Баби гледат внучета срещу заплащане

  • 13 536
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
РУСКА,   202uu coolcool

# 31
И аз чух нещо подобно.Май няма значение дали бабата е пенсионерка или не.И не е прехвърляне на майчинството.Ако някой знае повече моля да сподели.Живо се интересувам.

# 32
  • Мнения: 611
Има нова програма от социалното менистерство , която е от тази година, казва се " В подкрепа на майчинството "
Ето ти цяла тема за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228450.0

# 33
  • София
  • Мнения: 1 456
Дали все пк става въпрос за тази програма!? newsm78
 
Тя е още от миналата година и не се отнася конкретно до бабите (дори повечето баби не можаха да се възползват), защото са пенсионирани и не работят по трудов договор) , а още по-малко са регистирани в Бюрата по труда.

Миналата година ми отговориха, че тази програма е за активно търсещите работа безработни.

Майка ми е пенсионерка, не работи есетствено и ми гледа детето т.е внучето си и то не по осем часа на ден , а по много повече и то безплатно, изобщо не можеше и да си помисли за включване в нея. Та още тогава се зачудих за каква подкрепа на майчинството идеше реч!??????

Това е линка към Програмата при министерството на труда и социалната политика.
http://www.mlsp.government.bg/bg/projects/Programata-070208-utvardena.doc

# 34
  • Варна
  • Мнения: 513
В неделя, 1.06. в предаването "На четири очи" (сигурно може да се гледа някъде) министър Масларова говори за това. Каза, че се отнася за баби - пенсионерки, които ще получават по 150 лв. към пенсията си, ако гледат внучетата си. Имало друга програма, за наемане на безработни жени, които били обикновено с ниска квалификация (на тях, също се плаща нещо, май около 200 лв. от бюрото по труда и ако искат родителите могат да доплатят нещо) и затова сега се предпочитали бабите. Прехвърлянето на майчинството на работеща баба (все едно е майката и получава майчинство) е нещо съвсем различно.

# 35
  • Мнения: 1 992
В неделя, 1.06. в предаването "На четири очи" (сигурно може да се гледа някъде) министър Масларова говори за това. Каза, че се отнася за баби - пенсионерки, които ще получават по 150 лв. към пенсията си, ако гледат внучетата си.

Това, ако е така, звучи добре. Дано се осъществи.

# 36
  • Мнения: 1 479
В неделя, 1.06. в предаването "На четири очи" (сигурно може да се гледа някъде) министър Масларова говори за това. Каза, че се отнася за баби - пенсионерки, които ще получават по 150 лв. към пенсията си, ако гледат внучетата си.

Това, ако е така, звучи добре. Дано се осъществи.
Това само като идея ли е в момента?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 456
И аз  така си помислих, че за друго ще да става въпрос, ане за тази програма която вече я  знаем.

Ето линк към предаването. В момента не мога да го гледам, но акои ма нещо интересно свирнете. Heart Eyes

http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=807&bm=2


Успях на бързо да го преслушам!

Става  въпрос за разширяване на сега действащата пограма в "Защита на майчинството" с възможност за наемане на пенсионери, като заплащането ще бъде мо.малко от опделеното за програмата, но НЕ по-малко от 150 лв и както досега правото да се получава ще бъде до навършване на 3 годишна възраст на детето.

По думите на министър Масларова, всичко това, както и размера на сумите са внесени в парламента като предложение и се чака тяхното решението.


ТАЗИ ПРОГРАМА, КАКТО СА ОТБЕЛЯЗАЛИ И ДРУГИТЕ МАЙКИ ВЕЧЕ,  НЯМА НИЩО ОБЩО С ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 14:31 от muzka

# 38
  • София
  • Мнения: 2 298
Става въпрос за баби - пенсионерки. Ще получават допълнително по 150 лв. от министерството на труда и социалната политика, ако станат гледачки на внучетата си. Мисля, че не е прехвърляне на майчинството. Там изискването, ако не се лъжа е бабата или бащата да работят.

Така е, със сигурност майчинство не може да се прехвърли на пенсионер.
Така, че в случая явно не става въпрос за прехвърляне на майчинството, а нещо аналогично на онази програма за безработните жени. Само че в случая става въпрос за бабата, което дори е по-добрия вариант от непозната безработна жена, ако бабата е пенсионерка и има сили да гледа внуче. Ако идеята се осъществи, дано !!!

# 39
  • София
  • Мнения: 8 932
A само до три години ли ще е? Защото ако е така не ме устройва много, след това пак ще съм изправена пред кошмара кандидатстване в ДГ. Иначе щеше да е добра алтернатива на липсващите в ДГ места.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 456
A само до три години ли ще е?

Да! Вероятно ще го гласуват като алтернатива за програмата в "Помощ на майчинството", а не като подкрепа за недостига на места в ДГ.
За там ще се чака друга програма да измъдруват, може би?!  newsm78 #Crazy

# 41
  • Мнения: 540
не съм гледала по новините явно пак съм изпуснала

# 42
  • Мнения: 983
в момента се обсъжда варианта да отпадне изискването човекът, който гледа детето да е с трудоспособна възраст - тоест да могат да бъдат наемани бабите и дядовците. Ние сме с детегледачка, но ще ползваме и този бонус.

Точно това е новото  в програмата и това, което коментираха по телевизията Peace Т.е. можеш да си наемеш човек, който е вече пенсионер да се грижи за детето ти.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Еее, защо така се заяждате с момичето? Случва се в бързината да сбърка човек. Rolling Eyes
Плюс това има разлика от баба до баба, точно толкова колкото от бавачка, до бавачка.  Wink

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Ние ще си имаме само една баба (майка ми), но тя е още младичка  Simple Smile и има доста години до пенсия (този месец става на 48). Ще мислим за друг вариант като попораснем малко.

Общи условия

Активация на акаунт