За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 367
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте , Момичета !
Първо изкам да благодаря на автора на темата   bouquet, както и на всички онези от вас   bouquet, които са допринесли с инфо и личните си истории този проблем да стане достъпен до толкова много жени ...
Моят тест излезе преди няколко дни - ПАП 3 Б ( или Д).
Няма да ви описвам как се чуствам от тогава , всяка една от вас е минала през това и знае какви са емоциите ... !
Само ще кажа , че от този момент всичко за мен се промени  !
 Благодарение на тази тема намерих много отговори и отчасти се поуспокоих ...
Исках обаче да ви помоля , (понеже съм изчела едва около една трета от написаното ) ако някоя от вас се е сблъскала с този проблем да сподели .
Има вариант при мен да се предприеме лечение , да се повтори цитото и едва тогава да се направи биопсия . Това ще стане ясно в средата на другата седмица .
Аз все още кърмя и не знам дали няма да се наложи да отбия детенце заради лечението ...
Моля ви за отговор , защото не мога да се настроя толкова бързо за това отбиване ...  Cry

# 46
  • Мнения: 487
Гинеколога които те лекува ще ти каже дали да спреш да кърмиш никои не зае  какво ще ти изпише

# 47
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Blondi2107,после като се прибера ще ти напиша нещо,аз минах скоро през това.
Пиши поне при кой лекар си!

# 48
Гинеколога които те лекува ще ти каже дали да спреш да кърмиш никои не зае  какво ще ти изпише
Да , така е ... знам . Confused
Но си мислех за тази основната схема с Глобули , имуностимулатори и т нт .
Това , което споделят повечето подложили се на консервативно лечение .
Дано има някакъв вариант  Rolling Eyes ...

Пиши поне при кой лекар си!
При д-р. Китанова от Шейново .
При нея ходя от няколко години и й имам безкрайно доверие !

# 49
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Значи първо на твоето дете му трябва здрава майка.След като съобщиш на лекаря си,че кърмиш,той ще ти обясни как ще протече лечението.Освен това има два сайта,на които можеш да провериш доколко дадено лекарство е съвместимо с кърменето.Още нещо.В пъти по-добър вариант е да те излекуват с консервативно лечение,отколкото с оперативно.За периода около операцията(конизация) знам,че се пие АБ 10 дни,но той може да е съвместим с кърменето.Така че тези неприятности не са никакъв повод да си помисляш за спиране на кърменето.Ако имаш повече въпроси питай в кърмаческия.А щом лекарката иска да повторите цитонамазката,значи се съмнява за резултата.При мен всичко беше ясно и биопсията показа тежка дисплазия.

# 50
kanesta , Благодаря за отговора !  bouquet

Освен това има два сайта,на които можеш да провериш доколко дадено лекарство е съвместимо с кърменето.
Бях попадала на сайтове с подобна информация преди време , при друг здравословен проблем ...
Тайно се надявах да пише Мама , която е била лекувана , без това да навреди на детенце  Rolling Eyes .
Ще изчакам да видя какво точно ще предпишат лекарите Rolling Eyes ... Надявам се да са благосклонни към кърмещите Мами  Rolling Eyes Wink

.Така че тези неприятности не са никакъв повод да си помисляш за спиране на кърменето.

Дано !!!
Убедена съм , че така със сигурност ще съм способна да понеса Всичко !
Хубав ден на всички !

# 51
  • Мнения: 47
Здравейте!Не съм писала тук сигурно от месец,но видях,че OFF ме пита за името на лекаря ми от Стара Загора.Той се казва д-р Стефан Бузалов и наистина съм много доволна от него и не става въпрос само за професионалните му качества като лекар,а и за човешкото отношение и разбиране,защото вярвайте ми,като отидох при него бях на ръба на нервна криза.Но този човек е наистина невероятен,обясни ми всичко подробно и това ме успокои,веднага разбрах,че е истински професионалист и съм попаднала на правилното място.А ти off по какъв повод ще ходиш при него(евентуално)?

# 52
  • Мнения: 205
Няма да ходя,имам конизация и ми я прави Пл.Янев.Просто питам за профилактичен преглед.

# 53
  • Мнения: 1 351
Здравейте момичета, Моята история е следната : започнахме инвитро но го спряхме защото при сондажът се установи , че шийката не е съвсем наред .Последва биопсия и се установи , че ще ми се наложи да правя конизация.Резултатите от цитонамазката  са ПАП ІІІ А .Лекуващия ми доктор ме прати при доц. Ангел Милев от Националниа Онкологичен Център , но аз съм от Варна и ткърся кординатите му .От интернет взех няколко телефона , но никой не ми отговаря на тях.
Много ви моля ако някой знае нещо за въпросния д-р нека ми напише !!!!Страх ме е и от самата конизация, но смятам че ще се справим.

# 54
  • Мнения: 487
Здравейте от известно време следя темата но все не събирах кураж да пиша.та моята история е следната по време на раждането гинеколога ми каза че имам полип от там на колоскоп в раковата на централна гара(окръжната)казаха 4е няма нищо .С моя доктор направихме биопсия за по сигурно и днес взех резултата още не сам ходила да го покажа на доктора,но интересното е че като го пуснах в гугъл има само един резултат на бг една жена е пуснала тема във форума ама не и отговаря никой та искам да питам знае ли някой нещо за "овула Наботи"

# 55
  • Мнения: 1 351
На мен нищо не ми говори "овула Наботи".Знам че нямаш търпение , но Най -добре питай своя лекар - той ще ти обясни !
Късмет !!!

# 56
Момичета,може ли някоя от вас да ми каже пият ли се антибиотици или някакви други медикаменти преди и след конизация?

# 57
  • Мнения: 205
Аз поне никакви медикаменти не съм пила.

# 58
  • Мнения: 487
klem4e ,благодаря за отговора Simple Smile обадих му се по телефона и му продиктувах диагнозата той каза да се отбия тия дни до кабинета да го коментираме .Питах дали е пред раково(че нали такива бяха съмненията) той каза че не е. А в един руски сайт намерих това:"наботова киста появяваща се от възпалението на слизовата обложна жлеза"  ooooh! каквото и да е важното е да се лекува

# 59
  • Мнения: 47
Аз поне никакви медикаменти не съм пила.
Peace и с мен беше така,пих само някакви витамини за подсилване на имунната система-БиоАктив се казват.

Общи условия

Активация на акаунт