ще ми навреди ли бял равнец?

  • 52 146
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 38
здравейте,имам нередовен цикъл и си купих билката бял равнец.дали ще ми навреди ако си пия чай от нея?а ако го пия коло време трябва?знам само ,че трябва по 3 пъти на ден,но незнам дали 1 месец или повече newsm78 ако знаете препоръчайте нещо  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 222
Чувала съм, че това е една от най-полезните билки. Мнението ми не е миродавно, разбира се, но не смятам, че с нещо може да навреди.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
щом имаш проблеми с цикъла, то посети гинеколог!
билки не се пият по усмотрение!

ако не ги дозираш правилно може да си довлечеш неприятности.

# 3
  • Мнения: 7 201
Той е известен като "женската билка".Регулира месечния цикъл, особено в случаите на оскъдна или нередовна менструация.
Билките са колкото полезни(дозирани правилно),толкова и вредни.
А белият равнец предозиран дори е отровен.Затова ако си решила да го пиеш-консултирай се с билкар! Peace

# 4
  • Мнения: 5 001
Пие се само по 250 мл на ден. Повече не е нужно. Аз съм пила.Помага!

# 5
  • Мнения: 468
.....и като "странично действие" може да си докара ужасна констипация (запек) - оттам интоксикация на организма, а организъм подложен на стрес може да реагира по невероятен начин, като се разболее тук и там.  Вместо да изпишем вежди, да не извадим очи. Добре е човек да се консултира със специалист.

# 6
  • Мнения: 3 146
Внимавай! Белият равнец е една от доста отровните билки!!!

# 7
  • Мнения: 2 761
Амииии, и от кога пък стана доста отровна билка? Shocked

# 8
  • Мнения: 3 146
Omega, упс, объркала съм се. Наистина не е отровна, единственото, което причинява е увеличаване на чувствителността към светина на кожата... Извинете!

# 9
  • Мнения: 624
В правилната дозировка ще ти помогне.  Peace

http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/ravnetz.html

# 10
Защо да си "играеш" да вариш чайове по цял ден,като вече има бял равнец на таблета - Ахилеа нa Herba medica,дозировката е 2 -4 таблети дневно и няма неприятен вкус. И да всичко написано за белия равнец е вярно http://magazin.herbamedicabg.com/produkt3.php?itemId=35

# 11
  • Мнения: X
Консултирай се със специалист!  Peace
А ако решиш да се лекуваш с билки, имай предвид, че те се приемат дълго, месеци и ефекта се проявява не веднага, трябва билката да се натрупа в организма.

# 12
  • Мнения: 758
Аз пък имам друг въпрос. Чух че равнеца помагал и при бяло течение, но не знам дали трябва да се пие само чай или и да се правят промивки  newsm78 пък и не знам колко време трябва да го пия, има ли някакви ограничения в продължителността на приемане??

# 13
  • Мнения: 7 201
Аз пък имам друг въпрос. Чух че равнеца помагал и при бяло течение, но не знам дали трябва да се пие само чай или и да се правят промивки  newsm78 пък и не знам колко време трябва да го пия, има ли някакви ограничения в продължителността на приемане??
Да,и промивки се правят. Peace
Аз съм го пила така-20 дни,после 1мес. почивка.И после може още 1 курс.
Но пак можеш да се допиташ до специалист-билкар. Peace

# 14
  • Мнения: 758
А тези промивки по колко пъти на ден , какво количество и тези промивки с дамски душ ли или просто да се мия? Благодаря предварително!

# 15
  • Мнения: 7 201
А тези промивки по колко пъти на ден , какво количество и тези промивки с дамски душ ли или просто да се мия? Благодаря предварително!
Промивки с дам. душ,през ден съм правила.Количеството,колкото да се напълни душа.На опаковката си пише как се запарва. Peace

# 16
  • Мнения: 3 265
Как пък ще и навреди и как ще е отровен  ooooh!? Чак пък консултация със специалист! Белият равнец наистина се нарича женска билка, ако пиеш по чаша-две на ден няма как да ти навреди. Аз съм за комбинирането на билки с лечението на доктор. А промивки специално не мисля, че трябва да си назначаваш сама.

# 17
  • Мнения: 5
аз съм пила бял равнец за спиране на кръвотечение след аборт.Просто е безотказен.Мисля че няма да ти навреди ако пиеш по 1 ч.чаша на ден,но най добре се консултирай с някой,най-малкото с аптекар.

