Премахване на временният 2 годишен статус в САЩ

  • 3 877
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 121
Здравейте! Искам да попитам дали някоя от вас е имала проблем с премахването на временният статус или подновяването на зелената карта? Аз съм омъжена за американец и около 2 месеца преди изтичането на зелената ми карта подадохме документи за подновяване. Изпратихме всевъзможни доказателства, че бракът ни не е фиктивен, като: свидетелство за раждане на нашия син, общ договор за наем, общи банкови сметки, обща авто-застраховка и документ, с който се удостоверява, че аз съм получател на неговата застраховка живот. Около половин година по-късно получихме писмо от имиграционните, че не сме изпратили достатъчно доказателства ooooh! и се наложи да изпратим още, но не съм сигурна дали са ги получили в срок. Има ли и други в подобни ситуации? На някоя от вас дали е отказвано издаване на нова зелена карта? Какво следва? В момента събирам информация по нета и знам, че решението понякога може да се обжалва, но ще ми е интересно, ако някой може да сподели и личен опит. Поздрави.

# 1
  • Мнения: 2 786
Тия американци ooooh!
Чувала съм какви ли не причини да не подновяват зелена карта.
Защо направо не ги питаше какви документи искат?
Понеже това "доказателства, че бракът не е фиктивен" е толкова общо и такива локуми могат да разтягат в тълкуването ...
Съпругът ти да се поинтересува лично, той е американски гражданин и към него отношението винаги ще е по-добро, отколкото към теб.

# 2
  • Мнения: 1 121
Ох..питахме ги, казаха, че инструкциите са в писмото Wink

И мъжът ми звъня - все същото.

Понеже около половин година след катоизпратихме първият пакет доказателства, не получихме отговор, им звъняхме, но все казваха, че не могат да ни дадат информация по случая и да очакваме писмо Twisted Evil и дотук...

Сега мислех да им звъня и да питам дали са получили втория пакет документи в указания срок, но се чудя дали има смисъл като вече знам какво ще ми отговорят Confused

# 3
  • Мнения: 1 783
Задай си въпроса в www.immigrationportal.com, много добра информация можеш да видиш там, отговарят и адвокати.

# 4
  • Мнения: 2 563
Изтръпнах като те четох... Че и дете имате. Проверете дали не са загубени документите ви, стават и такива неща!

Успех!  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 147
Първо, не се стряскай. Второ, имате ли документ от пощата, че сте изпратили пакета, обратна разписка или каквото и да е друго. Ако не, съветвам те оттук нататък винаги да изпращаш такава информация с регистрирана поща, и да си пазиш разписките.

На нас също ни искаха допълнителна информация. Изпратихме първоначалния комплект документи, и около 3-4 седмици след това дойде писмо, че имат нужда от допълнителни документи. В първия пакет бях сложила данъците, документи за къщата, и извлечения от общи сметки. С писмото за искане на информация ми изпратиха лист с препоръчителни документи като общи сметки, общи извлечения от карти, общи заеми, т.н. 6 месеца са страшно мнвого време, дори имиграционните не са чак толкоз бавни. Когато не могат да спазят срок някакъв, изпращат информация и писма, за да те информират (това в Калифорния, която е страшно натоварена с такива дела).
Вариантите са два. Единият, звъните на телефона на имиграционните и питате за статус. Проблемът там е, че не винаги тези на телефоните виждат всичко. Другият вариант е да искате среща с местните имиграционни, и да искате статус на молбата. Те нямат право да ви откажат, и виждат цялата информация.
При нас, понеже моята зелена карта изтичаше и ме беше страх, че няма да я подновят навреме, се наложи такава среща. Оказа се, че документацията ще дойде навреме. Но дори и да не дойде, тези служители имат право да ти бият печат на съществуващата зелена карта, която временно удължава срока й, до изясняване на случая.
Никой няма да те депортира, не се притеснявай.
Но 6 месеца са много време, така че почвайте да звъните по телефоните, или за предпочитане, направо да се срещнете с имиграционните и да видите статуса на делото.
 
Съвет към останалите девойки, които четат темата - непременно си прехвърлете ютилити билс да се изпращат и до двамата, с вашето име изписано на сметката.

# 6
  • Мнения: 1 147
Ако някой има въпроси, да пита или да ми пише на лични, аз миналата година смених статуса и съм горе-долу наясно с процеса.

# 7
  • Мнения: 1 800
Кога са изпратени втория пакет с документи?
Ако е било скоро сега с Н1В -та стават по- бавно обработката на документи за другите видове визи и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 121
Първо, много ви благодаря, че се отзовахте.

