Повече от месец кашлица, кажете какво да давам...

  • 15 682
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Мами, сина ми вече повече от месец е с кашлица. Суха, повърхностна. Изведнъж се променя във влажна с храчки. Понякога изчезва, дори за 3-4 дни даже не кихва, и изведнъж пак започва. През това време, понеже беше болен и от грип и от ангина ( днес е последния прием на антибиотика), сме ходили на лекар сигурно над 10 пъти и то при много различни лекари, защото имаше и различни оплаквания.....Пил е Аугментин, Азатрил и Оспамокс, който тази сутрин свърших. Правихме и инхалации с вентолин, а в къщи с лайка и сода. От сиропите за кашлица е изпил сигурно 2 шишета Синекод, Солволан, Стодал и Амброксол. Всичко е изписвано от педи, според вида на кашлицата. Нищо не помага. Имаше ефект само от инхалациите, но ние 3 направихме де...понеже после следваха почивни дни а след това нямаше нужда. Вчера бяхме на контролен преглед, преди да свършим оспамокса. Гълото е абсолютно чисто и спокойно, гърдишките също. Той дори се закашля в кабинета и педи каза че няма нищо страшно и е нормално известно време след толкова лечение да получава понякога такова пристъпно кашляне, може и когато е тичал повече и т.н. Днес обаче се връщам току що от работа, свекърва ми каза, че цял ден е кашлял, пак суха кашлица. А аз от както съм тука, за половин час сигурно 20 пъти се закашля. Давам и мед и сода. От вчера започнахме и курс с бронховаксом. Направо незнам вече какво да давам. искам вече да му минава и да тръгва на градинааааааааа:( До кога ще  влачим тази кашлица. Чета че и при някои от вас се мъкне доста дълго, кажете какво да давам за да се справим с положението.

# 1
  • Мнения: X
Никой ли не е имало с такъв проблем?
Аз преди малко се обадих на лекарката ни, и ходих да купя Вентолин Инхалер. Давам и Зиртек. Докато се върна обаче той заспа и неможах да му пръсна от помпичката, обаче сега е спокоен и не се е закашлял нито веднъж от както заспа.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Привет! Пробвай с чай от черен бъз или от борови връхчета. Но последният е с много кофти вкус и не знам ще можеш ли да накараш детето да го пие. А имаше и специален чай за кашлица - "Бронхопам" май се казваше. От всички чайове най помага този от борови връхчета, но той е и "най-гадният" според моите щерки.

# 3
  • Мнения: X
Аз давам само лайка, че нали лайката е при вирусни и всякакви такива заболявания, та по време на цялото боледуване а сега и от страх да не го повтори пак си давам все лайка. Следобед ще ходя и да взема джинджифил, казаха ми да разбъркам с мед и да давам.
На всичкото отгоре сега и аз съм болна и ако пак го заразя незнам:( Въпреки, че то с тази кашлица незнам дали мога да кажа, че е излекуван:( Писна ми вече милото все да му има нещо:(

# 4
Не давай лайка!Голямата ми дъщеря е асматик и само при миризмата на лайка,или ако е на чай започва да кашля.Преди да открият астмата й,и аз като теб особено зимата й давах постоянно лайка,правех инхалации с лайка ,когато кашляше,а то се е влошавало милото. Дано намериш свестен лекар,който да открие истинската причина.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не давай лайка!Голямата ми дъщеря е асматик и само при миризмата на лайка,или ако е на чай започва да кашля.Преди да открият астмата й,и аз като теб особено зимата й давах постоянно лайка,правех инхалации с лайка ,когато кашляше,а то се е влошавало милото. Дано намериш свестен лекар,който да открие истинската причина.

 Peace И аз съм чувала, че лайката не е за всеки и за всичко - лекар ми го е казвал.

# 6
  • Мнения: X
Не давай лайка!Голямата ми дъщеря е асматик и само при миризмата на лайка,или ако е на чай започва да кашля.Преди да открият астмата й,и аз като теб особено зимата й давах постоянно лайка,правех инхалации с лайка ,когато кашляше,а то се е влошавало милото. Дано намериш свестен лекар,който да открие истинската причина.
лайката го успокоява обаче. Вечер преди да заспи , на няколко пъти ми се случи да кашля много и направихме инхалация. Когато се правят редовно, нещата отшумяват. Но неможе постоянно да сме над котлона нали...

# 7
  • Мнения: 5 393
При всички тези изписани антибиотици и други сиропи правихте ли изследване на секрет от гърлото и носа? Антибиограма преди да се пие антибиотик?

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Знаеш ли, една лекарка ми даде рецепта да си забъркам мед с джинджифил, но имаше и други неща. Препоръча ми я след прекарана пневмония - изчиства всичко. Ще я потърся и ще напиша съставките, та да я приготвиш за мъничето, ако прецениш, че е подходяща. Hug

# 9
  • Мнения: X
При всички тези изписани антибиотици и други сиропи правихте ли изследване на секрет от гърлото и носа? Антибиограма преди да се пие антибиотик?

не, не спе правили. Незнам в големите градове как стоят нещата и за колко време става всичко това, но тук ние първо нямаме лаборатория където да се направи, водим малкия в друг град съседен на нашия и второ-веднъж след като взехме секрет от гърлото по мое настояване а не по препоръка на лекар, резултатите станаха след 3 дни. Чисто и просто, когато детето е с гной и по двете сливици и гори от температура, аз немога да чакам 3 дни за да ми излезе най-правилния антибиотик. А и да ми кажат да чакам - не бих чакала. Това е едно на ръка. Другото е, че тя кашлицата си  я имаше, но същинските проблеми станаха точно в началото на празниците и цяла седмица почивни дни. Педи дори не беше в България. Нямаше тук никъде нищо отворено, а какво остава за частна лаборатория.....Освен всичко, според нашата лекарка, тези изследвания не са никак точни. Те са по-скоро ориентировъчни. Тя смята, че ако една посявка или една антибиограма е толкова точна, нямаше децата да правят усложнения при боледуванията, или изобщо нямаше да се налага понякога редуане на антибиотиците а всичко щеше да става и минава от раз с правилниа антибиотик. Това ми го каза, в следтсвие на моето настояване за посявка, обаче вече бяхме на 2 антибиотика едновременно. И според нея няма смисъл чак сега.
 Това е....общо взето на мен кофти нещата ми се случват в кофти моменти. Това е.
 Banghead

# 10
  • Мнения: 5 393
Лекарката е права само за едно- не се прави посявка докато се пие антибиотик, както и поне 10 дни след последния прием, защото резултатите най-често сочат стерилна среда.
Толкова продължителна кашлица на мен лично ми говори за някоя упорита бактерия- стрептококи или стафилококи. Говоря от опит. Дано при вас не е това причината, защото те се лукуват трудно, много са упорити и трябва наистина да се види точния АБ, което става само с антибиограма. Лекарката ти просто не иска да пуска направления според мен и затова омаловажава значението на антибиограмата.
Бързо оздравяване желая.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Добре де, що се шашкаш толкова? Нали е здраво детенце? Няма оплаквания, само кашлица, нали? Еми сигурно е остатъчна кашлица след боледуванията...
Че моите след като оздравеят доста време си кашлят и си им минава...
Аз бих спряла абсолютно всякакви лекарства /или нещо само от "бабините" лекове/ и бих оставила детето на мира. Пък що лекарства сте изпили...
И кво ти пречи кашлицата? Пускай си го на ДГ. 

# 12
Аз правя чай от ленено семе.
Слагаш да заврят 2 чаени чаши вода.След това добавяш една кафяна лъжица ленено семе .Намалеваш огъня до най-слабо и оставяш да къкри на слаб огън 20-25 мин капака да е върху съда в който правиш чая ..Ще стане една лигава течност,не е неприятна.Прецеждаш и даваш по една супена лъжица на всеки час .Това много помага на моите деца.

Късмет

# 13
  • Мнения: X
Лекарката е права само за едно- не се прави посявка докато се пие антибиотик, както и поне 10 дни след последния прием, защото резултатите най-често сочат стерилна среда.
Толкова продължителна кашлица на мен лично ми говори за някоя упорита бактерия- стрептококи или стафилококи. Говоря от опит. Дано при вас не е това причината, защото те се лукуват трудно, много са упорити и трябва наистина да се види точния АБ, което става само с антибиограма. Лекарката ти просто не иска да пуска направления според мен и затова омаловажава значението на антибиограмата.
Бързо оздравяване желая.

