Пежо 206 - добър избор ли е?

  • 14 713
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Ех,като тръгне име на една жена,че е курва върви доказвай обратното Mr. Green
Пежо 207 не съм карала,но от 2г имам 407 и не съм останала разочарована от нея...Вече е на 60 000 км миличката Heart Eyes


За тези пари,може да си купиш и БМВ

# 31
  • Мнения: 289
А така! Вече съвсем се изгубих в идеята си...  Tired

На какъвто и модел да се спреш винаги ще чуеш и положителни и отрицателни мнения. Аз сама си избрах колата, без да се интересувам от чужди мнения и съм страшно доволна от избора си.  Peace

# 32
  • Мнения: 7 474
Пежо Не  Stop , виж Полото е много здрава кола Peace



Не се шегувай със жената Laughing

# 33
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И с колите, както и с всякаква друга техника всичко опира до късмет.
Оттам нататък са лични предпочитания към марка, мощност, екстри, комфорт и т.н.
Аз съм с предубеждение към най-най-последните модели, имам чувството, че от 5-6 години насам автомобилите ги проектират така, че да издържат най-много периода на лизинга (2-3 до 4 г.) и след това да започнат да дават дефекти, за да си купиш следващия модел Twisted Evil.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
7-те ти бона са чудесна 1-воначална вноска за нов автомобил.

# 35
  • Мнения: 2 309
7-те ти бона са чудесна 1-воначална вноска за нов автомобил.
Яко,ами после ние ли ще внасяме лизинга!?
Повече от явно се пита за кола втора ръка...
Теоритично си права.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Вече 7 години сме с такава.Мъжа ми я кара и е доволен.Смени няколко нещица/доста скъпички/,но общо взето е по-недоволен от сервиза им отколкото от колата/така поне казва/.

# 37
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Автомобил 2-ра ръка, на 7-8, та дори и 10 години, каран и поддържан обаче в бяла държава с хубави пътища и поне 2 пъти годишно задължителна техническа контрола, много често е по-добър избор от чисто нов на лизинг тук.
Като преглътнем минимум 20-25% от стойността, които изчезват с излизането на колата на пътя, задължителната поддръжка в определен сервиз (най-често скъп и некачествен) за периода на лизинга е второто нещо, което винаги ме е спирало да направя подобна стъпка.

# 38
  • Мнения: 367
 newsm11.много дефекти дава

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз пък по една или друга причина имам възможност и карам и съм карала доста различни коли, и по-скъпи и по-евтини, и нови, и по-стари. Та мога все пак да направя някакво сравнение, поне като шофьор и потребител  Rolling Eyes
Според мен всички малки коли са по-шумни и не предлагат същия комфорт на возене като големите коли. Но пък си имат други предимства, особено в градска среда.
 Имам Пежо 206 1,9 дизел 2001ва година. Може да е до късмет, ама никакви дефекти не ми е давала. Оправяла съм 2 пъти само по ходовата част някакви неща, но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола, която може да издържи на българските пътища  Mr. Green Гори ми 6,5л/100 км градско, има си всички екстри, дори багажника като за такава малка кола е приличен.
Карах го 2 години и единствената причина да си продавам Пеженцето сега е, че си взехме по-голяма кола, защото ни трябва заради магазина, а за нас е безмислено да поддържаме 2 коли. Иначе за градски условия е идеална малка и много симпатична количка. Не че ние не ходихме и до Гърция и Турция с нея де  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 61
И с колите, както и с всякаква друга техника всичко опира до късмет.
Оттам нататък са лични предпочитания към марка, мощност, екстри, комфорт и т.н.
Аз съм с предубеждение към най-най-последните модели, имам чувството, че от 5-6 години насам автомобилите ги проектират така, че да издържат най-много периода на лизинга (2-3 до 4 г.) и след това да започнат да дават дефекти, за да си купиш следващия модел Twisted Evil.


Точно това е отговора! Затова автомобилите вече са еднодневки. Затова аз карам лада на 30 години.

# 41
  • Мнения: 192
С колата "2-ра ръка" всичко е въпрос до късмет.
И до много добър преглед при покупката... ама и след такъв пак може "да гризнеш дръвцето".

Аз бих ти препоръчал да видиш Фиат Пунто MK 2 - доста прилични екземпляри могат да се намерят за тия пари. И да разровиш по автофорумите - там народа реве от определени модели. Преди 2 години приятелка на жена ми се запали по Ситроен C4, ама като видяхме от форума на Ситроен колко народ реве и то за чисто нови коли... последва "назад"...

# 42
  • Мнения: 4 668
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

Така  Thinking понеже се почувствах лично засегната от тона ти - ще ти посоча такава кола  Simple Smile
АУДИ  Heart Eyes
По коментара ти съдя , че може да си карала определен на брой коли / което и теб не те прави специалистка / , но това не значи , че си карала качествена кола  Stop От това произтича и прехласването ти по дървените Пежа  Confused!

И за да не бъда голословна / и риск да се повторя / ще се обоснова - имам две Пежа - 307 / лично / и 206 / служебно / - Е , и ? И двете са си боклуци !

В същото време имам и АУДИ А 4 , 1.9 TDI , които гори точно колкото смешното ти Пежо , макар , че е доста по - голям двигател и не е мръднало .
Преди това имах АУДИ А 3 - също уникална кола / само , че беше бензин /

Пежото 206 / за което пита авторката / е скапана кола . Точка !
Не , че 307 - та е нещо по - хубава де , някой да не се обърка  Stop

# 43
  • Мнения: 686

Карах го 2 години и единствената причина да си продавам Пеженцето сега е, че си взехме по-голяма кола, защото ни трябва заради магазина, а за нас е безмислено да поддържаме 2 коли. ...Wink


Да разбирам ли, че го продаваш?   Grinning Ако е така, пиши на лични.

# 44
  • Мнения: 7 605
но искам всички специалисти и особено специалистки, които се изказаха против Пежо да ми посочат една кола ,  която може да издържи на българските пътища

За българските пътиЩа не zнам, оба4е и в 4ужбина Пежо 206 не иzдържа  Mr. Green
Купих си 4исто нова преz 2002год., 1.4, в Германия и я карах само в Германия и Франция. Преди това имах 106, стара, и бях много доволна та zа това се реШих на ъпгрейд на 206.
Много бях недоволна. Задната така и не успяха да я направят, оЩе при 106 беШе боклук, при 206 пак а баЩа ми година по късно си купи 4исто нова 307 и пак го има тоzи проблем  ooooh! В zавоите е леко нестабилна. Дървена е обЩо вzето. Но най големият й кусур е електрониката. Веднъж, когато бе на 6 месеца, беШе на контролен преглед и ми актуалиzираха софтвеъра и от тогава все правеШе проблеми, например да иzгасва насред пътя  ooooh! 2 раzли4ни сервиzи на Пежо в Германия и оЩе 2 такива във Франция не успяха да отстранят тоzи проблем. Доволна съм, 4е я продадох (макар 4е полу4их страШно малко zа нея).

Общи условия

Активация на акаунт