НЕСЪВМЕСТИМОСТ НА КРЪВНИТЕ ГРУПИ

  • 90 631
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 232
Момичета нали няма проблем когато аз и мъжът ми сме 0+ ? Rolling Eyes
Според мен няма  Peace

# 106
  • Мнения: 3 016
Момичета нали няма проблем когато аз и мъжът ми сме 0+ ? Rolling Eyes
Никакъв!

# 107
  • Мнения: 1 152
Възможна е несъвместимост между кръвните групи. При моите родители е имало точно такъв проблем. Майка ми е 0+, баща ми е бил също 0, но не знам какъв резус. Майка ми е забременявала доста пъти, макар и  трудно, но в 3-4 месец прави спонтанни аборти. Проблемът  е установен след много изследвания, операции, погрешни диагнози, защото наистина е изключително рядък.
Лекарите са  казали, че дори да се роди детенцето ще има сериозни физически и ментални увреждания.

# 108
  • Мнения: 3 804

Лекарите са  казали, че дори да се роди детенцето ще има сериозни физически и ментални увреждания.
Виж това не е задължително-имам 3 ,нямат нито физически ,нито ментални проблеми,тези увреждания могат да се получат,ако високите нива на билирубина се открият късно,но при съвременната медицина ,трудно може да стане .Тък и се вижда -когато ми донесоха средната 2 часа след раждането ,от много бяла беше станала на почти черна ,а носът и беше оранжев-погледна я неонатоложката и я качи веднага в неонатологията. При малката -но при нея беше по -леко ,пак веднага пуснаха изследванията,само по света на кожата,но и знаеха предаварително какво да търсят.

# 109
  • Мнения: 1 152

Лекарите са  казали, че дори да се роди детенцето ще има сериозни физически и ментални увреждания.
Виж това не е задължително-имам 3 ,нямат нито физически ,нито ментални проблеми,тези увреждания могат да се получат,ако високите нива на билирубина се открият късно,но при съвременната медицина ,трудно може да стане .

Вярвам, че е така. Все пак аз говоря за времето преди около 40 години. Предполагам и че не става въпрос само и единствено за несъвместимост на кръвни групи и резус фактор, а и за други кръвни показатели, но тогава така са го обяснили на родителите ми. Факт е, че по тази причина майка ми не е износила докрай нито една бременност  Sad
Слава Богу, че днес медицината е на друго ниво и голяма част от проблемите са решими  Praynig

# 110
  • Мнения: 171
Възможна е несъвместимост между кръвните групи. При моите родители е имало точно такъв проблем. Майка ми е 0+, баща ми е бил също 0, но не знам какъв резус. Майка ми е забременявала доста пъти, макар и  трудно, но в 3-4 месец прави спонтанни аборти. Проблемът  е установен след много изследвания, операции, погрешни диагнози, защото наистина е изключително рядък.
Лекарите са  казали, че дори да се роди детенцето ще има сериозни физически и ментални увреждания.

това в никакъв случай не е случай на несъвместимост на кръвните групи. майката е положителна, а по АВО съвпадат, така че причината е друга. Има много антигенни системи, по които може да има несъвместимост MN, Lewis, PQ и т.н. чести аборти в ранните месеци са характерни за антифосфолипидния синдром и за ред други, редки и сложни за доказване автоимунни патологични състояния. Наистина менталните и физическите проблеми настъпват при т.нар. "керниктер" отлагане на билирубин в базалните мозъчни ядра. това се избягва с фототерапия, обменно кръвопреливане и др. Не забравяйте, че една продължителна жълтеница на новороденото не е задължително да бъде от несъвместимост на групите, а много често се дължи на вродени инфекции, заболявания на черния дроб и жлъчната система, нефрологични малформации и т.н.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 220
Много благодаря за полезната информация   bouquet

# 112
  • Мнения: 171
мили дами, по-специално бъдещите майки - давам ви един съвет съвсем чистосърдечно, а не с цел да пълня гушата на колегите лекари. При проблемна предишна бременност си направете медико-генетична консултация, задължително при бременност си направете Кумбс тестове, ако се налага не отказвайте амниоцентеза - рисковете от нея са по-малки от рисковете без нея и най-важното в критичните периоди на бременността до 3-ти месец, в 6-ти и 8-ми месец задължително идете на ехографист, който да гледа т.нар. фетална морфология - не винаги това са АГ специалисти, много често това са педиатри и в частност детски кардиолози и неонатолози. Много неща се виждат на обикновен двуизмерен ехограф, а три- и четириизмерните са ви нужни при някакви съмнения или при предхождащ проблем. и основното, което сигурно хиляди пъти сте чували - решите ли да сте майки забравете алкохола, цигарите и "безобидните" лекарства за главоболие и т.н. цигарите ги избягвайте и в първите три години от живота на децата си. дори да пушите навън до 3 часа след изпушената цигара от вашия бял дроб се отделят чрез издишването достатъчно вредни вещества. Успех в майчинството и дано не ви се налага, но ако имате нужда с колегите от болницата по детски болести винаги сме на ваше разположение.

Общи условия

Активация на акаунт