ЮЛСКИ бебчета'08 (тема 35)

  • 13 226
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, кръвното ми пак е ужасно - 48 на 89 Tired Какво става, по дяволите Close
Направих си една кофа айрян с половин кило сол вътре, дано ми просветне, че имам да пазарувам, да чистя и да готвя, как ще стане - не знам ooooh! Страх ме е и да шофирам с това кръвно Rolling Eyes

# 196
  • Мнения: 62
Здравейте момичета!
Вие се оплаквате че сте се събудили в 4ч, а аз направо не съм спала. Снощи си легнах в 22:30 гледах Венета и след това заспах, но се събудих в 1ч и последно когато поглреднах часовника беше 4ч а аз още не бях заспала. Сутринта се пробудих в 8, но и да исках нямах сили да стана и спах до 10. Сега се чувствам като парцал, отпаднало ми е и за капак носа ми е запушен #Puppy dog

Цитат
На мен добре ми изглежда тази количка. Ще споделиш ли каква и е цената? И къде може да се намери, щом е нов модел, сигурно я няма навсякъде.
 

Тони 79 ние вчера я гледахме в м-ин Бебчо тук във Варна. Имат сайт www.bebcho.bg който незнайно защо изобщо не работи от месеци наред. Цената в м-ина беше 594лв. Същата я намерих и в Кикиморско царство. Ето линк, третата отдолу на горе но е в др цвят  
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/3 … 2c98cd8d310143de9

Имам въпрос към мамчетата с опит. Вчера в Бебчо много ме навиваха за козметика на Чико а аз съм се насочила към Бюбхен. Вие какво ще кажете, то знам че си е индивидуално но какви са вашите впечетления и каква козметика сте ползвали с първите си дечица?

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 11:28 от sisoni

# 197
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Belinda, ти защо не отидеш на лекар? Кръвното не е шега работа, може да повлияе пряко на бебето ако нямаш добро кръвообращение и прочее. Един ден да падне разбирам, ама при теб доста дълго продължава. Не можеш да се наливаш със сол, щото и то не е полезно. Изобщо консултирай се с лекаря си Peace

В цялата суматоха с племенничката забравих да ви кажа, че ние вече си имаме количка Sunglasses Взех си Джордани със всички екстри от продавалника, страшно е запазена и съм доволна, че така разумно пазарувах Mr. Green

# 198
  • Мнения: 64
Sisoni, много ми хареса количката. А каква е разликата между Джема 3 в1 и Джема 2 в 1? newsm78
А за козметиката - на мен ми казаха разни мами, че Бюбхен е най-добрата и мисля да се ориентирам към нея.
Belinda, аз съм най-редовно с ниско кръвно. Ту ми е 50 на 90, ту 60 на 85, а и много събирам границите. И то най- странно е, че след кафе, сладко и т.н. ми пада! Доктора ми каза да пия много течности, а най-помага айран със сол!Като ти стане така лягаш, пиеш течности и трябва до няколко минути да се оправиш. Аз даже съм припадала от ниско кръвно, така, че не си прави експерименти.

# 199
  • София
  • Мнения: 18 679
Belinda, ти защо не отидеш на лекар? Кръвното не е шега работа, може да повлияе пряко на бебето ако нямаш добро кръвообращение и прочее. Един ден да падне разбирам, ама при теб доста дълго продължава.
Е, не е чак доста дълго, само от вчера, но утре ще се обадя на доки да питам как следва да се процедира, защото наистина не е приятно, а може би не е добре и за бебко Sad Сега от айрянчето се поокопитих малко Simple Smile
А, за количките, и аз забравих да се похваля - купих го онова Чико, за което ви писах, има си следи от употребата, не е като да е ново, но пък беше супер изгодно като цена, заедно с кошницата за кола, а аз не съм хич претенциозна на колички  и затова се реших Simple Smile
Sisoni, това с козметиката сис е индивидуално, като при големите хора. Аз лично съм най-доволна от Бюбхен, купувала съм цели серии от по 7-8 продукта и висчките са ми харесвали. Продължавам да ги ползвам за баткото/вече само кремче за бузки и на морето - лосион за след плаж/, за бебко също ще ползвам Бюбхен Peace

# 200
  • Мнения: 223
belinda, много течности пийвай и на доки да звъннеш ако не се оправяш...

NBM, дай някоя снимка на количката, плс!

Коколина, на Бертони e, голяма. Най-долу краищата имат 2 подлепващи лентички и могат да се закрепват едно за друго при желание.

Е... за съжаление не е като възглавниците в Премама (онези са си най-добри), но за тези пари (17 лв.) ми е достатъчна. Снощи спах на нея (сложих си я като шал зад врата) и гушках лявата или дясната й част в зависимост от това, накъде се въртях и ми беше много удобно. Цяла нощ сънувах бебета, а на сутринта имах петна от коластра върху нощницата.

# 201
  • Мнения: 326
Имам въпрос към мамчетата с опит. Вчера в Бебчо много ме навиваха за козметика на Чико а аз съм се насочила към Бюбхен. Вие какво ще кажете, то знам че си е индивидуално но какви са вашите впечетления и каква козметика сте ползвали с първите си дечица?
До годинка се къпахме с шампоана за глава и тяло на Mustela. Едната опаковка е около 18-20лв, но е 500мг и се ползва половин година. След това преминахме на Hipp. А за олиото след баня ние ползвахме продукти на Jinson i Jonson, но съм чувала че доста деца се обриват от него. За щастие ние проблеми нямахме. Ако бебето не е алергично мисля всички продукти стават. newsm78. Олиото и шампоана на Хип също са хубави.

# 202
  • Мнения: 62
Sisoni, много ми хареса количката. А каква е разликата между Джема 3 в1 и Джема 2 в 1? newsm78
А за козметиката - на мен ми казаха разни мами, че Бюбхен е най-добрата и мисля да се ориентирам към нея.[/quote]

nip1977 разликата е в това че 2 в 1 няма столче за кола. Друга няма

За козметиката на бюбхен и аз по тази причина съм се ориентирала. Поне до сега не съм чула нито едно оплакване от нея. Знам също че е индивидуално защото съм продавала козметика и съм наясно че всичко зависи от кожата, но.......... ще пробвам.

# 203
  • Мнения: 17
Здарвейте, и аз ще съм  юлска мама и съм много щастлива. Това ми е първа бременност и чакам момченце. Пожелавам на всички успех!!!! Laughing  bouquet  bouquet

# 204
  • Варна
  • Мнения: 957
Душичка, Пърли, просто сте нагли! Я се вижте колко добре изглеждате! Аааа-ма-ха!Не стига, че сте пораснали само на корем, ами и се оплаквате!
Инка, много хубава градинка!
Подписах се под петицията за тръгване на децата на училище задължително на 6 години. Аз съм начална учителка и като такава съм абсолютно против да задължават родителите да си дават децата по-рано. Нямате представа каква огромна разлика има между 6 и 7 годишните деца. Първо като психологическа подготовка на самото дете. Преходът между детската градина и началното училище е мнооого сложен процес, свързан не само със стрес от страна на детето, но и с много психофизиологически процеси в неговия организъм. Аз имах удоволствието да наблюдавам две деца от моя клас, които бяха на 6 години. Е разликата е от небето до земята. Освен, че не им се пишеше, четеше и т.н. и през цялото време се чудеха какво да надраскат,  въртяха се непрекъснато, ставаха от местата си и пречеха на целия клас.
Имам и жив пример - сестра ми тръгна на 6 години. Ами тя нито един ден не се прибра с довършена диктовка, пишеше ужасно грозно ( и все още пише така) с едни малки криви несвързани буквички, постоянно и се играеше и си пишеше домашните пред телевизора. Целите и тетрадки бяха мърляви и зацапани.
Е, разбира се, има деца, които на 6 години са готови за училище и далеч по-различни от това, което описах, но именно за това трябва родителите СЪВМЕСТНО с учителите да преценяват кое дете може да тръгне на 6 години. Навремето като учих в университета ходихме по детските градини да правим тестове за готовност на децата за училище. Те бяха доста добри, много интересни за самите деца, с картинки и забавни игри, но никой не си направи труда да ги стандартизира и да ги въведе като практика в детските градини. Децата много се забавляваха, а и се получаваше доста реална представа за готовността им.
А тъпото министерство на образованието да се застреля  #2gunfire #2gunfire #2gunfireи да не прави от децата ни опитни мишки!!! Какво е това! Закриха детските градини, дадоха сградите на частни фирми и сега айде юруш, децата да ходят на училище! Бясна съм! #Cussing out #Cussing out #Cussing out Такъва некадърници трябва да се атакуват по най-различни начини!
Съжалявам за дългия пост!

И аз съм педагог и съм на абсолютно същото мнение - все едно аз съм го писала!
Дуци, благодаря за петицията, подписах с две ръце!

# 205
  • Мнения: 1 584
Аз ползвах Бюбхен в началото, откакто пуснаха на Хип - само Хип. Много са добри Peace

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Мамита, за козметиката всичко е много индивидуално. Точно вашето бебе може да се обрине от прехвалена козметика.

Нали ви бях писала, че имам червени точици по бедрата - еми оказаха се не спукани капилярчета, а обрив от някое от анти-стрии мазилата, които ползвам, а това са само бебешкото олио на Нивея и Икаров масло против стрии newsm78

Затова ви съветвам да си вземете малки разфасовки като за начало, докато се уверите, че за вашето бебе е подходящо. И на Чико и на Бюбхен съм виждала несесерчета с малки опаковки от най-използваните неща, вероятно са направени за подаръчета или за път, но аз смятам да взема такова за пробно ползване в началото.

Между другото освен Бюбхен ще си взема и крема Бочко против подсичане, виждам, че има много доволни. На последното изложение за здравето в НДК имаше щанд на Бочко и доста техни неща- кремчета против подсичане, бебешки сапуни, шампоанчета. Прочетох за много доволни, а цените са направо смешни - кремчето е някъде 2лв, сапунче- 70ст и прочее. Взех си адресите на аптеките, където се продават и смятам да поразгледам какво предлагат.

Здарвейте, и аз ще съм  юлска мама и съм много щастлива. Това ми е първа бременност и чакам момченце. Пожелавам на всички успех!!!! Laughing  bouquet  bouquet

Привет и добре дошла Hug Напиши термин и години, за да те впишем на първа страничка Laughing

# 207
  • Мнения: 693
Здравейте момичета, много сте ранобудни!

Ние в къщи не сме мигнали Cry мъжо настина жестоко и сега се мъчи да направи бронхит! В 4 през ноща сме ходили за лекарства, от носоглътката му тече секрет и го дави, иначе не го боли гърло и няма хрема, само температура, която не можем да смъкнем. И двамата се измъчихме жестоко Tired И най-лошото е, че нищо не му помага  Crazy

Аз от шампоана за тяло за бременни на Бюбхен съм много доволна, а за подсичане снаха ми каза само БОЧКО, иначе тя ползва Mustela (много е доволна)! Това е, което мога аз да споделя!

# 208
  • София
  • Мнения: 53
mili4ka23, добре долла Hug Лека бременност и здраво бебче на финала! На коя дата е терминът ти?

# 209
  • Мнения: 30
mili4ka23 ,добре дошла!  bouquetЛеко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт