Тема за връзките.

  • 3 166
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
От връзкари не останаха места по детските градини. Въпрос на време е някой да пусне тема "аман от връзкари".  Wink За какво тогава ги направиха всичките списъци, информационни системи и др?

# 46
  • Мнения: 480
RadostinaHZ, ей сега в понеделник я чакай темата, само да мине класирането...  Grinning

# 47
  • Мнения: 1 172
Не съм ползвала. Ако имах, може би щях да помоля поне за някаква "вътрешна" информация, благодарение на която да се ориентирам по-добре. Съответно да имам предимство. Оттам и значително по-високи шансове за успех. Това при условие, че мога да допусна и лош вариант. Ако обаче не мога да си позволя да изпусна дадена възможност, ще се възползвам от връзките си, да.

# 48
  • Мнения: 2 196
Ползвала съм връзки за приемането на детето в ДГ. И то не за да избегна висенето пред детската, а защото се наложи по средата на първа група да я преместим в друга градина.
 Имах възможност да ползвам връзки и сега, за прием в първи клас. Не го направих. Чинно си повисяхме около 48 часа. Утре ще видим резултатите.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да бих се възползвала и всеки, който има го прави ако е на зор.

# 50
  • Монтана
  • Мнения: 220
Да,бих се възползвала.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,бих се възползвала.Но не бих разчитала само на това,пак бих си висяла на опашката,за да съм сигурна че съм направила всичко възможно.

# 52
  • Мнения: 2 028
да, ползвах връзки да запишем сина ни на ясла... не че имаше особена файда, той е непрекъснато болен и почти не ходи, но това е друга тема...

# 53
  • Мнения: 1 897
Ще бъда честна.
Можех да пусна връзки в яслата, където в момента е сина ми и със сигурност щяха да го приемат от раз. Реших обаче да мина по каналния ред-чаках на опашка и подадох молба -увериха ме, че няма проблем и че със сигурност ще бъде приет от септември, тъй като молбата ни е заведена с входящ номер и на време. Но каква беше изненадата ми, когато видях, че го нямаше в списъците-оказа се , че въпреки всичко не му бил дошъл реда. В същото време бяха приети деца 'с връзки' , които дори нямаха подадена молба за приемане в яслата.
Задействах и аз своите и в резултат сина ми тръгна на ясла след около месец.

# 54
  • Мнения: 9 052
да бих  Wink
но  понятието връzки на ежедневно ниво е някак непоzнато при нас. В същност zа всяко нещо си има процедура и формиляр и срок zа иzпълнение и отговор... zа сега не е имало никакви нужди от нещо друго  Wink

# 55
  • Мнения: 766
Миналия септември приеха дъщеря ми на ясла по каналния ред. Реших, че е малка и  отидох и я отписах за да приемат някое дете, което чакаше резерва. Естествено сега съжалявам и бих ползвала връзки.
Не съм наясно с приема за училищата - така че нямам мнение.
За университет - не.


# 56
  • Мнения: 8 999
Ще се възползвам, но като един вид подсигуряване, а иначе стриктно ще си мина по каналния ред. Та така - висене на опашки плюс яка връзка, за да постигна 100 % успех.

# 57
  • Мнения: 24 467
Слава Богу не ми се налага. Ако се поставя в такава ситуация не съм сигурна дали няма просто да си отида в частна ДГ или да си продължа с бавачката у нас. Не мисля, че ДГ си струват чак пък да ползвам връзки, поне за мен.

# 58
  • Мнения: 9 990
Видях темата. Не мисля, че насмешката  е точно затова, че са използвани връзките. Както и да е.

Да, благодаря, отговорила си все едно от мен  Peace
Голяма е трагедията, че в една друга тема една потребителка не се  е изразила правилно няколко пъти  Tired
Имаше иначе такава тема, там съм отговорила.Заради моите принципи не ползвах връзките си 3 години.На 4-тата стана прехвърляне, при вече сформирана група.
На фона на 37-те страници на Поредната тема за приема в ясли/градини  се случва това, така че, додо, не е лично, няма насмешка, има такт и ти си използвала тази думичка в подтикналата те към тази тема.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 363
гледам, че повечето са отговорили честно - ще ползват връзки за записване в ДГ.
как да си обясним контраста с една друга тема, в която всички скочиха възмутено срещу идеята да се плати спонсорство на яслата, за да бъде прието детето? каква е огромната разлика между ползването на връзки и "спонсорирането"?

Общи условия

Активация на акаунт