Кампания "Ние чакаме бебе" - митове, легенди и вярвания за бременността

  • 21 257
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 257
До 40 дни да не замръкват дрехите на детето на вън(спазвах по настояване на свеки иначе не вярвам)-
Като идва някой да го види да му мия очите след това да не плаче(не е плакал никога)-
Червен конец ++
Майката на бременната да не знае че ражда,защото ще я мисли(вярвах ,но майка ми за сестра ми знаеше ,а тя роди много лесно,за мен не знаеше ,а получих усложнения и трудно родих)-
Да не се купува нищо предварително -
Да яде  всичко даже и да не й се яде за да не е злоядо детето Outta Joint -
Ако я стресне някой докато е бременна детето ще прилича на него(стряскаха ме няколко човека,а детето е одрало кожата на баща си)-
.......има и още ,но сега не се сещам Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 357
леле, колко глупости има, ако ги слуша човек трябва да полудее... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 686
Повечето от написаните неща съм ги чувала, но не вярвам на нищо, а до момента съм нарушила някои. Ще допълня и някои, които не са написани.
1. Да не се подстригвам (-) -подстригвам се и се боядисвам.
2. Да опитвам всичко за ядене (-). Отвратително е. Около мен закусват 10 човека и започват отчупи си, пробвай...така трябва...Съжалявам, ама аз да не съм прасе!? Според мен това си е мъчение, ако някой реши да го спазва. Пък ако случайно неможеш да опиташ нещо:
3. Близни си дланта на дясната ръка (-)  newsm78
4. Ако бременната се изплаши (стресне) да не се пипне някъде по тялото, че бебето ще има белег. (Трябва да си разпериш ръцете и пръстите, за да не се докоснеш) (-) Съмнявам се, че някой въобще може да контролира реакциите си при внезапна уплаха или стряскане.
5. Ако бременната качи много килограми, бебето ще е малко (?) - Незнам още
6. "Червен конец", "Синьо мънисто", "чесън" против уроки (-)
Имаше и още, но в момента не се сещам.

# 18
  • Мнения: 83
Баба ми е на 90 години и като  и съобщих, че съм бременна ме посъветва от рано да кажа на колкото се може повече хора, че бебето да проговори рано Simple Smile Не съм се съобразявала, на някои казах, а на други не.

# 19
  • Мнения: 3 016
Това да не се казва до 3 -тия мес - при евентуална следваща бременност ще го спазя . Дори няма да кажа  докато не ми проличи.  Вече  вярвам в това суеверие . Толкова бях щастлива като  разбрах че съм бременна  с  второто ми дете ,че казах на целия свят както се казва  .Радостта ми обаче бе помрачена .. .....

# 20
Здравейте, аз мисля, че е хубаво да кажем първо на най-близките си хора, а на всички останали по-късно, защото има много зли езици, които злословят и урочасватл  bouquet Crazy

# 21
  • Мнения: 56
Всички митове изброени до сега съм чувала, но не спазвам.Мога да добавя само един:
-да се държат дрешките с разкопчани копчета и ципове, докато се роди бебето(-).Каза ми го свеки, но аз не си направих труда да я чуя за какво се отнася...
 Много интересна тема!

# 22
  • Мнения: 18
Да не се боядисват великденски яйца от бременни

# 23
  • Попово
  • Мнения: 687
"7. Да не се казва като тръгне жената да ражда. (+)"
Да не се казва... на кого?
на майката на жената(демек тъщата) колкото повече я мисли толкоз повече я боли родилката (+)
Баба ми е на 90 години и като  и съобщих, че съм бременна ме посъветва от рано да кажа на колкото се може повече хора, че бебето да проговори рано Simple Smile Не съм се съобразявала, на някои казах, а на други не.
това и аз го знам от баба си и го спазвам и казвам на всички докато разбера след първия видеозон(+)

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
Да не се боядисват великденски яйца от бременни

това пък защо?

