Как се махат печатите от белите яйца ???

  • 32 408
  • 60
  •   1
Отговори
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Помагайте , как се махат печатите от белите яйца ! Благодаря !

# 1
  • Мнения: 5 001
Ами аз като ги мия ги търкам с опакото на гъбата(онова дето по-драска) и почти падат.После като ги боядисвам,боята покрива това което е останало и не се вижда....
 Но ще следя и аз темата,може да науча някой трик..... Wink Wink Wink

# 2
  • Мнения: 4 668
А белите яйца по - хубави ли стават при боядисване , че след малко отивам да купувам  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 937
Да така съм чувала затова са голям кът около Великден. Успех дано намериш!

# 4
  • Мнения: 1 253
При белите яйца се получават по-ярки и хубави цветове, но черупката им е по-тънка и се пукат повече при варене.
Да видим аз колко ще напукам утре сутрин Simple Smile)))

# 5
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Pipinka Да по хубави са белите яйца , цветовете стават по ярки  и свежи !

# 6
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ами да споделим  и трикове за варенето ! Аз ги слагам в мрежичка , завързвам отгоре , посипвам със сол и наливам водата , досега така съм ги правила , но тази година за пръв път ще боядисвам бели яйца ! Давайте идеи !

# 7
  • София
  • Мнения: 5 657
Понеже имах да боядисвам повечко яйца и прецених, че няма да се справя само в четвъртък и започнах вече, имам от двата вида яйца - бели, внос от Полша, купени от Метро, и кафяви, български, от кварталния супермаркет. Е, противно на моите очаквания, при варенето се спукаха много повече кафяви, отколкото бели яйца. За догодина ще знам вече.

# 8
  • Мнения: 4 668
Мерси   bouquet

Да така съм чувала затова са голям кът около Великден. Успех дано намериш!

В Била на бул.България е пълно с бели яйца .

# 9
  • Мнения: 5 001
За да се пукат по-малко яйца се слага във водата освен сол и няколко лъжици оцет....

# 10
  • Мнения: 262
Ние купихме точно от тези белите яйца от Метро , внос от Полша и при варенето печата се изтри.

Сега се замислих , че май винаги след варене се изтрива печата  Thinking

Както и да е , не се тормозете чак толкова  Peace

# 11
  • Мнения: 1 505
Вчера си купих бели яйца и си махнах печатите с тампон за уши напоен в белина-лекичко потърках варху печата и той напълно изчезна.Иначе ще ги варя варху кърпа и във водата сол без оцет,отначало на силен котлон и след това намалявам.Да видим тази година колко ще се счупят.

# 12
  • Мнения: 5 001
Как с белина бре?Нали ще проникне през черупката.... ooooh!
Предпочитам да има някой печат отколкото да се съмнявам после....

А с кърпа така и не се научих аз да варя яйцата...При завирането кърпата се надига от балончетата и ми повдига яйцата.Почват да се чукат едно в друго.... ooooh! ooooh! ooooh! ......

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А ти как мислиш, че се дезинфекцират яйцата. Е, не с концентрирана белина де, ама пак е хлорен разтвор.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Печатите ги махайте със сода за хляб, или с домашен сапун!Може и с дървесна пепел, но едва ли някой от нас има огнище вкъщи!

   С други неща не рискувайте да махате печатите!

# 15
  • Мнения: 5 001


         Печатите ги махайте със сода за хляб, или с домашен сапун!Може и с дървесна пепел, но едва ли някой от нас има огнище вкъщи!

   С други неща не рискувайте да махате печатите!

Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ами да споделим  и трикове за варенето ! Аз ги слагам в мрежичка , завързвам отгоре , посипвам със сол и наливам водата , досега така съм ги правила , но тази година за пръв път ще боядисвам бели яйца ! Давайте идеи !