Biz, мерси, ще попитам и там.

Hear Again, не са изгубени, имам обратна разписка с печат от имиграционните, че писмото е получено. Проблемът е, че са го получили на 17.03, а крайният срок беше 13.03. Ето това ме тревожи най-много.

Зора, забравих да напиша, че аз не съм в САЩ в момента, съпругът ми е военен и малко след като зелената ми карта изтече американското правителство ни изпрати в Европа.

Все още бяхме в САЩ, когато изпратих първият пакет документи и бях минала през интервюто. Половин година не получих никаква информация, нито по телефона, нито по пощата. Чак в началото на февруари получих писмо с notice date 28.01.08г., че документите не са достатъчни и трябва да изпратя още до 13.03.08г. Обадих се по телефона, обясних, че съм в Европа (по заповед на амер. правителство) и че ми трябва повече време, за да получа и за да изпратя документите. Казаха ми, че срокът не може да бъде удължен ooooh! ooooh! ooooh! Изпратих всичко на 03.03.08 и от пощата ме увериха, че експресната поща е от 4 до 6 дни. Обясних, че искам препоръчано писмо, с експресна поща. Не знам дали служителката се е объркала и го е пуснала с обикновенната поща, но фактът е, че получих обратната разписка с печат от имиграционните, че са получили писмото на 17.03. и просто щях да умра на място....

Ами общо взето това е.

Сметките са само на името на мъжът ми, все пак аз гледам детето, той работи и ни издържа. Наистина не знаех, че ще трябват толкова солидни доказателства ooooh!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 21:34 от Rylie

# 9
  • Мнения: 1 147
Не смятам, че три дни са решаващи. Обади се и питай директно по телефона какво става оттук нататък, какъв е статуса и т.н.. Или по-добре, мъжа ти да се обади, защото той е подал петицията и той е американският гражданин. Вариант е също да пробвате да контактувате с американското консулство в страната, в която се намирате в момента да ви съдействат.

# 10
  • Мнения: 1 121
Дано да си права.

# 11
  • Мнения: 1 147
Успех!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 476
Същият случай е и при мен. Омъжена съм за американец и имаме едно дете. Подадох документи за зелена карта, тъй като двегодишната ми такава изтичаше. Точно шест месеца по-късно ми изпратиха писмо, с което ме уведомяваха, че искат да им изпратя отново всички документи. Причината беше, че е минало доста дълго време и искат актуална информация.
Изпратих всичко в посочения срок, зелена карта все още не съм получила, а от тогава мина година и девет месеца.
Междувременно едногодишният срок, през който трябваше да ми се издаде нова изтече и се наложи да ми сложат печат в паспорта с удължение от още една година. Преди няколко месеца подадох документи и за гражданство и както вървят нещата ще го получа преди зелената карта.
Преди около 6-7 месеца получих писмо, че всичките ми документи за зелената карта са във ФБР. Периодично звъня на имиграционните да проверявам до къде са стигнали нещата, а те всеки път ми казват, че нищо не могат да направят, докато те не им върнат становище.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 22:49 от baumy

# 13
  • Мнения: 1 783
Същият случай е и при мен. Омъжена съм за американец и имаме едно дете. Подадох документи за зелена карта, тъй като двегодишната ми такава изтичаше. Точно шест месеца по-късно ми изпратиха писмо, с което ме уведомяваха, че искат да им изпратя отново всички документи. Причината беше, че е минало доста дълго време и искат актуална информация.
Изпратих всичко в посочения срок, зелена карта все още не съм получила, а от тогава мина година и девет месеца.
Междувременно едногодишният срок, през който трябваше да ми се издаде нова изтече и се наложи да ми сложат печат в паспорта с удължение от още една година. Преди няколко месеца подадох документи и за гражданство и както вървят нещата ще го получа преди зелената карта.
Преди около 6-7 месеца получих писмо, че всичките ми документи за зелената карта са във ФБР. Периодично звъня на имиграционните да проверявам до къде са стигнали нещата, а те всеки път ми казват, че нищо не могат да направят, докато те не им върнат становище.

бррр, ужасяват ме такива истории... звучи ми, като на съпруга ми нейм чек-а за гражданство - 3 години енд уейтинг....  дано да се оправят нещата ви скоро, успех.

