Мнения за ипотечен кредит от Пощенска банка

  • 42 974
  • 168
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 578
Хм, и ние като подписахме договорът с Пощенска имаше промени, НО крайната лихва остана същата. Просто я преразпределиха по различен начин. И нас ни мотаха много с цялата документация, която искаха, но те го правят за да може да са спокойни относно имота, който финансират. В крайна сметка се оказа, че този документ трябва стройтелят трябва да го направи... Така че всичко зависи от това колко бързо се набавят необходимите документи.
И аз много им се ядосвах и бях супер изнервена - насмитах не само инспекторката, но и шефката на клона. В крайна сметка обаче за сега съм доволна от резултата.
Koга изтеглихте и на каква лихва? А в лихвата включиха ли ви всички видове такси и таксички, застраховки на имота и за злополука?

# 46
Хм, и ние като подписахме договорът с Пощенска имаше промени, НО крайната лихва остана същата. Просто я преразпределиха по различен начин. И нас ни мотаха много с цялата документация, която искаха, но те го правят за да може да са спокойни относно имота, който финансират. В крайна сметка се оказа, че този документ трябва стройтелят трябва да го направи... Така че всичко зависи от това колко бързо се набавят необходимите документи.
И аз много им се ядосвах и бях супер изнервена - насмитах не само инспекторката, но и шефката на клона. В крайна сметка обаче за сега съм доволна от резултата.
Koга изтеглихте и на каква лихва? А в лихвата включиха ли ви всички видове такси и таксички, застраховки на имота и за злополука?

Тези неща не се включват в лихвата а в отделни точки от договора.
за целта която питаш гледай ГПР коефициента на кредита

# 47
  • Мнения: 712
Да, много е, но нямаше с мъжа ми да се съгласим на тия вноски, ако нямах резервен вариант. Аз имам жилище, което в момента продавам и с част от парите ще погасим колкото можем от кредитите потребителски (два ги имаме) и ще намалим главницата по ипотечния кредит.
Това с тия вноски ми е непосилно за 25 години. Сега ми е зор, пък после Thinking
Събират се около 1700 лв. на месец. Докато продам ще е трудно, после нещата ще се променят Peace Praynig

Опитай да обединиш всичко и да предоговориш с друга банка. Миналото лято аз точно това направих. Имах 5 кредитни карти, всичките с издухан лимит + потребителски + ипотечен заем. Накрая обединих всичко в един ипотечен кредит, като смятах да ми останат и 10-12 000 лв довършителни работи. Преди това общото ми задължение на месец беше към 1500 лв с всички лихви по кредитните карти. Сега плащам 630 лв на месец с последното увеличение от май. Вярно, че кредитът ми е 90 000 лв, но все пак, можете да си направите сметката.

# 48
  • Мнения: 712
След дадената ми щедро информация от Sarsarilka,за което сърдечно ти благодаря  bouquet,аз пак съм на кръстопът.Май няма да се юрваме,а ще си кютаме в квартирката и това е.Живот под наем. ooooh!Иде ми да се гръмна. Cry Cry Cry

Ако вноската ти е колкото наема, по-добре ипотека и да знаеш, че си изплащаш твоето жилище, а не да те изритат някой ден и да нямаш нищо.

# 49
  • Мнения: 712
Добро ми се вижда на мене това с кредитните консултанти .Само незнам те имат ли някакъв интерес да упътят човека до определена от тях банка.В смисъл нашата рече и отсече:Пощенска,това е за вас.Ама ние винаги сме теглили от Булбанк и всяка друга ни е под съмнение. newsm78

Не дочетох всичко, за да видя дали някой ти е отговорил, но ДА, кредитните консултанти имат интерес, разбира се.

Преди 2 години брат ми изкара нещо като обучение и работи в една такава фирма 6 месеца. Това, което знам от него е, че те са акредитирани да работят с определени банки. Получават някакъв процент от стойността на разрешения кредит. Тяхната работа е да познават продуктите на банките и да дават най-подходящия вариант за всеки клиент. Освен това, поне на книга, работата им не свършва дотук. Те би трябвало да ви уведомяват за новости, изгодни нови продукти и всичко, което би било от полза в течение на времето. Това значи, че ако теглиш кредит днес за 5 години или каквото и да е, той може да ти се обади след година (да речем) и да ти каже, че към момента има друга банка с по-изгодни условия, или че твоята банка прави промени, които биха могли да те облекчат по някакъв начин.
Не знам дали го обясних правилно, но се надявам да ме разбереш.

