Козуначна тема 2008- II част

  • 72 336
  • 750
  •   1
Отговори
# 465
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
gabolina,филирани бадеми има със сигурност в Била,на сектора с ядките Wink
Мили 46 ,не се слага в хладилник кагато е втасало Peace,а след като го замесиш,на принципа на тесто за мекици.....замесваш ,пъхаш в намазнена торбичка ,завързваш хлабаво да има място за втасване, и мушкаш в хладилника.....на сутринта ето ти втасало тесто Wink

О`Хара,благодаря ти за съветите,така ще процедирам.Забравих да кажа,че този път ще направя твоята рецепта,и затова ти благодаря ,че се включи със толкова подробни пояснения Hug

# 466
  • Мнения: 780
Е вие добре ме нагласихте!!! То тестото почти втаса вече.. значи трябва тази вечер да пека. Ама сега докато го премеся, да разточвам, да режа кифлички, че после и пак да втасва... пу да му се невиди!!! Дали да не взема на едно козуначено руло да го завия, че по-бързо ще стане?  newsm78 Снимки ще има ако стане  Wink

# 467
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Е вие добре ме нагласихте!!! То тестото почти втаса вече.. значи трябва тази вечер да пека. Ама сега докато го премеся, да разточвам, да режа кифлички, че после и пак да втасва... пу да му се невиди!!! Дали да не взема на едно козуначено руло да го завия, че по-бързо ще стане?  newsm78 Снимки ще има ако стане  Wink
Това е добра идея Wink

# 468
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Тандори много ти благодаря за рецептата и съветите.Ето и моето творение,естествено не може да се сравнява с вашите,но като з апърви път мисля ,че е добре.http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5683129
След малко ще го резна да видя отвътре как е.А в събота ще меся пак.Поздрави и весели празници на всички.

Много си е хубав даже. Недей да скромничиш  Mr. Green !

# 469
  • Мнения: 113
Тандори много ти благодаря за рецептата и съветите.Ето и моето творение,естествено не може да се сравнява с вашите,но като з апърви път мисля ,че е добре.http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5683129
След малко ще го резна да видя отвътре как е.А в събота ще меся пак.Поздрави и весели празници на всички.

Много си е хубав даже. Недей да скромничиш  Mr. Green !
      Embarassed Simple Smile

Аз моя го резнах вчера ,не беше станал на супер конци,но ставаше.Едно малко парченце има само останало Wink
Явно грешка съм направила с блъскането на тестото,ето О Хара каза ,че не се блъска толкоз силно,пък аз направо му счупих кокалите.Ма утре ще знам,днес даже съм купила бели стафиди и желирани плодчета .Утре ще пробвам.
О Хара да си жива и здрава и Господ да те пази и теб и семейството ти.Страхотни козунаци,направо съм полудяла да правя и да се изфукам в неделя на едно събиране.
Мисля тази вечер да замеся тестото и да го сложа в хладилника,утре сутрин сме на ваксина,та да ми стигне времето и яйцата утре ще боядисвам,при нас е мн.топло и винаги боядисвам в събота да не ми се развалят.
О Хара ,извинявай ма аз съм от тез дето не помнят много,може ли по твойта рецепта тестото да го замеся тази вечер и да го сложа в хладилника?Сутринта да го изкарам и да си отидем на ваксина и като се върнем,предполагам ,че вече ще е втасало?Как мислиш?
Снимките ти на козунаците и яйцата са страхотни.Нправо лигите ми потекоха.

# 470
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Чак пък да е грешно биенето на тестото... newsm78 Предполагам, че О'Хара не го блъска толкова, защото го меси в машината и после на ръка само доомесва. Аз, като нямам машина, ако не го измеся хубаво, сигурно нищо няма да стане. Така поне си мисля.  Peace

# 471
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
А от кило брашно колко тави козунаци ще измайсторя?

# 472
  • Мнения: 7 091
Скарлет, моите ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ!!! Ако не беше ти, нямаше да се науча да правя козунаци!!!  Hug Hug Hug Hug Твоята беше единствената рецепта, която намерих за машина, преди 3 години, а аз тогава бях с един огромен корем, не можех да се наведа над печката, абсурд да месех на ръка! Благодарение на теб, моите ядат вече 3 години козунаци по всяко време на годината!
ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И ТИ, И СЕМЕЙСТВОТО ТИ!  bouquet  bouquet  bouquet

# 473
Момичета дайте ми рецепта за козуначена торта.
Не мога да изчета всичко.МНОГО ИСКАМ ДА СИ НАПРАВЯ ТАКАВА. Praynig

# 474
  • Мнения: 1 505
Аз си замесих козунака,сега втасва.А мога ли да си направя кифлички от същото тесто?И се връщах назад,но не успях да видя козунаците и яйцата на О`Хара.

# 475
# 476
  • Мнения: 780
Да се отчета  Mr. Green Започнах да правя кифлички, приключих с 2 козунака: единият с плънка от домашно сладко от грейпфрутови корички с уиски, а другият само със стафиди (че и ненакиснати)! Резултатът е превъзходен! Утре ще сложа снимките, че не знам как да ги смъкна от фотото. Да ви кажа, че изобщо не бях планувала да правя козунаци и яйцата ми бяха директно от хладилника. За сметка на това загрях млякото (не това за маята) повечко, за да стопля яйчената смес. Затоплих и маслото. Отново миксера меси вместо мен, като аз само най-накрая дооформих, когато тестото стана прекалено гъсто. Не съм го била, не съм го въртяла ни в центрофуга ни никъде. И стана идеално! Втасва във фурната, така че вместо 2 часа, отне 1, а второто втасване едва 30 минути, защото тестото си беше достатъчно топло и си имаше балончетата и конците още докато го оформях. Сега остава да го опитаме на вкус утре сутринта.

Аз си замесих козунака,сега втасва.А мога ли да си направя кифлички от същото тесто?И се връщах назад,но не успях да видя козунаците и яйцата на О`Хара.

Съдейки по моите резултати няма проблем. Между другото, рецептата за кифличките се различава от тази, която ползвах преди за козунак само с 1 яйце по-малко.

# 477
  • Мнения: 172
Ама днес може ли да се меси?Нали е ли разпети петък,в който не се прави ниищо???

# 478
  • София
  • Мнения: 6 268
Леле, mili46,  от описанието ти ми потекоха лигите. Искам и снимки  Flutter А това сладко от грейпфрутови корички, ммммм, звучи невероятно. Сподели рецептата, трудно ли се прави.

# 479
  • Мнения: 1 505
Много ти благодаря.
А О`Хара да се включва и да казва яйцата как ги е нашарила толкова хубаво.
[/color][/color]

Общи условия

Активация на акаунт