Избирателност при ембриони

  • 4 461
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 381
Много глупаво го казах- признавам  Peace Мисля, че си извадила изречение от контекст на нещо, което не разбираш и това предизвиква недоразумения.
Ако баба ми е болна от рак, по твоята теория майка ми не бива да забременява по никакъв начин, защото евентуално аз бих могла да се разболея също. Но може и да не се.
Разликата между ин витрото и естественото забременяване е мястото на оплождането. От там нататък - Божа работа. Ин витрото е тежка и скъпа процедура и не би се правила заради каприза на някого. А и не вярвам да има толкова лекомислена жена. Няма начин това да стане редовна практика. Според мен ти си чула за предимплантационна диагностика, а тук нещата опират не до цвета на очите и косата, а сериозни генетични заболявания.
 Сега по - ясна ли съм?

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 03:56 от Niki1

# 31
  • usa
  • Мнения: 2 113
генетичната предразположеност не означава непремено предопределеност. и какво? ще избираме гените, ще унищожаваме всичко евентуално водещо до нещо неочаквано и ще създадем арийски свят? представете си каква скука ще настане само. и какво пренаселване. и какво израждане на гените. надявам се да не доживея да го видя.

бтв, липсата на гени не дава гаранция против определено заболяване.

# 32
  • София
  • Мнения: 708
Именно затова се казва "предразположеност"- има по-голям шанс да се развие, отколкото при други хора. Но не че непременно ще се развие.  Peace

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен това е тъпо. Не бих се възползвала от такава възможност.

# 34
  • Мнения: 118
Според мен това е тъпо. Не бих се възползвала от такава възможност.
Възможност за какво?Да дадеш шанс да се роди дете без наследствена обремененост?
Ровенето в гените не е безобидно ,наистина,но ако дава шанс е оправдано.Антибиотиците и медицината ,така или иначе, са дали шанс на поне 40% от пишештите в този форум да пишат.Дали сме искли тази възможност ?

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен това е тъпо. Не бих се възползвала от такава възможност.
Възможност за какво?Да дадеш шанс да се роди дете без наследствена обремененост?
Не- да не дам шанс на на ембрион за който някой смята, че би могло да се разболее. В крайна сметка всеки е предразположен към нещо.

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не- да не дам шанс на на ембрион за който някой смята, че би могло да се разболее. В крайна сметка всеки е предразположен към нещо.

Именно в това е дискусията. Досега са изследвани само за най-сериозни заболявания, но от миналата седмица от тази болница повдигат въпроса за включване на по-голям спектър, в който на челно място е рак на гърдата. 
Дискусията е имаме ли право да го правим, след като медицината е доста напреднала по отношение на рак на гърдата.

 
Ако баба ми е болна от рак, по твоята теория майка ми не бива да забременява по никакъв начин, защото евентуално аз бих могла да се разболея също. Но може и да не се.
Разликата между ин витрото и естественото забременяване е мястото на оплождането. От там нататък - Божа работа. Ин витрото е тежка и скъпа процедура и не би се правила заради каприза на някого. А и не вярвам да има толкова лекомислена жена. Няма начин това да стане редовна практика. Според мен ти си чула за предимплантационна диагностика, а тук нещата опират не до цвета на очите и косата, а сериозни генетични заболявания.
 Сега по - ясна ли съм?

Не, моята теория не е това, но при ин витро това е теория на медиците в тази болница. Да, мястото на оплождане е различно, но в този случай вече не е Божа работа, защото медицината се опитва да се намеси по всякакъв начин. И има голям шанс да стане практика, ако прокарат закона в парламента ( накъдето клонят везните).

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ето и една статия по случая. За съжаление, на английски не успях да намеря превод.

http://www.telegraaf.nl/binnenland/4126886/_Artsen_verdeeld_over … _s__.html?cid=rss

# 38
  • Мнения: 1 095
Да,трябва да имаме право на избор ! А нима амниоцинтезата не е вид избор за жовот ??? Аз правих такава и се радвам,че не ми се наложи да избирам ,защото щеше да ми е ужасно трудно пред дилемата увредено дете или без дете !
Всяка майка ,всеки родител иска най-доброто за детето си ! Peace

# 39
  • Мнения: 1 517
Темата е толкова спорна, колкото ЗА или ПРОТИВ аборта.

# 40
  • Мнения: 11 314
Не сме дозряли да строим общество като в Гатака.

# 41
  • Мнения: 1 095
Не сме дозряли да строим общество като в Гатака.
Не смятам,че има много общо между двете

# 42
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да,трябва да имаме право на избор ! А нима амниоцинтезата не е вид избор за жовот ??? Аз правих такава и се радвам,че не ми се наложи да избирам ,защото щеше да ми е ужасно трудно пред дилемата увредено дете или без дете !
Всяка майка ,всеки родител иска най-доброто за детето си ! Peace


Мисля си, че това са две различни неща. При амниоцинтеза се доказва вероятност от дадено заболяване и родителите са наясно, че примерно при Синдром на Даун, детето винаги ще си остане с този синдром. По отношение на рака, медицината вървъ с такива големи стъпки към успешно превантивно справяне с това заболяване или лекуването му, така че има много по-голям % възможност за едно такова дете да живее до 80 години, примерно. И въпреки това, медиците тук, искат да изправят родителите пред още един труден избор, който не се знае дали има наистина голяма почва за притеснение или не.

Да, всеки иска най-доброто за детето си, но тези, които забременяват без ин витро не са подложени на подобен избор. Има ли право тогава медицината да подлага другите на такъв? 

# 43
  • Мнения: 11 314
Не сме дозряли да строим общество като в Гатака.
Не смятам,че има много общо между двете
Къде липсва общото? Пишеш, сякаш не си гледала филма.

# 44
  • Мнения: 1 095
Не сме дозряли да строим общество като в Гатака.
Не смятам,че има много общо между двете
Къде липсва общото? Пишеш, сякаш не си гледала филма.

Явно не се изразих правилно..Както и да е !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт