какво да взема когато влизам в болницата да раждам

  • 7 545
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 35
здравеите мойе да жи прозву4и смешно но незнам какво да си приготвиа же4е сам ж 9 месец и всеки момент мога да родиа

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ябълков сок - за кърмата, фотоапарат.

# 3
  • Мнения: 9 973
лична карта,обменна карта,смрадлика-преварена,превръзки,сапун,....мин.вода,нощница,шоколади,натурални сокове......

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.
отговора е напълно изчерпателен.
Леко раждане!  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 784
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.

# 6
  • Мнения: 471
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.
+свидетелство за граждански брак ако имаш.Аз раждах в Русе-искаха ми свещички Профинид(много добро болкоуспокояващо),спирт,бръснарско ножче,Дефламол(макар че на мен така и не ми потрябва).За друго не се сещам Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
Да, дефламолът е много полезен. За рагадни рани по зърната от първото засукване на бебето!

# 8
  • Мнения: 498
фотоапарат и добро настроение  Hug

# 9
  • Мнения: 7 201
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане и от мен! Hug

# 10
  • Мнения: 367
лична карта,обменна карта,смрадлика-преварена,превръзки,сапун,....мин.вода,нощница,шоколади,натурални сокове......
Смраликата за раната ли е? Embarassed

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане Hug

# 12
  • Мнения: 1 168
Да, отварата от смрадликата е за промивка раната, но не ти препоръчвам да си носиш големи количества, защото бързо вкисва, особено като е топло. По-добре да ти донесат втора доза после. Другото, което можеш да ползваш за раната е спрей ОКСИКОРТ - разхлажда и обезболява.

Ние като даваме такива съвети не знаем нормално раждане ли ще бъде, ама ...

# 13
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане Hug
PeaceЛеко раждане

# 14
  • София
  • Мнения: 4 590
Има доста списъци из нета, в отчетните на първа страница също има, така че можеш да ги разгледаш. В болницата също питай какво искат за бебето и какво ще трябва за теб.

Леко раждане! Hug

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Има доста списъци из нета, в отчетните на първа страница също има, така че можеш да ги разгледаш. В болницата също питай какво искат за бебето и какво ще трябва за теб.

Леко раждане! Hug
точно така Peace

# 16
  • Мнения: 827
Спокойствие си вземи, ако можеш Rolling Eyes
Чантата с документите май е от първа необходимост. Поне два часа след като родиш ще си в родилна зала - все ще се намери някой да ти донесе багажите и да разпита доктори, сестри, санитари какво ще ти е нужно

# 17
  • Мнения: 742
В нашата болница искаха:
- лигнин-1п
- помпа за кърма
- шише - 1бр
- памперси - 5бр
- чехли
- нощница, бельо, хавлия
- документи-лк, картон, направление

на мен ми трябваха след това-гармастан+силиконови зърна и спрей Оксикорт

Не се тревожи-дори да пропуснеш нещо-винаги има възможност да ти го донесат...
Леко раждане!  bouquet

# 18
 Hug
Леко раждане и от мен...аз съм в 7 ми месец.... WinkБеше ми полезно...

# 19
  • Мнения: 1 085
Чанта за болницата


1.   Документи: лична карта; обменна карта; направление за хоспитализация;
2.   Чехли за стаята.
3.   Джапанки за банята
4.   Къси чорапи.
5.   Нощница с копчета отпред (в повечето болници дават служебни – всеки ден се сменят със стерилни)
6.   Сутиен за кърмене; долно бельо - тип бабешко – т.е. по-дълбоки гащи (ако си след операция, плитките гащи ще се падат точно на шева)
7.   Халат/Жилетка
8.   Тоалетни принадлежности (четка/паста за зъби, шампоан, сапун), мокри кърпи (за обтриване – ако си секцио, не трябва да се мокриш).
9.   Четка за коса, грим (J), ластик за коса.
10.  Кърпи: за баня, за лице и ръце, за гърди, изолационна кърпа при кърмене. Хубаво е да са нови – особено тези за гърдите, и изпрани с бебешки прах
11.   2 пакета дамски превръзки, лигнин (обикновено в болницата дават)
12.   Мокри кърпи, салфетки.
13.   Минерална вода (ако си секцио – поне 3 л., налята в малки шишета със спортен накрайник).
14.   Джобни пари.
15.   Мобилен телефон,фоно-карта, зарядно устройство.
16.   Прибори за хранене (чаша, вилица, лъжица, нож).
17.   Медикаменти-Гармастан (при нужда), течен аналгин, витамин С (помага за лохиите)
18.   Помпа за изцеждане (при нужда)
19.   Тоалетна хартия.
20.   Подплънки за гърди за кърмачки (при нужда)
21.   Ластични гащи
22.   Шоколад (за след раждането)
23.   Тампони за грим (практични са за почистване на гърдите преди кърмене)

