Споделете моля!

  • 1 372
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 257
 newsm78Как давахте кашите и пюренцата на малките човечета в шише с биберон или с лъжичка понеже съм чувала, че е по добре да се дава с лъжичка, но защо , като с биберон с по голяма дупка е по лесно и за двамата?

# 1
  • Мнения: 9 973
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing

# 2
  • Мнения: 391
На мен в началото педиатъра ми каза да започна да слагам по няколко лъжички от пюрето в шишетата. Когато започнахме захранването. После минах на лъжичка, той предпочиташе. Понякога вечер се опитвам да давам супи в биберон за гъсти течности с по-голям отвор, но не се приема с възторг. А дори и да даваш сега с биберон в един момент ще трябва да го научиш с лъжичка, нали?

# 3
  • Мнения: 7 201
newsm78Как давахте кашите и пюренцата на малките човечета в шише с биберон или с лъжичка...
С лъжичка-от самото начало. Peace

# 4
  • Мнения: 1 763
С лъжичка! Трябва да свикват с лъжичката, иначе ще имат проблеми след време, в яслата например.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 185
Лъжичка!!!

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing
..... с лъжичка  Wink Hug

# 7
  • Мнения: 1 477
Пюретата с лъжичка.Кашите-с биберон с голяма дупка.

# 8
  • Мнения: 5 401
Е, колко е голямо бебето, че да го храниш със шише?! Като "сготвиш" по-гъста консистенция, кашата идеално си става за лъжица!  Peace А пюре през биберон пък въобще не си представям!  ooooh!

# 9
  • Мнения: 5 393
От шише е пил само вода и мляко. Всичко друго -с лъжица.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
newsm78Как давахте кашите и пюренцата на малките човечета в шише с биберон или с лъжичка...
С лъжичка-от самото начало. Peace
и аз Peace

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От шише е пил само вода и мляко. Всичко друго -с лъжица.
И аз така!  Peace

# 12
  • Мнения: 9 814

Давала съм с лъжица, в шише никога не съм сипвала пюрето или кашата.

Да по-удобно е даваш храната с биберон, но бебето трябва да се научи да яде с лъжица, защото
не е важно само улеснението, трябва да развиваш и дъвкателния апарат на детето.

# 13
  • Мнения: X
С биберон само мляко!
Удобно било  Crazy......

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Разбира се, че с лъжица.

Най-много да не се научи скоро да дъвче /знам случай на 2 год. дете, дето и кюфтета пасирани през биберон яде ooooh!.../

# 15
  • Мнения: 1 168
Пюретата ги давам с лъжица. Сега се захранваме и с каша. Правя я два пъти по-гъста от колкото пише на кутията и пак давам с лъжица и после си дохранвам отделно с мляко. Е, понякога, когато не разбърквам кашата достатъчно активно през цялото време, отдолу остава рядко и се принуждавам да го изсипя в шишето с млякото, защото иначе изтича преди да стигне от купичката до устата и.
Но като цяло храня с лъжица.

Ако става дума за първите няколко дни, в които ще изяжда по 1,2,3 лъжички, може би наистина е по-лесно да се сложи направо в шишето, но после ......

# 16
  • Мнения: 2 131
Имаше един период, в който давах кашата с биберон. Така също и плодовите пюрета. Идеята беше, че са много редки и се плеска до ушите. Иначе каквото му готвех аз му го давах с лъжичка, защото го правех по-гъсто.
С дъвченето проблем няма. Яде си по-едри парчета, не пасирам отдавна.

# 17
  • Мнения: 2 447
С лъжица,с биберона му давам само водичката

# 18
  • София
  • Мнения: 521
С лъжичка Peace

# 19
  • Мнения: 2 090
Пюретата  feeding
Кашите обаче категорично отказваше да ги яде с лъжичката и затова отначало ги ''притиквах'' с шише(така известно време минаваше номера,е не изяждаше много,ами по-скоро колкото засмуче отначало и като се усети-спира Crazy).Известно време след това започна и тях да ги яде с охота(а проблема се оказа не в лъжичката,а по-скоро в кашата-така и не заобича банановата,а аз само с такава го ''мъчех'' отначало Whistling)

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 4 753
Най-добре с лъжичка...  Peace

# 23
  • Мнения: 492
С лъжица.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
С лъжица. Стимулира бебето да се научи да превърта храната в устата си, слюнката също спомага за разграждането й, а и не мисля цял живот да яде от биба. Все от някъде трябва да се започне - примерно от немлечните хранения е добра идея.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 235
Винаги с лъжица. За мен даването на пюре или каша с биберон не е правилно, и по този начин  се улесняваш временно, но после привикването с яденето от лъжичка е по-трудно.

# 26
  • Мнения: 6 461
И на двете ми деца давах пюрето и кашата с лъжичка.

# 27
  • Мнения: 2 374
Естествено с лъжичка,нали трябва да се научи!

# 28
  • Мнения: 1 008
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing
Peace

# 29
  • Монтана
  • Мнения: 220
Винаги с лъжичка от самото начало.  yes

# 30
  • Мнения: 1 428
Идеята е детето да се научи да яде с лъжичка  Wink

# 31
  • Мнения: 274
И аз съм давала с лъжичка. Peace

# 32
  • Мнения: 523
От шише е пил само вода и мляко. Всичко друго -с лъжица.
И аз така!  Peace
В началото наистина ми беше доста трудно , защото ( каката ) само като видеше жъжичката и почваше да реве , но постепенно свикна . Малката също поплака , но свикна много бързо .

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing

Peace Точно така.
С лъжичка от самото начало

# 34
  • Мнения: 1 897
С лъжичка.
Изобщо не ми е идвало на ум да ги давам с биберон.

# 35
  • Мнения: 2 960
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing

Peace Точно така.
С лъжичка от самото начало


 Peaceи аз съм на това мнение

# 36
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
С лъжичка от самото начало Peace

# 37
  • Мнения: 8 999
Давах с лъжичка.
Имам една приятелка, която даваше попарата на сина си до 2 г. от шише с биберон. Не знам дали е по-лесно, ама ми е смешно.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing
Абсолютно! Peace

# 39
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
С лъжичка!!

# 40
  • Мнения: 666
Идеята е детето да се научи да яде с лъжичка  Wink

Точно така. Шишетата са само за мляко и вода. Peace

# 41
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз давам с лъжичка всичко, включително капки и сиропи.
Шишето го ползваме само за АМ и вода Peace

# 42
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
С лъжица!!!!!
Нали трябва да се научи да стане човек, а пък и колкото повече го отлагаш това с лъжицата, толкова по-трудно ще му е на детето. Ще стане лениво и няма да иска да дъвче. Имам познати, на които децата им още пият от шише или ядът само каши и пюрета, а са на по 3години. Не мисли за по-лесното сега, защото ще е по-трудно по късно.

# 43
  • Мнения: 1 447
Идеята е детето да се научи да яде с лъжичка  Wink

Точно така. Шишетата са само за мляко и вода. Peace
Напълно съм съгласна.Синът ми когато започна да яде с лъжичка,отказваше млякото с биберона,
затова започнах вечерното мляко да го правя с бисквити защото не иска да пие с биберон.
Единствено пие вода от биберон,но напоследък нещо не му допада.
Мисля да го уча вече от чаша.

Общи условия

Активация на акаунт