боледувате ли повече, откакто родихте

  • 3 892
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Интересно ще ми е да разбера. И ако да - как си го обяснявате?

От ученическите си години допреди да родя имам всичко на всичко три заболявания, продължили повече от няколко дни. И за трите имам обяснение по ГНМ. Откакто родих обаче, непрекъснато ми се случва да боледувам в продължение на много дни без никакво подобрение от гнойни и негнойни ангини, високи температури, бронхити, грипове и всякакви подобни "екстри". И в момента съм болна вече шести ден без признаци на подобрение. А си спомням, че на времето майка ми като легнеше и обявеше, че е болна, си мислех че се глези  Embarassed
 
Отдавам го най-вече на повечето притеснения, които имам покрай децата, ама така ли ще е отсега нататък - старост-нерадост...

Вие сте  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Интересна тема:)

Да, и аз повече, откакто родих и най-вече откакто се "възпитаваме" със сина ми. А винаги съм била много здрава.
Обаче може би като надраснат децата тия "екстри", ще ги надраснем и ние Laughing.
За старост отказвам да чета Naughty.

# 2
  • Мнения: 3 506
Благодаря Simple Smile

Да, ама като надраснат тези "екстри", ще има други "екстри" Laughing.

Отказваш - не отказваш, на там сме се запътили Crossing Arms.

# 3
  • Мнения: 4 414
още докато кърмех, все ми разправяха как падал имунитета... докато кърмех - 1 год. и 2 мес. - не съм боледувала.
за 4 години /Ния е на толкова/ съм боледувала 2 пъти - един грип с усложнение отит/точно, когато Ния тръгна на градина- беше на 2 год./ и една кашлица много упорита + синузит миналото лято. като за синузита подозирам, че беше връщане на стар симптом, защото бях започнала хомеопатично лечение.
не знам дали хомеопатията /или йогата и чигуна/ има нещо общо, но откакто родих, се чувствам много по-добре - и физически и емоционално и психически.
между другото, четох една книга "Лунна пътека във водата" - за приложението на китайската традиционна медицина в различните периоди от живота на жената. та там пишеше, че според китайците, през първите 40 дни след раждането, жената може да се излекува от всички болести, както и да придобие много болести, които да си влачи цял живот или поне до следващото раждане. стори ми се логично. а и за пръв път видях някакъв смисъл в поверието за 40-те дни...

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не съм забелязала подобна зависимост. Обаче с идването на месечния цикъл почти винаги се разболявам (или поне хващам хрема).
Като видях, че пишете за старост, погледнах годините ви и като видях 33, автоматично реших че сте по-дърти от мен с няколко години. После се замислих с колко точно... ooooh! Embarassed В следващият момент се запитах "за каква старост пишат тия"?! Shocked ... Точно в момента съм в кофти период и се разболях и едва гледам от умора Tired

# 5
  • Мнения: 3 506
Значи казвате, че при мене нещо не е както трябва ooooh!

Рени, бързо оздравяване!

Agneshka, предизвика ми любопитството. При мен боледуванията започнаха точно през първите 40 дни след първото ми раждане - две много тежки гнойни ангини една след друга... Значи казваш, че ми трябва трето, а  Simple Smile 
Как обясняват в книжката тези възможности за заболяване/оздравяване в първите 40 дни? И дават ли някакви препоръки?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, бързо оздравяване!
Мерси (днес ми е пети ден Tiredbouquet

