Недостиг на желяzо в кръвта

  • 10 770
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 904
тя работата се отече, пък и девойката, която пусна темата, не е показвала скоро присъствие. Изобщо, на мен ми намирисва, когато се намесят гости, особено когато ги помолиш да се представят, а те подминат с хладно мълчание молбата.
по някой подходящ повод ще ви пусна аз рецепти какво се лекува с дръжки от череши. А вие не забравяйте да махнете сухите цветя от спалнята, че и те пречели на зачеването....И да знаете, че по летищата има радиация, която може да бъде опасна за вас и бъдещите ви бебета....Ако някоя все пак е набучила ябълката, да даде отчет! Стига да е в състояние........

# 46
  • Мнения: 6 315
Защо казваш че от растителната храна се усвоява трудно и веднага след това препоръчваш животинската да се приема с растителна за да се усвоява желязото
по-лесно.

До колкото ми е известно голяма част от растенията съдържащи желязо особено от листните зеленчуци, съдържат фитати и оксалати, които пречат на неговото усвояване от организма. Освен това формата на желязото в растенията не е т.нар. хем-желязо (като доФтор или не знам какъв сте трябва да знаете за какво говоря Wink), което се усвоява по-трудно от лесно-усвоимата форма на желязото в животинските продукти.

тя работата се отече, пък и девойката, която пусна темата, не е показвала скоро присъствие. Изобщо, на мен ми намирисва, когато се намесят гости, особено когато ги помолиш да се представят, а те подминат с хладно мълчание молбата.
по някой подходящ повод ще ви пусна аз рецепти какво се лекува с дръжки от череши. А вие не забравяйте да махнете сухите цветя от спалнята, че и те пречели на зачеването....И да знаете, че по летищата има радиация, която може да бъде опасна за вас и бъдещите ви бебета....Ако някоя все пак е набучила ябълката, да даде отчет! Стига да е в състояние........

  bouquet за теб!

П.П. След всички тези тиради не разбрах обаче каква е връзката м/у желязото в кръвта и зачеването обаче, а мисля, че това е основен въпрос тук!

# 47
  • Мнения: 288
Аз не съм лекар. Не съм и фармацевт.
Не страдам от недостиг на желязо в момента.
Чета и се образовам за всеки случай.

НО - направи ми впечатление от доста време и не мога да не го споделя.
Ако отиде и си плати за консултация, дори и 5 минутна да е, един пациент в никакъв случай няма да си позволява да избухва по този начин срещу специалиста, както вие го направихте.
Ако обаче даден специалист реши да помогне и доброволно започне да консултира или преглежда без да иска възнаграждение, веднага се появяват някакви съмнения в неговата почтеност, някакви претенции защо точно това ми пердписа, отегчително мърморене и недоволстване и най-вече отношение което е силно подценяващо.

В заключение искам да кажа мили дами, че ние сами си правим отношението на специалистите да е не винаги на ниво към нас.
Питам се, защо поне една от вас не каза простичко: благодаря ти Димитър за знанията които си споделил така обстойно и любезно с нас, но аз смятам да потърся лекар в случай на подобен проблем. Просто и ясно.

# 48
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Питам се, защо поне една от вас не каза простичко: благодаря ти Димитър за знанията които си споделил така обстойно и любезно с нас, но аз смятам да потърся лекар в случай на подобен проблем. Просто и ясно.
Защото въпросът опира до това да се начешат езици и да се спори. А това кой, колко знае, какво знае и как го знае е друг въпрос. Въпросът беше тук да се помогне на човека с малкото желязо. Иначе доста неща научих от тази тема благодарение на Димитър и опозиция!

# 49
  • Мнения: 1 320
В заключение искам да кажа мили дами, че ние сами си правим отношението на специалистите да е не винаги на ниво към нас.
Питам се, защо поне една от вас не каза простичко: благодаря ти Димитър за знанията които си споделил така обстойно и любезно с нас, но аз смятам да потърся лекар в случай на подобен проблем. Просто и ясно.

Сега ще отговоря защо никой не благодари на димитър.

защото, ако отида на лекар и той ми наговори глупости-със сигурност ще си замълча и веднага ще отида при друг лекар, когото ще попитам за тези глупости. независимо дали прегледът е бил безплатен или не. правила съм го много пъти.

защото е невероятно несериозно да се твърди, че може да се набавя желязо от набучени пирони в ябълки. ако беше така-нито щеше да има медицина, нито щеше да има фармация. все пак човечеството се развива напред и както каза един потребител тук-да ме прощава, че му забравих името, най-зле е населението на  държавите, в които медицината е слабо развита. та нима там билки не растат?!

защото във форума има много лековерни момичета и ако четете внимателно всички постинги ще се убедите, че е така. не случайно тити предложи да се лекуваме с дръжки от череши.

защото самият димитър си противоречи. както вече писах.
защото не съм сигурна, че това са точно неговите знания, а не ги е преписал от някъде.
защото и аз мога да преписвам.

и накрая-за какво точно да му благодаря? за това, че попада в някакъв женски форум, където си обсъждаме месечните течения и започва да се прави на оратор, опитвайки се да ми каже колко съм проста и нищо не разбирам?! за такова нещо аз не мога да благодаря.

бих благодарила на лали и всички други момичета от проблемното, защото каквото и да съм питала до сега са ми отговаряли по начин, който не буди никакви съмнения и са ми казвали неща, които като съм проверила са се оказвали вярни.

но на димитър, да ме извини, не мога да благодаря. още повече, че отказа да се представи. от къде да го знам какъв е и що е? ако ме беше посъветвал да ям коприва и черен дроб, да, щях да му благодаря. но не виждам защо трябва да благодяра на човек, който ме съветва очевидно неверни неща?!
само да вметна, че майка ми от много, много дълги години има изключително тежка анемия, така че съм съвсем наясно с лечението на това заболяване.

да отговоря и на още един въпрос-не съм сигурна доколко липсата на желязо пречи на забременяването, но със сигурност има огромно значение за самата бременност-както за здравето на майката, така и за здравето на плода.

и накрая-мисля, че е време модераторите да заключат тази тема.

# 50
  • Мнения: 3 154
Ако някой иска да сподели мнение по въпроса за недостига на желязо и връзката със забременяването, моля. НО ако продължават спорове по въпроси, които нямат връзка с това - или мненията ще бъдат изтрити, или наистина темата ще бъде заключена.
Или просто я оставете да си отплава назад...

# 51
  • Мнения: 7 716
Аз лично благодаря на Димитър, като и да си призная съм заинтригувана от ябълката и пирона.
Но мненията на Димитър са многословни, аз така и не успях да ги прочета изцяло, приказки, приказки..., завъртяни думи, повторения, ами честно казано нищо не разбрах.
Ако отида при специалист и си платя и той ме затрупа с порой от думи, от които нищо не се разбира, ще го прекъсна и ще му кажа, както и на Димитър: кажете ми с две думи, просто и ясно.
Тук не е научен форум, да се изнасят беседи и т.н.

# 52
Да се помилва, не да се обеси! newsm10

Да се помилва не, да се обеси! newsm11

 newsm03
Радвам се че ви има.
Димитър

# 53
  • Мнения: 504
Здравейте,
 
  Освен уточнението за анаеробния характер на "клостридиум тетани" и разяснението какво представлява "токсикоинфекцията" нещо което е обяснено и в моя постинг не виждам никаква разлика.

 
прилагам линк към инфото за тетануса текста от който бях копирал в обсъждания и написан от мен постинг.
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80963010.htm

 Но твърдението ти че организма се опитвал да изравни разликата между външните условия и неговото състояние е направо смехотворно.
    
    Механизма защо леда ни пречи да се охлаждаме ако те интересува ще го опиша в следваш постинг. Но принципно пак повтарям за лятото и топлите напитки /не горещи/ си права 150% макар обяснението да е друго.
Радвам се че ви има.
Димитър

За тетанусът написах,за да поясня,че заразяването през устата е невъзможно и подчертаването на анаеробния характер на инфекцията е много съществен момент.Иначе да,пейстнатото за болестта е абсолютно вярно.

За твърдението ми за организмът и околната среда-по-скоро не се изразих правилно.Мисълта ми беше,че по всички физични закони температурите им се опитват да се изравнят.Организмът пък от своя страна се стреми да поддържа хомеостазата си.
Когато пием ледена напитка през лятото го охлаждаме моментно,той започва да топлопродуцира и става още по-зле.
А през зимата,не казваш нищо за нея,какво,не е ли вярно,че е добре да се приемат ледени неща?

И най-интересното за мен-защо краставиците помагат на организма да се охлади?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 21 684
Ако някой иска да сподели мнение по въпроса за недостига на желязо и връзката със забременяването, моля. НО ако продължават спорове по въпроси, които нямат връзка с това - или мненията ще бъдат изтрити, или наистина темата ще бъде заключена.
Или просто я оставете да си отплава назад...



Ехооооооо.....
Четете ли бе хора ?!

# 55
  • Мнения: 504
Съжалявам,че наистина ми е интересно да получа отговор на въпросите си.
Все пак не се заяждам,а  разменям мнение,нали?
Как да му пиша на Димитър на лични като не е регистриран?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 684
Не бъди докачлива  Simple Smile  .  Защо да съжаляваш , че ти е интерсно ?!
Кой ти казва , че се заяждаш ?
Но едно от правилата на форумите е ако разговора се отклони от първоначалната тематика , да се постъпи , както е споменала вече колежката .
Рабирам , че няма как да се свържеш с Димитър , но пък това не означава , че трябва да си разговаряте тук , където главния въпрос е за друго .
Нека се свърже той с теб , като влезе пак в темата и види , че имаш интерес да продължите дискусията си , ако реши де .  Simple Smile
Има и чат .

# 57
  • Мнения: 7 716
Цитат
Ехооооооо.....
Четете ли бе хора ?!

Четем, ама докато не се заключи темата бързаме да се изкажем Wink - кой каквото има да казва Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 4 423
Моля да ме извините за намесата Embarassed,но само искам да кажа,че с пирон и ябълка,моята баба(лека и пръст)излекува анемията на братовчетка ми.Доно не ми се случва,но ако аз или семейството ми имаме такъв проблем,първото което ще направя е точно тази рецепта!

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 271
Моля да ме извините за намесата Embarassed,но само искам да кажа,че с пирон и ябълка,моята баба(лека и пръст)излекува анемията на братовчетка ми.Доно не ми се случва,но ако аз или семейството ми имаме такъв проблем,първото което ще направя е точно тази рецепта!

ВЕРНО? А, СТИГА БЕ.....
И няма да се консултираш със специалист, да потърсиш хомеопатични средства. А ще боцкаш ябълки с пирони...Браво за смелостта ти.

Общи условия

Активация на акаунт