Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 36

  • 29 331
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Добро утро майсторки  Grinning

Bambinkamalinka, bopsi, van444eto, браво за хубавите торти момичета. Ванче ти просто ме разби отвсякъде. Колата е много хубава  Mr. Green Онзи ден бях в Кауфланд и видях евтините шоколади и много им се чудех, май следващият път ще взема да се пробвам и аз. Мъжо има другият месец РД и може да му спретна нещо с шоколад, макар, че той е фен на плодовите торти  Simple Smile
Иначе с малкия сме в еуфория преди РД-то му.

# 226
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

Благодаря на всички за милите отзиви и коментари за Барбито - моято удовлетворение беше, че рожденничката не искаше да се разрязва, толкова и хареса!

Bambinkamalinka, чудесна козметична чантичка!  bouquet

bopsi, много добре си се справила с нинджите!

van444eto, колата е страхотна - сина ми я видя и поиска такава, но аз не съм толкова добра! А розата ти е направо като изваяна.

За шоколада - аз бях писала вече веднъж, че с най-евтините шоколади(куча марка) ми е ставал най-добрият трансфер - явно имат много други добавки и по-малко истински шоколад(какаово масло).

# 227
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не съм работила с шоколадов марципан и моля за помощ.
Ванче, като ти видях розата, която сякаш ей сега ще усетя аромата и ме засърбяха ръцете да опитам..
Рецептта я видях на първа страница, но как работите с това което получите. То като тесто ли става? Как го разточвате за да стане на чаршаф?

# 228
  • Мнения: 668
Mimito - става като тесто, да. Препоръчително е да престои поне 1-2 часа в хладилника. С него се работи много лесно. Ако последваш препоръките на Van444eto е хубаво след като престои да го премесиш с малко пудра захар (може и преди това), иначе се топи по-лесно и лепи повече. Пак по съвет на Ванчето - при работа ползваш само мазнина, не нишесте или пудра захар, иначе ще се нацепи.
Нагледен материал предоставен от Van444eto - тук: цък

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 11:09 от thedragonbg

# 229
  • Мнения: 2 282
Mimi, още един съвет - пусни да прегледаш последните мнения на Ванчето (Van444eto) - в няколко поста е събрана страшно много полезна информация по темата. Аз така направих и засега нещата изглеждат добре Simple Smile Само дето издирвах белия шоколад в нейните мнения и не го намерих, а той бил откритие на Violetblue  Heart Eyes и работих с Милката. Между другото, и на мен ми се получиха кристалчета, мисля, че в момента, в който шоколада се загря малко над допустимото. (Съвет - ако може, първо нарежи на ситно (или настържи) шоколада с кухненски робот, ще се стопи много по-бързо и равномерно.) Честно казано, поне час си играх и не можах да ги разкарам, повечето из излапах при месенето  Grinning

Ванче, благодаря ти за бързия отговор! След малко щях да почвам 1вия етаж... Как пък не се сетих просто да направя повече ганаш и да направя първия етаж с него. Май не е късно?

# 230
  • Мнения: 1 117
Ванче , колата е страшна LaughingКопнах идеята , ако може ,че Валери си даде поръчката за другия си рожден ден Wink

# 231
  • Мнения: 1 965
Ванче, благодаря ти за бързия отговор! След малко щях да почвам 1вия етаж... Как пък не се сетих просто да направя повече ганаш и да направя първия етаж с него. Май не е късно?
Ако не са големи кристалчетата и не се виждат при точенето, остави ги. Няма да навредят на вкуса. А между другото в този мус със сладоледа, може да се сложи и стопен  шоколад, но става зверски сладко дори и с натурален. С бялата Милка никога не съм имала проблеми, но определно това новото менте ми харесва повече. В шоколадите менте, май е събрана цялата менделеева таблица и понеже не са толкова мазни, затова се получава добре. Розата стои в една чаша и е почти суха. Не се е напукала, все така лъскава и восъчна стои. Решила съм да я оставя, заедно с една от нат. шоколад и да видя колко ще издържи и какво ще се случи с тях в жегите.... Ще докладвам за експеримента....
Благодаря на всички за милите думи за колата. Напоследък май повече ме вълнува вашето мнение, а не на "собствениците" на тортите. Колата е някакво бледо копие на едно автомобилче на синът ми, но за по-лесно си направих шаблони и е строена по тях. Този път нямах време за Step by step, защото я правих сред нощите....

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, ако виждате ТОЗИ линк, ще разберете как става големи красиви рози. Ако не успеете да го отворите ще се опитам да сейвна снимките и да ги кача някъде. Обещавам скоро и снимки за това как аз правя розите си  Simple Smile Нека мине РД-то на дребчи  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 13:52 от _Пепи_

# 233
  • София
  • Мнения: 618
Имам един въпрос, ако направя езерце от желатин върху него мога ли да слагам фигурки от марципан

# 234
  • Мнения: 6 901
Понеже коментирате шоколада ето един опит и от мен.Не са изпипани,но бяха само за проба.Шоколада е или Нестле или Милка смесен с малко глюкоза.Разстопявам го в МВ на 600 W, начупен на парченца и на няколко пъти по 10 сек. като го разбърквам след всеки етап.Първите 20-30 сек. може да е твърд,но после си омеква.Много е важно да не се претопли. Тогава се получават кристалчетата.Когато се измесва в началото пуска много мазнина,трошлив е и е много твърд.Постепенно омеква и става като пластелин.Листенцата са разточени между два пласта домакинско фолио и изрязани с формички.Не съм добавяла нищо освен глюкозата,но го ползвах само за розичките.Съхнаха в ракиени чашки,за да не клепват листенцата.За една нощ бяха се втвърдили и след това си стояха твърди като шоколад.

# 235
  • Мнения: 1 117
Имам един въпрос, ако направя езерце от желатин върху него мога ли да слагам фигурки от марципан

Според мен желатинът ще разтопи основата на фигурките newsm78 Когато правих костенурките езерото ми е желатиново , отдолу с подложка от готова мод.маса. Направих го вечерта и го сложих , но до обед на другия ден беше се лекинко разтекло  Simple Smile

# 236
  • София
  • Мнения: 2 658
Bambinkamalinka, bopsi, van444eto, поздравления за чудесните тортички
destini,  малката уличка покрай университета ли е Слънчоглед? Нали съм на Дондуков и ще ми е близо да отида да го разгледам.
Сребърен облак, аз съм правила торта с готови блатове и ганаш. Става много вкусно, но и доста сладко. Стабилна е тортичката и е суха. Ако не е за основа може леко да я сиропираш.

# 237
  • Мнения: 1 965
Имам един въпрос, ако направя езерце от желатин върху него мога ли да слагам фигурки от марципан
Основата се размеква, а освен това желатина се оцветява от фигурките. Ако фигурките не са много, си поиграй и под всяка подложи малко найлонче.

ТОКУ ЩО ИЗТЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТ ЕДНА ИЗВЕСТНА СЛАДКАРСКА ВЕРИГА, която обаче няма да споменавам засега. Някой да е чувал в МЕТРО да има големи разфасовки сладкарски бои - тип гел? Били най-доброто което има в БГ. Агент-провокатора ми твърди че пазаруват от там. Много цветове? Освен това имало и много дребни захарни цвъцки за украса.... Направо не ми се вярва, но още утре ще се опитам преди работа да мина  ида направя проучването....

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 15:13 от van444eto

# 238
  • София
  • Мнения: 618
много ви благодаря  bouquet

# 239
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Благодаря много на всички за отговорите и напътствията. Ще опитам в почивните дни да спретна една тортичка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт