Малкия е със страхотен запек

  • 3 142
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Видин
  • Мнения: 685
При вас подейства ли? От аптеките ли мога да го намеря и колко струва? Извинявай за затрупването със въпроси Blush

# 31
  • Мнения: 9 973
дай пюре от круши,сини сливи

# 32
  • София
  • Мнения: 15 219
няма как адаптирано мляко да е причина за запек .... но нищо не пречи да си мислите така ........

Ти, доколкото разбирам, би искала да кажеш повече по темата. Защо не развиеш малко повече аргументите си?

# 33
  • Видин
  • Мнения: 685
дай пюре от круши,сини сливи
Всякакви пюрета от разхлабващи плодове и зеленчуци съм опитвала, даже и от запичащи, да не би те да му действат добре, но ефект няма Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Ния, виждам че детенцето ти е на същата възраст като моя син. Споделям ти личния си опит, а ти ще си прецениш вече. НАН и нас ни запече зверски, минахме на Нутрилон-Комфорт, който перфектно му се отрази, но за съжаление го спряха от производство. Накрая, се спряхме на комбинацията от Нутрилон с Фризовом и резултатът е повече от положителен. След като даваш Фризо, перфектният вариант е да го даваш заедно с Фризовом в съотношение 2:1 - например 3 лъжички Фризо + 2 лъжички Фризовом за 150мл готова смес. Фризовомът е антирефлуксно мляко, успокоява и корегира стомашните процеси. Дай му веднъж в деня само Фризовом, останалите пъти в комбинация с Фризото, на следващия ден ще напълни памперсите  Peace ! После си продъжи с комбинацията 2:1 и ще забравите за термометри, чайове, лекарства и пр. Аз дори оризовата каша я правя само с Фризовом, за да корегирам запичащия ефект на ориза.
Стискам палци да се оправите  Praynig !

П.С. Можеш да заповядаш и ТУК ако искаш - по всяко време всякакви съвети за общи проблеми! Добре ще си дошла  Hug !

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Круши, сливи, череши, плодови (от подобни плодове) сокове, кашата на нестле с рожкови помагат.

# 36
  • Мнения: 132
Опитайте на гладно плодови сокчета ако пиете,в готовите пюрета на хип има оризово нишасте и пак запичат дори и да пише че имат разхлабващ ефект,приемайте повече течности.

# 37
  • Мнения: 2 334
Какво е Блевит Л? Помогна ли ви? При нас всички опити бяха без успех. От 1.5 месеца сме на 5мл. Дуфалак на ден и ака всеки ден, като в началото е твърдичко, а към края вече нормално, но отново много плаче Cry

И ние като вас имахме непрекъснато този проблем със запека SadДавах и Фризовом и проблема се беше решил за два месеца,но след това пак същия проблем #CrazyПостоянно бяхме с термометъра или с Дуфалак.Бях се побъркала пробвах какво ли не.То не беше вода от овесени ядки,то гимнастики то смяна на Ам и какво ли не.Принудих се да започна да я захранвам на 4 месеца като стана със плодови пюрета уж да я разхлабват но пак нямаше ефект докато чрез ровене във форума и запитване към другите майки не се насочих към АМ Лактана био.От както и го давам вече 15-20 дни проблема ни се реши.Сега не ака всеки ден ,но поне е през ден и сама си се изхожда  HugМоя съвет да да опитате и мисля че ще има ефект и при вас Peace

Опитайте на гладно плодови сокчета ако пиете,в готовите пюрета на хип има оризово нишасте и пак запичат дори и да пише че имат разхлабващ ефект,приемайте повече течности.

Въпроса ми не е много по темата ,но аз понеже давам плодови пюрета на  Хипп и искам да попитам има ли въобще пюрета в които да няма нишесте,защото аз след като смених млякото на Лактана био няколко дни спрях пюретата и тя си акаше всеки ден а след като ги започнах пак започна да ака през ден newsm78.Освен да започна да и приготвям плодовите пюрета знам ли  newsm78

# 38
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!смесването на различни формули адаптирани млека е все едно да смесиш два вида антибиотик тоест нещо съвсем неудачно и неправилно не сле доверявайте на такива "алхимии" защото резултата може или ще е плачевен ако не сега то след време покъртутелно е да се говорят толкова неправилни неща във форум за детско хранене !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 39
  • Мнения: 690
Ния, а пробвала ли си ежедневно да даваш финни овесени ядки - детенце вече е голямо и можеш да ги включиш в менюто - варени с масло или сирене или пък добавени към плодовото пюре  newsm78 ежедневният им прием мисля, че ще нормализира перисталтиката  Peace

# 40
  • Видин
  • Мнения: 685
Ния, а пробвала ли си ежедневно да даваш финни овесени ядки - детенце вече е голямо и можеш да ги включиш в менюто - варени с масло или сирене или пък добавени към плодовото пюре  newsm78 ежедневният им прием мисля, че ще нормализира перисталтиката  Peace
Tова е едно от първите неща които опитах Sad И то не помогна. За сега сме добре с Дуфалака, но пак много плаче. От 4 дни съм намалила дозата на Дуфалака и за сега няма разлика, дано да се оправя и без него. Че вече 2,5 месеца сме на него.

# 41
  • Мнения: 4 753
Ния, според мен детето ти има проблем, който изисква компетентно лекарско мнение... Не може от 2 месеца и половина да се изаквате само с Дуфалак и то пак със зор... Явно детето ти има лениви черва и според мен вечното даване на Дуфалак или разни чайчета за разхлабване ще ги направят още по-лениви... Консултирайте се с лекар, възможно най-скоро....

# 42
  • Видин
  • Мнения: 685
Стелт, и аз така мисля. За това и намалявам Дуфалака. А иначе сме го водили, на Гастро и на Хирург (да види дали няма нещо на анусчето, та плаче), но и двете казаха че са лениви черва Tired

Общи условия

Активация на акаунт