# 7
  • Мнения: 4 414
Значи казваш, че ми трябва трето, а  Simple Smile 
Как обясняват в книжката тези възможности за заболяване/оздравяване в първите 40 дни? И дават ли някакви препоръки?
Явно това е лечението:)))
Да, има обяснение, но за да не объркам нещо, ще погледна и тогава ще напиша... Свързано е с Ин и Ян и с дисбаланса им след раждането. За самия процес на раждането се изразходва много Ян - мъжката енергия, която е и топлина, ден, активност и т.н... Затова  жената трябва да се пази от студ и да почива много. Цялото семейство помага на родилката, така че тя не се занимава с нищо друго, освен с кърмене на бебето и спане. Ядат се топли храни, т.е.  с преобладаваща Ян енергия. Странно ми беше, че се избягват пресни плодове и зеленчуци - леко сварени или на пара били по-добри. Жената не се къпе - само се "забърсва" с отвара от джинджифил /джинджифилът се смята за загряващ/ - това не го виждам как точно ще стане, ама идеята е да не се излага на студ. Това си спомням в момента.
Книгата е много добра. Поне на мен много ми хареса китайския поглед към женските проблеми.
Рени, и за цикъла има отделна глава, в която пишеше, че на жените в Китай им се полагат 2 дни отпуска всеки месец по време на цикъл, защото тогава са особено уязвими.

# 8
  • Мнения: 2 761
agneshka,благодаря за книгата.  bouquetПри първа възможност ще си я набавя.
По време на цикъл съм чела,че жената се пречиства и дори с това обясняват по-дългия живот при жените.И наистина жената трябва да си почива максималко през този период,или поне в началото.
По темата- година след като родих имах един проблем със щитовидната и може би 2 пъти хрема-единия път жестока.(за период 4 години).Станах обаче и доста нервна.Не мога да кажa,че съм се пазила  първите 40 дни.Бях по разходки oт  3-4-тия ден,къпала съм се,но наистина само кърмех ,спях на пресекулки и нищо друго не правех...освен малко гимнастика .Добре,че беше топло,щото не мога да стоя на едно място.
Иначе определено имат смисъл първите 40 дни.
За плодовете и зеленчуците...може би да не дрязнят стомаха на бебето при кърмене.

# 9
  • Мнения: 2 652
Не съм забелязала при мен такава зависимост до момента (пу пу) - аз си боледувам поне 2 пъти в годината. Откакто родих съм "настивала" веднъж и то много добре знам как стана - надуха ме яко едно течение и се смръзнах.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз боледувам повече от скоро, но не мисля че има връзка с раждането.

# 11
  • Мнения: 46 513
Не.
Но от както тръгна на градина, с мъжа ми само се редуваме Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Не само че боледувам,ами направо съм развалина. Whistling
Едно време никога не съм боледувала,кипяла съм от енергия.
Сега 2 годинин нон стоп субфебрилитет,ниско кръвно,постоянна умора,възпаления и какво ли не. Tired ooooh!
Всичко започна известно време след раждането,още в периода на кърмене-на 10-тия месец.

# 13
  • Мнения: 5 500
Не.
Боледувам, ако се скараме с мъжа ми. Или ако много се ядосам на децата, знам че не трябва ама е по-силно от мен! Ядосването.

# 14
  • Мнения: 532
Не,не боледувам повече.Дори напротив.
За сметка на това страдам от ужасен Предменструален синдром всеки месец десетина дни преди да ми "дойде".Тъкмо,когато всички близки го отнесат и аз се усещам защо съм била толкова безпричинно нервна  Confused
Не е много по темата,но има ли лек за това нещо?

# 15
  • София
  • Мнения: 12 229
  Не изобщо не боледувам слава богу:)
  И преди да забременея, и сега нещо не боледувам да чукна на дърво. АБ или каквото и да е друго не съм пила от години-години. Всъщност само аналгин много рядко вече за главоболие.
  Все още кърмя  Simple Smile Всъщност първата седмица вкъщи бях болна и ме втрисаше, но ми мина за един, два дни, аз така или иначе не ставах от леглото защото почти нонстоп се кърмехме тогава с малките.
  И последно ако има значение, сега съм на 26г., родих на 24 г.

# 16
  • Мнения: 705
Бих казала, че преди бременността бях по-кекава.

# 17
  • Мнения: 4 514
Докато кърмех, боледувах кажи-речи през седмица. Като отбих детето и болестите спряха. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 705
Бих казала, че преди бременността бях по-кекава.
Но това не го свързвам с бременността. Откакто започнах усилено да чета алтернативни книга за оздравяеане, настинките не ми се задържат много.
За по-сериозните болести...  Rolling Eyes хроничните... май не става въпрос за тях.

