Тема за връзките.

  • 3 173
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Видях темата. Не мисля, че насмешката  е точно затова, че са използвани връзките. Както и да е.

# 16
  • Мнения: 1 753
Е, хайде сега - не вярвам да има човек, който да не се възползва заради... и аз не знам - толерантност към другите деца/родители например.
Ако трябва да бъда откровена докрай - аз дори бих дарила пари за детската градина, за да приемат децата ми. Дарения за лични ползи обаче не давам! Тук вече е въпрос на ценностна система  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
До сега не се е налагало, но тези дни точно на тази тема си говорихме с мъжа ми - как от сега да потърсим връзка в училището, където искаме да я запишем. При това става въпрос за частни паралелки, където ще се плаща всеки срок и въпреки това... ooooh!
Не виждам нищо срамно. Системата е такава.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Видях темата. Не мисля, че насмешката  е точно затова, че са използвани връзките. Както и да е.


Не е изключено и да греша.
Това не пречи на питането ми, любопитно ми е какви са настройките на хората.

# 19
  • Мнения: 17 407
 За Варна съм забелязала една тенденция да се използват връзки, за да бъде прието детето не просто къде да е, а в някоя от т.нар елитни градини. Е, аз точно за такава отказах връзките, като с е има предвид и, че ми е под носа.

# 20
  • Мнения: 2 957
Бих се възползвала.Но нямам връзки:)

# 21
  • Мнения: 239
За детска градина - да. За гимназия и университет, т.е. някъде, където детето трябва да се пребори чрез уменията си - не.


Подкрепям мнението  Peace

# 22
  • Мнения: 1 447
Ако не стане по каналния ред, ДА, бих се възползвала от евентуални връзки. А ти?
Аз също. Имах връзки за две градини в нашия град,но тъй като ни приеха без проблем не съм ги ползвала.
За градина бих си позволила,ако се налага,но за училище не.

# 23
  • Мнения: 2 123
Срам не срам - абсолютно ДА. Няма да се оправдавам да пиша аргументи "за", ако някой се заинтересува ще изложа такива  Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Зависи от подбудата Дренка. Дали желанието за това място е продиктувано единствено заради популюрността на името му. Или защото елитарността му не е голословна, а е базирана на добро отношение, качествено обучение и възпитание и материална база на ниво.
Ако е второто - нямам против да ме набедят за снобарка.

# 25
  • Мнения: 17 407
Тази, за която аз отказах, за мен е псевдоелитна. То всеки си има критерии, де.
Аз друго искам да попитам- защо за градина  бихте ползвали връзки, а за училище- не? Само защото в градините е по- труден приемът ли?

# 26
  • Мнения: 2 123
Абе подбуда, не подбуда.....не се гордея с това, но ще търся връзки да запиша сина ни в конкретна детска градина. Какво ще... аз вече търся. Хем става въпрос за догодина.

Моите мотиви да използвам връзки са, че входа на детската градина е до входа на кооперацията, в която живеят свекитата ми, а и е в квартала, в който живеем ние. Просто ми е супер удобно от всяка гледна точка. За добро или за зло, това е една от най-желаните детски градини в София, базата им е чудесна и т.н. Но основния ме аргумент е удобството

За началното училище ... не знам още, рано ми е да го мисля

# 27
  • Мнения: 7 263
Додо  Peace по стечение на обстоятелствата точно днес си дадох честния отговор за себе си и той е:
Ако имам връзки ще се възползвам от тях на 100%.
Досега не съм го правила и затова децата ми страдаха под една или друга форма, повече не бих допуснала да не се възползвам от възможностите си.

# 28
  • Мнения: 673
  Аз се възползвах от връзки ,когато записвахме сина ми в училище, за да избегнем няколкото нощи кибичене  там . Става въпрос за кварталното ни училище ,но то се ползва с добро име и е лудница за първи клас. Изобщо нямам угризения за това , защото не съм нарушила никаква разпоредба или закон.

# 29
  • Мнения: 386
Имам възможност за "връзки" в ДГ. Не съм ги ползвала, но изчаквам да видя как с майките ще се "надцакваме" за благоволението на директорките . Спокойна съм, защото съм си решила проблема . Като коректен , редовно изтупван данъкоплатец обаче съм готова да включа и по-тежка артилерия. Като ще е свободен пазар - там знам правилата твърде добре.

Общи условия

Активация на акаунт