За личното ви мнение по една тема, моля.

  • 5 453
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 278
 Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 11:21 от zorika

# 46
  • София
  • Мнения: 3 880
трудно и невъзможно е да уважаваш някой, който буди в теб отвращение с постъпките си, виждаш колко егоцентричен, мнителен, досаден е и как за него отношенията му с теб почиват само на базата на подчинението, слугинажа и робството...има такива майки, има. и такива бащи има. и е абсолютно вдобичено да ги обичаме и уважаваме при всичко това.

# 47
  • Мнения: 7 474
Има хора и хора, не всеки родител обаче е човек. Confused

# 48
  • Мнения: 3 268
Разговор с родителите проведен от трето лице?  Макар решението да е кардинално, цената си струва. Истината трябва да им бъде казана ако не от собственото им дете, то поне от хора които ги е повече грижа за него от тях самите.
Мисля,че това е добро начало-разговор,но едва ли ще има добър край.Разговора имам впредвид.Иначе Саня го е казала много хубаво и съм съгласна с нея.Сигурна съм също,че лирическия герой след време ще постъпва и разсъждава по друг начин,просто му е нужно още време.А конкретно на въпроса ти за уважението на родителите-аз съм ЗА уважението.Колкото и да ми е мъчно да го призная обаче ,има родители,коита НЕ заслужават уважение,просто защото не са никакви родители.

# 49
  • Мнения: 4 733
Мисля,че това е добро начало-разговор,но едва ли ще има добър край.
Мислиш, че разговора би бил "преразказан пресметливо ", нали?   Аз истини не пестя, зная също така и от кои изречени думи боли така че разговора ако се наема да го проведа ще е повече от реалистичен. Но ако ефекта ще е огледален няма смисъл просто.

 Ако някой дойде и право куме в очите ми каже колко ужасно се чувства детето ми в резултат на моите простотии, не само че няма да отида да мму преразкажа разговора със третиея човек ами направо ще се самозакопая от срам. Ама хора всякакви, " родители също ".

# 50
  • Мнения: 4 300
Касиди, освен да кажа че те разбирам....
Саня е казала всичко. Много трябва да се внимава обаче и с раговорите, за да не се премине границата.
Аз лично за себе си знам, че ако в следствие на подобни спорове половинката застане на страната на родителите си, аз ще го преживея, ще продължа напред, сигурно с друг. Но ако той застане на моя страна, те няма да могат.
Лошото е че в такава ситуация всички са нещастни- родителите, защото по презумпция никога не са доволни, детето им, защото непрекъснато го дърпат на две страни и се чувства виновен, човекът до него също.

# 51
  • Мнения: 3 268
И аз съм сигурна,че ще му кажат.Убедена съм.И тогава той как ще реагира?Няма гаранция за благоприятно развитие.И все пак си мисля,че затова хората можем да говорим-за да се разбираме.Разговор.С добър тон.

# 52
  • Мнения: 9 990
Ужасно права, най-вече в частта за времето.

Да, често срещано...

# 53
  • Мнения: 4 733
И аз съм сигурна,че ще му кажат.Убедена съм.И тогава той как ще реагира?
Предполагам зле и естествено това не е целта. Но пък мога да предложа и той да е там, тогава ще чуе сам какво съм казала ако прецени да си мълчи, аз повече няма.

# 54
  • Мнения: 656
Разговор на неутрална територия в присъствието на посредници.
Кас, с времето хората се провменят, едно от възрастта, друго от променената обстановка около тях.
И не храни големи надежди. С времето нещата се повтарят, така че и да постигнеш успех, бъди готова за следващи битки.

# 55
  • Мнения: 4 733
Ааа, няма да стане. Меко казано ми писна и съвсем скоро ще сложа който трябва на мястото му. Имам си достатъчно ангажименти спрямо детето си като нормален родител, за да воювам с хора които нито имат , нито някога ще имат достатъчно мозък.
Просто търся най-мекия начин ако изобщо има такъв.
И всъщност ми е неловко, защото разрешаването на тая бъркотия не е изобщо моя работа.

# 56
  • Мнения: 656
Ми знаеш си приоритетите, не можеш да получиш одобрението на целия свят. От моятата баба го научих "за предпочитане е в устата, отколкото в краката на другите хора"

# 57
  • Мнения: 3 268
И аз съм сигурна,че ще му кажат.Убедена съм.И тогава той как ще реагира?
Предполагам зле и естествено това не е целта. Но пък мога да предложа и той да е там, тогава ще чуе сам какво съм казала ако прецени да си мълчи, аз повече няма.
Да,нека той да е там.Така ще се избегне "разваления телефон",а и по реакцията на човека,ще си направиш съответните изводи,които могат да се окажат много важни.

# 58
  • Мнения: 81
Четейки тази тема, ми възникна един въпрос - Родителите му умишлено ли се опитват да му вредят или просто не осъзнават резултатите от поведението си? Ако е второто просто можеш в бъдещия ви разговор, да им обясниш до какво води тяхното поведение и е възможно и да се коригират. Поне може да се опита и дано имаш успех  Peace

# 59
  • Мнения: 189
Четейки тази тема, ми възникна един въпрос - Родителите му умишлено ли се опитват да му вредят или просто не осъзнават резултатите от поведението си? Ако е второто просто можеш в бъдещия ви разговор, да им обясниш до какво води тяхното поведение и е възможно и да се коригират. Поне може да се опита и дано имаш успех  Peace

Това исках да попитам и аз. Ако е второто, би могла да поговориш с тях. Също така, исках да попитам лирическият герой осъзнава ли, че го манипулират, но си мълчи, за да не ги обиди или ги защитава и смята, че няма такова нещо, защото е свикнал?

Общи условия

Активация на акаунт