# 18
  • Мнения: 37
здр,аз съм доволна от билката бял равнец пия за нередовен цикал заедно с циклонорм и се 4увствам добре!

# 19
  • Мнения: 2 110
Белият равнец е известен като женска билка и помага за много женски проблеми. Специално за случая който авторката пита е достатъчно една чаша дневно на гладно.Струва ми се обаче по-удачно да се посъветва с гинеколог.

# 20
Белият равнец притежава противовъзпалително действие. Спосолства за лечение на фебрилни състояния. Подобрява кръвоснабдяването, спомага за понижаване на кръвното налягане. Използва се за лечение на рани, при вътрешни и външни кръвоизливи, при хемороиди. Има известно ободряващо и болкоуспокояващо действие.

Но все пак е изключително важно консултация с лекар в зависимост отсъстоянието.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ееее пък тия лекари за нищо ги нямате , значи...
Не е нужно да ходи на лекар за една две чаши бял равнец дневно. Спокойно пий отварата, дозирана така както си пише на опаковката. И аз съм пила бял равнец и то не за проблем, а просто профилактично без да ходя на лекар и да питам примерно джипито: Дали да пия или да не пия, отговора го знам преди да съм и задала въпроса. Когата е дозирано правилно абсолютно няма с какво да навреди.
Но ако проблема е задълбочен, тогава си трябва лекар /че може и два/ за по сигурно, че те диагнозите им все се разминават...

# 22
  • Мнения: X
Feis, а момичето как ще разбере, дали проблема е задълбочен, ако не отиде на лекар?   Thinking
Именно заради това предлагаме всички тук да се консултира, а не за да пита може ли да пие чаша бял равнец.. Да не говорим, че проблема и може да е такъв, че равнеца да не е препоръчителен за него. Той сам по себе може да не е опасен, но за конкретния човек и за конкретното заболяване да е подходящо нещо друго.

Много ми е интересно как по интернет на непознати хора даваме съвети какво да пият...
 Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Feis, а момичето как ще разбере, дали проблема е задълбочен, ако не отиде на лекар?   Thinking

За това съм съгласна и  последния ред в поста ми е потвърждаващ.
Но пък чаша бял равнец по никакъв начин не може да навреди, това не е хомеопатичен продукт. Тук говорим за билка, и количеството е толкова минимално, че и по три умножено пак ще е в норма!
Затова си позволявам да дам съвет, тъй като съм го пила и знам от опит, пък и доста съм прочела за тази билка...
Естествено никой не съм задължила, всеки преценява за себе си...Още повече , че има достатъчно информация.
Много ми е интересно как по интернет на непознати хора даваме съвети какво да пият...
 Peace
Като се има предвид, че не давам съвет за лекарство, което срещам тук във ворума на всяка крачка!!!

# 24
  • Мнения: X
Feis , не съм искала да те засегна, съжалявам, ако е станало така.
Според мен единственото правилно в такива ситуации решение е да се отиде на лекар, той да прецени сериозно ли е или не...
Представи си, че момичето изгуби ценно време в надежди, че равнеца ще я оправи.. Peace
Това имах предвид.
 Peace
Дори и да реши да се лекува с билки, нали всичко трябва да започне от правилна диагноза, поставена от специалист.

# 25
Лекувам се с билки, но не любителски. Ходих на ирисова диагностика при билкаря Емил Елмазов. Мога да кажа, че си разбира от работата. Имах сериозен гинекологичен проблем, пих няколко месеца билки, които той дава и затова мога да го препоръчам. Самолечението, та дори и с билки хич не е проста работа. Информативно мога да ви насоча към кабинета на Билкария, за феновете на билките срещу "Пирогов". Обаче точно може да го намерите на www.bilkariat.hit.bg УСПЕХ!   bouquet

# 26
  • Мнения: 624
andgely, огромно благодаря за информацията!   bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Feis , не съм искала да те засегна, съжалявам, ако е станало така.
Според мен единственото правилно в такива ситуации решение е да се отиде на лекар, той да прецени сериозно ли е или не...
Представи си, че момичето изгуби ценно време в надежди, че равнеца ще я оправи.. Peace
Това имах предвид.
 Peace
Дори и да реши да се лекува с билки, нали всичко трябва да започне от правилна диагноза, поставена от специалист.

Не се чувствам засегната, след това което прочитам! И напълно подкрепям думите ти, че не трябва да се губи време в очакване на самолечение с билка.
Но няма с нищо да навреди белия равнец, още веднъж подчертавам.

# 28
# 29
Zdraveite! Neznam dali nqkoi vse oshte se interesuva za beliq ravnec no az shte vi dam edin adres ako na nqkogo mu e lyubopitno da vidi Simple Smile http://atanas-ko.hit.bg/nely/herbs/ravnetz.html

# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
Не знам как някой може да твърди, че нещо - каквото и да било - ще или няма да навреди, без да знае диагноза... те, лекарите, са тъкмо затова.

# 31
Координатите на Елмазов ги има на www.bilkaria.net   Потърсете консултация относно тоя бял равнец!!!!

# 32
Има и форум на www.bilkaria.net
Задайте въпрос,
той ще ви отговори.
Всичко останало са празни приказки.

# 33
  • Мнения: 22
С билката бял равнец трябва да се внимава, казвам ви го от опит, внимателно я дозирайте и всеки път си правете нова отвара.

# 34
  • Мнения: 70
Аз го пия за  киста на яйчника и миома. Ако помогне, ще пиша пак!
Стискайте палци! Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 70
С билката бял равнец трябва да се внимава, казвам ви го от опит, внимателно я дозирайте и всеки път си правете нова отвара.

Какъв е твоят опит?Сподели, да знаем и ние!

# 36
  • Мнения: 208
Това е една от много пoлезните билки, само че е много горчива, а иначе няма да ти навреди.

# 37
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
 Аз пия бял равнец , турта и невен за втори път , като първия го пих 1 месец и не съм забелязала някакъв страничен ефект само положителен защото кистата ми намаля  с 2 см., а освен това белия равнец ми действа успокоително ,но понеже не знам колко време може да се пие спрях за около 2-3 седмици  и сега пак почнах да пия. А относно лекаря или генеколога да вземе отношение , при мен бе : щом се чувстваш добре продължавай да го пиеш. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 650
аз давах на малката за стомаха, защото пие силни лекарства, но вече няма да й давам.

# 39
  • Мнения: 758
Аз пия бял равнец , турта и невен за втори път , като първия го пих 1 месец и не съм забелязала някакъв страничен ефект само положителен защото кистата ми намаля  с 2 см., а освен това белия равнец ми действа успокоително ,но понеже не знам колко време може да се пие спрях за около 2-3 седмици  и сега пак почнах да пия. А относно лекаря или генеколога да вземе отношение , при мен бе : щом се чувстваш добре продължавай да го пиеш. Simple Smile
Би ли споделила как точно си пила тези билки? В каква комбинация - 1:1 или ..? И колко пъти на ден ?
Благодаря

# 40
  • Мнения: 1 095
Известната билколечителка Мария Требен казва, че ако жените пиеха всеки ден по една чаша чай от бял равнец, то щяха да си спестят много проблеми с женските органи  Peace

# 41
  • Мнения: 431
Съжалявам, но нямам време да потърся повече информация в момента, затова само ще изстрелям един въпрос:
Може ли да се правят бани с бял равнец при женски течения? По същият начин, по който се правят със смрадлика, лайка?

# 42
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Има още една тема, можете да прочетете и в нея  Peace 
Бял равнец - избавление от всички беди   

# 43
  • Мнения: 486
Аз си правя бани с бял равнец.Накисвам един пакет от аптеката в една кофа с вода от сутринта ,вечерта я сипвам в дълбок леген и сядам за 20 мин. Оправих се от голямо възпаление.Имах не само бяло теч. а и кафяво.Не пих много силен антибиотик който ме бяха изписали.

# 44
  • Мнения: 1 354
Белият равнец е известен като женска билка и помага за много женски проблеми. Специално за случая който авторката пита е достатъчно една чаша дневно на гладно.Струва ми се обаче по-удачно да се посъветва с гинеколог.

Много хора не се съветват с лекар като пият аспирин, парацетамол,босколизин или антибиотик. Да не кажа,че ги мешат. Ама чайовете са по-опасни от химиите значи  hahaha

Една чаша определено е по-добре от 0 чаши,но не е достатъчно. Резултатите са бавни при билките и искат постоянство.

Общи условия

Активация на акаунт