно на всички мнения морския пейзаж не ме кефи, особено зимата направо ме депресира ..Виж ако е към някоя горичка  ще си драпам за него..

# 30
  • Мнения: 734
Аз лично предпочитам високите етажи, именно заради това взехме на 8-я етаж. Не знам авторката от кой град е, но в София си е живо наказание да живееш на ниско най-вече заради шума. 3 месеца миналата година лятото живяхме в един апартамент на 1 етаж над гаражи, които са превърнати къде в магазини, къде в мизерни кафенета, където, както вече са споменали пияниците къркат от сутрин до вечер. Някой беше споменал, че на ниското имало мухъл - мухъл има навсякъде, ние се нанесохме преди 5 месеца, на 8-я етаж и пак изби по външната стена на хола....Мухълът не подбира етажи. Но поне шумът от улицата е по-малко (при все, че живеем на тиха улица).

# 31
  • Мнения: 111

Другата голяма глупост , която открих при търсенията на апартамент- комин, вентилация на аспиратор и водопроводни тръби в едно общо нещо като комин. Имате ли идея дали няма да стане някоя поразия от това пестене на място? Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 734

Другата голяма глупост , която открих при търсенията на апартамент- комин, вентилация на аспиратор и водопроводни тръби в едно общо нещо като комин. Имате ли идея дали няма да стане някоя поразия от това пестене на място? Rolling Eyes

Сигурна ли си, че водопроводните тръби са на мястото, където е и комина? Питам, защото се очаква да водомери на тия тръби. И ако отвориш капачето да видиш показанията и те лъхне някоя миризма...я на пушек, я на пържени кюфтета... newsm78 Това ми се струва пълно безумие...Иначе при нас комин+отвор за аспиратор са на едно място, но тръбите - отделно.

# 33
  • Мнения: 111

А бе то миризмите се прежалват, ама ако на тръбите им стане нещо от горещия въздух(  дали ще мога да си сложа камина) ?

# 34
  • Мнения: 734

А бе то миризмите се прежалват, ама ако на тръбите им стане нещо от горещия въздух(  дали ще мога да си сложа камина) ?

Виж, това не ми дойде на акъла....Според мен бягай от подобно изпълнение. Щом така са разположили тръбите, кой знае какви скрити дефекти още има...

# 35
  • Мнения: 463
Аз лично не бих си купила апартамент на първи етаж, независимо дали е над магазини или гаражи. Във всички положения ще е по-студено отколкото ако си над жилищен етаж. Дори и магазин да е, едва ли ще се отоплява през нощта. Да не говорим в колко магазини като влезеш зимата и започват да ти траката зъбите от студ. Отделно, колкото и да е високо си е достатъчно ниско и за мен не е достатъчно безопасно.

# 36
  • Мнения: 5 178

А бе то миризмите се прежалват, ама ако на тръбите им стане нещо от горещия въздух(  дали ще мога да си сложа камина) ?

Е това не е допустимо
при нас отделно са комините, отделно отдушниците и отделно тръбите .. Комините са отдалечени от отдушниците.
Заедно вървят т.е един до друг, но са сложени в различни газобетонни блокчета мръсния канал и отдушника на банята

А иначе  такива колектори има в новите панели в Левски, е ужасно е смрад като вземе да връща отдупника, влага от конденза на тръбите с чистата вода .. и всичко това насред трапезарията

# 37
  • Мнения: 721

Другата голяма глупост , която открих при търсенията на апартамент- комин, вентилация на аспиратор и водопроводни тръби в едно общо нещо като комин.

И при нас е точно така  Peace Пести се от всякъде и от всичко.

