142 ОУ в кв.Борово

  • 79 451
  • 268
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 152
Първо мерси много за информацията за подаване на молби. Simple Smile
За езика честно казано нямам предпочитания, може да звучи малко странно, но  за мен преоритет е г-жата, при която ще бъде  сина ми следващите 4 години  и която ще му даде основата, да е добър педагог и да е истински загрижена за децата.  Защото напоследък слушам от разни познати , че вече и началните учителки са станали много дръпнати и гледат да претупат нещата. Всъщност затова и съм се спряла на това у-ще, защото от многото проучвания разбирам, че поне 2 от 3-те г-жи са наистина добри. Дано да е така.
Anita71 много добре си направила, че сте се записали там предучилищна. Аз сгреших и оставих сина ми в детската и съответно засега не е научил почти нищо. Знае само едни букви, без изобщо да може да ги свързва в срички и добре че може да смята. И всичко това от миналата година го знае. тази година е гола вода... дано да няма голям наплив за у-щето,  за да се класираме, че иначе не знам къде да го записвам  newsm78

# 61
  • Мнения: 150
Първо мерси много за информацията за подаване на молби. Simple Smile
За езика честно казано нямам предпочитания, може да звучи малко странно, но  за мен преоритет е г-жата, при която ще бъде  сина ми следващите 4 години  и която ще му даде основата, да е добър педагог и да е истински загрижена за децата.  Защото напоследък слушам от разни познати , че вече и началните учителки са станали много дръпнати и гледат да претупат нещата. Всъщност затова и съм се спряла на това у-ще, защото от многото проучвания разбирам, че поне 2 от 3-те г-жи са наистина добри. Дано да е така.
Anita71 много добре си направила, че сте се записали там предучилищна. Аз сгреших и оставих сина ми в детската и съответно засега не е научил почти нищо. Знае само едни букви, без изобщо да може да ги свързва в срички и добре че може да смята. И всичко това от миналата година го знае. тази година е гола вода... дано да няма голям наплив за у-щето,  за да се класираме, че иначе не знам къде да го записвам  newsm78
Iva, аз винаги съм била привърженик 4 група да се кара в училище, а не в дет.градина. В този форум миналата година срещнах доста противници на обучението в училище - "Отнемало се от детството на детето, натоварвало се, щяло да му се отрази зле на психиката и т.н."
Дъщеря ми е с по-особен характер - свита, притеснителна. При г-жа Неферова детето коренно се промени. Много е дълго за обсъждане, но както вече ти споделих това е учител с призвание. Решава задачи с удоволствие, пише вече прости изречение. Това е научено в училище и то под формата на игра. В процеса на разговор тя ми вмъква думи, които са на г-жата (Ще напишем една усмихната шестица, като теб. Ще я съберем с двойката като патенцето и ще получим, една чудесна осмица). По този начин аз не бих могла да поднеса информацията, защото не съм педагог. Дано и в първи клас имаме такъв късмет - Да ни води учител, който действително обича и децата, и професията си.
Апропо - Всеки ден водя дъщеря си в училището и ще ти напиша задължително точния ден, в който започва подаването на молбите.
Поздрави Анита.

# 62
  • Мнения: 152
Много ти благадаря още веднъж. Точно такъв учител търся и аз ,да може да говори с децата на тяхния език и да им поднесе разбираемо информацията. Те и без това още от 1-ви клас ще имат толкова натоварена програма... че не им трябва някой учител, които се изтрелва урока и работа за него е приключена. Определено аз нито имам достатъчно време, нито пък знам как да поднеса дадена информация по такъв разбираем и интересен начин. То вярно, че не трябва да разчитам напълно на учителите и че ще трябва и аз да се включа активно в учебния п-с, но все пак друго си е да има добър учител в у-ще Simple Smile Ще чакам за информация за подаване на документите, че съм с бебе на 2 месеца и за да отидем до у-щето ще си трябва сериозна организация на цялата рода Simple Smile Мерси още веднъж.

# 63
  • Мнения: 6
Здравейте.За тези които се вълнуват кои ще са госпожите в първи клас:Емилия Новакова,Светла Жулева и Славка Димитрова.И трите са добри,въпрос на личен избор е кой коя ще си избере.При която и да е детето,изборът ще е добър.Simple Smile

# 64
  • Мнения: 150
Здравейте.За тези които се вълнуват кои ще са госпожите в първи клас:Емилия Новакова,Светла Жулева и Славка Димитрова.И трите са добри,въпрос на личен избор е кой коя ще си избере.При която и да е детето,изборът ще е добър.Simple Smile
А ти коя госпожа избра? Моля, сподели!

# 65
  • Мнения: 6
Още не съм избрала.Но на братовчедка ми детето беше минала година в предучилищна при Славка Димитрова,техните впечатления са много добри.Дори си я искаха за класна,но не е  станало.
Тя е по-млада от другите и клоня честно казано към нея,защото децата обичат младите учители,а и те са рядкост,да не кажа че почти няма.И съм се иформирала  общо взето за нивото на началното образование - програмата си е програма,всичко зависи от детето и как ще му се поднесе всичко.Е и то нас като родители,това също е важно.
Или общо взето  ,май всичко е на късмет при избора,а и децата са различни.За едни една учителка е добра ,за други не е.

# 66
  • Мнения: 6
Госпожица Славка е Димитрова,Тя е била на занималня 1 клас,но след това е водила две години предучилищна група В екип с госпожа Неферова.Като тази година е била на занималня на 2 клас.Като тя е третата от учителките ,които ще водят 1 клас.Досега не съм чула лоши отзиви,в най-лошия смисъл,все на някой нещо не му харесВА.

# 67
  • Мнения: 1
Ние се записахме .И сме в класа на Славка Димитрова.Имаше родителска среща на 16.06,мина много добре.Доволни сме.Всичко ни беше написано на листа,точно и ясно,без излишни неща.Сега да другата срещата.

# 68
  • Мнения: 1
Синът ми ще е в трети клас тази година. Решили сме да го запишем в 142-ро,защото се преместихме да живеем до самото училище. Имам противоречиви отзиви, но все пак решението ни е твърдо. Моля ако някой знае нека да сподели впечатления за г-жите: Красимира Деянова, Нели Стойкова и Таня Илиева, които са класните ръководителки на трети клас за учебната 2011/2012 Praynig

# 69
  • Мнения: 411
Здравейте,
може ли някой да ми даде тел. за контакти на училището.
 Hug
Опитвам се да се свържа със Светла Жулева- моя приятелка от детинство.

# 70
  • Мнения: 152
Здравейте,
може ли някой да ми даде тел. за контакти на училището.
 Hug
Опитвам се да се свържа със Светла Жулева- моя приятелка от детинство.
http://142ou.org/
Синът ми е при нея първи клас , така че тя всеки ден е в у-щето до 13ч поне .

# 71
  • Мнения: 3 336
Мами, знаете ли кой поема първокласниците тази година в 142-ро и също свидетелството за завършена предучилищна група задължително условие ли е за прием в 1 клас?

Също по колко часа седмично е езиковата подготовка?

# 72
  • Мнения: 152
Мами, знаете ли кой поема първокласниците тази година в 142-ро и също свидетелството за завършена предучилищна група задължително условие ли е за прием в 1 клас?

Също по колко часа седмично е езиковата подготовка?
Синът ми е първи клас и имат 3 пъти седмично по 1 час Англ. език. курса е устен и главно се учат думички и песнички. Не бих казала ,че е нещо особено и че ще научат кой знае колко езика в първи клас. Ще видим по нататък как ще е ако нестава ще се ходи на уроци. За свидетелството знам ,че е задължително , но ако не ходите на предучилищна може да говориш с директорката и мисля, че тогава се попълва нещо и няма проблем. Кой поема първи клас за съжаление нямам представа...  Hug

# 73
  • Мнения: 3 336
Мерси, Ивче Hug От детската ме увериха че ще ми дадат свидетеството след тази година. Психоложката ще прави тестове на децата  и февруари ще отида да видя резултата, ако трябва да наблегнем на нещо преди септември.

# 74
  • Мнения: 120
мили мами, случайно попаднах на темата, но реших да споделя моите впечатления от 142 ОУ - дъщеря ми учи от 1 до 4 клас при Стефка Андреева. Аз лично съм доволна. По отношение на английският език - от 2 клас ги пое г-жа Кръстева и направи чудеса с децата, така че не се притеснявайте ако в 1 клас е по-леко. Те все още не знаят къде са. А причината да я преместим е, че случайно разбрахме, че й върви математиката и тя кандидатства в СМГ, където учи в момента. Искам да ви споделя, че 3 от децата на г-жа Андреева бяха приети миналата годинав СМГ, което постави училището на пето или шесто място в София. Това за мен е показателно. Успех на дечицата!

Общи условия

Активация на акаунт