Чакаме СЕПТЕМВРИ вече да гушнем малкото човече

  • 9 209
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 400
borina-изчисти си кутията Peace

# 31
  • софия
  • Мнения: 88
как да кача снимка на мойта пупа в  гаелрията  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 32
  • Мнения: 6
Irina, виждам, че си решила за амниото. Извинявам се за дългия пост предварително, но това е много важно

Ето моя опит от МД:

1. Трябва да имаш скорошни изследвания за пълна кръвна картина, васерман, спин и хемостаза (4 показателя за съсирване на кръвта)

2. С тези изследвания отиваш в МД на познатия 14-ти етаж при доц. Георгиева (може да й звъннеш по тел. преди това 9172268, от 09.00 до 12.00 за да уточните при кой лекар и кога искаш амнио). Тя ти оформя документите и минаваш през 2 кабинета и касата на МД. По принцип амниото е безплатно ако не искаш избор на лекар. Ако избираш се плаща 100 лв. на касата. Това е единствената такса. Аз ти препоръчвам да избереш Димитрова или Марков. Ааа, плащаш и за игла за амниоцинтеза, трябва да си я купиш сама. Струва около 25 лв. Пред МД има две аптеки, все в едната ще има. Вземи си с розов край, по-тънка е.

3. След като си платила и са ти попълнили всички док. отиваш на 10 етаж (ако си с избор на лекар - и Димитрова и Марков са там). Ако си без избор отиваш на 7-мия етаж и попадаш на който и да е. Пак повтарям, че при тази процедура за мен няма спор, че трябва да е при конкретен лекар!!!

Няколко съвета:
- Ако отидеш към 9.00 при Георгиева до 10.00 ще си готова с док. и тъкмо ще са минали визитациите на Димитрова и Марков. Там се чака малко докато се освободи място, а може и да не чакаш. Аз в 12.00 бях приключила. Аз бях при Димитрова, а с мен беше още едно мамче при Марков. И тя свърши по същото време. Аз съм доволна от Димитрова. Беше много внимателна.
- Да не забравя, там на място ти взимат микробиология (тя си влиза в процедурата). Малко е мизерно като условия, зад едни паравани... но това не е най-важното. Амниото ми го правиха без никаква упойка, не боли, почти нищо не се усеща.
- Като отидеш при Георгиева за документите я питай какъв метод ще ползват, дали може ДНК, за да излязат по-бързо резултатите.

Аз правих амнио миналата сряда и утре трябва да приключа с това мъчение.

 Стискам палци на теб, стискайте и вие на мен.  newsm10

Надявам се  да съм била полезна и да не съм досадила на никого. Аз и без това рядко пиша.  smile3525

# 33
  • Мнения: 4
Едва изчетох всичките 6 страници, които съм пропуснала от ... сутринта  Joy Исках да взема отношение по много въпроси, но вече не си спомням повечето  hahaha Crazy

Ирина стискам палци за амниоцентезата  Peace

На мен също не са ми правили цитонамазка, но и двамата лекари, при които ходя са на мнение, че по време на бременност резултатите се изкривяват.

Аз от утре съм на работа - хем се радвам, хем се притеснявам. Знам си хората и сигурно ще съм често ядосана ... а и каквато съм станала чувствителна и ревлива  Embarassed

Относно количките - моята снаха си купи Mag Egland (съжалявам ако името не е коректно изписано). За момента е много доволна, защото количката е лека, стабилна и се побира в колата им в сгънато положение  Grinning Племенникът ми е една ужасно сладка 3 месечна шушка - днес се приспивахме двамата докато пеехме  Smile Още няколко месеца да минат в стабилна употреба и ако някой има интерес ще споделя какво е състоянието на количката.

Аххх щях да пропусна - момичета какво ви изследват на това БХС ? Blush На мен ми пуснаха за изследване Алфа фето протеини и BHCG (нещо си). Мислех, че това е БХС, но съм убедена, че съм сбъркала - резултатите ми излязоха за 4 часа и няма такива неща като 1:0000000 а са в съвсем различен вид.  newsm78

# 34
  • Мнения: 934

- Да не забравя, там на място ти взимат микробиология (тя си влиза в процедурата). smile3525

Kakва микробиология? Влагалищен секрет? newsm78 За какво пък това??... Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 3 114
Sheila, аз сама съм си виновна за смъкването на матката- докторката вече сума ти години ми говори за Кегел упражненията, обаче така и не мога да се накарам да ги правя редовно. Embarassed Не знам защо, това свиване на мускулите не ми е приятно.....страшно оправдание, де, ама....Сега ще гледам да съм по-съвестна, да изкарам поне тази бременност. Иначе за операцията се утешавам, че може да ми смъкнат и част от тлъстинките...току-виж съм лъснала с готин плосък корем.  Joy

unique_v, сигурна съм, че информацията ти е много полезна не само за Ирина, но и на други майчета, на които може да се наложи да минат през тази процедура.  Hug

Иринче, желая ти всичко по процедурата да мине като по вода и най-вече- отлични резултати! Hug

# 36
  • Мнения: 2 658
Мерси на Sheila, че спомена за тези кегелови упражнения. Само не разбрах още от сега ли трябва да се правят, или това е само за след раждането. Нещо не съм се образовала много в тази наскока.
Трябва  да се правят винаги,Петка.По пинцип на всички жени там е слабо място,но ако е особено отслабена мускулатурата се случва като при Суидкидс мама,т.е.налага се пластика..Така че хубаво е да си съzдадем навик да ги правим,ама кво говоря,като хем го zнам откак се помня,хем не ги правя Confused .
Суидкидс,и на мене не са ми приятни да му се невиди,ама като гледам,трябва...

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 19:57 от desi manova

# 37
  • Мнения: 571
Много са полезни!!И при кекс помагат доста Embarassedаз си ги практикувам от няколко години и вече ми е навик но наистина помогнаха ми в много отношения PeaceХубаво е когато се сетите да си ги правите..не спазвайте определени режими-така най-много се забравя и доскучава ooooh!когато се присетите независимо дали си почивате или пазарувате разхождате се или домакинствате!  bouquet

# 38
  • Мнения: 133
Колко много се изписали за 2 часа   smile3501
unique_v , не си досадила в никакъв случай. Това са много важни неща и е хубаво всяка от нас да е наясно с тях, независимо в какъв момент ще и потрябват  Hug
Janis_J  а как е представен резултата? Друг начин е чрез гранични стойности.
Всеки с проблемите си, та да питам и аз ... Току що ми извадиха зъбчето и се оказа, че имам няколко кариеса за правене, за които мисля да се консултирам с гинеколога кога да ги правя. Зъболекарят ми смята, че е по-добре през бременността, а не докато кърмя. Освен това ме посъветва да си почистя зъбния камък, за да кървят по-малко, а аз съм чувала, че е противопоказно да се чисти камък сега.  newsm78 Моля помагайте, че докато родя не знам какъв крах ще настане в устата ми  Tired Face

# 39
  • Мнения: 3 926
Мирка, кекс... Wink В тоз форум нещата ги наричаме с истинските им имена Hug
И както обичат да казват модерторките на "Искам бебе"  - Кекс - това е вкусно сладкарско изделие! Секс - полов акт, при който е възможно да се зачене бебе.
С кекс бебета не стават Peace
Та така де - тук всички знаем как стават бебетата Hug Че някои като ги гледаш бая опит имат в областта Hug

# 40
  • Мнения: 571
Еми аз за това не казах секс защото ние сега не се стараем да зачеваме!Еми добре!Тея упражнения много ми помогнаха в СЕКСА и по-точно в изпитването на удоволствие от него!!! Joyда сме съвсем директни както /права си/трябва да е!!

# 41
  • Мнения: 3 926
Ми ей това е отговор Hug Знаеш ли още какви неща предстои да си споделим Hug
Минахме през запека, сега започват вагиналните проблеми... пък после като заразказваме за ражданията... Толкова сме си близки. Всъщност за 9 месеца предния път придобих изключително трайни приятелства. И смея да използвам точно тази дума. Разказваме за най-скъпото си - децата ни. Радваме се и се молим една за друга. Hug
Та един секс ли ще крием Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 4
red_sonya_ стойностите са две цифри. Има показани гранични стойности, но нямам представа в какви мерни единици, защото при гранична стойност от 0 до 5 резултат от 30 859,40 е меко казано смущаващ. Моят лекар ми каза, че това е нормален резултат за BHCG. Същото е и за алфа фето протеините...

Иначе момичета, аз за кегел упражнения ... по време на секс си е супер  Mr. Green и за мъжа Wink

 newsm51

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
unique_v, Hug  bouquet
Благодаря ти много.
За петък се записах при Мазнейкова, ще взема и направление от личната и така.
Много ти стискам палци и за докладваш непременно! Всичко ще е наред! Heart Eyes
Благодаря на всички за палчетата Heart Eyes
Sheila, аз сама съм си виновна за смъкването на матката- докторката вече сума ти години ми говори за Кегел упражненията, обаче така и не мога да се накарам да ги правя редовно. Embarassed
А трябва! Дано всичко да е наред при теб и да си вземеш бележка оттук-нататък:hug: Heart Eyes
Janis_J 1 мисля че това няма нищо общо с БХС. БХС е за риск от 2 генетични заболявания и се изчислява във вероятност (едно към едиколко си)
Уанде, този Давидков в клиниката на Мазнейкова ли е?
П.П. И моята лентичка самомръдна с ден напред преди няколко дни newsm78

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 21:29 от irinaradeva

# 44
  • Мнения: 4
irinaradeva изследванията, които си направих са за Спина бифида и Синдром на Даун. Незнам за какво е БХС  Blush - ще ме светнете ли?

Момичета мърдането на лентичките може да има нещо общо със смяната на времето. Когато преминахме към лятното часово време, докато сменях настройките на единия от GSM ми той реагира странно и си премести датата с един ден напред, та знам ли ...

Общи условия

Активация на акаунт