Купувате ли турски дрешки?

  • 17 639
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 471
само да вметна, че и Ларедут имат ишлемета в БГ

# 46
  • Хасково
  • Мнения: 996
Турция, доколкото знам е втория в света (след Индия) производител на памук и памучни изделия. Няма да повтарям вече споменатите много добри турски марки, само за почитателите на българското бельо ще отбележа, че всички български производители на бельо (е, да кажем почти всички...) се снабдяват с памучен и др. текстил само от Турция!!! Посещавала съм в Истанбул изложения за облекло и текстил и съм впечатлена от качеството на производството, съвременния маркетинг и реклама и уважението към потребителя. Аз лично не държа на определени марки, но купувам "по-лесно" от познати такива. Simple Smile

Не знам, до колко "всички" български производители си купуват текстила от Турция (малко смело изказване), но знам че българските бодита се скапват много по бързо от турските такива Peace
Не вярно е 99% от производителите на българско бельо си купуват платовете от Турция е тук вече е въпроса колко качественно трико купуват! 
Аз съм много доволна от турските дрешки и бельо и горни дрехи.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 180
И за китай не сте съвсем прави, има ужасно много маркови неща, които се шият там, а кечеството си е на ниво....

# 48
  • Мнения: 2 471
И за китай не сте съвсем прави, има ужасно много маркови неща, които се шият там, а кечеството си е на ниво....
Не става дума за ишлеметата, произведени в Китай а за родната им евтина стока.

# 49
  • Мнения: 99
Момичета, моля ви се, може да ви се види дребнаво и да ме оплюете, но се казва ОБЛЕЧЕН, а не ОБЛЯКАН, както и се пише КАЧЕСТВЕНО с едно Н, а не "качествеННО". Що за език е това???

И да, аз също купувам турски дрехи, качествени са и нямам предразсъдъци. Мисля, че проблема с турските стоки в България идва от това, че българските търговци масово купуват (все още се пише с У, въпреки модната напоследък версия КОПУВАТ) евтините неща от Капалъ чаршъ (не е чаршИ) и Лялели, а не по-качествените неща, защото цените им са съизмерими със западните, а европеещите се българи сме по-склонни да купим скъпа западна стока, отколкото турска, при еднакво качество, просто заради произхода и нашата историческа обремененост. Може би пазарът на бебешки дрешки е изключение.
Естествено, това не важи за всички, така че нека никой не мисли, че искам да го обидя или да предизвикам дискусия с това.  Peace

# 50
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Да, купувам. Имаме много красиви и качествени дрешки, които са турски.

# 51
  • Мнения: 4 335
Да,купувам.Имаме дори доста турски дрешки,има много хубави и сполу4ливи от тях.

# 52
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Да,купувам,но само определени марки. Peace

# 53
  • Мнения: 353
В предишния пост съм забравила да включа и турската марка Албимини, от която съм много доволна.

# 54
  • Мнения: 3 457
Да ,предимно са ни такива дрешките,което не е турско е или Марикита или Овиезе.
Квартала се казва Лалели и изобщо не е от най-евтините.Точно в Лалели се намират магазините с качествена стока-Азиз,Вениче,Ванекс,Канц,Роди,Пуледро,Бебето,Субер Натур/който  предлагат и доста ишлемета на Дисни,Некст,Картърс,Олд Нейви и т.н..На Капалъ чарши е само стока за туристи с надути цени - оттам никой разумен търговец не купува PeaceДруго място от,което се пазаруват дрешки на нормални цени е  е Мертер-там са магазините на Фуар-които шият също ишлемета,съответно и производните им марки-Текс,Мадър Лав,Адорабъл....Там има и магазини на Уайкики,а съвсем на близо е квартала с фабриката на Уайкики  PeaceСъщо наскоро открих изцяло магазини с ишлемета-Мак кийс,Дисни,Сиклид PeaceИ това го казвам само от любителски обиколки Simple Smile
Заключение,все едно пъпа мие хвърлен там-като обезумяла пазарувам турски дрешки Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 231
Да, купувам. Имаме много красиви и качествени дрешки, които са турски.
Peace И аз купувам. Макар, че производителя е последното нещо, което гледам.

# 56
  • Мнения: 5 140
Защо да се притесняваш? Турските стоки са доста по-качествени от китайските например.
Турската фирма "Азис" произвежда бебешки дрешки от 100% памук, които освен качествени са и много красиви.

Турската стока не е само Капълъ чарши, ако си ходила в Турция може само да им завидиш за хубавите магазини и доброто обслужване.


 Peace

Да купувала съм и на мен и на детето, а и мъж ми понамазва.

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 23:16 от Синеоч

# 57
  • София
  • Мнения: 5 737
Да, купувам. Имаме много красиви и качествени дрешки, които са турски.

 Peace

# 58
  • Мнения: 308
Да, купувам. Имаме много красиви и качествени дрешки, които са турски.

 Peace
Peace

# 59
  • Мнения: 1 322
Лично за мен едни от най-качествените друшки са именно на турската фирма FUAR.

Общи условия

Активация на акаунт