Лекарата ни не работи със здравната каса, така че пускането на направление не я касае......А и след като по време на АБ не се прави, значи наистина няма смисъл да го правим , първо защото едва тази сутрин дадох последния прием, и 2-ро защото по празниците стана ангината и пихме два антибиотика едновременно и нямаше как да чакаме 6 почивни дни за да идем да дадем секрет. Мисля, че да се реагира на момента беше по-разумния вариант Peace Все пак, благодаря за съвета, ако в следващите 10 дни не ни се наложи прием на АБ ( дано не се наложи), ще идем да ни вземат секрет.
Преди около 2 месеца обаче бяхме, по мое желание, заради някакви бели налепи , които го дразнеха но не предизвикваха никакво заболяване....взеха секрет и не излезе абсолютно нищо. Ама нищичко. Пък гърлото не е чисто...незнам, казаха че е нормално....

Добре де, що се шашкаш толкова? Нали е здраво детенце? Няма оплаквания, само кашлица, нали? Еми сигурно е остатъчна кашлица след боледуванията...
Че моите след като оздравеят доста време си кашлят и си им минава...
Аз бих спряла абсолютно всякакви лекарства /или нещо само от "бабините" лекове/ и бих оставила детето на мира. Пък що лекарства сте изпили...
И кво ти пречи кашлицата? Пускай си го на ДГ. 

Етова ми подейства толкова добре, че си нямаш на идея Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Педи също смята че е остатъчна кашлица....но понеже и друг път е имал такава, сега се опитвам да ги сравня, обаче тази ту се засилва, ту си променя вида.....Ето сега от 2 часа откакто е заспал, до този момент не се е закашлял нито веднъж. Буден е отдавна. А преди обяд кашляше много. Незнам вече....И аз искам д ходи на градина , аз да ходя на работа и ...абе искам да сме здрави вечеееее.

Аз правя чай от ленено семе.
Слагаш да заврят 2 чаени чаши вода.След това добавяш една кафяна лъжица ленено семе .Намалеваш огъня до най-слабо и оставяш да къкри на слаб огън 20-25 мин капака да е върху съда в който правиш чая ..Ще стане една лигава течност,не е неприятна.Прецеждаш и даваш по една супена лъжица на всеки час .Това много помага на моите деца.

Късмет
Аз сега забърках мед с джинджифил. Ще пробвам и това. Ако не стане, ще сваря и чая. Благодаря за рецептата.  bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа, разчистих детската от всички плюшени играчки, махнах одеялата, изпрах пердетата и изобщо се постарах да премахна възможно повече неща, събиращи прах, и детето се оправи. Успех!  Peace

# 15
  • Мнения: 7 201
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

# 16
  • Мнения: X
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.


Давам Зиртек. От днес започнах, но и преди около месец давах пак заедно с инхалациите.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моя така кашляше близо месец.Беше последствие от едно боледуване и така си остана кашлицата.Сменихме 4 сиропа и нищо.Накрая му изписаха антиалергично,но и преди това беше пил.За почивните дни отидохме до Троян за три дни.Кашлицата спря.Та или е от противоалергичното или от смяната на въздуха newsm78

# 18
  • Мнения: 83
Зиртека е хубав но трябва да го даваш поне 1месец за да има постоянен ефект.Аз поне така правя и съм доволна.Не трябва да го спираш веднага щом спре кашлицата.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И на моя му предписаха някво антиалергично, но не съм го давала, просто махнах дразнителите и имаше ефект, що да товаря детето като може по-лесно да стане.  newsm78
А за зиртека - изобщо не е хубаво лекарство! Повече вреди нанася, отколкото да помага! Предписват го, като не знаят кво друго да изпишат! Само подтиска симптомите и вреди на други органи. Мое мнение.

