КАТ и плащането на ръка!

  • 2 329
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
е то стана малко,като градския транспорт и контрольорите

# 31
  • Мнения: 781
аз пак да попитам- има ли влязъл в сила закон, за това, което спрягате тук?

# 32
  • Мнения: 4 585
Че това с глоба с фиш го имаше и по-рано, ама вие сте млади явно.
Едно кочанче представлява, както са автобусните билетчета, всяко със серия и номер.
Откъсва ти едно, скъсва ти го и му даваш педесетарка. На билетчето също пише 50 лв.
Кика, това са предложения все още. Не са влезли в сила.

# 33
  • Мнения: 781
Благодаря, Вълчо Simple Smile

Значи поредното чесане.....  Laughing

# 34
  • Мнения: 6 155
Напротив! Не само, че са влезли в сила, но и са още от 2007г.  Whistling
Просто до момента нямаше кочани за фишовете. Това е.
Медиите пак дигат шумотевица Twisted Evil

# 35
Ще им плащам в натура! Аз пари няма да искам да давам, а тях ще ги мързи да пишат!

# 36
  • Мнения: 1 242
Пресичането на червено е маловажно нарушение. Потрес и безобразие!
Приравнено с карането без колан, говоренето по телефона по време на шофиране.
Превишената скорост... с 20-30 км/h е едно нищо...
И не си позволявайте да карате тези мръсни коли по тези чисти улици! Глобата дебне навсякъде, но по усмотрение на катаджията. Mr. Green
Промените влизат в сила до дни. Докато нечия печатница отпечата новите бланки. Все пак подкупът е облечен във фиш. ОК!?

Който иска да се убеди в истинността на твърденията - воалá!

Декстър, няма вече в натура без фактура. Пък макар и било то катаджиите да имат проблем с писането. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 6 155
Пресичането на червено е маловажно нарушение. Потрес и безобразие!
Приравнено с карането без колан, говоренето по телефона по време на шофиране.
Превишената скорост... с 20-30 км/h е едно нищо...
И не си позволявайте да карате тези мръсни коли по тези чисти улици! Глобата дебне навсякъде, но по усмотрение на катаджията. Mr. Green
Промените влизат в сила до дни. Докато нечия печатница отпечата новите бланки. Все пак подкупът е облечен във фиш. ОК!?

Който иска да се убеди в истинността на твърденията - воалá!


Стига сте писали глупости  Tired
Прочетете го ЗДвП. В него ясно и точно си пише за всяко нарушение каква е глобата. Изброените варират от 10 до 50лв. И именно затова може да се платят чрез фиш.
За пресичането на червено - има две хипотези в закона:
1. Пресичане на червено,  с което е създадена непосредствена опасност за движението. Глобата е от 50 до 150лв.  /чл.179, ал.1, т.5/
2. Пресичане на червено. Глоба 50лв. /чл.183, ал.4, т.3/
В случая става въпрос за втората.
Глобата за телефон и колан също е 50лв.
За нечетлив номер - 10лв.

# 38
  • Мнения: 4 585
Промените на законите влизат в сила след публикуването им в Държавен Вестник.

# 39
  • Мнения: 1 242
Биби, глупости не пиша. Гледам новини.  Mr. Green
Даже съм приложила и доказателствен материал.
Специално за теб в прав текст думите на г-н Стойчо Константинов, началник на "Административно-наказателна дейност":

Според новата наредба и за преминаване на червено можете да платите 50 лева глоба на пътя, да получите фиш и да не губите точки.

- Как разбираме, че преминаването на червено не е опасно?
- "Това го преценява на пътя пътният контрольор", каза гл. инспектор Стойчо Константинов, началник на "Административно-наказателна дейност".
- Коланът и разговора по телефона смятат ли се за маловажни?
- "Да, защо".



И Бибе, извън контекста на новините, Според теб не е ли абсурдно ЗДвП да прави разлика между видове пресичане на червено?
За мен червеното е червено. Или е забранено пресичането или не. Аре сега малко позабременели.

Вълчо, ама и ти не четеш. БТВ цитирам, бре човек.

# 40
  • Мнения: 4 585
Репликата ми е отправена към Бибито.
Законът, който цитира може да е валиден до утре сутрин,
когато ще излезе ДВ.

# 41
  • Мнения: 781
От кога БТВ и НОВИНИТЕ са равни на закон, че и влязъл в сила?

# 42
  • Мнения: 1 242
А откога официални изказвания на висши органи на властта (било то и пътната) не са достоверни? Mr. Green

Да го бяхте видели г-н ви Константинов как се блещи пред един автомобил леко накапан от дъжда дали е мръсен спорeд новите разпоредби или не. Вдъхна ми огромно доверие.
Ми, вярвам му на човека, как да не му вярвам, че всичко това го мислят сериозно. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 781
А откога официални изказвания на висши органи на властта (било то и пътната) не са достоверни? Mr. Green


За мен никога не са били. Чета само законите.....

# 44
  • Мнения: 6 155
Промените на законите влизат в сила след публикуването им в Държавен Вестник.
Така е. Само, че нов закон или изменения няма. Новото е това, че вече са факт бланките-фишове. И че вече ще е възможно да се пишат фишове. До сега го имаше като опция в закона, но липсваха бланките, защото не могли да се разберат кой  да ги отпечата.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт