Погача за 40 дни от раждането на бебе?

  • 43 326
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Сега се сетих нещо ,което баба ми разказваше. На 40 ден за пръв път се води бебето на църква. До тогава се счита, че са "мръсни" дни, каквото и да означава това. Майка ми така ме е завела на 40-я ден на църква.

# 61
  • Мнения: 2 803
На 40 дзен ходихме в църква да ни четат молитва и това беше.

# 62
  • София
  • Мнения: 23 093
Всичко зависи от това, как майката приема този ден - дали като празник, дали като стар обичай, ритуал или просто приятен повод да събере приятели и техните дечица! Мен ако ме поканят на нещо подобно, не бих могла да отида без подарък. А какъв ще е подаръкът зависи и от това дали вече съм ходила при бебето, или го виждам за пръв път - съответно дали ще е нещо по-голямо и скъпо или по-скромничко  Peace
Аз не съм от вярващите и ходенето по църкви не ми стои на дневен ред!

# 63
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Аз също не съм от вярващите, но това са традициите ни(следвани от векове).
Научих нещо много интересно. При първото посещение при малко бебе, най-възрастния мъж(обикновенно дядото) от мъжка страна слага златна монета на челото на детето (там кудето се предполага, че е третото око). Монетата се слага с цел да предпази детето от намесата на "нечисти сили", т.к. се счита, че третото око е най-лесния начин да се стигне до душата.

# 64
  • Мнения: 2 334
Знам че се води бебето на църква,но аз не съм го правила.Иначе се дават пари ,дрехи и по някои краища на България носят нещо сладко Peace

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 21:45 от Vikcheto

# 65
  • Мнения: 9 973
На 40 дзен ходихме в църква да ни четат молитва и това беше.
пари,дрехи,играчки

Общи условия

Активация на акаунт