# 19
  • Мнения: 8 769
Аз принципно боледувах рядко, да не кажа хич. Имах някои проблеми, които също като Мария си обяснявам с ГНМ.
Откакто родих положението не е променено. При месечния ми цикъл ме боли глава (а преди ме болеше корема и кръста), и когато се ядосам (подобно на Афродита) започват разни други неща (запушен нос, леко неразположение, главобол, повръщане, може би вдигам и кръвно, знам ли).
Не свързвам нещата с раждането, а с възрастта  Confused Blush

# 20
  • Мнения: 4 392
Не. Но и преди раждането не съм боледувала. Като изключим  един период от 7 месеца след раждането, в който бях ни жива, ни умряла(но не ми се впуска в подробности), съм си кажи- речи същата. Даже след раждането се отървах от ужасните предменструални болки.
Но зависи какво разбирате под болест. Аз еднократните хреми и дребни неразположения не ги броя.

# 21
  • София
  • Мнения: 505
След първото ми раждане се сдобих с алергия към пролетните цъфтежи - кихане, запушен нос и астматични пристъпи. Какъв ли е конфликта според ГНМ?  newsm78
Иначе в честотата на т.нар. настинки не съм забелзала да има промяна.

Преди да се роди малката, след почти всяко боледуване на синът ми и аз се разболявах. Сега нямам толкова време, за да направя такава статистика.  Crazy

# 22
  • Мнения: 60
при мен все още раждането е доста близо, за да мога да заключа за някакъв по-дълъг период. но откакто съм родила грам болест няма. освен тъпият ми пръст на крака, който вече трети месец гнои и боли. въпреки хомеопатията.
но аз и преди не съм боледувала почти. както написа мая - мисля, че е свързано с алтернативната медицина. аз с нея отскоро се сближавам, де. но преди това по лекари не съм ходила - смятах, че няма смисъл. и бях сигурна, че болестите са от главата и затова няма да боледувам, щото не ми харесва Wink.

# 23
  • Мнения: 1 753
И аз минах през такъв етап. Сега обаче боледувам значително по-рядко от преди година и половина например.
А преди да родя не си спомням да съм боледувала. А ако въобще съм боледувала, то не е било за повече от 1 ден, дори за няколко часа...
Не знам на какво се дължи. Може би на това, че на подсъзнателно ниво се чувстваме подчинени на децата - когато те са болни, и ние сме болни (и буквално и преносно).
При мен вече болестите отшумяват първо защото и децата боледуват доста по-радко и второ защото вече не се шашкам толкова.

# 24
  • Мнения: 1 111
Не,не боледувам повече.Може би защото започнах да обръщам по голямо внимание на здравето .Единственото нещо с което се сдобих е болезнен МЦ.Преди си идваше без да усетя,а сега ooooh!

# 25
  • Мнения: 4 392
Не,не боледувам повече.Може би защото започнах да обръщам по голямо внимание на здравето .Единственото нещо с което се сдобих е болезнен МЦ.Преди си идваше без да усетя,а сега ooooh!

Това е странно. Аз съм чувала само за обратното. Пък и от личен опит, както казах..

# 26
  • Мнения: 14 654
Първите месеци след като родих бях ужасно болнава, после си станах както преди. Тъкмо на път за болницата, когато трябваше да раждам вече, ни блъсна кола и точно в този миг ми се върна мигрената, която не се беше появявала години, сигурно от страх. После като се роди детето, се разболях от пневмония, при положение, че аз кашлица никога не съм имала, по принцип приблемите ми като дете са били свързани с носа и гърлото.

# 27
  • Мнения: 251
Не съм боледувала повече след като родих, но бях доста по-изнервена. А цъкала ми стана много редовен. Точно на 28 ден. Докато преди беше непредсказуем, болезнен и ужасно дълъг...