# 14
  • Мнения: 476
Аз всъщност спрях да се тревожа. Особено като разбрах, че не съм някакъв изолиран случай и че това се случва относително често. Говорих и с адвокати, но те общо взето са безпомощни в тези ситуации. Знам, че има разни механизми за ускоряване на процеса, чрез губернатора на щата и по точно отдела или както там се казва, който се занимава с имиграционните въпроси. Не съм правила опити обаче, тъй като въпросът с гражданството ми засега върви доста бързо.
Подадох документи за зелена карта и за гражданство в два различни центъра. При нарочна среща в местния имиграционен офис ми обясниха, че докато не приключи въпроса със зелената карта няма дори да ми пипнат документите за гражданството, но писмата за пръстовите отпечатъци и интервюто дойдоха в срок. Може би е късмет или пукнатина в системата, не знам. А може би просто ще мина всички интервюта, тестове и прочие и тогава ще започне великото чакане.

# 15
  • Мнения: 523
Оф, като чуя за имиграционните на САЩ направо ми се изправят косите. Ние също си имаме проблеми, но от друго естество. Поне да знаеш, че не си единствената. На съпруга ми му забавиха гражданството и се оказа, че единствения начин да ускорим нещата е да съдим USCIS, както и че имаме право да го направим. След като мъжът ми заведе дело, нещата се решиха за 4 месеца. Иначе щеше да чака сигурно с години. Много ги е страх от дела, защото в повечето случаи ги губят. Наскоро имаше скандали с фалшиви бракове и замесени българи. Имам чувството, че са ни сложили в някакъв "червен списък" и като видят България, проявяват дребнави съмнения. Искам да ви кажа, че наскоро говорих с един сомалиец, и не можете да си представите какви хора вкарват тук. Фалшифицират документи, за роднински връзки и какво ли още не и всичко незнайно как минава през имиграционните. Това с фалшивите бракове нищо не е.  Успех и съжалявам, че не мога да ти помогна с информация. Дано се решат по-скоро проблемите.

# 16
  • Мнения: 1 393
Rylie, едно от главните неща, които имиграционните искат са (поне) две официално заверени от нотариус писма от хора, които ви познават и могат да удостоверят, че брака ви не е фиктивен. Доколкото знам, тези писма са много важни, така че, ако вие не сте пратили подобни, може би от това идва "проблема".
Така или иначе, според мен картата си ще получиш, просто явно си марко тотев и ще ти отнеме повече време.
Успех ти желая.   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 147
Мисис, това е само, ако нямат документи, с които да удостоверят, че брака е реален.
 

# 18
  • Мнения: 1 393
Зора, къде го пише това?

# 19
  • Мнения: 1 147
Ако не се лъжа във формата, с която се кандадатства за премахване на условието, искат писмата, но не са задължителни.

Със сигурност, когато искат допълнителна информация и документи, удостоверяващи брака в допълнение към предоставените, не искат тези писма. Имам копие от писмото и това, което искат са 1. Birth certificate(s) of child(ren) born to the marriage 2. Lease or mortgage contracts showing joint occupancyand/or ownership of your communal residence. 3. Financial records showing joint ownership of assets andjoint responsibility for liabilities, such as joint savings andchecking accounts, joint federal and state tax returns,insurance policies that show the other spouse as thebeneficiary, joint utility bills, joint installments or otherloans. 4. Other documents you consider relevant to establish thatyour marriage was not entered into in order to evade theU.S. immigration laws.

# 20
  • Мнения: 1 393
Моля те не го приемай като заяждане или нещо подобно, ни най- малко не целя това, просто уточнявам (а е възможно и миналата година да е било малко по- различно), но в момента точно след въпросните 4-те условия в инструкциите, които си цитирала е написано и пето, а именно въпросното с тези нотаризирани писма.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 147
Разбира се, че не го приемам като заяждане,  Simple Smile`просто си споделяме който каквото знае.. Напълно възможно е да е променена ситуацията и изискванията от миналата година.. Нас понеже ни искаха на няколко пъти документите, вкл. искаха и допълнителни документи, в изискванията не го е имало това с писмата .. ние не сме ги давали, те не са ни ги искали .. Но, може и да са сменили изискванията .. Определено е най-добре да се проверява на сайта на имиграционните, там е актуалната информация..

# 22
  • Мнения: 1 783
Искат ги писмата, ние ги приготвяме. Ще подаваме скоро за мен.

# 23
  • Мнения: 2 563
Искат ги писмата, ние ги приготвяме. Ще подаваме скоро за мен.

Когато подавах за имиграционна виза, не за подмяна на зелена карта, сложихме 3 писма, но не нотариално заверени. Не ги погледнаха. Сега като казвате, пак ще сложим.

# 24
  • Мнения: 1 783
Ама не съм сигурна за нотаризацията, нали не аз подавам, а той, не знам.

# 25
  • Мнения: 476
Писмата все още ги искат, нотариално заверени.




Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 15:53 от baumy

# 26
  • Мнения: 1 147
Явно моята информация е стара или некоректна.. извинения.

# 27
  • Мнения: 523
Тук има малко официална информация за условното резиденство. Към края на статията пише и за тези, които са в чужбини, както и за тези които са там по военни или правителствени поръчения.

 
(C)   Overseas Holds   .    These are cases where the petitioner and/or spouse live outside the U.S. The case is held pending until the return of the petitioner and/or spouse for a U.S. address to be entered into the computer. Once a U.S. address is known the case can be entered into the computer to see if an interview is required.


Form I-751s filed by Conditional Permanent Residents ( CPRs) who are currently overseas pursuant to military or government orders and who have valid APO/FPO addresses are not automatically placed on an “ overseas hold .” Instead, the director will review the Form I-751 and supporting documentation filed by the CPR and his or her spouse to determine whether or not to waive the interview requirement.

http://www.uscis.gov/propub/ProPubVAP.jsp?dockey=724ce55f1a60168e48ce159d286150e2

# 28
  • Мнения: 119
Оле, направо се плаша като чета какви са заядливци тези от Имиграционните.. И аз Декември подадох документи за removal of conditional residence и единственото, което досега съм чула, е че са ми получили документите, и че визата ми се удължава с още една година, докато трае процеса по новата ЗК.
Освен това, Февруари ходих на  biometrics, получих писмото с датата и часа, в които трябваше да се явя да ми вземат отпечатъци.. за пореден път! Не мога да го разбера това нещо.. Веднъж вече ми вземаха отпечатъци, през Март 2006, тогава за 2-годишната ЗК, сега пак.. за постоянната ЗК? Чувствам се като престъпник всеки път като отида, как зяпат, мрънкат докато ми вземат отпечатъци( с едни тънки линийки съм и само дето не ми счупиха пръстите от въртене докато стане тоя отпечатък както на тях им трябва!)  и в тоя processing center в Денвър е пълно с мексиканци и какви ли не и всичките ми се струват криминални.. и аз "барабар Петко с мъжете" направо ми става лошо като вляза там..
Сега чакам тая пуста ЗК да дойде.. тя старата изтече Март .. Какво ще го бъде не знам.. newsm78

# 29
  • Мнения: 780
Не съм в САЩ, но съм минала през такава процедура тук. И ние имахме главоболия и ни искаха допълнителни доказателства след като бяхме представили какво ли не! Познайте какво се оказа разковничето!!!!!! Наши снимки заедно!!! Не ми стана ясно как могат да установят кога примерно са правени и как една снимка на двама човека заедно е гаранция за истинността на връзката им!!! Shocked Но като всяка държавна служба бюрокрацията е голяма. Имат си ред и изисквания и докато не отметнат всичко по тях, не могат да процедират.

За изпращането на документи в определени срокове: гледа се пощенското клеймо, респективно датата на изпращане, а не датата на получаване.

# 30
  • Мнения: 8
Ние, освен споменатите документи, пратихме и 2 писма, не бяха нотариално заверени: едно от свекъра и едно от шефа на мъжа ми, че бракът ни не е фиктивен  и т.п.
Нямах проблеми с пристигането на 2рата зелена карта.
Може би фактът, че сте извън САЩ е допринесъл за забавянето на твоята карта.
Good luck!

# 31
  • Мнения: 1 169
 ooooh! мале направо ужас!
Като чета направо лошо ми става. Добре,че аз си бях с ДВ зелена карта. И аз чувам, че сме нарочени и не разбирам защо...на фона на мексиканци, филипинци, китайци и какви ли още не. Ама те целите семейства си докарват по някакъв начин и се оправят. Имам приятелки българки с вашия проблем и виждам какво ходене по мъките е. Много се ядосвам и ми иде  #2gunfire
Момичета не им се плашете и като им се обаждате и като ходите на интервю.
Ние с мъжа ми дадохме такова писмо на моя приятелка. Аз дори отидох с нея на среща с една служителка. Гледаше ме като че съм престъпник дошъл да защитава престъпник. Ей направо...дадох и да разбере, че няма да и позволя да говори с мен така и тя бързичко кротна.
Желая ви мнооого КЪСМЕТ

# 32
  • Мнения: 1 121
Момичета, онзи ден си плучих новата Зелена карта ooooh! Голяма разправия беше, но се радвам, че всичко завърши добре. Мисля, че помогна фактът, че съм с мъжът си в Европа. В крайна сметка, ако се бях омъжила фиктивно щях да си седя сама в САЩ, нямаше да го последвам тук.

И все пак, имайте предвид моята история и обърнете сериозно внимание на целия процес. Подгответе от рано колкото се може повече доказателства ! Не чакайте последният срок. (писмата трябва да са най-малко от 2 души и да са нотариално заверени). Още от пристигането си в САЩ се постарайте всички сметки за ток, вода, телефони, интернет, всички заеми (за закупуването на къща, кола или каквото и да е) и банкови сметки, договори за наем да са на името и на двамата. Също така събирайте снимки, особено от пътувания в чужбина (меден месец, ваканции) или семейни тържества (като празници, рожденни дни на членове на неговото семейство) и въобще всичко, което мислите, че би могло да ви помогне. И следете внимателно сроковете. Ако не получите второ писмо дълго време, обадете се и питайте. Не че дават инфо по телефона, но знае ли човек, може и да ви помогнат. Освен това в официалният им сайт може да си регистрирате account, на който да получавате известия за развитието на случая ви.

Аз покрай моите разправии четох сума ти форуми и имаше ужасни случаи - например мъж праща доказателства за подновяване на ЗК и не получава никаква вест дълго време. Накрая получава писмо, че ще бъе депортиран, понеже не е представил изискваните допълнителни доказателства. А той просто не е получил 2-то писмо, не се е и обадил да провери какво става със случая и срокът за допълнителните доказателства просто си е изтекъл ooooh!

Бъдете много внимателни и късмет.


А ето тук пускам и списък на изискваните доказателства. Получих този документ през февруари 2008-ма:


Submit adittional copies of the documents indicating that the marriage upon which you were granted conditional status was entered in "good faith" and was not for the purpose of circumventing immigartion laws. These documents should demonstrate the circumstances of the relationship from the date of the marriage to the present date and any circumstances surrounding the end of the relationsip, if it has ended. Examples include, but are not limited to:

Documentation of children resulting from the relationship, such as:
birth certificates of children born to you and your spouse;
adoption decrees of children adopted by you and/or this spouse;
documantation showing legal guardianship of stepchildren;
school records listing the stepparent as a contact or guardian;
medical records listing the stepparent as a contact or guardian;

Documentation showing joint ownership and/or occupancy of your communal residence, such as:
mortgage contracts-these should indicate the date the mortgage was procured and show both spouses as responsible parties;
deeds - these should list both spouses as joint owners of the property;
leases - these should list both spouses and any children as joint occupants

Financial records showing joint ownership of assets and joint responsibility for liabilities such as:
joint savings and checking account statements - these should list both spouses as joint owners of the accounts, they should also show financuial transactions that establish the account is active and has been utilized over the period of the marriage;
joint installments or other loans - showing both spouses names and the dates the loans were procured and/or paid off, they should also indicate that the loan is currently in good standing;
joint tax returns - these must be issued by the federal or state authority through whom you filed, they should be official transcrips or be stampted by the issuing authority;
joint health insurance policies - showing coverage foreach spouse and/or child(ren);
life insurance policies that show the other spouse as the beneficiery - these should contain proof that the insurance policy is up to date;
joint utility bills-showing that both spouses reside at the same address, they should indicate the date of each bill and cover the period of marriage if possible;
home-owner's or renter's insurance-showing both spouses names and residence;
automobile insurance policies - showing coverage for both spouses;
titles to joinly owned property-such as automobiles, vacation homes, time shares and recreational vehicles;
lease agreements for joinly leased property - showing both spouses names and dates of lease agreement
automobile registrations - showing both spouses names and addresses

Аffidavits written by third parties who have personal knowledge of the bona fides of the marital relationship.
other documents you consider relevant to establish that your marriage was not entered into in order to evade the U.S. immigration laws.
affidavits sworn to or affirmed by at least two people who have known both of you since your conditional residence was granted and have personal knowledge of your marriage and relationship.

# 33
  • Мнения: 160
Milichka,

Kak ne te e svetnal nyakoy, che ti kato sapruga na voenen koyto zaminava na misiya IMASH PRAVO NA EKSPEDITIVNO GRAJDANSTVO 45 DENA PREDI ZAMINAVANETO I (MISLYA CHE) 7 MESECA PREDI VRUSHTANETO...

Spouses of U.S. Citizens Deployed Abroad

If you are married to a U.S. citizen who is a member of the U.S. Armed Forces and your citizen spouse is or will be deployed abroad by the Armed Forces for one year, you may be eligible for expedited naturalization under section 319(b) of the INA.

http://immigration.about.com/od/uscitizenship/a/expeditedmil.htm

Общи условия

Активация на акаунт