Гъбена вкусотия

  • 5 732
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 216
Шиланче-правя подобно нещо-само,че без царевичка:

1 тарелка гъби(да са много пресни и твърдички);
2 суп.лъжици заквасена  сметана (данон,елби,мегле-без значение);
1 суп.л. масло;
2 кубчета топ.сирене(от тези в кръглите кутийки)
бял или черен пипер ,сол-на вкус
2-3 скилики чесън(може и без)

Гъбките се нарязват (така,че да се запази формата им) и се прибавят към топящото се масло,като закъкри към тях се прибавя разтворената с малко вода заквасена сметана , нарязаният чесън,
топ.сирене,солта и пипера.Котлона се намалява на ниска степен и ястието се захлупва с капак  chef
След о-коло 10 минути ,ястието е готово-трябва да изглежда като това  на снимката с  царевицата-да има малко сосче от сметаната ,в което да се топи хлебче Wink
внимавай със солта др.път и гледай да не преядат жабките  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 762
Направих ги снощи, добавих ги, като гарнитура. Имахме гости, детенце беше рожденик......... овациите бяха от всички. Смешно ми стана, защото приятелката ми вика-" Аааааааааааааа, и аз гледах тая рецепта"  Laughing Поздравления за идеята.   bouquet

# 32
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ауууууууууууу, разкошно ми звучи! Утре няма да е, защото си имам именик и ще имам много задачи, но съвсем скоро ще се пробва.  bouquet на авторката за идеята!

# 33
  • Мнения: 3 036
Аз го правих два пъти и беше страхотно.
Но втория път нямах пресни гъби и го направих с гъби от буркан.
Стана по редичко,защото сложих и сока.
Повече време беше на котлона и къкри,докато изври водата.
Но е страхотно за гарнитура на печено или пържено месо,кюфтета,кренвирши.

# 34
  • Мнения: 293

Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Доста добра идея, но далеч не е постна  Wink

# 36
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Няма да е утре, но в ъв вторник  ще го направя и ще снимам. Аз досега къри не съм ползвала, но ще си купя да имам.

# 37
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Току-що направих тази вкусотия и много ми хареса. Е, вместо зелен лук сложих праз, добавих и малко пресен чесън и топеното ми сирене беше от типа "саламче", но направо разкошно стана! Този вид манджи са ми любими.   bouquet на Чарлийз за вкусната идея!

# 38
  • France
  • Мнения: 726
Отивам за гъби и царевица...... Laughing

# 39
  • Мнения: 19 483
Благодаря на авторката за идеята. Направих ги, беше страшновкусно. Само че аз сложих 500 гр. гъби, една връзка пресен лук и една връзка пресен чесън, както и 1 гъбено бульонче. Много е вкусно!

# 40
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Отивам и аз да готвя, само че забравих да купя царевица. После ще снимам и ще покажа.

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Приготвих я, като сложих вместо къри - Пикантина и сминдух. Добавих и черен пипер. Абе каквото и да се сготви с топено сирене е супер, за товя рецептата няма гершка.

# 42
  • Мнения: 679
Направих рецептата снощи  Simple Smile Мъжо я хареса много като се има предвид, че недолюбва гъбите. Благодаря   bouquet

# 43
  • Мнения: 23
 thumbsup Страхотна идея.. Задължително ще я изпробвам, ама мисля че ще трябва да метна и малко пилешко месце, че моя е толкова капризен.. ooooh!
А като бях малка баба ми правеше нещо с гъбки, което също отдавна не съм пробвала..
Мнооого лесно, просто и бързо...
..Пак се нарязват гъбките на едро + обилно количество зелен лук се задушават заедно.. мазнина по избор.. Прибавя се червен пипер да се запърже(може пък доматки или пюре), долива се после бульон (зеленчуков, гъбен), а само с вода също става.. черен пипер, подправки по избор, по желание за сгъстяване брашънце.. и поръсваме с пресен магданоз..
Това май можеше да влезе в графата "от нищо - нещо".  Wink

# 44
ОТИВАМ ЗА ГЪБИ ВЕДНАГА МАКАР ,ЧЕ ЩЕ БОЯДИСВАМЕ ЯЙЦА ЩЕ ГО НАПРАВЯ newsm64

Общи условия

Активация на акаунт