# 20
  • Мнения: 1 085
Сетих се и още нещо което може да ти е полезно намерих го в един форум на име forum.kusmet.net


Списък с бебешки покупки:[/color][/i][/size]

ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1.   Неотворен пакет бебешки памперси - 20 бр.
2.   Мокри кърпи-малък пакет.
3.   Памучни ръкавички

ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
Каквото си решите като дрешки
1.   Боди с дълго ръкавче.
2.   Официален тоалет - от 2 части или гащеризонче, но пръстчетата да се закрити, може и с чорапки.
3.   Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица, чорапки
4.   Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5.   Памперс.
6.   Шише с преварена вода + захар (една чаена лъжичка захар на 100 мл вода)
7.   Фотоапарат, камера.
8.   Столче за кола

ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1.   Креватче
2.   Матраче- хубаво е да е твърдо и да не е латексово
3.   Протектор за дюшека
4.   Памучно спално бельо - 2 комплекта + обиколник + балдахин
5.   Хавлийки за баня - 2 - 3 бр.
6.   Тензухени пеленки (2-3 бр. – слагат се върху хавлията за след баня)
7.   Бархетни пеленки (7-8 бр. – постилат се при повиване, на консултации, шезлонг, люлка)
8.   Мокри кърпички за бебе - за повръщане, плюене и там каквото още
9.   Ваничка + стойка за ваната (анатомична или хавлиена)
Термометри - за вода, за въздух, педиатричен 
10. Клечки за уши с ограничител
11.   Ножичка за нокти
12. Памперси
13. Шишета –комплект от 2 големи и 2 малки + четка
14. Биберони-залъгалка
15. Стерилизатор
15.  Козметика:   
   
      16.1. Бебешки шампоан
      16.2. Крем за дупе против подсичане-"Бочко" е най-хубав
      16.3. Бебешки сапун
      16.4. Бебешко олио
   
17.   Памук; спирт 90 % (за пъп), Топицин или др. антибиотична пудра (за пъп)
18.   Одеалца 2 бр. - тънко и дебело, олекотена завивка 
19.   Бодита – 6-10 бр.- да не се обличат през главата
20.   Комплект ританки с блузки - 2-3 бр.
21.   Гащеризончета - колкото бодитата
22.   Чорапи 3-4 ч.
23.   Терлички-2 ч.
24.   Лигавници-5-6 бр. 
26.   Пижамки – 2-5
27.   Шапки (памучни) - 1-2
28.   Памперси

ДРУГИ:
1.   Сироп за температура – Калпол, Панадол
2.   Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3.   Капки Саб Симплекс, инфакол или др. срещу колики
4.   Няколко ампули физиологичен серум - за почистване на очи, нос
5.   Бебефон
6.   Гребенче, четка с естествен косъм
7.   Аспиратор за нос

ЗА РАЗХОДКА:
1.   Количка
2.   Термобокс (за шишета)
3.   Шапка
4.   Одеало/портбебе
5.   Кошница/столче за кола

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Момичетата по-горе са пове че от изчерпателни  Hug


Леко раждане ти желая   bouquet

# 22
  • Мнения: 257
Нямаш ли уговорка с някой лекар? По принцип, който ти води бременността би трябвало да ти даде списък, във всяка болница различно изискват, допитай се задължително!!!!!!!
Стискам палци всичко да е наред ЛЕКО РАЖДАНЕ!   Peace Peace Peace  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 9 814
Bunny87 е написала всичко повече от подробно. Peace
От мен леко раждане  Hug

# 24
  • Мнения: 864


Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.

