Великден и помен?

  • 62 131
  • 36
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 766
iskrica_nadejda, ira_d Hug

# 31
  • Мнения: 932
Искрице,това е смисълът-да чувстваш с душата си,защото така общуваш с него.Просто трябва да свикнем с мисълта,че начинът ни на общуване с тях се е променил.
Момичета,прегръщам всички ви и ви пожелавам да намерите сили и смисъл.Пожелавам ви да ги сънувате,знам,че когато обичаш някого,връзката между вас не може да изчезне,тя е мост между световете. Hug

# 32
Може ли някой да ми каже след като днес е разпети петък, дава ли се на днешния ден причастие.

# 33
  • Мнения: 1 035
Вчера се интересувах от същото....Казаха ми ,че днес е последния ден в който се почитат мъртвите
От утре- Великден  до Томина неделя се почита Възкресението и не се палят свещи за починалите
Раздава се козунак и яйца за " Бог да прости   "

# 34
  • Мнения: 207
Ами точно днес се падат 40 на моята баба,бог да я прости.Изнесохме ги на 18 този месец,питахме в две черкви и ни казаха, че последният ден е 18 за помени,след това чак след Великден.Снощи ходихме на гроба,занесох яйце и козунак,запалихме свещи и така.Яйца си боядисвахме в къщи,за първи път чувам,че не се боядисват.Много поверия има ,не може всичко да се спазва,всеки прави така, както го усеща със сърцето си.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и не се палят свещи за починалите

дори в най-големия ни храм "Александър Невски" можеше да се пали за "долу" - за мъртвите...

Пък не знам, кой и какво казва.

# 36
  • Мнения: 932
Момичета,аз просто "чувствам".Ако някой е запалил свещ/моят мъж е запалил за мама/,съм сигурна,че Господ няма да се сърди.Според мен целта на това да не се пали за мъртвите и да не се правят помени,е просто защото тази седмица е за почитане на Христос.За да мислим за него и за мъката на неговия баща един вид.Не ми е силната страна изказа днес Embarassed,но дано сте ме разбрали.Нека всеки даде на отишлия си вече човек това,което иска и чувства.

Общи условия

Активация на акаунт