# 50
  • Мнения: 690
Хм, и ние като подписахме договорът с Пощенска имаше промени, НО крайната лихва остана същата. Просто я преразпределиха по различен начин. И нас ни мотаха много с цялата документация, която искаха, но те го правят за да може да са спокойни относно имота, който финансират. В крайна сметка се оказа, че този документ трябва стройтелят трябва да го направи... Така че всичко зависи от това колко бързо се набавят необходимите документи.
И аз много им се ядосвах и бях супер изнервена - насмитах не само инспекторката, но и шефката на клона. В крайна сметка обаче за сега съм доволна от резултата.
Koга изтеглихте и на каква лихва? А в лихвата включиха ли ви всички видове такси и таксички, застраховки на имота и за злополука?

Тези неща не се включват в лихвата а в отделни точки от договора.
за целта която питаш гледай ГПР коефициента на кредита

 Peace Съгласна съм! Кредитът го изтеглихме миналия октомври и лихвата беше 6.5%. Всички такси (за усвояване на кредита, за годишно обслужване, за застраховка) са в отделни точки в договора.

Сетих се още нещо, ако може  да ти е полезно - принципно забелязах, че когато банките правят някоя промоция (но не съм се възползвала от тях) намаляват процентите на таксите. И още - ако сте клиенти на някоя банка (превеждат твоята или на съпруга ти заплата по сметка в банката или имате депозити там) ви дават преференциални условия.

# 51
  • Мнения: 2 125
Да, много е, но нямаше с мъжа ми да се съгласим на тия вноски, ако нямах резервен вариант. Аз имам жилище, което в момента продавам и с част от парите ще погасим колкото можем от кредитите потребителски (два ги имаме) и ще намалим главницата по ипотечния кредит.
Това с тия вноски ми е непосилно за 25 години. Сега ми е зор, пък после Thinking
Събират се около 1700 лв. на месец. Докато продам ще е трудно, после нещата ще се променят Peace Praynig

Опитай да обединиш всичко и да предоговориш с друга банка. Миналото лято аз точно това направих. Имах 5 кредитни карти, всичките с издухан лимит + потребителски + ипотечен заем. Накрая обединих всичко в един ипотечен кредит, като смятах да ми останат и 10-12 000 лв довършителни работи. Преди това общото ми задължение на месец беше към 1500 лв с всички лихви по кредитните карти. Сега плащам 630 лв на месец с последното увеличение от май. Вярно, че кредитът ми е 90 000 лв, но все пак, можете да си направите сметката.

Със сигурност ще отида до няколко други банки, за да разпитам дали това може да се случи. Всичките кредити са за около 115 000 евро и се надявам някъде да могат да ни рефинансират всичко. Надявам се и да няма нак. лихва за предсрочно, защото ме е яд да давам на банката толкова много пари...

# 52
  • Мнения: 142
САКЪН! НЕДЕЙ ПОЩЕНСКА!

Вчера изповядахме сделката с тях при нотариус след 4 месеца такова ходене по мъките и такъв ад....
Това са най-малоумните същества там, и ако тръгна да ти разказвам всеки път с какви абсурди ме изненадваха 15 страници няма да ми стигнат.
От Януари та чак до сега! В никакъв случай пощенска! И недей да вярваш какво ти казват, едно ми казваха друго ми натресаха на договора, но вече съм пред свършен факт, нямам нерви да почвам цялата процедура в друга банка. Днес го попитах моя малоумен инспектор защо са променени нещата в договора, и той ми каза че междувременно са се променили, питам го аз не трябваше ли да бъда информирана за промените след като при всяка среща ви питах ИМА ЛИ ПРОМЕНИ!

На кредитните посредници също не вярвай, пощенска банка им дава най-голям комисион затова пращат всичките си клиенти там.

Абсолютно го потвърждавам. Аз обаче се заинатих и се прехвърлих в друга банка дни преди сделката. Това за комисионната също е вярно.

# 53
  • София
  • Мнения: 794
САКЪН! НЕДЕЙ ПОЩЕНСКА!

Вчера изповядахме сделката с тях при нотариус след 4 месеца такова ходене по мъките и такъв ад....
Това са най-малоумните същества там, и ако тръгна да ти разказвам всеки път с какви абсурди ме изненадваха 15 страници няма да ми стигнат.
От Януари та чак до сега! В никакъв случай пощенска! И недей да вярваш какво ти казват, едно ми казваха друго ми натресаха на договора, но вече съм пред свършен факт, нямам нерви да почвам цялата процедура в друга банка. Днес го попитах моя малоумен инспектор защо са променени нещата в договора, и той ми каза че междувременно са се променили, питам го аз не трябваше ли да бъда информирана за промените след като при всяка среща ви питах ИМА ЛИ ПРОМЕНИ!

Това все едно аз съм го писала!
Няколко пъти тръгвах да пиша в тази тема, но като се замисля колко мога да изпиша по темата "Пощенска банка" и се отказвах.
Съвсем на кратичко ще вметна за моя опит с ипотечните кредити в тази банка, защото и на мен не биха ми стигнали 15 страници, за да опиша целия ад, през който минах за да се сдобия с "дългомечтания" кредит от Пощенска банка!
Побъркаха ни, а покрай нас побъркаха и строителната фирма, от която купихме апартамента. До там ме докараха, че няколко дена карах на успокоителни. Само да вметна, че 3 пъти се разкарвахме до нотариалната кантора, да изповядваме сделката и всеки път някаква грешка от недоглеждане на документите от страна на банката проваляше сделката. Разгеле на третия път приключихме.
Няма един документ, който да не беше сгрешен и всичките ни договори са придружени от анекси, заради грешки! А всяка грешка е последвана от 4-5 работни дни чакане и като се засече с почивни дни и празници и ми се разказа играта! Такова мотане и такава безотговорност към работа и документи не бях виждала до сега!
Още една бегла отметка - в нотариалната кантора, която не я избираме ние, а банката ни праща в нея, ни сгрешиха нотариалния акт за продажбата на апартамента, а също така и акта за ипотека, та се наложи документите наново да се връщат в Агенция по вписванията, ново мотане и ново чакане! Отделно банката ни беше объркала договора за кредита!
А за имота, който купихме ни караха да вадим документи още от времето, по което динозаври са бродили по тез земи! Искаха актове за земята от 95 г. насам и куп други документи, които дори и строителите не предполагаха, че някой болен мозък ще се сети да ги иска.

Ако знаех, през какво трябва да мина, за да получа кредит от Пощенска банка, никога нямаше да отида там! Но човек няма как да знае, през какво ще премине, преди да е нагазил. Това, което мога да направя сега е само да споделя горчивия си опит.

А с колко забавихме плащането на строителната фирма, няма да споменавам!!!

И в крайна сметка този кредит ни струва към 8 000 лв. (такса обслужване на кредит + всичките други такси в банката + нотариалните такси + такси по ипотеката и т.н. и т.н.) та срещу тази "скромна" сума получих ипотечния си кредит + куп изгубено време в тичане и разправии заради грешките им и не на последно място разбитите ми нерви!

Извода: Не бих препоръчала Пощенска банка и на най-големия си враг!

# 54
  • Мнения: 734
Чудех се и аз дали да разказвам нашата одисея, ама хайде..като са се открехнали всички. Накратко - нашия кредит от Пощенска също ни коства много бели косми на главата...Заядоха се, че липсвал някакъв екзекютив. Но докато се стигне до там хиляда пъти ни караха да носим разни док-ти.  Съпругът ми им каза "Кажете абсолютно всичко, което ви трябва, за да не се налага да идвам по 100 пъти" и така няколко пъти...Изнервихме се максимално! Той милия търчеше от единия край на София до другия като обезумял горе-долу 2 месеца.  Накрая казаха, че док-тите на строителите не били изрядни и има голям шанс да не отпуснат сумата. Док-тите ходиха при нотариус арбитър, който да се произнесе за последно. Оказа се, че цялата работа е за пари. Скараха се Пощенска банка и строителите при чий нотариус да изповядаме сделката, т.е. кой да гушне комисионната... #2gunfire И ние бяхме потърпевшите.
След толкова нерви, накрая отпуснаха парите. Обаче беше толкова неприятно цялото изживяване и толкова висяхме на косъм с тоя апартамент, че дори тръгнахме на огледи за други...съвсем го бяхме отписали този...Да не говорим, че нямаше капка радост...

# 55
  • София
  • Мнения: 794
Да не говорим, че нямаше капка радост...
На мен сега ми се повръща само при мисълта за този апартамент, до толкова ми се е отщял! А колко му се радвах в началото...

# 56
леле отключихме кутията на пандора
И аз да разкажа няколко случки на които сега се смея, ама тогава ревах от яд.

При цялия ад да паркираш в центъра моята инспекторка( после смених с инспектор ама все тая ) Ми каза да дойда при нея да уточним последните неща, отидах и всичко което ми каза можеше да го каже и по телефона, нейсе каза, че мога да ида при нотариус който аз искам да му дам документите за мнение.

Странно ми се стори но на другия ден хукнах по нотариуси. Всички разбира се ми се изсмяха на това което искам. След цял ден загубен и много нерви отивам при Крокодилова а тя ме остави 45 мин да чакам на рецепция. Когато най-накрая благоволи да се обади долу ми каза да дойда на другия ден ДА МИ СЪДЕЙСТВА с нотариуса.
Вече сме 3ти ден и отивам при нея, грам внимание все едно нямам записан час а съм ЕДНА ГАДНА НАТРАПНИЦА която и губи времето.
 СЪДЕЙСТВИТЕО се състоеше в това да ми каже цитирам "АМИ МАЛКО СЪМ ВИ ЗАБЛУДИЛА трябва да идете при нотариус от нашия списък"  smile3511smile3511smile3511 smile3511
Не съм човек който си мълчи но просто онемях след целия ужас ТЯ ЛЕКО МЕ БИЛА ЗАБЛУДИЛА И СЪДЕЙСТВИЕТО КОЕТО ЩЕ НАПРАВИ Е ДА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА ГЪСКАТА МУ С ГЪСКА

Моментално и казах, че искам да ме прехвърлят в друг клон и не искам да се мъча повече с тях.
2 седмици ме лъже че прехвърлила документите към другия клон чак ми играеше че е очудена как не са пристигнали.
След 2 седмици от клона пред мен се обадиха на Идиотова и тя им каза, че нищо не е пращала, само 10 минути след като на мен ми каза, че отдавна ги е пратила  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Shocked Shocked Shocked Shocked

След всичко това не ви ли навяват мисли, че колко и да е слабоумен един човек , чак толкова немоеж да е? И че всъщност нарочно правят клиентите на маймуни за да ги откажат. Дали целта им не е всъщност тези 40 лева за разглеждане които с еплащат.

След каот загубих 4 месеца по тяхна вина сега ме карат да платя още 40 лева защото срока на предварителното одобрение било 3 месеца

Само чакам да ми преведат парите и ще и кажа името на таз Слабоумова.

# 57
  • Мнения: 142
леле отключихме кутията на пандора
И аз да разкажа няколко случки на които сега се смея, ама тогава ревах от яд.

При цялия ад да паркираш в центъра моята инспекторка( после смених с инспектор ама все тая ) Ми каза да дойда при нея да уточним последните неща, отидах и всичко което ми каза можеше да го каже и по телефона, нейсе каза, че мога да ида при нотариус който аз искам да му дам документите за мнение.

Странно ми се стори но на другия ден хукнах по нотариуси. Всички разбира се ми се изсмяха на това което искам. След цял ден загубен и много нерви отивам при Крокодилова а тя ме остави 45 мин да чакам на рецепция. Когато най-накрая благоволи да се обади долу ми каза да дойда на другия ден ДА МИ СЪДЕЙСТВА с нотариуса.
Вече сме 3ти ден и отивам при нея, грам внимание все едно нямам записан час а съм ЕДНА ГАДНА НАТРАПНИЦА която и губи времето.
 СЪДЕЙСТВИТЕО се състоеше в това да ми каже цитирам "АМИ МАЛКО СЪМ ВИ ЗАБЛУДИЛА трябва да идете при нотариус от нашия списък"  smile3511smile3511smile3511 smile3511
Не съм човек който си мълчи но просто онемях след целия ужас ТЯ ЛЕКО МЕ БИЛА ЗАБЛУДИЛА И СЪДЕЙСТВИЕТО КОЕТО ЩЕ НАПРАВИ Е ДА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА ГЪСКАТА МУ С ГЪСКА

Моментално и казах, че искам да ме прехвърлят в друг клон и не искам да се мъча повече с тях.
2 седмици ме лъже че прехвърлила документите към другия клон чак ми играеше че е очудена как не са пристигнали.
След 2 седмици от клона пред мен се обадиха на Идиотова и тя им каза, че нищо не е пращала, само 10 минути след като на мен ми каза, че отдавна ги е пратила  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Shocked Shocked Shocked Shocked

След всичко това не ви ли навяват мисли, че колко и да е слабоумен един човек , чак толкова немоеж да е? И че всъщност нарочно правят клиентите на маймуни за да ги откажат. Дали целта им не е всъщност тези 40 лева за разглеждане които с еплащат.

След каот загубих 4 месеца по тяхна вина сега ме карат да платя още 40 лева защото срока на предварителното одобрение било 3 месеца

Само чакам да ми преведат парите и ще и кажа името на таз Слабоумова.

Хм, това да не е клона на Графа?

А, забравих да кажа, че играеха комбина с тъй наречената ми брокерка и ме ЛЪЖЕХА, че удостоверението за тежести още не е излязло, само и само да мине през тяхната банка - с презумпцията, че като ми сервират готов одобрен кредит няма къде да мърдам. Отказах се мигом от услугите и на двете!

Милата женица беше много удивена, когато й казах, че няма да съм при тях. Laughing Laughing Laughing

# 58
Тц, главния, срещу народното събрание.

А каква брокерка? За недвижими ли? И те май взимат комисион като пратят клиент.

# 59
  • Мнения: 142
Тц, главния, срещу народното събрание.

А каква брокерка? За недвижими ли? И те май взимат комисион като пратят клиент.

Ясно, значи са си такива навсякъде.

Да, "брокерката" по недвижими имоти. Която постоянно ми повтаряше, че тя от банки не разбирала. Laughing Laughing Laughing Те взимат колкото и кредитните консултанти...

Общи условия

Активация на акаунт