# 28
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За сега да чукна на дърво не съм забелязала, подобна зависимост! И преди не боледувах и сега! Може би защото скачам от бременност на бременност?  newsm78 Но малко се плаша от цикъла след това, тъй като сега от първата болезнена овулация направо забременях и не знам, мисля, че ще боли ПМС доста! Дано се окажа грешен пророк!  Praynig
При вас как е ПМС? То си е като болест при някой, след раждане!

# 29
  • Мнения: 3 211
Не само че боледувам,ами направо съм развалина. Whistling
Едно време никога не съм боледувала,кипяла съм от енергия.
и аз бях така, но като че ли вече се стабилизирах.
аз си го обяснявам с това, че бебето е взело всичко, което му е трябвало, за да бъде здраво.
откакто се помня не съм боледувала, само някакви леки настинки и толкова.
малко след като родих, може би като спрях да кърмя, като се почнаха... нямаше грип да ме пропусне (по-сериозни болести не съм имала)
-за първи път през живота си вдигах температура и така установих, че нормалната ми температура е 35 градуса, преди това не ми се е налагало да си я меря.
-зъбите ми са разрушени и продължават да се трошат (взела ми е целия калций явно)
-костите и ставите ме болят
-косата, кожата и ноктите ми са по-зле Twisted Evil

# 30
  • Мнения: 59
Не само че боледувам,ами направо съм развалина. Whistling
Едно време никога не съм боледувала,кипяла съм от енергия.
и аз бях така, но като че ли вече се стабилизирах.
аз си го обяснявам с това, че бебето е взело всичко, което му е трябвало, за да бъде здраво.
откакто се помня не съм боледувала, само някакви леки настинки и толкова.
малко след като родих, може би като спрях да кърмя, като се почнаха... нямаше грип да ме пропусне (по-сериозни болести не съм имала)
-за първи път през живота си вдигах температура и така установих, че нормалната ми температура е 35 градуса, преди това не ми се е налагало да си я меря.
-зъбите ми са разрушени и продължават да се трошат (взела ми е целия калций явно)
-костите и ставите ме болят
-косата, кожата и ноктите ми са по-зле Twisted Evil


Все едно аз съм го писала , но продължавам да съм развалина.Тъкмо дъщеря ми оздравее - синът ми се разболее и аз съм в кюпа.

# 31
  • Мнения: 640
Категорично ДА и по-сериозно.

# 32
  • София
  • Мнения: 607
Не, определено не боледувам повече, нито по-сериозно...Малкият мъкне от градината разни заразни от време на време...

# 33
  • Мнения: 5 539
Не, точно обратното. Вече 9 месеца не съм боледувала сериозно, да не кажа хич. А в същото време дъщеря ми и мъжа ми изкараха доста болести. Отдавах го на приема на коластра, но вече и нея спрях. Друг път през зимата изкарвам по няколко простудни заболявания, а този път се разминах.
И в същото време се чувствам силна, енергична, справям се с нарастналите задължения покрай двете деца почти сама и не ми тежи толкова. Имам чувството, че някой тайно ме допингира Mr. Green
Подозирам, че това се дължи по някакъв начин на кърменето и начина, по който то влияе на хормоните. Ако някой знае за възможна такава връзка, моля да ми каже.

# 34
  • Мнения: 3 506
Двата хормона, свързани с кърменето (пролактин и окситоцин) би трябвало да имат по-скоро обратният ефект на допингиране, ма знае ли човек, може пък на тебе така да ти действат.

# 35
  • Мнения: 2 818
С първото дете не боледувах толкова..... обаче с второто... още като бременна с него през два месеца бях болна за по две седмици, но и не съм се лекувала особено де, то и като цяло с него се чувствах много уязвима. Не знам как да го обясня... може би защото съм по-чувствителна сега и повече преживявам някои неща. При себе си установих, че се разболявам като се вкарам в някой измислен филм... като изляза от него и до ден-два съм оздравяла Rolling Eyes

# 36
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Извинявам се на авторката   bouquet, но въпроса ми е пряко свързан с нейния въпрос!

Искам да попитам мамите, които казвате, че боледувате повече след раждането, колко кг бяхте напълняли по време на бременост? Въпроса ми е свързан с мен самата, тъй като преди за забременея с първото дете не можех да пия студени неща, веднага ме хващаше за гърлото, а след като я родих този проблем изчезна! Хранех се прдимно с плодове и зеленчуци на салата! Сега не е така, сега много повръщах до 4 месец и то всичко, нищо конкретно, дори салата, а сега ми е лошо и нямам апетит! Забременях 85кг, а сега съм 20г.с. и съм 83кг и се тревожа, че няма да ми останат сили след раждането и ще боледувам повече! Дали има такава зависимост, нека го обсъдим?  newsm78

# 37
  • Мнения: 8 769
drize, аз мисля че няма зависимост между килограми и сила на организма за преборване на болестите.

# 38
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Доня Туфиня, да, за килограми и сили на организма няма, но аз питам защото не ми се очертават да кача много килограми сега! И без това съм -2, а ми остават още 18 седмици, като се има и предвид лошото ми хранене, та от там вадя подобни изводи!  newsm78

# 39
  • Мнения: 8 769
Мисля, че няма такава опасност. Гаденето ще спре, а после се постарай да се храниш здравословно (както си успяла да го правиш по време на първата бременност) и всичко ще бъде наред. Защо ти е да качваш много килограми? Те са предпоставка за допълнителни проблеми-високо кръвно налягане, диабет и т.н.
Не се тревожи хич! Peace

# 40
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Благодаря!   bouquet   bouquet   bouquet Наистина много съм се притеснила, че като хапна ядене и салата и ми се повдига от салатата! Дано, ще се отчета после!  Hug

# 41
  • Мнения: 2 176
Ами не яж салати, освен ако не са домашно производство. Сега има толкова много пестициди, че няма да е чудно от тях да повръщаш. През бременността вкусовете много се променят, аз наприме не обичам сладко, но тогава се тъпчех непрекъснато. Знам, че не е много здравословно, но пък организма има някои нужди и сам си определя.

Изобщо няма да сбъркаш ако ядеш каквото ти се хапва, в плодовете има достатъчно витамини. Не се насилвай да ядеш храна, от която ти става лошо.

# 42
  • Мнения: 2 005
От както родих не съм спирала да боледувам , ама то цистити , ангини - ужасссссссс Cry Обяснението ми е слаб имунитет  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 753
Преди да забременея изкарах доста тежко заболяване,от което се въстановявах доста време и поради това отложих малко и забременяването.Изкарах обаче чудесна бременност и леко раждане,но след раждането(седмица след него) направих пневмония,трябваше да се лекувам и по тази причина не можах да кърмя.Но след като се възстанових от пневмонията,което стана доста бързо,от тогава да не дърпам дявола за опашката,но не съм боледувала изобщо.

# 44
  • Мнения: 3 376
Не съм забелязала,но и аз не боледувам откакто станах веге Sunglasses

С изключение на един нервно-емоционален срив/така го наричам,но незнам какво беше точно/,когато бях на легло 2 дни без да мога да стана и само спях,може и от изтощение да е било,незнам.Това беше около 6-7 месеца след раждането,но много ми се беше насъбрало.

Косопада броим ли го? Mr. Green

# 45
  • Мнения: 109
Да, определено.
Като дете и като тийнейджър не съм боледувала сериозно. Лекарства- почти никакви; антибиотици - най- много 3-4 за целият ми живот; температура - никога.
А сега ooooh! Няма начин детето да се разболее( за съжаление му се случва много често) и аз да не прихвана след 2-3 дни. Преди два месеца даже пневмония направих и лежах по болници.
По- напред в темата четох за това до 40-те дни на бебето. Вики беше на 26 дни когато се наложи да влезем в болница - някаква инфекция казаха, най- вероято от родилното още я е прихванал. А може би се е дължало на нещо друго, нещо на духовно ниво, за което не съм била подготвена и не съм разбрала  - стресът от раждането ( и негов и мой), моята неопитност като майка.Може би затова сега и аз толкова боледувам.
Не ми забелязвайте. Мисля си просто

Общи условия

Активация на акаунт