Машина за хляб - 10 част

  • 74 868
  • 827
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 106
Благодаря за бързия отговор.Моята машина също е Мулинекс 5000.Ще направя опит пък да видим какво ще стане.

# 751
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И от мен благодарности, дядо хаджия! Аз майстор не съм, но мисля, че стафиди и ядки би трябвало да се добавят при последното месене на тестото, т.е. по твоята схема в стъпка 6 след добавянето на мазнината. Днес-утре ще се отчета и аз Simple Smile
И да питам все пак как се получи козунака - на конци или като сладък хляб?

# 752
  • София
  • Мнения: 7 874
И от мен благодарности, дядо хаджия! Аз майстор не съм, но мисля, че стафиди и ядки би трябвало да се добавят при последното месене на тестото, т.е. по твоята схема в стъпка 6 след добавянето на мазнината. Днес-утре ще се отчета и аз Simple Smile
И да питам все пак как се получи козунака - на конци или като сладък хляб?
Ами ако стане сега тоя дето го правя ще снимам и ще ви покажа.

# 753
  • Мнения: 4 358
Здравейте кулинарки.От 3 месеца чета и преглъщам.
Стигнахме вече до закупуването на машинка.
Питанката е следната - на марка се спрях - Мулинекщ ще е обаче кой точно вид да взема - хем средна цена хем да ми върши работа дето се вика.
Колебая се между тези модели
MOULINEX BKE 41 - цена 165 лева.
Характеристики :-ХЛЕБОПЕКАРНА
-540W
-ДВА РАЗМЕРА :500 ГР И 750ГР.
-ЕЛ.ПРОГРАМИРАНЕ И РЕЖИМИ НА РАБОТА
-11 ПРОГРАМИ
-ОТЛОЖЕН СТАРТ
MOULINEX OW-3000 - цена 195.00 лв.
Характеристике:  ХЛЕБОПЕКАРНА
- МОЩНОСТ 650W
- 2 РАЗМЕРА ХЛЯБ 750ГР И 1КГ
- ЕЛЕКТРОННО ПРОГРАМИРАНЕ И РЕЖИМ НА РАБОТА
- 10 ЗАДАДЕНИ ПРОГРАМИ
- ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА 3 ВИДА ПРЕПЕЧЕНОСТ НА ХЛЯБА
- ОТЛОЖЕН СТАРТ
MOULINEX OW-2000 цена : 155.00 лв.
Характеристики: -ХЛЕБОПЕКАРНА
-МОЩНОСТ 610W
-3 РАЗМЕРА ХЛЯБ: 0,500Г. ;0,750Г.; 1000Г.;
-ЕЛ. ПРОГРАМИРАНЕ И РЕЖИМ НА РАБОТА
-12 ЗАДАДЕНИ ПРОГРОМИ
-ИЗБИРАЕМ КОНТРОЛ НА ПРЕПИЧАНЕ
-ОТЛОЖЕН СТАРТ
MOULINEX OW-5000ф- : 219.00 лв. Тази вече бая скъпичка ми идва.И според мене като сравнявам характеристиките и малко излишно а newsm78 - как мислите.
Но ето какви са и характеристиките
-ХЛЕБОПЕКАРНА
-ВИСОК КАПАЦИТЕТ: ДО 1,5 КГ (750 ГР., 1КГ. ИЛИ 1,5 КГ)
-СТЕСНЕН КОРПУС
-3 НАСТРОЙКИ ЗА СТЕПЕНТА НА ИЗПИЧАНЕ
-3 НАСТРОЙКИ ЗА ГРАМАЖА НА ХЛЯБА
-14 ПРОГРАМИ ЗА РАЗНООБРАЗНИ РЕЦЕПТИ И ДО 80 ВЪЗМОЖНИ КОМБИНАЦИИ ЗА МЕСЕНЕ И ПЕЧЕНЕ БЕЗ НАБЛЮДЕНИЕ
-ОТЛОЖЕН СТАРТ ЗА ПРЕСЕН ХЛЯБ НА ЗАКУСКА
-ШИРОК ПРОЗОРЕЦ НА КАПАКА ЗА НАБЛЮДЕНИЕ НА ПРОЦЕСА НА ПЕЧЕНЕ
-МОЩНОСТ 800 W
Помогнете ми в избора. Praynig Hug
Кой какво има и доволен ли е.

# 754
МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕ  ЗАГУБИХ УПЪТВАНЕТО СИ ЗА МАШИНАЗА ХЛЯБ "АЛЯСКА"И СЕГА НЕ ЗНАМ КОЯ ПРОГРАМА ЗА КАКВО БЕШЕ. ИМЕЙЛА МИ e s zpanayotova@abv.bg

# 755
# 756
  • София
  • Мнения: 12 229
  Еми аз преди седмица си взех Мулинекс 2000, засега съм доволна, но да знаеш че е с една бъркалка, незнам другите как са. Съпоставка не мога да направя обаче, надявам се по-опитните мами да се включат.
  Да се похваля че правих рецептата за козуначени кифли и станаха много хубави, но... Ако може някой да ми каже как става номера със завиването им така че хем да изглеждат добре, хем плънката да си стои?

# 757
  • Мнения: 11 747
кажи кой модел Аляска, че те са 2-3 и има съществени разлики.

# 758
  • Мнения: 4 406
Бъни, аз съм с Мулинекс 2000 и съм доволна, защото пека по- малки хлебчета. прецени какво потребление имате и така инвестирай. иначе- от темата е ясно, че всяка марка прави хубав продукт  Grinning

# 759
  • Мнения: 1 172
Кажете моля може ли да вкарам хляб за доопичане във фурната с формата от машината? Нямам тава никаква Cry, а искам да му направя по-хубава коричка отгоре.

Правя доматен хляб по рецептата на Котето,изглежда страхотно,понеже се надигна извън формата,почти до капака!!!!!! Обаче печенето е към края си,а отгоре едва е изсъхнал,на едно място се е цепнал и прозира тесто.Трябва му доопичане.Казвайте как!

# 760
  • София
  • Мнения: 7 874
Кажете моля може ли да вкарам хляб за доопичане във фурната с формата от машината? Нямам тава никаква Cry, а искам да му направя по-хубава коричка отгоре.

Правя доматен хляб по рецептата на Котето,изглежда страхотно,понеже се надигна извън формата,почти до капака!!!!!! Обаче печенето е към края си,а отгоре едва е изсъхнал,на едно място се е цепнал и прозира тесто.Трябва му доопичане.Казвайте как!
А какъв е проблема да увеличиш изпичането в машината с още 10 минути например.

# 761
  • Мнения: 1 172
Ами предполагам,че колкото  и да увелича,като няма горен реотан и тестото е опряло почти в капака,няма да има файда.Но аз вече го доопекох във фурната и стана чудна коричка,след малко ще пусна снимка.

Eто
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=252880&photo=2
тази и следващата.В единия край е изгорял,понеже като го мушках във фурната,се тръкна в реотана.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 19:30 от Amelly

# 762
  • Мнения: 4 358
  Еми аз преди седмица си взех Мулинекс 2000, засега съм доволна, но да знаеш че е с една бъркалка, незнам другите как са. Съпоставка не мога да направя обаче, надявам се по-опитните мами да се включат.
Бъни, аз съм с Мулинекс 2000 и съм доволна, защото пека по- малки хлебчета. прецени какво потребление имате и така инвестирай.
Момичета много ви благодаря.
Никъде не пише с колко бъркалки са са сайта та Техномаркет - аз там ги гледах newsm78.
Това че са с една бъркалка какъв проблем е - по дълго време бърка ли или какво newsm78.
Цената за Мулинекс 2000 ми се вижда супер Peace

# 763
  • Мнения: 106
  Еми аз преди седмица си взех Мулинекс 2000, засега съм доволна, но да знаеш че е с една бъркалка, незнам другите как са. Съпоставка не мога да направя обаче, надявам се по-опитните мами да се включат.
Бъни, аз съм с Мулинекс 2000 и съм доволна, защото пека по- малки хлебчета. прецени какво потребление имате и така инвестирай.
Момичета много ви благодаря.
Никъде не пише с колко бъркалки са са сайта та Техномаркет - аз там ги гледах newsm78.
Това че са с една бъркалка какъв проблем е - по дълго време бърка ли или какво newsm78.
Цената за Мулинекс 2000 ми се вижда супер Peace

Здравей Бъни Аз имам Мулинекс 5000 и беше 185,00 лв. в Техномаркет.Купих такава,защото моета семейство е 4-ри членно и все големи хора.За този Мулинекс 5000ф мисля,че има допълнителни поставки за малки хлебчета,може би затова е толкова скъп.Прецени по това колко голямо е семейството ти.

# 764
  • Мнения: 19 485
Аз имам Северин - 165 лв от Денси и съм много доволна. Има всички екстри,пече чуден хляб и хляба може да е даже 1,600 гр. Две бъркалки,10 програми, отложен старт. Препоръчвам я.

Общи условия

Активация на акаунт