# 38
  • Мнения: 2 144
Здравейте,момичета!Аз също стоях пред същата дилема преди 6мес.,когато си купих апартамент.Бях сигурна в две неща-да е на средно висок етаж и да има южно или западно изложение.Живяла съм в много различни апартаменти и се убедих,че първият етаж е много шумен за живеене.Както писаха по-горе,зареждат се магазини и ако се случи някой весел шофьор на камион,надул музиката в седем сутринта и слуша Азис....ти иде да метнеш нещо през прозореца!!!Не че имам против който и да е певец....,но в седем сутрин,че и по-рано в почивни дни...Това си е наказание.Имам приятелка,която също си продаде апартамента,не само поради шума,а и защото го беше превърнала в затвор от решетки...по ясни причини.
Колкото до изолацията и топлината-това ще ти се стори бледа картинка,пред нашествията на терасата ти или всекидневния шум от 6.30 до 22ч,което пак зависи от магазина.

# 39
  • Мнения: 4 965
Лелеее, като ви чета, сигурно просто ние сме късметлии и сме открили наистина точното място за нас...
Иначе, това с тръбите, вентилацията и комина в едно си мисля, че дори е опасно...

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Аз също живея над магазин. Ужас някакъв. Затова и ще продавам това жилище. Шум, та няма на къде повече. Магазина работи без почивен ден от 8 до 22 часа. Зареждане - по всяко време на денонощието, камиони, тряскане на врати, шумно изясняване на това кой на кого е написал (или не е написал) фактура и кога и как ще я пише ...  Магазина е за хранителни стоки, но продават също кафе и алкохол. На пейките в близост до магазина и входа се разполагат всякакви пияндури, наливат се, викат ... От близките строежи постоянно идват работници да си пазаруват за обяд, те също си вземат по нещо за пиене и пак на пейките. Също и приятелките на едната продавачка се събират пред магазина с хлапетата си за цяла детска градина. Жената излиза когато няма работа пред магазина да си бъбрят, раздава им столчета, седят и става същото, описано тук в една съседна тема - шум, ревове, пищавица, по земята - плътен килим от фасове, обелки от ябълки и семки, натрошени зрънчовци и солети, боклуци ... Чистачката вече отказва да чисти, защото нямало смисъл, постоянно се цапа и никой не пази. На никой друг и през ум не му идва да чисти, въпреки че магазина е обща собственост на входа, но никой не се разбира с никого. Кочина. Като им се направи забележка, че продават кафе и алкохол, те казаха, че виждаш ли, нямат изнесени маси (спазват уговорката), но всеки има право да си ги пие където иска. Е, пие се пред магазина. Съседите, които са от другата страна на блока и магазина не им пречи, са против да прекъснем договора. Няма оправия. Затова и се махам. Повече никога не бих живяла над магазин или кафене.
И аз се оплаках.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 15:47 от Unknown_lady

# 41
  • Мнения: 2 211
И ние се махаме, поради сходни причини. Яд ме е, че вложихме много в това жилище -душа, надежди и пари, а сега трябва да зарежем всичко. Казваха ни хората, че на първи етаж не се живее, ама не послушахме. Сега всичко пак наново - огромен ремонт, разходи, нерви, преместване и т.н.

tinky-winky, покупката на жилище е много сериозна стъпка. Не подхождай емоциално, а рационално. Потърси повече, ще намериш апартамент, може и с по - малка квадратура, но такъв, който по - късно няма да ти излезе през носа. Хората са казали: евтиното излизо по - скъпо.

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не знам как стои въпроса и с много високите етажи, но моя позната, която живее на 14 етаж ми каза, че са били 6 месеца без асансьор, тъй като пенсионерите от ниските етажи пък не искали да го плащат и половин година така и не успели да се разберат...
Може би е най-добре да се живее между 4-7ет., за да може да се прибере човек спокойно и без асансьор ако се наложи.

# 43
  • Мнения: 932
Живяла съм, беше ужасно шумно, сутрин в 6 ч. отваряха, включително събота и неделя, пищяха аларми, тракаха токчета, камиони за зареждане, местене на тежки неща ... издържахме 1 година  ooooh!

Абсолютно подкрепям! Магазините под нас бяха гаражи, беше много шумно. Освен това  всички прозорци бяха към магазините, дори и прозорец през деня не можех да отварям, защото ако нямат работа излизат и пушат и всичко влизаше вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт