За обувките и разни други неща..

  • 4 352
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
..за мен е закон да не си купувам обувки, които са ми неудобни..
И за мен, но ... на другия ден нещата изглеждат различни. Confused

А как облепяте мазолчето, набрало вода (извинявам се обяснението, но точно такова чудо ме мъчи и мисля да изляза по джапанки днес, та да се свърши!  Mr. Green)

# 16
  • Мнения: 4 916
...
А как облепяте мазолчето, набрало вода (извинявам се обяснението, но точно такова чудо ме мъчи и мисля да изляза по джапанки днес, та да се свърши!  Mr. Green)

С дезинфекцирана игла го пукам леекичко колкото да изтече върху памука, който веднага притискам, след това напоявам със спирт друг памук, притискам го към спадналото мехурче и най-накрая залепям широка лепенка.

# 17
  • Мнения: 22 432
И при мен е така с нови обувки, а най-вече при преминаването от зимните към пролетно-летни обувки и сандали.
Миналата година си купих едни балеринки, които сега са ми леко тесни, изобщо не съм ги обувала, тъй като тогава бях бременна, краката ми отекли и т.н. Сега мисля да пробвам със спрей за разширяване на обувки, но не са естествена кожа и не знам колко ще им подейства.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
Ако някои обувки са ми неудобни ,стискат ме  или разраняват-не ги нося!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 243
Как мога да разширя едни обувки?Естествена кожа са,но още не са се отпуснали,а доста ме стягат.Бях чувала нещо за ракия,ама не помня точно какво беше.....
Пробвай да ги натъпчеш с вестници, обилно навлажнени с ракия Laughing - при мен няколко пъти е спасявало положението.
Наскоро си взех ежедневни обувки на неизвестна за мен ямболска фирма - е признах ги, все едно са ми изливани по крака, никакви проблеми с тях! Всъщност единствените обувки, които носих цял ден и нямах никакви поражения от тях Peace

# 20
  • Мнения: 5 622
Някои казват мазолчета, да не би да имате предвид пришките (раничките с течност?)? Защото мазолът е съвсем друго образувание, което не става за ден, а се формира в продължение на много време, пак от неудобни обувки  Thinking

Иначе на мен също ми стават пришки, особено лятото, когато крака се поти повече и триенето на голо, с обувката си казва думата

...
А как облепяте мазолчето, набрало вода (извинявам се обяснението, но точно такова чудо ме мъчи и мисля да изляза по джапанки днес, та да се свърши!  Mr. Green)

С дезинфекцирана игла го пукам леекичко колкото да изтече върху памука, който веднага притискам, след това напоявам със спирт друг памук, притискам го към спадналото мехурче и най-накрая залепям широка лепенка.

Сигурно знаете, но да  кажа, че това пукане с игла, пък била тя и стрилна , е много опасно, може да доведе до инфекция и усложняване на проблема  Peace

# 21
  • Мнения: 4 733
Пробвай да ги натъпчеш с вестници, обилно навлажнени с ракия Laughing - при мен няколко пъти е спасявало положението.

Ох, тъкмо щях да питам и аз. За първи път 37-ми номер ми хлопаха и взех 36 с перспектива леко да ми се отпуснат. Едва вървя. Материала обаче е някакъв твърд намачкан лак. Тоя номер с ракията дали ще подейства Sad

# 22
  • София
  • Мнения: 1 243
Материала обаче е някакъв твърд намачкан лак. Тоя номер с ракията дали ще подейства Sad
Има надежда, ако кожата е естествена...иначе... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 733
Мисля че не е естествена. Хич ли да не пробвам?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 838
И на мен летните отворени обувки почти винаги ми създават проблеми.

# 25
  • Мнения: 1 312
Бях чувала нещо за ракия,ама не помня точно какво беше.....

Сори за спама,ама се хиля на глас Laughing
Малко недоскив съм явно,но прочетох:
"Бях чувала нещо за ракия,ама не помня точно каква беше"
...та реших,че питаш за определена марка hahaha

Никога не съм носила на обущар за разширяване.
Мажа със спирт отвътре или обувам чорапи напоени със спирт/вкъщи/-бързо се отпускат.

# 26
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Като се замисля май досега не съм имала обувка,която да не ми прави мазол.Обаче нали съм упорита,слагам лекопласт и продължавам да ходя Sick

# 27
  • Мнения: 235
 Дори да съм ги носила предния сезон сменя ли ботушите с обувки - веднага се сдобивам с пришки. Най съм зле когато сваля чорапите и трябва да ходя боса в обувки или сандали. Независимо дали са от 50 лв или от 150 непременно ми разраняват кожата на краката. Преминавам геройски през фазат с лепенки по краката и така докато кожата ми не заякне малко.

Общи условия

Активация на акаунт