Общ ли ви е семейния бюджет?

  • 18 816
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не, моите са си мои, неговите са общи   Peace

И при нас е така Laughing. Майтапа настрана. Моята заплата е доста по-малка от неговата и затова с моите пари пазарувам храната и някои работи за детето, изплащам и заем. Неговата отива за сметки и всичко останало. Аа, имам си и фонд "И аз съм човек", за който никой не знае. Mr. Green

# 31
  • софия
  • Мнения: 636
общ. имам пълната свобода да се разпореждам със сметките на семейството и никога не съм попитана къде и за какво колко пари съм похарчила. Гледам да не злоупотребявм с добротата и щедростта на съпруга си, разбира се. Hug Blush

# 32
  • Мнения: 3 727
Естествено, че да.
Аз не мога да осмисля какво значи всеки да си харчи заплатата.
Семейство ХY. На Х заплатата свършва, защото нещо си. Тегли заем, а Y си вее гащите...
И това, ако е семейство Tired

Ааа, момент, порцеланова кукло. И аз не знам с точност колко печели половинката.
Но тънките сметки не вървят с думата "семейство".
Не е баш така, ама айде. Никой не прави тънки сметки. И двамата имаме пари за "двойката" и пари за себе си.
Не си представям например той да е болен и аз да не ида да му купя лекарства, щото всеки трябва да си харчи неговото си.
Ама и не си представям всичко да е общо. Не е и редно.
Аха...Редно е на заплата да ти върне парите за лекарствата!
Ама без лихва,нали? ooooh!

# 33
  • Мнения: 3 929
Да, общ е. Общ беше, още докато бяхме гаджета.

# 34
  • Мнения: 97
Не, моите са си мои, неговите са общи  Twisted Evil

И при нас е така, но аз гледам да не злоупотребявам много   Embarassed

# 35
  • варна
  • Мнения: 1 830
Общ е и мисля, че такъв трябва да бъде - нали сме семейство Whistling

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашият е общ. Не крия пари от мъжа си, нито той от мен.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 891
Общ е Peace

# 38
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Отделен е. Всеки има представа за приходите на другия, но не се събират в общ кюп. Разбрали сме се кой кои пера от общите разходи плаща, останалото си е за него. Ако единият тегли кредит за нещо за семейството, другият може да поеме временно част от неговите пера. Обаче данъците и личните разходи (в това число такива за образование, хобита, заеми на близки и приятели) всеки си покрива от личния остатък.
И двамата работехме и бяхме сравнително самостоятелни, когато се събрахме. За 12 години тази форма действа добре, устройва и двама ни.
С уговорката обаче, че не е имало периоди, в които някой да се е оказвал с драстично по-ниски доходи от тези на другия. Ако се случи така, няма проблеми да се преразпределят разходите.
Е, имаше време, когато и на двамата приходите стигаха точно за покриване на общите сметки, но и тогава всеки отговаряше за конкретни плащания.
 

# 39
  • Мнения: 4 965
Просто не мога да си представя вариант с отделен бюджет, защото ние сме едно семейство, живеем в общ дом, имаме общи разходи /тях няма как да ги разделим - "ти харчиш 2 кубика вода, а аз - 3", примерно/, имаме общи деца, заедно ходим на почивки, заедно излизаме на заведения /е, поотделно също/ и т.н. Покупките за дома са общи - нали всички ги ползваме заедно...
Е, всеки си получава заплатите по отделна сметка, но другият също има достъп до тази сметка. Никой не се отчита на другия какви са личните му разходи за глезотии - я на мен за маникюрист, я на него за някоя техническа джаджа...
Но вкъщи няма "мои пари" и "твои пари".
Но пък при нас доходите и на двамата са стабилни, изразяват се в добри суми и са на почти еднакво ниво. Не ни се налага да правим сметка кой, кога и кои разходи е покрил - случва се в месеца само единият да плати всички разходи по домакинството /демек, от неговата сметка/. Обикновено тогава с парите от сметката на другия отиваме някъде извън София да си починем или правим някаква по-значима покупка за дома и подобни.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
така че няма как да има мои пари, мой гардероб, мое дете и т.н.

имам мой гардероб, имам само моя възглавница, само мои завивки и т.н.

Не знам какъв ни е бюджета, но ако мъжО го закъса, съм го спасявала. Срещу съответната лихва хахахахаха  Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 3 390
Да,общ ни е и също много се гордеем с това.

# 42
  • Мнения: 948
Още от момента в който станахме семейство бюджета ни е общ. Peace

# 43
# 44
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И сега със съпруга ми е общ бюджета.Преди с гаджетата също беше такъв Hug

Общи условия

Активация на акаунт