# 20
  • Мнения: X
Изписаха ни Фенистил - капки, но в нашия град има 3 аптеки и никъде нямаше внос на Фенистил-а. Обадих се на педи и тя каза да взема Зиртек в такъв случай.
Кажи какви вреди нанася? Всъщност аз нямам много избор и без това но....
Сега между другото ще ида да събера плюшеноте играчки Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=6009:
"Зиртека е от по-новите антихистаминови препарати. Старите антихистаминови препарати, имат добре проучени странични действия. При "Зиртека", това не е така. Има вероятност при него да се проявяват страничните действия на другите антихистаминови препарати. Както и такива странични явления, които не са изследвани до сега.
"Зиртека", подтиска Н1( рецепторите върху имунните клетки).
По този начин, "Зиртека", подтиска имунната реакция на организма, като възпрепятства отделянето на Хистамин. Хистамина е основната причина за алергични реакции в човешкия организъм. Симптомите на заболяването се повлияват, но не и неговата патогенеза(причина).
С други думи лекарите, лекуват симптомите на заболяването, а не самото заболяване. Лекарите масово изписват "Зиртека", за по-леки алергични кожни прояви, сенна хрема, лека хрема и средна по тежест астма.
Зиртека, подтиска имунната система, както всички други антихистаминови препарати. За това, от лекарите, трябва да се има предвид и всички странични явления, съпровождащи това подтискане на имунните реакции."

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257464.msg6178864

Да не пиша повече, потърси с търсачката, има много инфо. Успех!

# 22
  • Мнения: 108
можеш да заведеш детето  на добър пулмолог. да слуша дробовете и да прецени дали има храчки или може да  да е на алергична основа. или хомеопат, който да лекува органицма като цяло, щом сте пили толкова антибиотици - явно традиционната медицина не може да помогне. с алергията на сина ми, например - не. докато пиеше антиалергичните  -добре, после пак почваше сополи и кашлици.

# 23
  • Мнения: X
Незнам вече какво да си мисля....от както писах темата ( бях ви писала че точно в момента дечко е заспал, а аз ходих да купя Инхалер), от тогава до тази сутрин той не се закашля нито веднъж! Снощи незнам дали е било по-топло или какво, но се събудихме аз със запушен нос, а той с хърчащ и всеки път когато смръкнеше се закашля. Явно има секрет който изтича в гърлото и го дразни. От 7 сутринта до сега, чак преди половин час спря да кашля. Пак същата суха кашлица но казва че има "плюнка" и затова кашля....Послушах ви и махнах всички плюшени играчки ( аз самата имам алергия от пух, пера и домашен прах и 4 година ми слагаха инжекции мускулно в ръцете:() Махнах дори ароматизатора, от тези Еаър Уик, които на определен интервал пръскат...и понеже почти 2 дни не се закашля изобщо аз мислех че всичоо е минало....до тази сутрин Confused Дори Инхалера ми е нов и неразопакован. Той просто миналия ден следобед стана от сън и край....все едно никога не е бил болен... Сега ще ида и на пулмолог. Нека и той си каже мнението и тогава вече ще търсим дали не е някаква алергия или е остатъчна кашлица или незнам какво.

# 24
  • Мнения: 524
А, за увеличена трета сливица? Моето дете няма ден в който да не се изкашля поне 2-3 пъти. И макар, че я махнахме продължава да кашля, при него остана навикът да диша през устата и аз си мисля, че това при кашляне идва от там. Не разбрах на колко годинки е детенцето.

# 25
  • Мнения: 320
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

Обезателно на алерголог - цял месец е дълъг срок.

# 26
  • Мнения: X
А, за увеличена трета сливица? Моето дете няма ден в който да не се изкашля поне 2-3 пъти. И макар, че я махнахме продължава да кашля, при него остана навикът да диша през устата и аз си мисля, че това при кашляне идва от там. Не разбрах на колко годинки е детенцето.

на 3 год. и 3 месеца е Hug
Бяхме днес да вземем направление за пулмолог, ама се оказа че детски такъв тук нямаме. Личния ми каза че ако искам трябва да ходя в друг драд, но според него няма никаъв смисъл. Според педито при което ходим на частно - също няма никакъв проблем. Тя отдавна каза че това е "възрастта на 3-тата сливица", но няма да предприемаме нищо за сега.
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

Обезателно на алерголог - цял месец е дълъг срок.
За съжаление, това не е проста задача.....На мен докато ми открият към какво ми е алергията се наложи да пътувам доста до София. Вие сте си там и ви е лесно, ама на мен ми е 300 километра. Нямаме свободно време в оето да идем тъй като мъжа ми ако не иде на работа, значи фирмата не трябва да работи.....аз сама немога да се справя само с малкия с автобус, а за парите да не говорим..... Confused Така че е доста сложно....иначе не бих чакала дори някой да ми каже, до сега да бях обиколила всички възможни лекари.
Сега започнахме отново Зиртека и това е. Ето примерно сутринта откакто се закашля доста, до този момент ( вече спи), не се е зашалял нито веднъж. Според педиатърката ни, това не е кашлица симптом на болест, в смисъл вирусна или бакт.инфекция. СПоред нея е остатъчна, тъй като доста дълго се лекувахме и правихме инфекция след инфекция, но за всеки случай каза да давам и Зиртек-а. Тя също ме посъветва да махна от вкъщи всичко което ми се струва, че може да е дразнител ( но аз вече го направих), и да чакаме положителен резултат. Това е.... Praynig

# 27
  • Мнения: 12
nie ot dosta vreme ka6liame i kazaha alergia.pri napravena snimka nakraia se vidia 4e e virusna plevmonia koiato ne se zasi4a na slu6alki

# 28
  • Мнения: 14 654
А гърдите му свиркат ли докато кашлицата е суха, сигурно да щом му изписват вентолин. Няма остатъчна кашлица, което да трае месец и да минава от влажна в суха, симптоми на нещо друго са това, на бронхоспазъм ми прилича. Казвам го, понеже с моето дете положението беше същото до преди известно време. Надявам се да намерите свестен лекар или хомеопат, който да определи какъв е проблема и да изпише нормално лечение, а АБ.

# 29
  • Мнения: 455
Ако е остатъчна кашлица пробвай с Dimex, това е едниствения сироп за кашлица, който съм го признала. Помага и на мен и на сина ми ( той сега ще стане на 7 ). Струваше някъде около 3-4 лв. Задължително имам от него в хладилника.

# 30
  • Мнения: X
А гърдите му свиркат ли докато кашлицата е суха, сигурно да щом му изписват вентолин. Няма остатъчна кашлица, което да трае месец и да минава от влажна в суха, симптоми на нещо друго са това, на бронхоспазъм ми прилича. Казвам го, понеже с моето дете положението беше същото до преди известно време. Надявам се да намерите свестен лекар или хомеопат, който да определи какъв е проблема и да изпише нормално лечение, а АБ.

Не, не му свиркат гърдите, и по време на кашлянето не се получава нищо което да прилича на задушаване. Просто наричам "пристъп" период от около 1 час примерно в които кашля суха съвсем повърхностна кашлица, най-често след като смръкне, на интервали от около няколко минути. След това всичко свършва. Вчера сутринта имаше такъв 1 даже 2 часа. Цял ден беше абсолютно спокоен и надвечер към 7-8 още веднъж се получи. Днес целия ден беше спокоен и към 5 следобед до към 19.30 отново кашляше.Следобед когато спи е спокоен, вечер също. Абе изобщо не кашля през останалото време от деня, освен в определено време. Или ако се закашля примерно на обяд...кашля 1-2 часа и после чак другия ден може....Просто ми прилича на алергия. Имам повод да смятам така....Преди 1 година точно по същото време той получи една хрема и кашлица, по-скоро кихане, което продължи около месец и половина. Тогава пи Кларитин след неуспешното влияние на хиляда вида капки за нос и сиропи за кашлица. Миналата година нямаше проблем. Но сега се получи същото нещо, в същия период само че не със сополи а с кашлица. Въпреки че и от вчера има соополи, които не му запушват носа, просто се стичат и дразнят гърлото. Аз имам алергия към пух, пера и домашен прах, която се проявява доста често както и когато бях бременна, така че смятам че и той има някои от тези симптоми. Другото което е , че и аз изкарах вирус и вече 2-ра седмица имам същата почти кашлица също на интервали....
 Аз започнах да му правя сутрин и вечер по една инхалация ( впръскване) с Буто-Астма + Зиртека сутрин и вечер по 5 капки. СПрях сиропите за кашлица и това е...да видим....

# 31
  • София
  • Мнения: 11 703
KATI_Z аз знам от моя доктор,че бронховаксом се дава,когато няма кашлица.В противен случай той провокира такава.Детето ми направи три курса по 10 дни с бронховаксом и всеки път,когато започвахме следях да няма кашлица.
При вас май точно така се е получило с днешната кашлица.

# 32
  • Мнения: X
KATI_Z аз знам от моя доктор,че бронховаксом се дава,когато няма кашлица.В противен случай той провокира такава.Детето ми направи три курса по 10 дни с бронховаксом и всеки път,когато започвахме следях да няма кашлица.
При вас май точно така се е получило с днешната кашлица.

Ами може, ама го започнах вече, а и не забелязвам влошаване, честно казано за сега. Дано няма де:( Ще си давам до 10-тото хапче и после ще видим за следващите 10 как ще е . Понеже вече съм на средата на блистера и няма да го спирам.

# 33
  • Мнения: 3 146
КАТИ, чак сега прочитам темата, но мога да кажа почти със сигурност, че става дума за алергичен ларингит. Ако беше трета сливица, най-вероятно щеше вече отдавна да се е проявило. Ако беше астма (както е при сина ми), щеше кашлицата да е основно влажна при спазмите (дните, в които кашля почти непрекъснато). Можеш да даваш Вентолина, когато кашлицата му пречи да спи, иначе не давай, защото натоварва сърцето.
Ако във вашия град има Ксизал на капки, купи него, и, като свършите Зиртека, започни Ксизала в същата дозца. Двете са еднакви, просто Ксизалът е по-пречистен от Зиртека и не причинява сънливост. Не са особено вредни, това са антихистамини, може да се пият много дълго.
Спокойно можеш да го пуснеш на градина, но имай предвид, че там средата е наситена с алергени (например от препаратите, с които чистят), затова може пак доста да кашля. Никакви антибиотици няма да помогнат. Откашлячните средства не са добра идея.
Махни нещата, които събират прах (прочетох, че си го направила), махни цветята от стаята, никакви ароматизатори, не се пръскай с парфюм в негово присъствие.

# 34
  • Мнения: X
КАТИ, чак сега прочитам темата, но мога да кажа почти със сигурност, че става дума за алергичен ларингит. Ако беше трета сливица, най-вероятно щеше вече отдавна да се е проявило. Ако беше астма (както е при сина ми), щеше кашлицата да е основно влажна при спазмите (дните, в които кашля почти непрекъснато). Можеш да даваш Вентолина, когато кашлицата му пречи да спи, иначе не давай, защото натоварва сърцето.
Ако във вашия град има Ксизал на капки, купи него, и, като свършите Зиртека, започни Ксизала в същата дозца. Двете са еднакви, просто Ксизалът е по-пречистен от Зиртека и не причинява сънливост. Не са особено вредни, това са антихистамини, може да се пият много дълго.
Спокойно можеш да го пуснеш на градина, но имай предвид, че там средата е наситена с алергени (например от препаратите, с които чистят), затова може пак доста да кашля. Никакви антибиотици няма да помогнат. Откашлячните средства не са добра идея.
Махни нещата, които събират прах (прочетох, че си го направила), махни цветята от стаята, никакви ароматизатори, не се пръскай с парфюм в негово присъствие.


Благодаря ти мила Hug  bouquet Аз както вече написах съм почти на 100 сигурна че става дума за алергия. Ето сега например, от вчера следобед откакто се закашля, до този момент не е кихнал дори Peace Кашлица когато спи няма, така че спи напълно спокоен. От 2 дни съм спряла всякакви сиропи ( на своя глава) и смятам че се чувства по-добре. Всекидневно започнах да бърша праха в цялата къща, така че и аз съм по-добре дори.За градината незнам...може би наистина има повече алергени, най-малко заради килимите по стаите, у нас сме с паркет и нямаме никъде нищо меко и мъхесто заради моята алергия, а сега се оказва че и заради малкия.....Дано няма проблеми в градината......пък и сега имало някаква епидемия с разстройство и повръщане и не съм го пуснала, а щях. Дано овладеем положението. А знаеш ли колко дълго мога да давам този Ксизал? Педи на мен ми каза Зиртека поне 20 дни.

# 35
  • Мнения: 3 146
Скъпа KATI_Z, можеш да даваш Ксизала няколко месеца спокойно!!! Така че давай смело, поне докато поспрат цъфтежите, поне до края на май, началото на юни  Hug

Супер е, че нямате килими. Не е нужно да правиш средата стерилна, дори е противопоказно, затова бърши през ден, например, но иначе трябва да спи с олекотена завивка, а не с одеяло, например. Щом не кашля нощем, значи 100% не е астма. Явно е алергичен ларингит. Това е добре, той минава най-лесно и се израства (аз и мъжът ми без лекарства сме го израстнали към първи-втори клас).

# 36
  • Мнения: X
Скъпа KATI_Z, можеш да даваш Ксизала няколко месеца спокойно!!! Така че давай смело, поне докато поспрат цъфтежите, поне до края на май, началото на юни  Hug

Супер е, че нямате килими. Не е нужно да правиш средата стерилна, дори е противопоказно, затова бърши през ден, например, но иначе трябва да спи с олекотена завивка, а не с одеяло, например. Щом не кашля нощем, значи 100% не е астма. Явно е алергичен ларингит. Това е добре, той минава най-лесно и се израства (аз и мъжът ми без лекарства сме го израстнали към първи-втори клас).
Да знаеш само как ми стана по-леко Hug Hug Hug От вчера следобед и днес цял ден изобщо не е кашлял, така че и аз съм все по-сигурна че "пристъпите" на кашлица се предизвикват от нещо, което пък значи че може би е алергия. Закашля се все по-рядко и това ме радва. Дано всичко мине....И гадните вируси и те.....И тази болка в корема, която вече незнам дали я има, или просто от време на време се сеща за нея, но ме притеснява страшно много, въпреки че пуснахме всякакви изследвания, дори 2 пъти кръв и даже и за бъбреци креатинина и все нищо не излиза. Според лекарите няма нищо страшно ама....знам ли, най е хубаво като му няма нищо. Да сме здрави всички.

# 37
  • Мнения: 3 146
Ще стискам палци за вас! Praynig

100% е алергия, при това не страшна, така че по-ведро   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 984
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

# 39
  • Мнения: X
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

Този фликсотид като гледам листовката няма доза за деца под 4 години, така че незнам дали е подходящ. Вероятно в малки количества е Peace Обаче Буто-астма-та не е ли същото нещо? Или по-точно със същия ефект.

# 40
  • Мнения: 1 984
фликсотид 50 ли гледаш? или фликсоназе?

# 41
  • Мнения: 22 865
И моето детет е така,кашля от 20 дни,ама и аз също.Реших,че е вирус,педиатъра същото каза,но взех да се притеснявам от дългата му каш;ица и сополи.

# 42
  • Мнения: X
фликсотид 50 ли гледаш? или фликсоназе?
Фликсотид.

# 43
  • София
  • Мнения: 304
Моят син също кашля повече от месец. Той е голям - 15г. Преди месец изкара нещо вирусно без температура, пи 3 дни антибиотик и оттогава не спира да кашля. Онзи ден вече доста се притесних и ходихме да направим снимка на белите дробове и кръвни изследвания. Всичко е о.к., обаче докторът каза, че има подути лимфни възли под мишниците. Ходихме и на УНГ, той каза, че гърлото е раздразнено, но инфекцията не идва оттам и според него е нещо стомашно - киселини и рефлукс (ГЕР), които дразнят хранопровода и оттам идва кашлицата. Досега той такива проблеми не е имал. Притеснена съм и от подутите лимфни възли, за които така и не дадоха обяснение лекарите. Изписаха някакви хапчета за стомаха и сироп за подтискане на кашлицата и казаха след 2 седмици пак да отидем.  Иска ми се да отидем при още някой лекар, но вече не знам при какъв точно. Някой да е имал подобни проблеми?

