Давате ли имуномодулатори на бебето?

  • 2 232
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Плевен
  • Мнения: 854
Изписаха ни Есберитокс. Допитах се до други майки и те писаха, че са много доволни от него. Наистина аз бях с тежък грип, но давам на бебка от 5 дни и въпреки, че я кърмя, засега е здравичка. newsm44
Лошото е, че е на спиртна основа и е голямо мъчение с преглъщането, но... нали е за добро.

# 1
  • Мнения: 4 784
Давам Фор Кидс от началото на есента с почивки.

# 2
  • Мнения: 1 371
Не. Каквото си набави от плодовете, зеленчуците, храната, това е. Не мисля и да давам.

# 3
  • Мнения: 454
Не, даже не знам какво значи това. Давам пресни плодове, зеленчуци, но не съм се замисляла за подобни препарати.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, засега не давам имуномодулатори.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не не давам.

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Есберитокс ми предписаха за баткото, но той е на 7год.На бебето /7 месеца/не съм давала нищо.

# 7
  • Мнения: 9 814
Не бих дала, не мисля, че е много подходящо за толкова малко бебе.

# 8
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Не, не бих давала такива чудеса на бебе. Именно, защото я кърмиш докато си болна, няма как тя да се разболее от същото, имуно- н'ам-к'во си е напълно излишно, докато тя приема антитела директно от теб.

# 9
  • Мнения: 65
Ние сме още много малки (8м.) и не съм давала. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 17 592
Нищо подобно не съм му давала. ПОчти цяла зма бях болна, не съм кърмила ид ен, не съм носела маски - плашеше се, целувала съм го, не е бил болен...

# 11
  • Мнения: 6 441
Не. Каквото си набави от плодовете, зеленчуците, храната, това е. Не мисля и да давам.
И аз така.Не давам нищо допълнително.

# 12
  • Мнения: 78
Не бих дала, не мисля, че е много подходящо за толкова малко бебе.

Peace

# 13
  • Мнения: 581
 До 2-годишна възраст не съм давала такива неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 522
Не е ли малка още за такива неща? Аз доколкото знам когато си болна чрез кърмата се предават антитела на бебката и няма нужда да пие друго. Поне аз така знам.


# 15
# 16
  • Мнения: 172
Не не давам.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не. Каквото си набави от плодовете, зеленчуците, храната, това е. Не мисля и да давам.
 Peace От кърмата по-добър имуномодулатор няма  Hug

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Давам, откакто детето стана на 1 година- Есберитокс. Тази зима давах Имунокинд и Есберитокс. Пила е и Женоверин по схема.

# 19
  • Мнения: 1 044
Давах от както тръгна на детска градина. Преди това не - ненамирах за нужно, при условие, че детето не е толкова контактно и не боледува често. Давала съм какво ли не - Есберитокс, Фор Кидс, Киди, Вижън, Бронховаксом и нищо не е довело до очебиен ефект. От както детето посещава детска градина е болно през седмица - със и ли без имуностимуланти. Така че вече не давам нищо

# 20
  • Мнения: X
Не и съм много против подобни неща.

# 21
  • Мнения: 121
Моето дете е на две годинки и до сега сме изпили 2 шишета Есберитокс в момента давам Мулти саностол.По принцип е злояд и не иска плодове затова давам витамини.

# 22
  • Мнения: 8 242
Здравичка е точно защото я кърмиш, а не въпреки това  Peace
По темата - не давам и не мисля да давам. Кърмя и според мен по добър естествен имуностимулатор от това няма.

# 23
  • Мнения: 610
Не не съм давала Peace

# 24
  • Мнения: 959
Не, засега не давам имуномодулатори.


 Peace

# 25
  • Мнения: 1 900
До сега не съм давала, чудя се newsm78

# 26
  • Мнения: 1 006
Не,не съм давала.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм давала

# 28
  • Мнения: 22 865
Не съм давала до 3г.възраст.После опитах Есберитох,Имунобор,Изопринозин,Бронхо-Ваксон,но той се влошаваше и спрях да давам подобни препарати.

# 29
  • Мнения: 3 478
На малкия не давам, но Есберитокс съм давала на голямата след годинката в наложителен случай. Редовно не го ползвам.

# 30
  • Мнения: 556
Да, давала съм. Педито ни го изписва вече втори път при настинка, но не го е пила за повече от две седмици. Давам го до  5  дена след като се е оправила.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз давах на малчо Есберитокс-капки,веднъж,след АБ.Беше на 8 месеца.
На каката и давам на таблетки,много съм доволна,тя като беше по-малка,и давах Ехинацея на Д-р Тайс.
Също съм доволна.

# 32
  • Мнения: 5 391
Давам една хомеопатия в момента, дано има ефект.

# 33
  • Мнения: 3 929
Кърми си детето и не се занимавай с такива неща. Вече друг е въпросът, ако започнеш да го водиш на ясла. Но все си мисля, че е малко детето. Аз започнах да давам на сина си, когато тръгна на ясла - беше на 1 год. и 11 мес. Какво ли не съм му давала, нищо не помогна - всеки месец бях болничен и на практика отсъствията от ясла и от работа бяха повече от присъствията. Когато обаче започнах да давам Цитросепт, детето спря да боледума цели 3 месеца. Даже не хванахме тежкия грип - нали се, сещате какъв е периодът от януари до март, е, ние го минахме здрави. Дали е от цитросепта, не знам, но е факт, че откакто го приемаше, спря да боледува. В края на март се разболя от бронхит. Педиатърката ми препъръча Есберитокс, но още не съм започнала да му го давам. А за цитросепта ми каза, че образувал пясък в бъбреците и ме посъветва да го спра.

# 34
  • София
  • Мнения: 625
А за цитросепта ми каза, че образувал пясък в бъбреците и ме посъветва да го спра.

Ето това изречение уби всичко детско в мен! Как го обоснова твърдението педиатърката?
Аз давам цитросепта на каката от около две седмици точно защото пише, че няма никакви странични ефекти!

# 35
  • Мнения: 1 195
Не и съм много против подобни неща.
и аз Peace от сега  ако ги почнем с химиите ooooh!

# 36
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не и съм много против подобни неща.
Peace

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Започнах да давам едни хомеопатични капки преди 4 -5 мес., защото започваше ясла.

# 38
  • Мнения: 686
И на двете давах Имунокинд тази зима

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не давам.

# 40
  • Мнения: 8 939
От днес давам имунокинд, хомеопатчино, защото аз съм болна. Кърмя, въпреки това реших да давам.

Hug

# 41
  • Мнения: 2 825
не давам нищо. Все още сме основно на кърма и мисля, че това е достатъчно.

# 42
  • Мнения: 65
Давала съм два пъти за по около 10 дни, когато аз бях болна. Но не помогна, разболя се и бебока. Така че, не знам доколко има полза. А и както една майка писа в предишна сходна тема - "какви имунастимуланти да даваш, като то още няма развита имунна система?!"

# 43
  • София
  • Мнения: 1 230
Поправете ме ако греша, но не се ли наричат ИмуноСТИМУЛАТОРИ?
По въпроса, не, не давам. Давах 3 дни след като Ани беше с хрема, но се отказах, пък и тя не одобри избора ми.

Общи условия

Активация на акаунт