С какво спят децата в ДГ!

  • 3 503
  • 54
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Пиша по повод на това, че в нашата ДГ изискаха тънки летни пижамки, за топлия сезон. Естествено, всички родители изпълнително занесохме. Но...пижамите или не се обличат, защото на никой не му се занимава с това, или ако се облекат, то е върху потник и чорапогащник/чорапи. Моята дъщеря е искала да си съблече потника и чорапите и да облече пижама, но са и се скарали и са и казали да спи по потник, гащи и чорапи Rolling Eyes. Другия проблем е, че още спят с олекотени завивки от зимния период Shocked Shocked Shocked Това масова практика ли е или да надам вой защо е така?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нашата градина не разрешават да се спи с чорапи. ХЕИ забранило. Вчера занесох лятна пижама. И моята дъщеря ми каза , че спят с олекотени завивки.

# 2
  • Мнения: 7 821
Големия вече спи по боксерки въпреки че има лятна пижама, топло му било. Малкия - по лятна пижама с къс ръкав. Без чорапи, разбира се и лятото и зимата.
Доката децата ходят с бельо (потници, тениски) и при нас не им дават да ги събличат, освен ако родителя не е казал специално. Много майки се сърдят, ако съблекат децата ми, щели да настинат. Така че, говори с госпожите и няма да имаш проблеми.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 616
при нас се носят пижамки с късо ръкавче вече, тъй като в сградата е доста топло. Има деца, които много се потят, като моят син примерно, и на тях г-жата напомня да си свалят потничетата преди да облекат пижамите. Има други, които са по-зиморничави и си спят с потничетата. Но не ми се е случвало да е казал, че е спал с чорапи  Rolling Eyes Не ми е казвал да е имало проблеми и с обличането на самите пижамки - тоест да не му се разреши  newsm78 В най-най-големите жеги ги оставят да спят по потник и гащета, но само ако те преценят или видят, че някое от децата много се поти.
Поговори с учителките по въпроса - дали това им е практика или примерно нямат по-тънки завивки и затова карат децата да са по потник и гащета завити с олекотени (ако облекат пижами наистина ще им е адски топло) пък после решавай как да действаш за напред  Peace

# 4
  • Мнения: 4 841
Големия вече спи по боксерки въпреки че има лятна пижама, топло му било. Малкия - по лятна пижама с къс ръкав. Без чорапи, разбира се и лятото и зимата.
Доката децата ходят с бельо (потници, тениски) и при нас не им дават да ги събличат, освен ако родителя не е казал специално. Много майки се сърдят, ако съблекат децата ми, щели да настинат. Така че, говори с госпожите и няма да имаш проблеми.

Същата работа и при нас, категорично са без чорапи и зиме, и лете - за останалото облекло обаче се съобразяват с родителите, защото има такива, които си държат на плътните дрехи и са против "разсъбличането".
Жал ми е за учителките - неведнъж съм ги заварвала под някоя сянка, да правят с вестник "вятър" на навлечено детенце, очевидно изпотено и претоплено, чиито родители обаче вдигат скандали ако го поразсъблечат  Tired Tired Tired

# 5
  • Мнения: 1 120
В нашата ДГ спят по летни пижамки с късо ръкавче. Потника не го събличат, но чорапките винаги. От както започнаха жегите , климатика им е включен на студено и в стаята е приятно хладно.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас също още спят с олекотени завивки, че и летни пижами не ни казаха да занесем. Аз й занесох по своя инициатива.
Подозирам, че също ги карат да спят с потници и чорапи отдолу, а и Калина така твърди.

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Много майки се сърдят, ако съблекат децата ми, щели да настинат. Така че, говори с госпожите и няма да имаш проблеми.

Същата работа и при нас, категорично са без чорапи и зиме, и лете - за останалото облекло обаче се съобразяват с родителите, защото има такива, които си държат на плътните дрехи и са против "разсъбличането".
Жал ми е за учителките - неведнъж съм ги заварвала под някоя сянка, да правят с вестник "вятър" на навлечено детенце, очевидно изпотено и претоплено, чиито родители обаче вдигат скандали ако го поразсъблечат  Tired Tired Tired
[/quote]

Неведнъж сме говорили с госпожите, а и Цвета сама казва, че иска да ги съблече, въпроса е, че след това трябва да се губи време да се преоблече отново. А да не говорим, че с тези олекотени завивки както нямат климатик е направо кошмарна жега. За чорапите нямам думи

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе какви чорапи ooooh! Че аз вече бос го пращам на градина отдавна. Пижамката му е с късо палталонче и тениска.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 708
Извинявам се за намесата, но задължително ли е да са с потничета, така като ви чета май всички са. Някои деца (като моето например) носят потник само зимата, много отдавна не съм й слагала.

# 10
  • Мнения: 1 172
Честно, не знам.
Всяка седмица решавам каква пижама да му пратя (според моята преценка). Значи, ако спи с пижама, спи с точно тази пижама, която съм му пратила. Ако съм го пратила с потник и тениска, е нормално за сън да е с потник и пижама (поне и у нас действам така).

Не са ми го връщали "сварен" или простуден, така че нямам причини да ровя за подробности относно обличането и преобличането му. Винаги е облечен правилно според моята преценка, дори и облеклото от сутринта да е вече неподходящо, госпожите му го преобличат адекватно. Нямам какво повече да искам от тях.

# 11
  • Мнения: 46 543
При нас каквото родителите искат - това.
куки, аз потник никога не й обличам, няма значение сезона, но има родители, които искат децата им да са с него и сега  Rolling Eyes съобразяват се с желанията ни.

София понеже не търпи жеги (зимата вкъщи си спи по тениска или потник), затова през зимния период бях занесла лятна пижама, колкото да не се различава от другите деца, беше с къс ръкав и долнище 7/8 Laughing сега вече е с една плажна рокля, която си е направо потник  Mr. Green

За обличането и събличането - свалят всичко, освен гащите, със сигурност спи само с пижамки/нощници и със сигурност се облича/съблича сама, защото в началото много често си обръщаше дрехите  Laughing

Направо си кажи какво искаш, предполагам ще се съобразят  Peace

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Изобщо не е задължително да са с потници, въпрос на предпочитание.
За преобличането-аз за съжаление не мога да твърдя същото за нашите госпожи, за жалост. Досега не се е случвало да са отворили раницата и с резервни дрехи и да проверят какво има за преобличане. По същия начин и не са открили веднъж в още хладния период пижамата и и тя е спала полугола, защото те я изпратили да си провери багажа, но тя не намерила пижамката си. Нямаше и как да я намери, раничката и беше закачена високо в шкафчето.

# 13
  • София
  • Мнения: 903
При нас госпожите се съобразяват с нашите и с желанията на децата. Моята понеже доста се поти съм предупредила да не я карат да си ляга с потник ( то и вече не носи,де, но зимата, когато носеше). В момента спи с лятна пижама с къс ръкав и къси гащи. Завиват се с олекотени, които госпожата каза, че скоро щели да з заменят само с чаршафчета, но тъй като аз съм заявила, че няма да ходим трите летни месеца, та моята няма да е там ,когато сменят завивките.

# 14
  • София
  • Мнения: 903
Изобщо не е задължително да са с потници, въпрос на предпочитание.
За преобличането-аз за съжаление не мога да твърдя същото за нашите госпожи, за жалост. Досега не се е случвало да са отворили раницата и с резервни дрехи и да проверят какво има за преобличане. По същия начин и не са открили веднъж в още хладния период пижамата и и тя е спала полугола, защото те я изпратили да си провери багажа, но тя не намерила пижамката си. Нямаше и как да я намери, раничката и беше закачена високо в шкафчето.

Аз затова обяснявам и показвам още вкъщи какво слагам в раницата, та в случай на нужда да знае кое къде е.  Досега не е имало проблеми.

П.П. Че колко са високи шкафчетата във вашата градина, моята дъщеря още в яслата  достигаше до най-горния ъгъл на шкафчето?

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 553
В нашата ДГ децата сами се събличат и приготвят за сън . Събличат всички дрехи без бельото. Пижамите се носят от родителите и всеки родител сам решава с каква пижама ще спи детето му.В този преходен сезон се забелязват всякакви варианти от летни до зимни пижами , въпрос на родителски предпочитания. Peace

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Изобщо не е задължително да са с потници, въпрос на предпочитание.
За преобличането-аз за съжаление не мога да твърдя същото за нашите госпожи, за жалост. Досега не се е случвало да са отворили раницата и с резервни дрехи и да проверят какво има за преобличане. По същия начин и не са открили веднъж в още хладния период пижамата и и тя е спала полугола, защото те я изпратили да си провери багажа, но тя не намерила пижамката си. Нямаше и как да я намери, раничката и беше закачена високо в шкафчето.

Аз затова обяснявам и показвам още вкъщи какво слагам в раницата, та в случай на нужда да знае кое къде е.  Досега не е имало проблеми.

П.П. Че колко са високи шкафчетата във вашата градина, моята дъщеря още в яслата  достигаше до най-горния ъгъл на шкафчето?


Скоро ги смениха и са толкова високи, че тя не стига рафтчето най-отгоре. Около 1.40 са високи новите шкафове. А слагам раницата там, защото иначе малките се забавляват да ровят из раниците без нужда и някои дрехи стават неоткриваеми Laughing

# 17
  • Мнения: 1 447
В нашата не са ни казали още за летни пижами,въпреки,че аз занесох.Не спят с чорапи,даже дъщеря ми казва,че им свалят и потниците.
Доколкото знам и те спят още с олекотените завивки.

# 18
  • София
  • Мнения: 172
Ами като говорим за олекотени завивки, сега май разбрах защо дребосъчето сутринта, опитвайки се да изкръшка да не е на детска , ми опяваше да го взема по обяд, че не иска да спи там, защото "трябва да спи с потник под пижамката и много се поти".
А той е с лятна пижама и го пращам само по тениска, тъй че няма откъде да го вземат този потник.
Но и той много се поти. Явно ще трябва да опредяля няколко потника за "пижама" и само по тях да ляга.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 787
За завивките не зная. Дияна си носи пижама, но казва, че често спи по бельо, защото й е топло. Спят без чорапи.

# 20
  • Мнения: 3 367
..за да развеселя-тук децата спят както играят,с обувки(ако стане пожар да могат да станат бързо),не на легла и не с чаршафи ,а върху
http://www.matsmatsmats.com/images/kids/restmats/Cots-Designer-lg.jpg
без възглавница Laughing ; беше ни много странно,свикнахме,а децата понеже не са виждали друго в градината-не протестират..

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лятна пижама - по моя инициатива...иначе щерка ми държи да спи и лятото с олекотен юрган #Crazy...но това е друга тема.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Има лятна пижамка в градината, но тя държи да спи по потник и боксерки.

# 23
  • Мнения: 3 663
спят с каквито пижами занесат родителите
завивките сменят според сезона
и в софия беше така, и в търново също
друг е въпросът, че в един и същи някои едни деца са със зимни още пижамки, а други с късички Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Днес питах дъщеря ми с какви пижамки спят децата. Само тя и едно дете спят с летни пижамки останалите били със зимни.

# 25
  • Мнения: 3 663
Днес питах дъщеря ми с какви пижамки спят децата. Само тя и едно дете спят с летни пижамки останалите били със зимни.
Crazy как издържат тези деца, все пак е 30 градуса...

# 26
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми спи с лятна пижама и чаршаф.
 Аз пък не мога да си обясня защо госпожите трябва да ми кажат за лятната пижама, аз сама не мога ли да се сетя, че в тия жеги е нормално да занеса по-тънка пижама.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А в тия жеги госпожите не трябва ли да се сетят да махнат олекотените завивки и да ги оставят по чаршафи? Защото нашите са все още с юрганчета.

# 28
  • Мнения: 157
По потник и гащи.

# 29
  • Мнения: 251
С лятна пижамка.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 840
НА нас не ни изискват нищо. Родителите си преценяват какви пижами да занесат за децата си.
Аз поне от две седмици съм му сложила пижама с къс ръкав и къси гащета. Бих се радвала, ако и тях не ги слага, а спи по ноксерки.
Събуват си чорапите.
Мисля, че и потниците, не съм сигурна, не съм питала сина си.През лятото не му обличам потник, така че проблемът не стои, а през зимата винаги е мокра пижамата му, като я взимам за пране, възможно е да не го сваля.

Една майка беше изумена, че спят с бельото си, защото дъщеря й била свикнала вкъщи да спи без гащи, за да има циркулация на кръвта. В градината й казаха, че няма да й събуват гащите, колкото и майката да иска. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 251

===
Една майка беше изумена, че спят с бельото си, защото дъщеря й била свикнала вкъщи да спи без гащи, за да има циркулация на кръвта. В градината й казаха, че няма да й събуват гащите, колкото и майката да иска. Mr. Green
Това е драма за майката...предполагам  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 625
Като ви чета направо ви завиждам,защото в детската градина на синът ми децата спят с дрехите.Т.е. така е в 99% от детските градини в Монреал,да не обяснявам,че няма и легълца,а едни пластмасови коритца се поставят на земята,върху тях някакво подобие на дюшече и чаршафи.Няма отделни спални,спи се в стаята,където цял ден играят.Аз ,ако занеса на детето пижама сигурно ще ме намразят всички учителки,а и представям си както детето все още има известни затруднения с обличане/събличане как ще се справи.Никой също не помага на децата при ходенето на тоалетна,т.е. който може да се загащи добре-може,а който не си ходи цял ден с потника висящ от блузата.
Но,тук никой не бие/удря/обижда децата.Важното е да са щастливи,водят ги всеки ден  на разходка.
Ако можеше някак да се комбинират добрите страни на БГ и КА щеше да е направо супер.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 840

===
Една майка беше изумена, че спят с бельото си, защото дъщеря й била свикнала вкъщи да спи без гащи, за да има циркулация на кръвта. В градината й казаха, че няма да й събуват гащите, колкото и майката да иска. Mr. Green
Това е драма за майката...предполагам  Mr. Green

Аха.
Прие го трудно. Whistling

# 34
  • Мнения: 1 312
Моят син пък и на 35 градуса спи с чорапи.
По потник и гащи,но с чорапи.
И на ясла като тръгна си ги дърпал и не давал да го събуват.
Може и в ДГ сега да го изпратя с инструкции за неприкосновенност на чорапите Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 364
Чорапите задължително се събуват.
Алекс спи с лятна пижама, за завивките незнам.

# 36
  • Мнения: 3 663
 Shocked какво пречат гащите на циркулацията на кръвта, това сефте го чувам...
не че и някой да ми обясни ще го направя, ама поне да се информирам  Grinning

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз ,ако занеса на детето пижама сигурно ще ме намразят всички учителки,а и представям си както детето все още има известни затруднения с обличане/събличане как ще се справи.Никой също не помага на децата при ходенето на тоалетна,т.е. който може да се загащи добре-може,а който не си ходи цял ден с потника висящ от блузата.

Тук никой не ми е обличал и събличал детето и до тоалетна сами ходят.Тя сама се е справяла с проблема, но така пък се научи по бързо да се обслужва. Първата година в градината беше вечно разпасана, с дрехите на обратно и т. н.

# 38
  • Мнения: 7 201
В нашата ДГ спят по летни пижамки с късо ръкавче.
PeaceИ в нашата от началото на седмицата.Който е с потниче го събличат.За завивките-не знам. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 512
В нашата ДГ децата сами се събличат и приготвят за сън . Събличат всички дрехи без бельото. Пижамите се носят от родителите и всеки родител сам решава с каква пижама ще спи детето му.В този преходен сезон се забелязват всякакви варианти от летни до зимни пижами , въпрос на родителски предпочитания. Peace

И при нас и така.
Моят син страшно се поти, независимо от сезона, затова той си сваля долната фланелка (мразя думата "потник") и си облича пижамката. Така, като се изпоти по време на съня,  после си облича сухото бельо и дрешките за игра.
Никога не съм чувала да карат децата да спят с чорапи (може някое конкретно детенце да прави изключение, ако родителите са помолили). Като масова практика това ми се струва абсурдно.
Завиват се с тънички одеялца в момента, сигурно скоро ще минат на чаршафчета само.

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Ето на това разчитах и аз-да имат децата някаква преходна завивка между олекотената и чаршафчето, но не би.  А сега се чудя, как да предложа това и не е ли по-удачно да купим такива леки одеалца, ако градината нямат и нямат и възможности за закупуване, отколкото да пилеем пари за цветя, подаръци за завършването на учителките и прочие безмислици...

# 41
  • Мнения: 3 663
...отколкото да пилеем пари за цветя, подаръци за завършването на учителките и прочие безмислици...
ooooh! как ще е пилеене бре ежко... подаръци хайде, всеки според джоба и според учителките, ама цветя поне...


моля ви някой да ми обясни за гащите и циркулацията на кръвта, цял ден за това си мисля  Laughing

# 42
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
...отколкото да пилеем пари за цветя, подаръци за завършването на учителките и прочие безмислици...
ooooh! как ще е пилеене бре ежко... подаръци хайде, всеки според джоба и според учителките, ама цветя поне...


моля ви някой да ми обясни за гащите и циркулацията на кръвта, цял ден за това си мисля  Laughing

Цветята при нас са от порядъка на 125 лв. за 3 букета, та затова...

За циркулацията-и мен майка ми ме е учила да спя без бельо, и аз слагам детето в къщи така-първо, тялото отпочива по-добре ако не е стегнато във 100 дрехи и ластичета, после-по-хладно е лятото. Само че не настоявам да спи така в градината и не ми е трагедия, че не го прави Wink Laughing

# 43
  • Мнения: 1 092
Зимата спят с олекотени завивки, по блузата с която са облечени и по гащи,аз настоях за долнище на пижамата.
С чорапи!!!
Сега , като е по топло, спят по тениска и гащички...пак с чорапи.

Пижамите, общо взето, не са на голяма почит в нашата градина Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 9 814
В яслата спеше с нощница, която им я даваха от там.
Сега в детската спи с пижама.
Децата сами се събличат и обличат.

# 45
  • Мнения: 14 133
С пижамка, в зависимост от сезона. Вече сме с лятната пижамка с къси ръкавчета и крачолчета.  Wink

# 46
  • Мнения: 8 769
Честно казано, въобще не зная как спят в дг Blush
Пращам дъщеря ми с пижамка (от края на март с лятна), а дали си събличат потниците или не-нямам идея. Предполагам, че дъщеря ми спи както и у дома, не се е оплакала от някакъв дискомфорт.
Също така не зная с какви звивки ги завиват.... Blush
Оле, каква незаинтересована майка съм.... ooooh! Embarassed

# 47
  • Мнения: 512
Честно казано, въобще не зная как спят в дг Blush

Оле, каква незаинтересована майка съм.... ooooh! Embarassed

Не се притеснявай, не си само ти  Embarassed.
Миналата есен ме попитаха дали искам детето ми да спи с възглавничка в дг и ако искам - да му купя и занеса, в комплект с две калъфки.
5 минути гледах ето така  Shocked, защото осъзнах, че изобщо не съм знаела, че Никола спи без възглавница там (не ми се е оплакал).

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 295
С лятна пижама без чорапи  Grinning

# 49
  • Мнения: 9 052
не zнам с какво спи, но явно спи добре , zащото не му се спи като го прибирам

# 50
  • София
  • Мнения: 344
Честно казано, въобще не зная как спят в дг Blush
Пращам дъщеря ми с пижамка (от края на март с лятна), а дали си събличат потниците или не-нямам идея. Предполагам, че дъщеря ми спи както и у дома, не се е оплакала от някакъв дискомфорт.
Също така не зная с какви звивки ги завиват.... Blush
Оле, каква незаинтересована майка съм.... ooooh! Embarassed
Не се черви- и аз съм такава.
Мокра пижамка не съм прибирала; мокро вратле или блузка също не съм засичала- може би пижамката и завивките са подходящи, но ще взема да разпитам довечера.

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Още миналата седмица ни искаха летни пижамки. Махнали са им олекотените завивки. Сега спят с някакви по - плътни чаршафчета. Но с чорапи даже зимата не са лягали.

# 52
  • Мнения: 9 052
И аz се zачудих кви са теzи чорапи? Ако не са вълнени ефекта е нулев. А да zнаете , чЕ на времето са спяли с шапка? Баба zнае, ако искате да са zдрави децата аzдължително с шапка и zиме и лете  Hug

# 53
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Не са искали шапка WinkМоже да имат служебни ушанки.
А сега сериозно, нормално ли е според вас да скачат направо от олекотени завивки в чаршафчета? newsm78

# 54
  • Мнения: 9 052
А сега сериозно, нормално ли е според вас да скачат направо от олекотени завивки в чаршафчета? newsm78

zависи висок или дълъг скок ще упражняват?   zащото ако сакАчат много нависоко и са zабравили шапките  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт