Секцио по желание в Майчин дом - София

  • 10 765
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Искам да попитам, имате ли актуална информация  колко струва секциото пожелание в Майчин дом София?

Това, което намерих във форума, е най-вече инфо, че в Майчин дом Сф не толерират раждането със секцио без наложителни медицински показания - това вече ми е ясно, но не намерих актуално инфо за това колко струва тази операция, ако все пак човек успее да ги убеди в желанието си? Има някакви данни за цената отпреди 2 години, но не и за 2008 г.
Търсих и в сайта на МД, но и там не намерих нищо.

Благодаря ви предварително! И ме извинете, ако е писано вече по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 46 511
Официално няма в нито една държавна болница, така че по сайтовете едва ли ще намериш нещо.
От 600 евро нагоре е обикновено, колкото се споразумееш с доктора.

Успех!

# 2
  • Мнения: 38
Напротив - има официална цена в други болници. Например, в "Тина Киркова" е обявена цената и предварително се знае колко струва там, ако човек реши да ражда по оперативен път. Ценате е под тези 600 евро, за които споменаваш и освен това включва и престой във VIP стая.

Но питането ми е за Майчин дом - ще ми се предварително да имам някаква ориентировъчна информация преди да отида да разговарям по същество.
 

# 3
  • Мнения: 46 511
Явно е нещо ново това за Света София, видях го, 1100 лв.
Но за МД мисля, че е така, както казах  Tired

# 4
  • Мнения: 38
ако си права, е ужасно много

дано се включи и друг с някакви пресни данни

# 5
  • Мнения: 256
Цената за секцио по каса е 550лв. Забрави обаче да се разминеш с толкова! Доктора ще ти поиска отделно поне още 500лв под масата. Разучи на място с лекар, който си си избрала, може да вземе и 400, ако е на кеф!  Joy

Успех и леко раждане!


П.П. Информацията ми е от преди 10 дни. Аз също мислех да раждам там, но рекета ми се вижда прекалено гнусен!

# 6
  • Мнения: 38
"По каса" имаш предвид това, което се плаща официално на касата на болницата за избор на екип, операция и т.н, нали?

ако е така, и ми искат пари отделно, е повече от демотивиращо

# 7
  • Мнения: 38
а доколкото съм чувала, в Тина Киркова - плащаш си на каса и забравяш - няма рекет, няма нищо... дано да е вярно де

# 8
  • Мнения: 256
Да, това което плащаш официално на болницата е 550лв. Всичко останало остава в ръцете на доктора ти. Страшно неприятно ми стана, като разбрах. Още повече, че ми се искаше да замразим кръв от пъпна връв. За да влезе екип, който да вземе пробата, се плащат допълнително 400 лв пак на доктора. Е, няма да раждам там!

# 9
  • Мнения: 132
"По каса" имаш предвид това, което се плаща официално на касата на болницата за избор на екип, операция и т.н, нали?

ако е така, и ми искат пари отделно, е повече от демотивиращо
Искат отделно за да ти пишат секцио по мед. причини.
Секцио по желание има в частните клиники и пак толкова излиза.За съжаление доста парички искаш Sad

# 10
  • Мнения: 38
и аз не съм привърженик на тия плащания под масата - така и така си давам парите, ще ми се да е по цивилизован, официален начин и ако има легална форма за заплащане на една услуга, не виждам причина да толерирам нелегалната

# 11
  • Мнения: 575
Олелее нещо си се заблудила, каква каса...всичко е рушвет. Тия пари на касата ги забрави. Харесваш си доктор от съответната болниц и говориш лично с него колко ще иска за манипулацията.

# 12
  • Sf
  • Мнения: 978
Да, това което плащаш официално на болницата е 550лв. Всичко останало остава в ръцете на доктора ти. Страшно неприятно ми стана, като разбрах. Още повече, че ми се искаше да замразим кръв от пъпна връв. За да влезе екип, който да вземе пробата, се плащат допълнително 400 лв пак на доктора. Е, няма да раждам там!

Нещо докторът ти не е читав. Аз раждах в МД, никой нищо не ми е искал.
На касата в МД има ценоразпис - цените не са никак високи в сравнение с другите болници. А ако не избираш екип и пр., не плащаш нищо.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 752
А защо точно секцио си решила да раждаш?И защо държиш да е в МД?

# 14
  • Мнения: 2 641
цената е 550 лева. обаче - единия хирург който води оперяцията взима 100 лева от тези пари, а другия 10 лева  Shocked за анестезиолога и останалия екип незнам. та всеки да си направи сметка за тези пари как ще го оперират. мен ме оперираха познати лекари в майчин дом. бях с показания за секцио, не съм го искала. можеше нищо да не платя, но аз реших да ги питам колко искат задето ме дондуриха двете ми бременности и 2 операции при тях и си платих. пари за здраве не жаля  Peace пък който иска да си пази парите за кафенца и цигарки.

# 15
  • Мнения: 132
Да, това което плащаш официално на болницата е 550лв. Всичко останало остава в ръцете на доктора ти. Страшно неприятно ми стана, като разбрах. Още повече, че ми се искаше да замразим кръв от пъпна връв. За да влезе екип, който да вземе пробата, се плащат допълнително 400 лв пак на доктора. Е, няма да раждам там!

Нещо докторът ти не е читав. Аз раждах в МД, никой нищо не ми е искал.
На касата в МД има ценоразпис - цените не са никак високи в сравнение с другите болници. А ако не избираш екип и пр., не плащаш нищо.
За секцио по желание се плаща под масата защото доколкото знам аз няма такова понятие newsm78 Дру е въпроса че както казва Anaise си купуваш спокойствие аз също съм склонна да платя ако искам да раждам така Simple Smile
Успех!

# 16
  • Мнения: 367
Цената за секцио по каса е 550лв. Забрави обаче да се разминеш с толкова! Доктора ще ти поиска отделно поне още 500лв под масата. Разучи на място с лекар, който си си избрала, може да вземе и 400, ако е на кеф!  Joy

Успех и леко раждане!


П.П. Информацията ми е от преди 10 дни. Аз също мислех да раждам там, но рекета ми се вижда прекалено гнусен!
Peace точно така е !Такса-550лв за секио и 450 за нормално,пише го официално там!!!!А ипосле останалите даванки #Crazy става ужас ooooh!

# 17
  • Мнения: 367
Ако може да се включа с въпрос?
Екип да ми препоръчате?Налага се секцио в моя случай и то там ,заради неонатологията(бебечето ми).Просто да ми спонете имена-хирурзи и анестезиолози?
Благодарско Blush

# 18
  • Мнения: 2 523
Цената за секцио по каса е 550лв. Забрави обаче да се разминеш с толкова! Доктора ще ти поиска отделно поне още 500лв под масата. Разучи на място с лекар, който си си избрала, може да вземе и 400, ако е на кеф!  Joy

Успех и леко раждане!


П.П. Информацията ми е от преди 10 дни. Аз също мислех да раждам там, но рекета ми се вижда прекалено гнусен!
Peace точно така е !Такса-550лв за секио и 450 за нормално,пише го официално там!!!!А ипосле останалите даванки #Crazy става ужас ooooh!

Таксата от 550 лева е за избор на екип, АКО СЕКЦИОТО Е НАЛОЖИТЕЛНО ПО МЕДИЦИНСКИ ПРИЧИНИ.
Ако секциото е по желание, спомням си, че юли месец 2007 една майка на прегледите в МД докато чакахме,  ми каза от рода на 1500 лева по официална тарифа. Според мен ако си избереш лекар, той ти изнамери медицинска причина ти излиза по-евтино и можеш да го докараш до 1000 лева сецкио.
Ако раждаш в МД секцио и те пратят на 7-мия етаж , тегли още една майна на акушерките там от мен. Има опция чрез израждащия те или опериращ лекар да се вредиш и за 12-ия етаж, но това е друга приказка, не тази...

# 19
  • Мнения: 53
Една приятелка ражда със секцио в МД при доктор Дяволов. Тя беше много доволна, а  и от други места съм чувала, че е много добър.

# 20
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Аз раждах в МД със секцио 2005г. Лежаж за задържане доста време и научих много работи. Д-р Дяволов е най-добрия може да се каже, но и много корумпиран. На мен ми поиска тогава 1100лв. за да няма проблеми с бебето. Отказах, защото не исках да давам пари. Родих по спешност в 34г.с. и не съм дала и лев. Изражда ме ... не сещам за името ама по-късно ще го пратя и съм много доволна. Лежах на 12ет. в отделението за недоносени и доктора шеф на отделението минавайки да провери кои как е се изказа, че трябва добре да съм се изръсила за такава операция и отдавна не бил виждал толкоз труд хвърлен за зашиването, а всъщност си беше случайност. Затова предполагам, че тоз доктор си е свършил добре работата.
В момента цената по ЗК е 550лв. и отделно плащащ за болнолежане, но то е от сорта на 20лв.

# 21
  • Мнения: 53
На моята приятелка не са й искали пари. Тя беше със секцио по медицински причини.

# 22
  • Мнения: 117
Моя колежка преди две години с второ секцио преди раждането се свърза с Димитров, тя искаше естествено, но по показатели бе секцио. Много е доволна, след операцията е идвал да провери как е тя и бебето, не беше искал пари, не са платили на болницата. в МД процедурата е влизаш в патологията и там до два дни след прегледи ти назначават дата за секцио или по спешност според случая. Реално през тези два дни твоя лекар уточнява на коя дата е на работа и тогава ти назначават секциото. При мен на секциото втори лекар бе Манчев, не мога да ти кажа каква му е тарифата, но е готин. Добри отзиви съм чула и за Гунев. Отиваш на разговор в частния кабинет или в болницата и питаш директно, каква е възможността да родиш секцио при него и те ще ти кажат. Не отивай при шефа на патологията на 5 етаж, не е много добър и е отвратителен като човек. Преди три години на конкретния лекар се плащаше от 300 лв. до 800. Мазнейкова вземаше 1000 лв.

# 23
  • Мнения: 1 596
Аз раждах в МД със секцио 2005г. Лежаж за задържане доста време и научих много работи. Д-р Дяволов е най-добрия може да се каже, но и много корумпиран. На мен ми поиска тогава 1100лв. за да няма проблеми с бебето. Отказах, защото не исках да давам пари. Родих по спешност в 34г.с. и не съм дала и лев. Изражда ме ... не сещам за името ама по-късно ще го пратя и съм много доволна. Лежах на 12ет. в отделението за недоносени и доктора шеф на отделението минавайки да провери кои как е се изказа, че трябва добре да съм се изръсила за такава операция и отдавна не бил виждал толкоз труд хвърлен за зашиването, а всъщност си беше случайност. Затова предполагам, че тоз доктор си е свършил добре работата.
В момента цената по ЗК е 550лв. и отделно плащащ за болнолежане, но то е от сорта на 20лв.

Здравей Heart Eyes
А би ли ми казала какво и е имал предвид под "за да няма проблеми с бебето"?
Ако не платиш ,ще има така ли? newsm78
Просто не го разбрах това Crazy

# 24
  • Мнения: 1 671
Секцио по желание няма! Прави се секцио по мед. причини.
Цената на избор на екип е около 400-500 лв в зависимост дали се ражда нормално, с или без упойка, или секцио - ако се наложи. Парите се заплащат на касата на болницата след раждането, защото не е ясно как точно ще протече едно раждане (освен ако не е секцио по мед. причини, което си се насрочва по-рано). Избор на екип означава да избереш конкретен лекар, които да те изражда както намери за добре в зависимост от твоето състояние и това на бебето. В никакъв случай не означава да ти направи секцио по желание. Лекарят може да е от тези на смяна, а може да се опиташ предварително да се уговориш с някой, но в този случай най-вероятно ще се наложи да платиш още пари  Wink. Ако все пак някой ден би ми се наложило да избирам лекар за секцио - бих се замислила за д-р Дяволов. Но има много други лекари, които са добри - д-р Марков, доц. Маринов, д-р Начев и още много, много имена.
Ако раждаш секцио по мед. причини (като за това се искат съответните документи) и не избираш конкретен лекар - нищо не се заплаща. Ако има свободни легла те настаняват да лежиш после на 12 ет., ако няма - настаняват те на 7 ет. (информацията ми е от февруари).
Не можеш да очакваш, че ще ти направят секцио по желание, което доколкото знам не е много законно, без да платиш пари допълнително. Парите се плащат отделно на лекар, за да ти измисли причина да родиш така. Това е така и в другите болници доколкото знам.
Истината е, че предпочитат да израждат по нормален път. Аз поне така си родих и двете деца, уважиха желанието ми да се опитам да родя нормално, независимо, че имах показания за секцио и всичко с мен и децата си е съвсем наред, така че ги бива. И не съм избирала екип. За целия престой не съм заплатила нищо.

# 25
  • Мнения: 2 641
еее ама какви коментари има само  Shocked искам да ви кажа че  Майчин дом е болницата в която се обръща най голямо внимание на пациентките. почти всички лекари са добри, но разбира се има си такива дето разбират и такива дето просто не им се удава. никой няма да го върнат или умишлено осакатят. друг е въпроса че отивайки там, отиваш на късмет при който се паднеш. ако се паднеш на добър печелиш, ако се паднеш натакъв дето не му се отдава тогава може и да не спечелиш много. и в болниците както навсякъде има хора дето мястото им е за там и такива на които мястото им не е там. затова който иска да е спокоен просто си ангажира екип , пита колко, обсъждате сумата надолу нагоре, на кой как му изнася и тва е. който е хазартен тип отива и при който се падне. толкова е просто. думи от рода на осигурен съм и ми се полага безплатно са абсолютно така но си остава късмета за който писах да случиш или не на екип.

# 26
  • Мнения: 2 641
а да за леглата. родих декември и вдигнах страшна патардия в болницата. като извод който роди секцио ще му се стъжни на 12 етаж, въпреки че точно този етаж е ремонтиран. два пъти съм раждала със секцио и обиколих болницата. е не си представям как ще вися сама или с още една нормално родила в една стая и бебетата да са при нас нонстоп. акушерки на 12 етаж не се виждат. няма кой да ти каже нещо. на7 етаж е порка мизерия обаче стаите и условията са предвидени за жени с операции. бебетата ги взимат и ти ги дават на всеки 3 часа. с тази операция първите дни е страшен кошмар - то дренове, то едва ставаш, трябва и по голяма да идеш и да се чудиш как да не спраскаш конците, на диета си 1-2 дена....изобщо който мисли че на 12 етаж е по добре за секцио е в грешка според мен. акушерките на 7 етаж са доста отзивчиви особено след патардията която заформих по повод дупките в прозорците. как духаше не е истина. за тоалетните сами ще видите Wink

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
еее ама какви коментари има само  Shocked искам да ви кажа че  Майчин дом е болницата в която се обръща най голямо внимание на пациентките. почти всички лекари са добри, но разбира се има си такива дето разбират и такива дето просто не им се удава. никой няма да го върнат или умишлено осакатят. друг е въпроса че отивайки там, отиваш на късмет при който се паднеш. ако се паднеш на добър печелиш, ако се паднеш натакъв дето не му се отдава тогава може и да не спечелиш много. и в болниците както навсякъде има хора дето мястото им е за там и такива на които мястото им не е там. затова който иска да е спокоен просто си ангажира екип , пита колко, обсъждате сумата надолу нагоре, на кой как му изнася и тва е. който е хазартен тип отива и при който се падне. толкова е просто. думи от рода на осигурен съм и ми се полага безплатно са абсолютно така но си остава късмета за който писах да случиш или не на екип.
Е,няма нужда и ние сме раждали в МД.Лекарите безкрайно корумпирани,обстановката потрисаща,ако не си платиш лекарите те заобикалят.Ако пък имаш лекар и той не дойде,те израждат акушерките и те шият с една игла...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
Официално няма в нито една държавна болница, така че по сайтовете едва ли ще намериш нещо.
.........
Има, има. Даже са го написали на сайта си, става въпрос за Св. София (бившата Тина Киркова). Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 675
Нямам представа колко струва секциото.Интересувам се от това, защото като дойде този момент ще раждам така поради медицински показания, но нека първо да направим бебето, както се казва.Винаги съм си мислила, че го поема здравната каса, но една приятелка ми каза, че струвало 800 лева.Не знам защо жените предпочитат в днешно време секциото пред нормалното раждане.Ако има показания за това ОК, дори такива възникнали в процеса на самото раждане, но според мен това си е коремна операция и възстановяването е по-бавно от нормалното раждане.

# 30
  • Мнения: 1 671
Със сигурност когато е по мед. показания нищо не струва. Когато раждах сина ми тоновете му падаха драстично (оплетена пъпна връв). Бяха ме приели в патологията и постоянно ме наблюдаваха, не ми даваха да ям и да пия нищо, за да може - ако се наложи - веднага да ме оперират и да извадят бебето. Още повече, че съм с -5.75 и на двете очи и имах становище от офталмолог за раждане чрез секцио. Аз обаче си настоявах да родя нормално (ако може), даже си спомням как доц. Маринов ме убеждаваше, че ей сега за 1 час ще извади бебето и колко хубаво секцио ще ми направи, да не се плаша. Родих същия ден по-късно по нормален път, все пак ми дадоха възможност да опитам и се получи, не само, че за 2-3 часа родих, но си станах и веднага щом ми позволиха, гушках си бебето и го кърмих моментално след раждането. Много добре си свършиха работата и никой не ми е искал пари - отидох с направлението от ЖК. Освен това никога няма да забравя колко професионално се държаха и дори как се притесняваха за мен и бебето ми и ме успокояваха като започнаха болките. При второто раждане пак родих нормално, този път за час и половина и после пак бях готова да кръстосвам коридорите. За нищо на света не се навивам на такава сериозна операция, освен ако лекарите не преценят, че друг изход няма  Wink.

# 31
  • Мнения: 741
Здравейте.И аз да се включа в темата.Миналата година сестра ми си плати 500 за екип на болницата и 1000 на ръка на лекаря.

# 32
  • Мнения: 2 523
Д-р Дяволов е най-добрия може да се каже, но и много корумпиран. На мен ми поиска тогава 1100лв. за да няма проблеми с бебето.
Да бе! Раждах при него 2007г. и нямаше такъв филм. Пък и калификацията , че е корумпиран ... неам думи.

# 33
  • Мнения: 5 790
[Е,няма нужда и ние сме раждали в МД.Лекарите безкрайно корумпирани,обстановката потрисаща,ако не си платиш лекарите те заобикалят.Ако пък имаш лекар и той не дойде,те израждат акушерките и те шият с една игла...

И аз да кажа: никой не ми е искал една стотинка. Никой не ме е заобикалял - нито лекар, нито сестра. Не ме е шила акушерката, нито ме е израждала тя. За условията - ще се съглася.

По темата: намери лекар, който ще ти измисли медицинска причина за секцио и ще ти направи секциото.

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз родих на 7 април със секцио в МД. Страшно доволна съм от екипа, който ми направи операцията!  Peace
Платих 550 лева за избор на екип и с известна сума си почерпих и доктора. Не го знам какво пие, затова му дадох пари да си купи каквото желае!  Peace
Сумите са от 500 до към 1500 лева, зависи кой те изражда!

# 35
  • Мнения: 2 641
това за корупцията и на мен ми звучи бая пресилено. имайки предвид че познавам повечето лекари в МД, съм постъпвала два пъти в патологията при съвсем случайни лекари. хората не само си свършиха добре работата, ами и искаха още да ме оставят да полежа въпреки че аз исках да си ходя. бяха по загрижени за мен отколкото аз самата. това че има наистина 2-3 лекаря които оперират и израждат предимно за пари, незначи че и останалите са такива. пък и ако попаднеш в тяхната смяна пак ще се погрижат и за без пари кво ще правят. просто мита със здравната каса трябва да се развенчае. който си мисли че парите за операциите отиват при лекарите се лъже. не лекарите трябва да виним а управляващите. та те управляващите дори и нестъпват в нашите болници, лекуват се в чужбина, а ние сякаш сме на полеви условия. разходете се изоперационните да видите какво е - разграден двор, мръсно, всеки влиза и излиза в мръсни обувки и дрехи, не е истина как оцеляваме. като видях къде са ме оперирали направо онемях.

# 36
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
 Не искам да споря кой е корумпиран и кой не е, просто споделям какво ми се случи на мен.
За въпроса "за да няма проблеми с бебето"не знам какво имаше предвид и не ме интересува.
Д-ра който ме изражда е оперативен и се казва Хранов. Издирих го и се оказа, че още е в МД и живот и здраве мисля октново при него да раждам.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
В МД няма такава услуга. Става само с плащане "под масата"... И, общо взето, същото излиза и ако отидеш в болница, където си плащаш на каса. Иначе чух много добри отзиви за шефът на родилно в МД като оператор.

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В МД няма такава услуга. Става само с плащане "под масата"... И, общо взето, същото излиза и ако отидеш в болница, където си плащаш на каса. Иначе чух много добри отзиви за шефът на родилно в МД като оператор.
Правилно си чула! Мен той ме оперира и двата пъти! Отличен оператор!  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 408
Цената която се плаща на касата е 500 лв. Не знам обаче колко ще е ако е по желание  newsm78 В Токуда е 1200 лв- по желание  Simple Smile Искам да отбележа, че НИКОЙ НЕ МИ Е ИСКАЛ ПАРИ НА РЪКА. Секциото ми беше при доктор Гарнизов.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 10:08 от L_A_L_K_A

# 40
  • Мнения: 132
Цената която се плаща на касата е 500 лв. Не знам обаче колко ще е ако е по желание  newsm78 В Токуда е 1200 лв- по желание  Simple Smile
Вече е 1500

# 41
  • София
  • Мнения: 408
В МД или в Токуда  newsm78

# 42
  • Мнения: 132
Токуда вече нормално или секцио без значение е 1500 лева

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз мисля, че важен е оператора!  Peace
Така или иначе плащаш 1500 лева....

# 44
  • Мнения: 5 790
В МД няма такава услуга. Става само с плащане "под масата"... И, общо взето, същото излиза и ако отидеш в болница, където си плащаш на каса. Иначе чух много добри отзиви за шефът на родилно в МД като оператор.
Правилно си чула! Мен той ме оперира и двата пъти! Отличен оператор!  Peace

Потвърждавам. Нали говорим за проф. АНгел Димитров? Ако е той - просто е перфектен във всяко едно отношение.

# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Алекс1, аз говоря за доцент Асен Николов!  Peace

# 46
  • Мнения: 357
родих там секцио - има си цени, написане на входа и толкова си и платих - 500 лева по каса, дават ти фактура, която се закрепва за картона и толкова !

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
родих там секцио - има си цени, написане на входа и толкова си и платих - 500 лева по каса, дават ти фактура, която се закрепва за картона и толкова !
550 лева е!  Peace
А кой доктор ти прави секциото?

Общи условия

Активация на акаунт