# 44
  • Мнения: X
Моят син също кашля повече от месец. Той е голям - 15г. Преди месец изкара нещо вирусно без температура, пи 3 дни антибиотик и оттогава не спира да кашля. Онзи ден вече доста се притесних и ходихме да направим снимка на белите дробове и кръвни изследвания. Всичко е о.к., обаче докторът каза, че има подути лимфни възли под мишниците. Ходихме и на УНГ, той каза, че гърлото е раздразнено, но инфекцията не идва оттам и според него е нещо стомашно - киселини и рефлукс (ГЕР), които дразнят хранопровода и оттам идва кашлицата. Досега той такива проблеми не е имал. Притеснена съм и от подутите лимфни възли, за които така и не дадоха обяснение лекарите. Изписаха някакви хапчета за стомаха и сироп за подтискане на кашлицата и казаха след 2 седмици пак да отидем.  Иска ми се да отидем при още някой лекар, но вече не знам при какъв точно. Някой да е имал подобни проблеми?

Незнам за общото му състояние какво да ти кажа, но лимфните възли винаги може да се уголемят малко или много при настинка, независимо дали е лека хрема само или грип. И аз имам уголемени възли винаги като се разболея..

# 45
  • Мнения: 1 984
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

Този фликсотид като гледам листовката няма доза за деца под 4 години, така че незнам дали е подходящ. Вероятно в малки количества е Peace Обаче Буто-астма-та не е ли същото нещо? Или по-точно със същия ефект.
съвсем различно е. буто-астма е салбутамол/вентолин/ фликсотидът в нашата редакция няма доза /при астма/ но се дава често. само че при бронхити в ниска доза /обикновено 2*50мкг/ с бейбихалер за около седмица /то повече не се и налага/ .

# 46
  • Мнения: X
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug

# 47
  • Мнения: 1 984
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug
сега трябва да минала кашлицата или? все пак това е ако няма бактериална инфекция .... ако има се лекува според случая... 

# 48
  • София
  • Мнения: 1 825
Преди 10 дни моя приятелка ме зарази с нещо вирусно - без температура, започна с хрема, премина в суха упорита кашлица, съпътствани с болки в костите и обща слабост. Въпреки че беше на антибиотици заболяването при моята приятелка продължи близо месец. Аз на третия ден започнах приема на Саменто /Котешки нокът/ и, Слава Богу, излекувах се за общо седмица от началото на боледуването, без да пия каквото и да било друго лекарство.

Пожелавам ви успех!

# 49
  • Мнения: X
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug
сега трябва да минала кашлицата или? все пак това е ако няма бактериална инфекция .... ако има се лекува според случая... 

Не е минала съвсем. Тоест от 2 дни не беше кашлял изобщо. Вчера до обяд доста кихаше и кашляше и от 12 на обяд до сега не се е закашлял изобщо. Казах че ще имам в педвид лекарството, понеже за почти всички се консултирам с педиатърката. От форума лекувам само със безобидни или "бабешки неща". И приемам съвети.

# 50
  • Мнения: 22 865
И моето детет е така,кашля от 20 дни,ама и аз също.Реших,че е вирус,педиатъра същото каза,но взех да се притеснявам от дългата му каш;ица и сополи.
Предписаха на детето Флудитек и му взеха секрет от носа,ще стане утре.Междувременно аз се влоших:суха кашлица,трахеално дразнене,което предизвиква суха кашлица и температура,между 37.0 и 38.3.,силна обща отпадналост.Това вече 6 дни.От събота пия антибиотик Зинат,утре пак съм на преглед.Според лекарите е бактериална инфекция и при мен са станали усложнения.Това се получи преди 2 месеца с детето.Ужасно,просто.

# 51
  • Мнения: 16
За мой голям срам Пепи първата си зима кашляше с рядки прекъсвания 4 /четири/ месеца. Смених GP- то щото каза: "Каква майка си, че не може да го излекуваш". Новото ни GP ни предписва антиалергични и те помагат!

Общи условия

Активация на акаунт