 Най-добре е преди да сложиш да вариш яйцата да ги държих няколко часа в тенджерата с вода.Така те няма да изпитат тепмературен шок и да се спукат.Освен оцет и сол може да сложиш на дъното тензух.След това сложи мрежичката с яйцата.И, ако искаш да нямаш счупени, нека да са само на един ред.По-добре ги свари на два пъти, отколкото от раз и половината да се счупят.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
почти всички съвети, които сте дали за варенето ги знам и пак понякога 1/3 се спукват.
Но то си е до кокошка, начините й на гледане и хранене и т.н.

Аз си купих 20 бели и 10 кафеникави яйца... Пък да видим кои ще оцелеят.

# 18
  • Мнения: 1 505
За белината само да добава,че това ми го каза една близка приятелка,с малко дете,която от 3-4 години така си маха печетите,и съответно детето и яде от тези яйца и до сега не е имала никакъв проблем.И не си мислете,че е посипване и изчакване хубаво да се напои яйцето,а съвсем леко потъркване и след това избърсване със салфетка и хоп-чисто яичице.Никoй не ангажирам да си чисти така яйцата,аз моите вече си изчистих.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз днес варих яйца на пара.
нямам нито едно счупено.
Party

иначе и аз съм провала с кърпата, с оцета, с какво ли не и все имах жертви  Tired

# 20
  • Мнения: 5 001
Ася,как се варят на пара яйцата?И колко минути?

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ася,как се варят на пара яйцата?И колко минути?

да, сподели моля... И на мен ми стана интересно.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами аз ползвам една розетка, която се слага в тенджера.
т.е. в тенджерата има малко вода, розетката е над нея и варя на пара каквото се сетя.

в голяма тенджера сложих 20 яйца, бяха от хладилника.
затворих плътно капака.
водата завира бързо, защото е малко - около чаша.
варих 15 мин. за сигурно...

няма нищо сложно, просто яйцата не подскачат както при варенето Laughing

# 23
  • Мнения: 5 001
Ася,благодаря ти за инфото...

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

т.е. в тенджерата има малко вода, розетката е над нея и варя на пара каквото се сетя.

:

 Не те ли е страх, че така яйцата няма да са добре сварени?Вчера четх, че изрично трябва да се варят във вода и по възможност около 20-30 мин.

 Звучи добре, но ме е страх да рискувам.

# 25
  • Мнения: 27 524
Тук пък при варенето още в началото печатите падат  Peace
Аз си ги варя яйцата в уред за варене на яйца и няма жертви  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 478

т.е. в тенджерата има малко вода, розетката е над нея и варя на пара каквото се сетя.

:

 Не те ли е страх, че така яйцата няма да са добре сварени?Вчера четх, че изрично трябва да се варят във вода и по възможност около 20-30 мин.

 Звучи добре, но ме е страх да рискувам.

Не е задължително да са във вода. Аз също като Блонди имам уред за варене на яйца и там водата няма пряк достъп с яйцата, ами точно на пара се варят Peace Така че за тези без уреди определно пробвайте варианта на asyalein

# 27
  • Мнения: 27 524
Сваряват се прекрасно и идеално на пара.  Peace Кой колкото твърди или рохки иска, стават супер и няма нищо страшно  Grinning

# 28
  • Мнения: 11 818
И аз ще ги варя в тенджера на пара с розетка!  Peace Имаме подарен уред за варене на яйца, но странно защо в упътването пише, че преди да се поставят яйцата трябва да им се направи малка дупчица - съответно никога не е изпозлван и е захвърлен някъде.

# 29
  • Мнения: 1 253
За първи път в живота си станах рано на Велики четвъртък и боядисах яйцата Simple Smile Браво на мен!
А сега и отчета - купих бели яйца от "Пикадили", аз всъщност винаги купувам яйца оттам и то от свободно носещи кокошки. Освен, че са бели яйцата имат страхотен жълтък и всичко направено с тях иглежда превъзходно.
От 18 яйца имам само 1 спукано. Извадих яйцата от вечерта извън хладилника. Сложих ги легнали - това ми го казаха вчера. Уж въздухът оставал някъде по средата на яйцето, а не във върха или "дупето", което ги прави по-добри "борци" яйцата Simple Smile Да видим Simple Smile В голяма тенджера сложих ленена кърпа на дъното сгъната на 2. Отгоре наредих яйцата на 1 ред и сложих доста сол. Оставих да заврат на по-ниска степен за да не подскачат.
Майка ми горката ми се оплака, че над 50% от нейните са се напукали, дали е било заради липсата на сол във водата или пък ги е сложила на 2 реда...не знам Simple Smile

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
exxo - даваш ценни съвети. И от тях ще се възползвам. Мерси  Peace

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Искате да кажече, че и тук ли може да се варят яйца  newsm78

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Биляна, каква е тази машина на времето? Пароварка?  Rolling Eyes
Да ти кажа и аз съм леко недоверчива към варенето на пара, та ще си ги сложа в тен'жУрка с вода на котлончето и което оцелее...

# 33
  • Мнения: 47 996
Спуканите яйца им слагам от найлончетата- ваденки, така хем са украсени, хем не ги хвърлям
Ядем първо тях,че не могат да стоят, не ги ползваме и за "чукане", но са красиви

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, каква е тази машина на времето? Пароварка?  Rolling Eyes


   Joy Joy Joy JoyКак ти го роди главата Joy JoyТова не е машина на времето, ами свръх модерен уред Simple SmileСтимер се казва и е много модерно и здравословно готвенето в него.Но всичко което излиза като краен резултат от него, ми се струва ужасно на вкус.

# 35
  • Мнения: 27 524
Аз нашата машина на времето я подарих на майка ми, баща ми се е вманичаил на тема здравословно хранене  Rolling Eyes Иначе става безвкусно, да, доста  Confused понеже казват, че трябва да се ползва без сол и каквито и да било подправки. Обаче и аз, и много хора сме си готвили със сол и подправки и горе-долу става по-приемливо.
Биляна, яйцата принципно ще станат в този уред, но има две пречки - трябва ти матрикуцията, дето пробива дупчица в яйцата (когато са на пара се прави такава) и ти трябва точно време според броя яйца и точна мярка за водата, пак според броя яйца.  Simple Smile Дупчицата се прави в дебелата част и се оставя нагоре.

Моите ги сварих вече. Такива уреди има и в БГ мисля, не са скъпи, елементарни са и много удобни  Peace



# 36
  • София
  • Мнения: 4 867
Блонди, все пак пробиваш яйцата, нали? Това не ги ли прави твърде крехки за експлоатация по великденското им предназначение?
Имам такъв уред от 6-7 години, но по Великден го прибирам навътре в шкафа. Не смея да го пробвам с непробити яйца.

# 37
  • Мнения: 1 253
...............Това не е машина на времето, ами свръх модерен уред Simple SmileСтимер се казва и е много модерно и здравословно готвенето в него.Но всичко което излиза като краен резултат от него, ми се струва ужасно на вкус.

Успокоих се, че не съм единствената, която е на това мнение. Абсолютно същата си купих преди време когато Ния беше бебе. Позлвах я 2 пъти и след като никой не искаше да яде това което излизаше отвътре я зарязах.....
Извинявам се за офф-а  Embarassed

А сега малко по темата - боядисах яйцата с желатинови бои за първи път. Печатите не личат под боите, но те се бяха изличили почти по време на варенето.
Какво да кажа - не са ми супер грозни яйцата, но май стават по-добре като ги правя с памук и различни бои.


# 38
  • Мнения: 27 524
Блонди, все пак пробиваш яйцата, нали? Това не ги ли прави твърде крехки за експлоатация по великденското им предназначение?
Имам такъв уред от 6-7 години, но по Великден го прибирам навътре в шкафа. Не смея да го пробвам с непробити яйца.

Пробивам ги, да. Не, не ги прави. Защото крехкостта и чупливостта на яйцата се дължи на две причини - първо - тънка черупка, с каквато са повечето бели яйца. И второ - непресни яйца и тяхното мехурче въздух. Колкото е по-старо яйцето, толкова е по-голямо мехурчето. Съответно и кухото при черупката. И разбира се, там се чупи лесно. Съвсем пресни яйца, ако искаш ги надупчи на сто места, като са плътни и без въздух, няма да се счупят от дупчицата при варенето  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 338
На мен печатите ми изчезнаха напълно при варенето. Има само 2 спукани яйца от 30 Crazy

# 40
  • Мнения: 2 241
И аз купих бели яйца от Пикадили, печатите им паднаха при варенето, с това нямаше проблем. Но ми се пукнаха много избирателно, аз ги варих на части, за да ги боядисвам по различни начини.
Първо направих 10 с боядисана прежда (първо се увиват в преждата, след това в алуминиево фолио и така се варят, продава се готов комплект с прежда), от тези нямах нито едно спукано.
От 10-те, които сварих, за да ги правя с желатинови бои, само едно се пукна.
Но от 10-те, които варих с кристали, 5 се пукнаха, много ме е яд. Що така не им понесоха тези кристали, не знам  newsm78

# 41
  • Мнения: 1 253
Котка кристалите разяждат черупката на яйцето и я правят по-чуплива. Затова са ти се напукали. Причината да не правя такива яйца е, че дори ако не се напукат при варенето черупката става страшно чуплива и после никога яйце с кристали няма ба дъде победиетл в борбата Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 241
Котка кристалите разяждат черупката на яйцето и я правят по-чуплива. Затова са ти се напукали. Причината да не правя такива яйца е, че дори ако не се напукат при варенето черупката става страшно чуплива и после никога яйце с кристали няма ба дъде победиетл в борбата Simple Smile

А, ясно, благодаря, че ме светна.  bouquet  Аз и преди съм правила с кристали, но чак пък половината да се пукнат не е било. Явно комбинацията с по-чупливата черупка на белите яйца е била фатална. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 435
Аз в събота ще ги боядисвам,за първи път през живота си сама. Blush Досега все с мама или баба съм ги правила.Не ме е страх от боядисването,а от варенето,защото именно него не съм правила досега.Записах си доста от съветите тука,дано нямам много поражения.Исках да попитам дали може да ми препоръчате някаква марка бои,или да купувам наред и да пробвам. Rolling Eyes Доста често преди сме попадали на такива,чийто цветове не са наситени и т.н.
Ще съм благодарна за всеки съвет.
п.с.Между другото някой беше споменал че има проблеми като сложи тензух на тенджерката,ставали мехурчета,повдигали яйцата,и сега се чудя да слагам ли или не?

# 44
  • Мнения: 5 001
Аз го казах.....Поне аз така и не се научих да ги варя с кърпа или тензух,зещото като започне варенето и се получават едни балони ,надига се и яйцата почват да се дрънкат едно в друго.Може аз да не правя нещо като трябва ама......Тази година ще ги варя на пара...Така няма жертви....А боя аз си купувам всяка година една и съща...в капсули(като антибиотик) - 7 цвята.Много съм доволна,цветовете са наситени и не прочетох нито едно "Е " от много вредните......

# 45
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
На мен печатите ми изчезнаха напълно при варенето. Има само 2 спукани яйца от 30 Crazy
....Подкрепям абсолютно....при варенето печатите изчезнаха , от 56 бр. бели яйца  / Билла / имам 8 жертви ! Благодаря на всички за отговорите и съветите   bouquet

# 46
  • Мнения: 4 668
Аз също вчера боядисах яйцата - станаха супер . От 30 бели / от Била / само две се спукаха .
Печатите се изличиха напълно при варенето .
Направо не мога да повярвам , че толкова много яйца ми оцеляха  Laughing

Така че , не мога да се съглася , че белите са по - чупливи . Поне при мен не са  Crazy

# 47
  • Мнения: 262
боя аз си купувам всяка година една и съща...в капсули(като антибиотик) - 7 цвята.Много съм доволна,цветовете са наситени и не прочетох нито едно "Е " от много вредните......

И аз две години подред купувам от тях и съм много доволна.

Този път взех някаква друга от Метро с кристали вътре , хубави са цветовете.

Само да се похваля (и оплача) : вчера мъж ми боядисва яйцата , аз само ги сварих  Laughing

Лошото е , че не съм го следила внимателно и е решил да подмине жълтата боя , и сега имаме само оранжеви , но не и жълти яйца   Close    а на тези бели яйца така хубаво щеше да хване жълтото  Sad

# 48
  • Мнения: 4 668
Тези "антибиотици" са страхотни  Peace Много свежи и ярки цветове се получиха  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 253
Предварително се ивинявам за ОФФ-а
Pipinka много ме накефи подписа ти "Здравите деца не са сополиви!" Simple Smile Точно така е! Колкото и да ми обяснява някой, как детето вече е здраво като видя дете със сополи бягам надалеч!

# 50
  • Мнения: 4 668
Предварително се ивинявам за ОФФ-а
Pipinka много ме накефи подписа ти "Здравите деца не са сополиви!" Simple Smile Точно така е! Колкото и да ми обяснява някой, как детето вече е здраво като видя дете със сополи бягам надалеч!
Мерси !
Надявам се повече хора да го забележат и да им направи впечатление  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 435
Аз го казах.....Поне аз така и не се научих да ги варя с кърпа или тензух,зещото като започне варенето и се получават едни балони ,надига се и яйцата почват да се дрънкат едно в друго.Може аз да не правя нещо като трябва ама......Тази година ще ги варя на пара...Така няма жертви....А боя аз си купувам всяка година една и съща...в капсули(като антибиотик) - 7 цвята.Много съм доволна,цветовете са наситени и не прочетох нито едно "Е " от много вредните......

Мерси много,ще потърся тези бои. Hug И явно ще се откажа от тензуха.

# 52
  • Мнения: 4 668
По повод варенето - тази година не съм правила нищо специално  Grinning и всички яйца / без две / са ми здрави .
Преди не бяха кърпи , сол ... глупости - все се чупеха .
Тази година ги сварих на 4 пъти , в 4 съда на бавен огън и резултата беше повече от добър .

# 53
  • Мнения: 3 880
Не съм чела другите мнения и може да повтарям някой, но само искам да кажа, че тази година изобщо не мих специално печатите- сложих ги да се варят с тях и като ги изкарах нямаше и следа от печат. Иначе до сега винаги съм си играла да мия печат по печат с грапавото на гъбата- първо, че е досадно и второ- след боядисването боята точно на това място изглеждаше "грапава", т.е. оставаше нещо като светло петно. Няма да си давам зор повече Wink
За да не се пукат- аз ги вадя от предната вечер от хладилника, за да имат стайна температура, когато ги варя и не се чупят....

# 54
  • Мнения: 2 386
Купих си бели яйца от свободни кокошки (отгледани на открито). В картон, с печати, от Била. Възможно ли е да са опасни? Нали на открито..  Rolling Eyes

# 55
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз лично си измих яйцата с гъба,с която мия чиниите и с топла вода.Позаличиха се....След което ги сложих да се варят......и печатите напълно изчезнаха  при варенето

# 56
  • Мнения: 27 524
Купих си бели яйца от свободни кокошки (отгледани на открито). В картон, с печати, от Била. Възможно ли е да са опасни? Нали на открито..  Rolling Eyes

Остава да си намериш и пържолки от щастливи прасенца  Joy
Няма страшно, не бой се, това са фермерски създания, на открито, открито, ама все пак не ловуват в гората  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 386
 Laughing Мерси за отговора, една мацка в другата тема каза, че снощи е яла от тях и нищо и няма.  Joy

# 58
  • Мнения: 3 830
Печатите не са проблем, но и на мен тази година ми се счупиха 6 яйца, с което великденските яйца останаха само 15 Sad . Обаче как ги нашарих.... newsm80  Hands Clap easter

# 59
  • Мнения: 27 524
Печатите не са проблем, но и на мен тази година ми се счупиха 6 яйца, с което великденските яйца останаха само 15 Sad

Не се оплаквай, на съседката котката добарала цялата купа с боядисаните яйца и ги разхвърляла като топки из хола в буйна игра. Има 3 оцелели от 30  Laughing

# 60
  • Мнения: 99
Като ги вариш се изтриват сами.

Общи условия

Активация на акаунт