Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 2

  • 24 610
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
Ние също "търсихме" слънцето, но го направихме като ориентирахме спалните и хола към двора, т.е. на югоизток. Къщата ни е до улицата (т.е. ЩЕ бъде Laughing ), но на мен ми изглежда удобно, защото направо си влизам с колата в гаража, а гаражът е с вътрешен вход към къщата, така че през зимата няма да мръзнем. А и вътрешният двор ми е някак по-уютен и усамотен.

# 16
  • Мнения: 3 770
Май само аз не съм търсила слънцето?!  newsm78  Joy Joy Обаче , Анитка , за другото  Peace!

# 17
  • Мнения: 481
ехооо, ха честита ни тема  Hug

Анитка, това е идеалния вариант, юга да е вътрешния ти двор.... нооо за съжаление не всеки парцел го позволява. При вас се е получило супер, за завиждане си тииии  Laughing

Иначе положението на нашата къща е точно като при Вяра, но е с такава шантава форма  ooooh! и това с цел да не се оширява за сметка на севера, да има възможно най-много южни стаи, и да не се чучне  по средата на двора (към 600кв. е)

По мое непрофесионално мнение къщата на Вяра спрямо двора ще е в подобно съотношение, като вече зависи от визата отстоянията от съседите.

# 18
  • Мнения: 3 770
Гледах,гледах проекта и ето моето разположение:Първият етаж с на мъжа покоите   Simple Smile го пропущам.Кухнята ми е изток,трапезарията и холът имат изглед и на север и на юг,стаята с камината е с три изложения -север,изток,юг , кабинетът -север и запад.На третия етаж нашата спалня е на изток,на дъщерята на юг,за гости - на север.Баните ми са с големи прозорци:едната гледа на юг,другата на запад , а помещението с ваната има 2 големи панорамни прозореца , които гледат на север и запад. Главата ми се завъртя от толкова посоки!  Joy

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
 ukliam1 цоп и аз съм тук

# 20
  • Варна
  • Мнения: 480
Благодарско amaranta за инфото,ще го направя.

Само се чудя дали да викаме първо фирма да постави колчетата или първо от кметството да определят границите? Вие как направихте?
Къде се намира парцела ти Yee?Ползвала съм 2 фирми за тая цел.Едната е Батимекс .Те трасираха моя парцел.Другата е Геоакст.Тях ги виках за един парцел на Камчия.Наи-добре преди да се започнат всякакви строителни дейности на оградата да са ти ясни границите.Ще си спестиш след това проблеми с комшиии.
 
 Толкова северни изложения ***Диди69*** ???Мисли докато е време.В града апартамента ми хола е с такова изложение-кошмар .
Сега в къщата ми е ориентирана в исток, югоисток и чист юг.Стълбището , което е 8 метра остълкено е на югозапад.Севера съм го запушила от всякъде.

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В Пловдив севера и идеален от май до ноември Wink
Тук много повече се тревожа за охлаждането, отколкото за отоплението. По мое мнение за Пловдив най-добрата ориентация е изток, а запад е най-ужасната.

# 22
  • Мнения: 2 270
здравейте и от мен
Незнам за Пловдив,но в Русе,където винаги е или най топло или най студено-най добрата ориентация е юг.С един климатик и проблемите с топлото се решават,но зимата без слънце е трудно
Ние също ще строим тепърва.Събрала съм доста информация за строителни материали  и тн.Ще я обособя някакси и ще ви я пусна.
Аз се спрях в крайна сметка на сглобяемото строителство.Една Пловдивска фирма ми даде цена от 270 евро кв.-до ключ.Строят с термо панели .
Имам обаче малък проблем.В парцела има и по стара къща,която ще направим като детска зона и до нея ще долепим новата част.Проблема е в това,че къщата е повдигната на метър от единия край и на 1.40 от другия/има мази отдолу/Чудя се основите на новата част как да ги направим,че да се обединят двете къщи newsm78.Ако нахвърляме пръст и сложим подпорна стеничка дали ще стане #Crazy

# 23
  • Мнения: 998
Чудя се основите на новата част как да ги направим,че да се обединят двете къщи newsm78.Ако нахвърляме пръст и сложим подпорна стеничка дали ще стане #Crazy

Не бих се осмелила сама да си троша главата с този въпрос. За тази работа са специалистите Peace

# 24
  • Мнения: 3 770
 Nushlem , единствено спалнята за гости е изцяло север - другите са с повече от едно изложение,даже три.Освен това , писах ,че не обичам слънцето.Трудно понасям горещини , а най-добре се чувствам когато е студено.Може би съм някакъв вид полярна мечка  Joy .Шегата настрана , но наистина издържам много на студ.Не обичам да отоплявам спалнята през зимата и спя само с едно олекотено юрганче.Обикновено се придвижвам с кола , зимата дори не си правя труда да си нося палто ,защото обикновено остава на задната седалка.Сигурно за много ще е странно това , което написах , но това е - не понасям горещините , не обичам пряко слънце и най-комфортно ми е при температура около 22-23 градуса.
ljuboznatelna , наистина нашия най-голям проблем е охлаждане/отопление.Бяхме се спряли на вариант с термопомпа.Макар и най-скъп , е най-икономичен от гледна ток на цената на електроенергията след това , а и отказа на мъжа да се занимава с каквато и да било работа покрай някакви инсталации също не е за пропускане.Но термопомпата отпадна , поради липса на вода.В смисъл вода има , но били някакви такива залежи там , че непрекъснато си меняли мястото и никой не гарантира дебит.Та сега се чудим каква смесена инсталация да правим.Ходим,гледаме по разни приятели , които имат къщи там,но не сме решили още.А цените са  #Crazy от 60000 нагоре.
ani69 , когато става въпрос за основи на къща , най-добре говори със специалисти.  Peace

# 25
  • Мнения: 481
диди69, на мен пък не ми се струва толкова зле изложението ви... при нас само санитарни помещения са на север, но аз си и казах де, целта е да поканя слънцето по-дълго у дома, а севера нямаше как да се изолира чак Laughing а ти имаш само дневна север-юг... е как го постигна бе жена  Mr. Green

ани69, с удоволствие ще изчета инфото, което си събрала... вече съм нетърпелива  Laughing . А с това залепяне до стара къща... не ми звучи добре. Ние имаме една така къщичка и първоначалната идея беше пристройка и надстройка... всички специалисти ни освиркаха... и ние като послушни деца ще бутаме и изграждаме изцяло... което е в пъти по-добър вариант, и разположението ни е по-хубаво така, и фасадата е както трябва, за цената да не говорим, за укрепването на онова къще сигурно повечко трябваше да дадем... та наистина се консултирайте, може пък това, което искате вие да не е толкова сложно и да стане!

# 26
  • Мнения: 3 770
Щастливка , много хора се опитваха да ме разубеждават от някои неща относно изложението.Но  горе написах причините поради ,които съм се спряла на това разположение.Направила съм го в пълно и ясно съзнание - няма алкохол,няма марихуана. Joy А пък трапезарията и хола гледат в двете посоки , защото помещенията са доста големи.Та така успях  Grinning По-интересно щеше да е ако бях успяла с четвъртата посока на стаята с камината - и то без да е последен етаж или кула.  Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 2 270

ани69, с удоволствие ще изчета инфото, което си събрала... вече съм нетърпелива  Laughing . А с това залепяне до стара къща... не ми звучи добре.
Не тя къщата не е много стара-стабилна тухлена на плоча,но просто е 45кв,а тази квадратура стига само за децата.

# 28
  • Мнения: 2 255
Здравейте строителки-мечтателки   bouquet
Как е настроението днес  newsm78
Да се похваля - във вторник имам среща с поредната адвокатка яко препоръчана  Joy доста ме обнадежди по телефона  Peace дано да е толкоз ентусиазирана и после с документите и да свърши работа  Praynig та да преборим  #2gunfire гадините и да се хвърляме с главата напред в действия по мечтаната къщурка  newsm10

# 29
  • Мнения: 2 255

ани69, с удоволствие ще изчета инфото, което си събрала... вече съм нетърпелива  Laughing . А с това залепяне до стара къща... не ми звучи добре.
Не тя къщата не е много стара-стабилна тухлена на плоча,но просто е 45кв,а тази квадратура стига само за децата.
Ани, най-добре искай оглед от специалисти  newsm78 по принцип е възможно и да се получи  Peace наши приятели така вградиха старо къще в новия си дом  thumbsup, че изобщо не можеш да разбереш, че има стара постройка в новата  Rolling Eyes -  строиха и настрани и нагоре дори и стана супер  Hug
Но им бяха казали, че старата къща може да издържи и блок отгоре, така яко била строена навремето  Thinking УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт