Петиция - интернет адреси на кирилица

  • 2 653
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Просто така си пишеш, защото ти е скучно ли?


И се надявам, че повечето хора из разни държави мислят така, и децата ни (поне) ще могат да се разбират свободно на един език.

Въобще не ме вълнува дали ще направят домейни на кирилица и споделих защо.
Това, че ти не си съгласна, също много слабо ме тревожи.

Който иска, може да си измисли негов собствен език, да си направи собствена държава в двора и да е горд с това.
Хора всякакви.

# 31
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами не пиша, защото ми е скучно Peace

това че домейна е написан на латиница, не означава, че съдържанието на сайта ще е на английски, за да бъде разбран от всички или от тези, които владеят английски
пример: http://www.bg-mamma.com / написано е на латиница, но цялото съдържание е на български.

темата е за домейни на кирилица, а не разбирателството между народите.

п.п. приемаш нещата много лично Simple Smile
мисли глобално Peace

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Точно това правя.

Не може да се мисли много глобално на различни езици.
Но и не ми се спори за нещо толкова безумно.

За трети път ще напиша, че не ме притесняват евентуалните кирилски домейни.
Просто не виждам смисъл в тях.

# 33
  • Мнения: 25 610
Някои хора май се чудят как да си намерят работа. Ехооо, в строителството имало недостиг на намсиколко хиляди места - който се чуди къде и как да се почеше, може да се пробва там, поне някаква полза да има.
Против съм както за пускането на петиции за щяло и нещяло, което определено ги обезценява , така и за тази безсмислена идея. Нищо против нямам обаче, стига да е възможно технически, един адрес да може да се изписва и на латиница, и на кирилица. Което обаче едва ли би се разрешило само с петиции.  Mr. Green

# 34
Някои хора май се чудят как да си намерят работа. Ехооо, в строителството имало недостиг на намсиколко хиляди места - който се чуди къде и как да се почеше, може да се пробва там, поне някаква полза да има.
Против съм както за пускането на петиции за щяло и нещяло, което определено ги обезценява , така и за тази безсмислена идея. Нищо против нямам обаче, стига да е възможно технически, един адрес да може да се изписва и на латиница, и на кирилица. Което обаче едва ли би се разрешило само с петиции.  Mr. Green


Петицията е спомагателна. Нещата се "готвят" у нас от 6 месеца, петицията е за събиране на мнения - нищо повече. При много подписи може само да помогне ние да сме първата държава със собствен адрес на кирилица. (А не втората, третата и т.н).

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Добре де, какво ако сме третата, петата, десетата държава? Няква награда ли ще има, ако сме първи или какво?

# 36
Добре де, какво ако сме третата, петата, десетата държава? Няква награда ли ще има, ако сме първи или какво?

Съответно 3-5-10 години по-късно.

А и след като кирилицата е създадена в България е редно ние да сме първата.

# 37
  • Мнения: 985
ами да направим петиция "Да се спре пускането на петиции за щяло и нещяло!"-ааааа?  ooooh!
Мисля,че на никой не е нужна подобна глупост.  Peace

# 38
  • Мнения: 212

Аз винаги ще желая виндоуза да ми е на английски, както и всички програми, с които работя.

Също така ще настоявам дъщеря ми да научи английски колкото може по-добре.


Родоотстъпничка, поради що се срамуваш да се наречеш българка и да говориш и ползваш родния си език.
Не разбрахме - български ще знае ли дъщеря ти или само на английски ще я учиш?
Да не говорим че руснаците имат Уиндоус локализиран за Русия на руски език от 10 години може би. Не съм чул досега някой руснак да протестира че Уинодоуса му е на родния му език

# 39
  • Мнения: 11 314
Асе, изобщо не си права. Трябва да сменяш непрекъснато от кирилица на латиница, като сменяш прозорците на различните сайтове. Мен това в момента ме побърква, пък какво остава, да трябва да пиша на кирилица и уебадресите. Факта, че си има вграден кирилизатор не ме топли, защото аз вече от години ползвам фонетичната, а не БДС.
Налагало ми се е да пиша и от Щатите, там нямаха инсталирана кирилица, не ми разрешиха, като отварях бълг. сайтове и форуми пък Кредора не работеше. Това означава, че няма да мога да отворя за в бъдеще нито един български сайт, ли?
Или ще се дават по два адреса на сайт - един на латиница за отвън и един на кирилица за вътрешно ползване.
А как ще се оправи чичко Гугъл?

# 40
  • Мнения: 2 759
...В Китай от 5 години си има над 100000 сайта на китайски, без да се съобразяват със стандартите на ICANN.

Арабите също, Израел също, Тайланд също.
                  Чудесно  ooooh!. За мен и още милиони тези сайтове са практически недостъпни. Не искам българските сайтове да са недостъпни за другите. Т.е. против  Peace.

# 41
...В Китай от 5 години си има над 100000 сайта на китайски, без да се съобразяват със стандартите на ICANN.

Арабите също, Израел също, Тайланд също.
                  Чудесно  ooooh!. За мен и още милиони тези сайтове са практически недостъпни. Не искам българските сайтове да са недостъпни за другите. Т.е. против  Peace.

И което ще помогне английският адрес на сайта на магазин Едикойси, напълно на български и с доставки само в България? За какво му е на чужденец да може да го отвори, като не може да го разбере после?

Или пък форумите - пишеш си адреса на форума на кирилица и после пишеш и вътре на кирилица, за да не сменяш клавиатурната подредба - решение за администраторите.  Grinning

# 42
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Защото може например, както си живея в чужбина, да видя какво се продава и да поръчам нещо на приятелка или роднина, която живее в България... Или пък за мен самата, когато се прибера.

Може ли някой да ми даде смислени причини за тази петиция? Освен, че трябва да сме първи. По какъв начин това ще улесни живота ни или пък ще допринесе по някакъв начин... за нещо си...?

# 43
  • Мнения: 2 759
Защото може например, както си живея в чужбина, да видя какво се продава и да поръчам нещо на приятелка или роднина, която живее в България... Или пък за мен самата, когато се прибера.
                  15 години следих чужд магазин в нета, накрая намерих начини и си купих. Сега продължавам да им следя продуктите...
                  Колкото до тая петиция.... абе манете я тая... По ми е зор да се пише код на кирилица! Е там вече ще подпиша  bowuu!

# 44
  • Мнения: 656
Не би било лошо, но по-важно лично за мен е да сложат един бутон на клавиатурата за "и" с ударение, определено не ползвам "э" та тъй или иначе има БДс подредба, има и нужните шрифтове, просто не знам от какъв зор толкова години не са го направили тез хора от Майкрософт.

Общи условия

Активация на акаунт