Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 62
привет мами!разреших си да пусна тази тема защото съм доста разтревожена.моята госпожица се роди 49см но за 2 месеца е пораснала само с 4.иначе като килограми се развива добре-качваме по 1 на месец.моля ви ако някой е имал същия проблем или знае,че това е симптом за нещо притеснително да пише.
благодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 9 973
това проблем ли е изобщо?Педи ли каза така? newsm78
децата не растат по калъп,имай търпение ще порасне

# 2
  • Мнения: 827
Не мисля, че е проблем, още повече че меренето на бебетата далеч не е най-точното - ако всичко друго е наред, няма място за притеснения Hug

# 3
  • Мнения: 5 393
Всяко дете расте по различен начин, не мисля, че има за какво да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 9 486
Е по колко да расте Laughing
 Не се шашкай-нормално си е Hug Има месеци в които не наддват, а само на височина растат..но това е по-нататък Wink

# 5
  • Мнения: 62
благодаря ви майчета Hug Hug Hugза ппореден път този форум много ми помага.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 6
  • Мнения: 121
Няма място за притеснение като знам как ги мерят Никола 1м. го изкараха пораснал 5см. а 2 николко и педито си измисли там някакви данни за картона за консултация

# 7
  • Мнения: 492
Не мисля, че е проблем, още повече че меренето на бебетата далеч не е най-точното - ако всичко друго е наред, няма място за притеснения Hug
Моята дъщеря също растеше с по 2см , че даже и с по 1. Peace

# 8
  • Мнения: 678
А колко беше на 20 ден/или не сте ходили на консултация/,а на 1 месец?
А ми тя е родена по дребничка,може другия месец на порасне повече.

# 9
  • Мнения: 391
Аз пък обратно, първия месец дръпнахме 8 см и аз реших че съм родила гигант, много се притесних. Ама втоория порастна само 2. Това е мн индивидуално, а 4 см ми се струва наппълно нормално. Кой те плаши с такива глупости???

# 10
  • Мнения: 827
Няма място за притеснение като знам как ги мерят Никола 1м. го изкараха пораснал 5см. а 2 николко и педито си измисли там някакви данни за картона за консултация
Калина на 9-10-месечната консултация според мерките трябваше да се е смалила с 1см, от кумова срама й написаха 1см отгоре обаче Laughing

# 11
  • Мнения: 5 393

Калина на 9-10-месечната консултация според мерките трябваше да се е смалила с 1см, от кумова срама й написаха 1см отгоре обаче Laughing

 hahaha hahaha hahaha  хем смешно, хем..... ooooh!

# 12
  • Мнения: 8 999
На моя приятелка бебето й се беше смалило между две консултации! Явно един от двата пъти е било премерено грешно.
А и не виждам защо 4 см. да са малко, нали все пак расте?

# 13
  • София
  • Мнения: 39 775
Няма нищо притеснително в това. Щом качва на килограми (повече), ще качи по-малко в ръста, и обратното.
И аз съм минала по твоя път. Ревах на педито на Дияна "ама как така е пораснала толкова малко" Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 745
Напълно нормално е!Особено ако и ти или мъжа ти сте по-дребнички,като нас!  Wink
Иначе и моето мъниче го изкараха с 3,5 см. по-малко миналия месец!  Shocked После пак го мериха и се оказа +1,5см.  Peace

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
това проблем ли е изобщо?Педи ли каза така? newsm78
децата не растат по калъп,имай търпение ще порасне
напълно съм съгласна Peace

# 16
  • Мнения: 11 007
Нормално е, много добре си расте детето Peace

# 17
  • Мнения: 2 197
Ами зависи от родителите всъщност - ако сте високи ще расте повече, ако не сте - по-малко.
Моята за 2 месеца порасна с 10 см, но пък баща и е висок. Няма калъп за растежа. Има само едно правило за удвояването и утрояването на теглото на 6 месеца и съответно на годинка, но децата са си различни. И като ръст и като тегло. Вярно има фрапантни случаи от рода на 4-месечно бебе, тежащо 9 кг (дъщеря ми беше толкова на годинка), но пък може би после се нормализират.

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не мисля, че детето има проблем.Не го товарете с очаквания по нормата още от пеленаче.  bouquet

# 19
  • Мнения: 9 814
Нормално е, не виждам какво те притеснява?!

# 20
  • София
  • Мнения: 5 727
Нормално е, много добре си расте детето Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 2 447
Нормално е, не виждам какво те притеснява?!
   Peace

# 22
  • Мнения: 770
Нормално е, не виждам какво те притеснява?!
И аз

# 23
  • Мнения: 4 335
Нормално е, не виждам какво те притеснява?!
Всяко дете е разли4но,ние за два месеца пораснахме 9 см.

# 24
  • Мнения: 4 753
Всяко дете расте по различен начин, не мисля, че има за какво да се притесняваш.

Може да се притесняваш, ако не наддава на килограми, а не на сантиметри...  Peace

# 25
  • Мнения: 487
Добре си е детето, не се притенявай.

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Нормално е, разбира се. И моето първите два месеца беше пораснало с 4 см.  Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Добре си е детето, не се притенявай.
Peace

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се притеснявай, разбира се, че е нормално. Просто някой май те е уплашил.

# 29
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не се притеснявай, разбира се, че е нормално. Просто някой май те е уплашил.

 newsm10

всички мами имаме едно и също мнение по този въпрос  Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 1 235
Цвети, моята дъщеричка расте на височина с по 1см. или 2 см., само един месец с 3м. и мисля, че това не е проблем и не трябва да те притеснява.

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма място за притеснение  Peace

# 32
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми 1-я месец порасна 4 см. а 2-я 1 см.Нормално е. 

# 33
  • Мнения: 3 034
синът ми за 2 месеца е пораснал с 5 см и е в средата на таблицата за ръст и тегло, така че няма място за притеснение  Peace

и него обаче го изкараха на първата консултация след раждането по-къс, отколкото се роди  hahaha

# 34
  • София
  • Мнения: 1 524
Нормално е. Спри да се притесняваш.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Повечето деца не растат ... как да кажа, "равномерно". Най - често първо "дебелеят", а после, като се убедят, че извора на папо няма да пресъхне, почват да се издължават по - бързо, в други периоди пак само дебелеят... това не става по книжка. Пък и меренето на ръст на бебе хич не е от най - точните.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Напълно нормално  Peace

# 37
  • Мнения: 357
как така САМО 4 см  Shocked че то е предостатъчно Rolling Eyes ето таблица за наддаване - даже в първите месеци няма стойност 4, а 3  Wink http://www.bg-mamma.com/site/content/view/548/51/

# 38
  • Мнения: 257
Няма място за притеснение  Peace
Моя син се роди 51 см. На 2 мес беше 54 см, на 3мес 61 см, на 4 мес 65 см, така че за 1 см може педито да не го е измерила правилно или наистина да е толкова, но не мисля, че има място за притеснение!!!!!!!

# 39
  • Мнения: 728
И как го казва само: само 4 см, че то по повече ако расте педиатъра ще ти каже че е опасно и да го сложиш на диета, заради рахита.

# 40
  • Мнения: 62
още веднъж искам да благодаря на всички,които ми отговориха!сега съм много по спокойна и дай боже следващите месеци да си наваксаме с ръста Hug Hug Hug

# 41
  • Мнения: 514
И как го казва само: само 4 см, че то по повече ако расте педиатъра ще ти каже че е опасно и да го сложиш на диета, заради рахита.
Нормално е !Няма място за притеснение! Peace

# 42
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Crazy
Като се сетя само Crazy
Имах бележник, в който си записвах данните от консултациите на бебо.
На 2 месеца я измериха 55 см, а на 3 вече беше 54 Mr. Green
Сега ми е много смешно, но с този сантиметър и с тази разсеяност на някои от сестрите така се получава ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 447
Всяко дете расте по различен начин, не мисля, че има за какво да се притесняваш.


И дъщеря ми растеше по толкова.Синът ми в момента расте всеки месец с по 4 сантиметра и отначало
се притеснявах,но явно всяко дете си е различно

Общи условия

Активация на акаунт