# 25
  • Мнения: 91
ВСИЧКИ СПОМЕНАТИ СУЕВЕРИЯ СЪМ ГИ ЧУВАЛА И АЗ КАТО ЕДНА ОТ МАМИТЕ, ВЯРВАМ САМО И ЕДИНСТВЕНО В БОГ. АКО Е РЕШЕНО ВСИЧКО ДА Е НА РЕД ЩЕ Е.
-ДА НЕ КАЗВАМЕ, ЧЕ СМЕ БРЕМЕННИ ДО НАВЪРШВАНЕ НА 3-ТИ МЕСЕЦ-АМА НА МЕНЕ МИ СЕ ИСКАШЕ ДА СЕ КАЧА НА НАЙ-ВИСОКИЯ ВРЪХ И ДА ИЗКРЕЩЯ ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА.ТОВА Е ТАКОВА ЩАСТИЕ/-/ newsm62
-ДА НЕ СЕ ПОДСТРИГВАМЕ-УЖАС smile3511, ДЕВЕТ МЕСЕЦА, КОСАТА ТИ ДА НЕ ВИДИ НОЖИЦА, КЪСМЕТ, МЪЖКА ГОРДОСТ, КРАСОТА-НЯМА ДА ИМА ПО-КРАСИВО МОМИЧЕ И ПО-НАДАРЕН МЪЖ ОТ НАШЕТО ДЕТЕ/-/ newsm53
-ДА НЕ КУПУВАШ НИЩО ПРЕДВАРИТЕЛНО-В БОЛНИЧЕН СИ МИНАВАТ ТИ ДНИТЕ В МИСЛИ ЗА БЕБЕТО, ЩЕ СИ ВЛИЗАШ В БЕБЕШКИТЕ МАГАЗИНИ И НИЩО НЯМА ДА СИ КУПИШ, НЕЕЕЕЕЕЕ ЕТО ЕДНА КАМИЗОЛКА НА МЕЧЕТА, НО НЕЕЕЕЕ НЯМА ДА Я КУПЯ. И ХОП РАЖДАШ А ДЕТЕТО НЯМА ДРЕШКИ, ЗАЩОТО БАБИТЕ КАЗАЛИ ТАКА. smile3514

МОЛЯ ВИ НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ НА БРЕМЕННОСТ И БЕБЕТА И БОГ ДА Е С ВАС И ВАШИТЕ БЛИЗКИ. НАЙ-СТРАХОТНОТО Е ДА ВЯРВАШ,ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД И ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД. newsm10
ТЕМАТА Е СТРАХОТНА ИСКА МИ СЕ ДА ГОВОРЯ, ГОВОРЯ ВСЕ СРУЩИ ТЕЗИ ПУСТИ СУЕВЕРИЯ

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз спазвах някои от работите:
Първата бременност не се подстригвах
Не съм ходила на гробището
Когато се стреснех не се пишпах никъде
Никога не прескачах кабел,а го настъпвах
Опитвах от всичко,което ми се прияде

# 27
  • Мнения: 117
наистина ли не трябва да се боядисват яйцата за Великден от бременна? Sad Аз като малките деца чакам с нетърпение да дойде тоя ден, а сега без да искам попаднах на темата и като го прочетох това направо съжалих, че го знам вече... ooooh! А някой може ли да каже защо не трябва да се боядисват? newsm78
Аз спазвам това с червения конец. На бебо живот и здраве като се роди също ще вържа на ръчичката. Също се опитвам като се стресна да не се пипна никъде...за сега май успешно. Подстригвах се от началото на бременността 2 или 3 пъти, но то не се издържа иначе.

# 28
  • Мнения: 343
Нищо не съм спазвала и яйца си бойдисвах и на всички казах че съм бременна веднага толко дълго го чаках че исках веднага всички да научат и дрешките ми стоят до късно на балкона

# 29
  • Мнения: 2
Мен най-много ме забавлява:

"Ако откажеш храна на бременна,ще ти излезе цирей"

Хихи hahaha

Общи условия

Активация на акаунт