Военен парад на 1 юни?!

  • 916
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 379
Гледате ли Канал 1 "на живо" в момента?
Извинявайте, ама българските военни да не са се объркали, че днес е 2 юни? Joy
Поне на деня на детето можеха да си го спестят. Stop

# 1
  • Мнения: 7 837
Не гледам. Но, по спомен, тържествената заря винаги е била в навечерието на 2-ри юни.
Сега ли чак го разбирате? И какво учудващо има в това?

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 916
За деня на Ботев, зарята винаги се е правила вечерта преди деня.

Не ми е ясно какво смешно има.

# 3
  • Мнения: 2 379
Сериозно? Ами не, не съм забелязала до сега.
Да, стори ми се много смешно и абсурдно, че има военен парад на първи юни.

# 4
  • Мнения: 7 837
БНТ може и да прави гафове, но Армията, не.
А и какво е 1-ви юни? Както става ясно от съседната тема - ден за блъскане, бутане и нерви.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз гледам зарята. Направи ми впечатление броят на венците, както и това, че имаше венец дори и от областния управител на гр. Нитра в Словакия.

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 916
И малко уточнение, не е военен парад, а заря проверка в памет на Ботев и загиналите за освобождението на България.

Или си твърде млада и не си обърнала внимание, че се прави заря винаги на тази дата,
или скоро си станала и майка и отдаваш твърде голямо значение на 1-ви юни.

# 7
  • Мнения: 843
       Доколкото си спомням   от прочетено,  като Ден на Ботев,  2-ри  юни се празнува   след Освобождението /Края на 19-ти, началото на 20-ти век./ Тържествената заря винаги е била на 1-ви юни, но кога точно започва  не зная./ но вече  като ден на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България/
     От дете си я спомням на 1-ни юни, а не съм малка.  Сирените са на 2-ри юни,  ама това вече всички го знаем.
      

# 8
  • Мнения: 2 379
Сирените и аз ги помня, но зарята на предната вечер изобщо си я бях изтрила от главата! Crazy
След толкова много постинги, че винаги е било така, взех да ви вярвам. Wink
За сирените помня, че като малка много се впечатлявах, как всички по улиците спираха да ходят и стояха на едно място, докато траят сирените. Аз дори се стараех да замръзна моментално в позата, в която ме е заварил воят на сирените (както в една детска игра, нали се сещате) и мислено се възхищавах на собствената си перфектност. Grinning

# 9
  • Мнения: 335
Два официални митинга (поклонения) се правят.
Във Враца пред паметника - на 1 юни. И на Околчица - на 2 юни.
Измислили са го преди стотина години едни Ботевски организационни комитети.
Обаче самия Ден на Ботев ясно защо го знаеш на 2 юни.
Защото си се чества открай време точно тогава.

Затова на 2 юни са сирените.
Честванията не са в един ден - Ботеви дни им викат, защото са походи, преходи и други тържества
Сега май са си намислили да променят официалната дата.
Изчисляват корен квадратен по стари и нови стилове.
Не знам дали и тази поправка ще ознаменуват с нови учебници по история.
Но, ако го направят, а ти продължиш да си мислиш за 2 юни като за Ден на Ботев, да знаеш, че не правиш голяма грешка.



# 10
  • Мнения: 7 837
Това е, като с годишнините от Априлското въстание, отбелязват се, не на 20-ти април, а на 1-ви и 2-ри май.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 03:42 от Кейси

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо странно няма за навечерието на втори юни.
Тук летището отваря врати за деца - да разгледат самолетите, да се качат на тях, да се почувстват пилоти, може и кръгче дори да направят на земя, ако нечий татко е пилот.

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Темата е вече за ключ, според мен. Очевидно авторката много се е объркала. Ако бях на нейно място щях да си променя ехидното хилене в първия пост и някой от изреченията му.
Пожелавам й следващия път да почете малко повече, преди да пусне плювката в действие.

Общи условия

Активация на акаунт