Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

  • 37 739
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Лелеееее  Shocked страхотни торти  smile3501
 Аз да покажа снимки от кръщенето. Всички много ми харесаха тортата и едва се добрах до едно малко парченце за да си я вкусам ама беше божествена на вкус  Crazy
 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5813967 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5813968
 Лошото беше, че от заведението са я сложили в хладилник и бяха омекнали всички цветенца но поне няма счупени зъби  Laughing

 Да се похваля. Майка ми се прибира сега от англия и ми каза, че е намерила цял огромен магазин за сладкарски материали и съм и поръчала да ми вземе покритие и каквото се сети. Дано да ми е изпълнила поръчката  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 08:22 от Мегита

# 226
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Блуай, относно рецептата за тестото от ММ, кога е подходящо да се боядисва?

според мен както всичко останало, ако ти трябва един цвят, може и при самото замесване. ако ти трябват повече цветове, след като се замеси и престои малко в хладилника, откъсваш колкото ти трябва и оцветяваш в съответния цвят  Peace
аз лично работя само с 4-ри цветните ММ бонбони, използвам ги за телесен цвят, не ми се е налагало да боядисвам. иначе работя с готова моделираща маса  Grinning

доня КОПРИВА, мога да помогна с това
   Mr. Green

Браво за новите придобивки  smile3501 Atalanta, страхотна е  smile3501

# 227
  • София
  • Мнения: 113
Atalanta, шедьовър!  smile3501
Честито на Джемма и Марулка за новите придобивки - с мерак да си ги ползвате и на нас да показвате творенията си, за да им се радваме!

niko_leta знам че доста късно отговарям, но тези дни имахме доста ангажименти с децата и едва сега успях да се заседя пред компютъра. Видях че Стаси ти е дала един вариант на скалички, а ето и моя:

Скалички

½ хляб се накисва с прясно мляко (като при приготвяне на кайма), след което се изцежда. Поръсва се с 1 ½ ч.ч. захар, която се оставя да се разтопи.

3с.л. какао
125г краве масло (разтопено)
2 ч.ч. смлени орехи
2 ч.ч. сладко (най-вкусно става със сладко от вишни)
2 пак. смлени обикновени бисквити

Всички продукти се смесват добре. Полученото тесто се оставя да престои 20мин. в хладилник и след това се оформят скаличките. Потапят се в шоколадова глазура и се поръсват с кокосови стърготини.

# 228
  • Мнения: 466
Момичета, прекрасни торти правите  smile3501 , следя ви с огромен интерес. Поздравления на всички !

Понеже днес ще ходя в Метро, някоя изпробва ли вече боичките от там, че се чудя дали да си ги купя. Юни месец ни е пълен с празници и съм решила да правя торчички, но предварително искам да се заредя с някои неща.

# 229
  • Мнения: 1 965
Този със сигурност може да се похвали че в деня на сватбата е прерязал гърлото на жена си.... Дано да не е сбъркал, коя е истинската защото тортата е уникална....
Atalanta - Страхотна е....... Бравооооооо....
Аз... пак ще искам съвет. Как мислите, дали  торта с крем ТАННИТА  /вариант с квасената сметана и какаов вкус/ ще понесе за покритие КРЕМ РАФАЕЛО?  Трябва ми светло покритие и се чудя дали РАФАЕЛОто и ТАННИТАта няма да се "сбият"??? bash

# 230
  • Мнения: 1 271
Atalanta, браво  smile3501 Страхотно изпълнение  Simple Smile

Вижте на какво се натъкнах вчера: http://www.cnn.com/2008/LIVING/01/07/cake.irpt/index.html

Да, сигурно много се е кефил човека.А изпълнението е майсторско.Е, това вече е висш пилотаж в тортоправенето.Емам приятел сладкар, който ги извършва такива, аз така и не се научих.  Sick

А сега да пиша рецептата за Варен фондан, че малко и аз укъснях, съжалявам не си спомням кой ми я беше искал.
600 гр захар, 115 гр глюкоза и 240 гр вода се слагат на котлона да заврат до 120 градуса(за целта трябва да имате тернометърче или ако можете да го уцелите горе-долу).Значи 120 градуса е момента точно преди да започне да си променя цвета-малко започва да потъмнява но да не се карамелизира.След което се сваля от котлона.
27 гр желатин се разреждат със 180 гр вода и се оставя да набъбне.След това се стопява в микровълновата или на водна баня и се добавя към поистиналата смес.Топлата смес, трябва да е достигнала телесна температура и тогава се добавя желатина.
600гр пудра и 350 гр натурално нишесте се пресяват, с половината от тази смес се прави кладенче и се изсипват течните съставки.Започва да се бърка и по малко се добавя от останалото нишесте и пудра.Бърка се, след това се доумесва-предупреждавам-може да не поеме цялото количество пудра и нишесте.Хубаво е да престой 12 часа преди да се използва.Разточва се само върху нишесте, никаква пудра.

По принцип това количество е огромно, за това може да си разделите пропорциите на 3, защото на 2 пак ще е много.От тази рецепта излиза малко повече от килограм и половина фондан.Става за покриване на торти и за моделаж.

# 231
  • Мнения: 4 358
Atalanta  smile3501 smile3501 smile3501Перфекто изпълнение

Този със сигурност може да се похвали че в деня на сватбата е прерязал гърлото на жена си.... Дано да не е сбъркал, коя е истинската защото тортата е уникална....

 hahaha hahaha hahaha
Мегита - много нежна тортичка Peace

# 232
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Atalanta, шапки долу! Невероятна торта, думи нямам!

# 233
  • София
  • Мнения: 2 658
Atalanta, невероятно изпълнение  smile3501

На мен моите боички ми спретнаха лош номер и ще трябва час по-соро да отида и аз до Кадемлия. Правя торта за утре за погача на бебето на моя приятелка. И понеже е момченце, реших да е в синьо чаршафа и зелено. Добре, обаче моето синюо се оказа гадно сиво-синьо и добавих малко зелено, но пак не струва като цвят за бебе. В тази връзка, има ли по големите магазини като Пикадили или Била друг цвят ММ, освен тези от 4 цвята. Аз веднъж съм работила с тях и такива купих тогава, но определено ще търся днес, за да направя друг чаршаф от тях, но ми се иска, ако има например хубаво зелено на цвят, за да не оцветявам  newsm78

# 234
  • Мнения: 326
silrai, тортата сърце, която показа по-напред в темата с Варен фондан ли е покрита?

# 235
  • Мнения: 1 271
Да, с такъв фондан е сърцето.  Simple Smile
По принцип аз слагам по някой аромат-ванилия или друга есенция, че иначе ми се струва много сух на мирис.

# 236
  • Мнения: 484
Пепи,Atalanta,тортите ви са направо.......незнам какво да кажа!Вие сте страхотни майсторки!  bouquet smile3501 smile3501

# 237
  • Мнения: 1 122
Atalanta newsm20 думите са излишни!

Мегита много е нежна!

# 238
  • Мнения: 1 965
В тази връзка, има ли по големите магазини като Пикадили или Била друг цвят ММ, освен тези от 4 цвята
Цяла седмица съм обикаляла големите магазини. Никъде няма други бонбони. Вчера бях в Кауфланд и Билла. Навсякъде са тези врътките с 4 цвята. И на OMV-бензиностанциите също... Между другото, NellyDi беше правила експерименти със захаросаните. Попадала съм на клипчета в YouTybe в които бъркат фондан от захаросаните. Даже тези банани с шоколада, които ги има масово. В едно клипче, мацката леко разрязваше бананите и махаше шоколада с лъжичка но не много старателно. После забърка разкошно жълто тесто..... Ти защо не се откажеш от ММ? Откакто пробвах Млечния марципан на НАТАЛИНКА /Благодарности за което  smile3525/, вече не помислям за друго. Също много лесно става с шоколадовия фондан.
Относно питанката на veri  мога да кажа че в боите има сол и рискува да си скапе тестото или крема....

# 239
  • София
  • Мнения: 2 658
van444eto, аз работя с млечения марципан, но стана много гаден цвят и не искам пак да оцветявам, затова търся ММ. Щом става с тези, които са захаросани и с пълнеж, ще купя от тях. Мисля, че имаше хубаво зелено.

Общи условия

Активация на акаунт