Кога ще проходи?

  • 3 092
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 477
И аз се успокоих от отговорите ви.Ние сме на 1г. и 2 седмици.Ходи ако някой го държи за ръчичка(сам не смее да се пусне).Като чета в отчетната и се бях притеснила(почти всички наборчета вече ходят Rolling Eyes).

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Ще проходи,не се тревожи.Твърде рано и е.А и мен ако ме питаш,хич не бързай...после нямат спиране ooooh!

# 32
  • Мнения: 187
Зависи от детето.Големият ми син направи първите си самостоятелни крачки на 10 месеца и половина.На малкият ми син те първа му предстой.

# 33
  • Мнения: 1 367
Аз също се задавам този въпрос,но вече спрях да сравнявам сина си с другите деца.Вече почти четири месеца се водим за ръчички-първо за две,сега за една.Прави сам крачки,но се страхува.Точно този период е най-уморителен за майката.Детето вече е един малък изследовател на околния свят,но все още не може самичко.Затова се започва едно безкрайно обикаляне с него,чувстваш се като някакъв негов придатък.Така че както вече са ти писали,не се тревожи и се наслаждавай на последните спокойни дни.Тук хиляди пъти е писано-няма здраво дете,което да не е проходило,когато се е почувствало готово.Но ако въпреки всичко се тревожиш,заведи го на ортопед да го види.

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Дъщеря ми не пълзеше изобщо, проходи на 1 год. и 1 мес., а месец по-късно се пусна от ръката ми. Споко!  Grinning

С Алекс абсолютно същото. Няма какво да те притеснява, всяко дете е различно.

# 35
  • Мнения: 9 973
има време Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 186
Ние проходихме самостоятелно на 11 месеца Peace.....но това е много относително и никой неможе да знае,кога ще проходи детето му...децата се развиват напълно различно едно от друго Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 408
Ортопедът при които ходихме на консултация ми каза- колкото по-късно, толкова по-добре.
Най-добре бил периода от 1година и един месец, до 1 и два месеца. Това е мнение на много добър детски ортепед, така че не се притеснявай.

# 38
  • Мнения: 1 155
Здравей и добре дошла!   bouquet Всяко дете си е индивидуално. Дъщеря ми е на 1.1 г. ходи доста добре, но само ако си я хванал за ръка, иначе сяда инстинктивно на земята. Просто още я  е страх да се пусне самичка. Детето ти само ще проходи, като се чувства готово. Не мисля, че има място за притеснения.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, ами когато тя си реши!

# 40
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
като му дойде времето  Laughing
моя син пълзи от 5ят месец,сега е на 10месеца и хал хабер си няма от крачки като го изправя той сяда,по-удобно му е да пълци

# 41
  • Мнения: 22 865
Ще проходи,когато е готово за това.

# 42
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Когато е готово, тогава ще проходи   Hug
Моето момиченце проходи точно на 1 си рожден ден, но се държеше по мебелите, чак на годинка и 1 месец се пусна и тръгна сама. Прохожда отведнъж, без да има признаци Grinning

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
когато е готова - нито по-рано, нито по-късно.
не я насилвай и не я сравнявай с другите деца.
Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Ми "като му дойде времето". Моето синче например реши, че 1г. и 2м. е най-добрата възраст за това, а колко ми се искаше да припка на първия си рожден ден.......  Wink

Общи условия

Активация на акаунт