Много точно  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 928
Всяка болница има различни изисквания. Ако напишеш къде ще раждаш ще могат да те посъветват мами раждали там.
Леко раждане  Hug

# 26
  • Мнения: 2 447
Всяка болница има различни изисквания. Ако напишеш къде ще раждаш ще могат да те посъветват мами раждали там.
Леко раждане  Hug
  много точно леко раждане и от мен  Hug

# 27
Здравей-пожелавам ти леко раждане newsm10
Аз съм от Плевен и на мен ми искаха:лична карта,направление от наблюдаващия лекар,лиглин,нощница,спален комплект,20 броя памперса,бебешки пелени,тоалетни принадлежности,чехли за банята и за стаята,преварен зехтин или бебешко олио,хавлия за бебчо,и дрешки за 4 дена

# 28
  • Мнения: 4 335
Всяка болница има различни изисквания. Ако напишеш къде ще раждаш ще могат да те посъветват мами раждали там.
Леко раждане  Hug
Като ми изтекоха водите и отидох в болницата така се слу4и,4е нямах нищо освен дрехите на мен,ама не ме вьрнаха Mr. Green Леко раждане,живо и здраво бебе ти желая и много да ви радва  bouquet

# 29
  • Мнения: 99
Аз ще раждам в Майчин дом - София, и когато бях на ден на отворените врати преди две седмици, ми казаха, че искат следното:

Една торба с:
лични документи (за самоличност, направление за хоспитализация, обменна карта, изследвания разни)
памперси
мокри кърпи за бебешко дупе
дамски превръзки
(аз добавих и хартиени гащи)

Втора торба с:
хавлиена кърпа
нощница
чехли
вилица, чаша, лъжица
тоалетни принадлежности

Всичко друго, което може да ти потрябва може да се донесе и после, и без това роднините постоянно се навъртат наоколо Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 763
Момичетата са ти дали много пълен списък. Ще си позволя да споделя някои неща от моя опит. Носех си пластмасови прибори, защото не ми се занимаваше да мия обикновените такива. На смрадликата си пише, че трябва да се ползва същия ден, така че по-добре да ти донесат след раждането. Аз лично не изпитах необходимост от домашни чехли, ходех си само по джапанки. Не се притеснявай, ако забравиш нещо. В почти всички болници има аптека и може да си купиш спрей за раната, аналгин и т.н. В аптеката в Шейново има даже комплекти за изписване.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Документи
Изследвания
еднократни гащи
помпи и подплънки, ако смяташ да кърмиш
джапанки
книга
хавлии
четка и паста за зъби, и др. подобни принадлежности - сапун, четка за коса, каквото ти дойде
шнола за коса, ако си с дълга

# 32
  • Мнения: 4 753
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.
+свидетелство за граждански брак ако имаш.Аз раждах в Русе-искаха ми свещички Профинид(много добро болкоуспокояващо),спирт,бръснарско ножче,Дефламол(макар че на мен така и не ми потрябва).За друго не се сещам Peace

фотоапарат и добро настроение  Hug

Тия няколко неща...  Peace  А на връщане си вземи бебето, останалото не е важно....  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 428
Леко раждане ти желая   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 190
цеце,

Леко раждане. Ако си позитивно настроена - ще ти е по-лесно.

Аз раждах отдавна, нямаше още бг-мамма, та питах наскоро родили приятелки (с химикалка и лист).
Всичко, което са ти писали е супер.
но да дам и аз няколко съвета:
1. Минерална вода - поне 1.5 литра. Беше едно от малкото неща, които успях да грабна, но най-ценното. Като родих, нямаше татковци, нямаше никой, поне 3-4 часа не можеш да ставаш, а от загубата на кръв, жаждата е силна.

2.  Ако не си платила предварително - носи си 200 лв. Ако имаш проблеми - почни пряко договаряне и дай аванс.  По мое време (2000 г) беше страшно - не си ли платил и имаш проблеми - много лошо. Все пак ако тази ситуация е все още възможна, ти предлагам решението на една мама, която се беше мъчила 72 часа, половината Майчин дом  чуваше виковете, сестра й, обикаляла с пари, но не можела да влезе в родилна зала. Та тя каза - започнах да крещя все едно ме колят, с пълен глас и не спирах и те нямаше какво да правят освен спешно секцио. Да не се плашиш, тези случаи са изключения. Мисли положително. Аз не намерих лекар да ми вземе парите (но това е друга тема). Имах пари, но не се наложи да плащам - родих  бързо и без много усложнения. Пожелавам ти същото.

3. Съвет, който ми даде една приятелка и за който съм много благодарна. Не забравяй гримовете за изписването. Тези снимки оставят за цял живот и трябва да сме красиви.

И наистина - това е най-великият ден в живота ти.

Общи условия

Активация на акаунт