Не знаех,че в Копривщица е толкова хубаво!!!

  • 51 678
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
Действително кръчмите не са силната страна на Копривщица, но това не е най-важното.
Случихме и някакъв събор - като се изсипаха в двора една тумба баби в носии, като се разпяха едни хубави народни песни, после на площада 3 часа пяха и играха хора, и ние барабар с тях - голяма емоция беше.
Това не е събор, а възраждат поредната копривщенска традиция-не си спомням всяка събота ли беше или веднъж месечно (Вачеееей, ела да уточниш  smile3547), но в събота се събират хора на площада да се веселят. Тази година ходихме за един уикенд и също го отразихме.
Атмосферата в Копривщица е невероятна и неповторима.... Hug

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не е всяка събота този празник, а два пъти в годината: през април пресъздават априлското възстание, а около 15 август веднъж на 5 години е големият фестивал за надпяване, а през останалите 4 години малък фестивал.

# 47
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Много е хубаво да прочетеш подобна тема за Копривщица.
Да, всяка събота през лятото има народни веселия на площада - народна музика, хора, - има атмосфера.

Утре заминавам за 4 дни, а може и да остана и 5 - не съм решила още.

Кръчмите да, не са кой знае какво, ако говорим за кръчми - ако сте в Копривщица - слезте до Стрелча до "XIX век" - ето това е  кръчма.
Доката в Копривщица има кръчми (като се има предвид връзката ми с този град) - няма кръчма, която да не съм посетила, ами честно ''XIX'' век ми е номер едно в класицията, а Стрелча е толкова близо.

Но в Копривщица отидете заради спокойствието, все още чистия въздух, особената миризма на въздуха през есента, примесен със спецификата на миризната на коминчетата, които вече пушат там, имайки предвид надморската височина на града - 1 050 м.

И да, лятно време, често съм оставяла портата на къщата отключена, ако излизам за малко - все още вандалите не са се развихрили много там.....за радост.

Ако не сте кола, има удобен транспорт до Копривщица - на всеки 2 часа има автобус, (едно време имаше само един на ден), но вече не е така. Влак не препоръчвам много като вариант - но пенсионерите, все още ползват влака до там като по-евтин вариант.

Ако някой иска нещо повече да знае - нека пита.
А за място за приспиване -  Wink при мен има пристрастност по обясними причини към Астра, което не значи, че няма още много добри варианти (винаги съм го казвала)  Simple Smile

Приятна почивка пожелавам на всички!

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Отсядам при една съфорумка  Heart Eyes, като нейната къща е най-хубавата от всякакви хотели. Много съм й благодарна за този подарък, който ми прави.

Еее, ама моля ти се, няма нужда, мерси, поласкана съм.

# 49
  • Мнения: 3 094
Ето, разкрихме я форумката Wink..............Има ли линк Астра?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 634
Ето, разкрихме я форумката Wink..............Има ли линк Астра?

http://www.hotelastra.org/

# 51
  • Мнения: 2 241
Някой беше писал лоши отзиви за "Дядо Либен".
Ние бяхме там миналата седмица и беше фантастично.
Готвят много вкусно, обслужването е страхотно и цените са нормални.
За 40 лева 5 човека преядохме. За целия ни престой (2 дни) 3 пъти ядохме там.
Общо взето само хубави неща мога да кажа за това местенце.  Heart Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 13 206
Идвам за уточнението Туфииии... Laughing
Всяка събота на площада се събират млади и стари и играят хора. Има събор на 15 август. Тогава е и храмовия празник на старата църква. Има голям събор на 5 г. (нали така беше Лио?  Heart Eyes) Има възстановка на Априлското въстание всяка година на 2 май. Тържествата се правят всяка година съобразно почивните дни около 1 май. Мисля, че има още събори през лятото, но те се обявяват оп сайтовете.

За спане ми е трудно да кажа, защото всъщност спя в нашата си къща  Wink Скоро едни приятели идваха и зпаха в Бащина къща. Когато им правихме резервациите влязохме да видим стаите. На мен лично не ми харесаха, защото не са в характерния стил, а точно това е важно за град като Копривщица. Влизахме и в Шулевите къщи. Там пък бях направо възхитена, но не е за всеки джоб.
Харесвам Астра!!!  Heart Eyes
За Далия съм чувала прекрасни отзиви.
Туфи каза ли за Колорит?  Grinning
Сезони също са хубави.

За кръчми... България ми харесваШЕ. Последно съм ходила преди около 2 г. и определено съм разочарована
Много харсвам "Под старата круша" (дано да пиша точно името). намира се на автогарата. Там са две кръчметата, дясното.
Под чучура пак на автогарата също е хубава кръчма, готвят много вкусно. Има и хотелска част.

Дядо Либен... в Дядо Либен ходихме да резервираме маса лятото, но се отказахме. Честно казано изглежда като от детството ми. Разбира се няма лошо в това, ама е някак вехто. Цените в менюто не ни хванаха много окото като за обстановката. Иначе това е кръчмата дето от дете я знам, не че съм ходила по кръчми де, ама знаете за децата какво е да ги заведат на ресторант - голяма работа  Mr. Green

Амиии, май друго не се сещам. Питайте ако имате питане  Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
Но в Копривщица отидете заради спокойствието, все още чистия въздух, особената миризма на въздуха през есента, примесен със спецификата на миризната на коминчетата, които вече пушат там, имайки предвид надморската височина на града - 1 050 м.


Айде бе!!! Що ми трябаше да чета... Cry Зазимихме къщата вече... подсмрък.. и как сега да усетя точно тази миризма дето ме кара да седя с месеци там, а нямам тази възможност... Rolling Eyes

# 54
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Това със събирането всяка събота за кои сезони важи?

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
Това със събирането всяка събота за кои сезони важи?

Хмм, нямам идея, защото аз не ходя зимата. Предполагам, че още го правят, ама като падне снега - не вярвам. Лио да каже, тя ходи и сега  Wink

Ето ги бабите:
http://4coolpics.com/author_photo/998/91824.html

# 56
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На мен не ми хареса "Под Старата Круша", както и на останалите, с които бях (майката на Лио  Heart Eyes).

# 57
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз успях да резервирам вчера в Боляри за тази събота.    Изглежда приятно. Надявам се да успеем да идем, че сега и детето се разболя.Sad
В тази връзка кажете в кои ресторанти не е много запушено. Миналата седмица ходихме в Под старата круша наобяд, и беше доста запушено. Ако вкарам детето с тази кашлица на такова място няма да спре да кашля цяла вечер.  TiredМисля за р-та на Бащината къща, Козлеков. Като чели те изглеждат по-просторнички.  newsm78

Далия изглежда страхотно. Следващият път ще пробвам там. Laughing

# 58
  • Мнения: 3 695
много са готини  Laughing
много бих искала да ги видя на живо  Simple Smile

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Бабите са много колоритни, през лятото става веселбата на площада.
Момичета аз отложих пътуването на днес.

На вскички приятна почивка пожелавам Grinning Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт