Лятото дойде и Габровчето се стяга в морето да се къпе и по пясъка да бяга

  • 15 378
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 631
второ възмущение в градинката на глинените гърнета .... окосена тревичка супер нали подредено НО две огромни дръгливи кучета се въргалят в нея / аз видях само две ....вероятно са повече по принцип/ и изпълняват нещо като любовна игра .... да не говорим какво правят / физиологични нужди .... акане пишкане, драйфане / извинете ме за тона, но няма ли кой да ги изтрепе тези песове отвратителни които само разнасят мизерии, бълхи и какво ли не ....
не е ли тази трева място да играят децата .... ама пуснете си децата и после гледайте какво има по обувките им или пък по ръцете ако са си набрали цветенца ....
не съм против животните, но който си има куче да си го гледа и да си го държи да му ... / ака и други неща в неговата трева/ или да го води из горите и на каишка .... а тези бездомните както и котки .... седнал си на ресторант и котка или дръглив пес се мотаят наоколо .....

# 61
  • Мнения: 11 004
Не си само ти да те е гнус от пясъчниците. Рая не я пускам да припари там и докато мога, ще я удържам по-далеч от тези кучешки тоалетни. Sick Sick Да не говорим как смърдят само, а представям си какво е да се ровиш в тях. Shocked

# 62
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Пясъчниците определено са супер гнусни и мръсни. Моето дете постоянно е там- докато ме нямаше моите баби са му показали пясъка. Много е мръсно и е ужасно.

# 63
  • Мнения: 123
  Съгласна съм с всичко казано до тук, но какво е решението ? Confused:  точно миналата седмица аз , та и всички майки около мен се стреснахме точно по повод животните в градинките. Моя син, както винаги се движеше , като свободен електрон и си тичаше и от нейде се появи едно куче с нашийник и го подгони . Синковеца му се зарадва и реши да го хване, а на мен ми стана лошо като видях цялата тази сцена. Едвам смогнах да си хвана детето ooooh!. Майките се побъркаха около мен, дори и домашните кучета трябва да са с наморник , когато се разхождат. Слава богу, нищо сериозно не се случи, но никога не се знае какво животно стои отсреща и как е гледано, като се има предвид голямата немотия на повечето хора, не вярвам да е спрямо правилата, с паспорти и всички видове ваксини.

# 64
  • Мнения: 631
ама моля ви се бе нали това казвам домашно не домашно да си го държат у тях или на каишка и с намордник и не да го разхождат за до тоалетна в градинката където дечица играят и газят ....
ами какво е решението всеки казва така вдига рамене и си пуска детето ...... щото вярно какво да прави иначе , аз моето не го пускам в пясъка нито пък в тревите из центъра

# 65
  • Мнения: 631
и друго да се възмутя .....
какъв е този кмет или който там отговаря управници .... може ли градинката / пак за тази на липите говоря / да се мете в 10 часа когато е пълно вече с деца една бабишкела вдига пушека само и мете подборно и замита всичко в пясъчника

# 66
  • Мнения: 139
И аз съм съгласна с всичко казано до тук!
Пускала съм детето в цясъка, защото не мога да му обясня
защо не давам, при положение, че вътре има деца и се
забавляват. После бърша всичко с мокри кърпи и после - в банята!
Умирам от гнусотия!
А ето една случка с домашно куче, която става с мъжа ми и детето -
зимата, беше още тъмно сутрин, а в нашия тъп блок няма и осветление на стълбището.
Тръгват за градина двамата, слизат от асансьора и на входа се задава
голямо черно куче, тръгва към тях (вътре), зъби се, ръмжи и се спуска да им скача!
Мъжът ми хваща малкия с една ръка и го прегръща отдаз зад гърба си,
онова куче скача и получава здрав ритник в устата!(това става за 2 секунди)
Претърколило се, изскимтяло и се отдръпнало. В това време дотърчала някаква жена
с викове:"Изпуснах гоооооо, изпуснах гоооо"...... Ами ако бях аз с детето.....
Мъжът ми я направил на нищо, но такава беля е можело да стане, че не ми се мисли...
И стресът, който е преживял малкия...

# 67
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Няма какво да се каже по гореизброение проблеми на града, за съжаление! Не знам дали и подадена жалба или молба за ограда на детските паркове може да реши проблемите! Тук също има бездомни кучета! Но градинката се почиства всяка седмица, пък и не ги виждам в парка когато сме там или когато минаваме, покрай него! НО не навсякъде е така! Има и пракове с домашни и бездомни кучета, въпреки табелите и забраната! Ако можете сами да си направите огради, може би това е най-доброто решение! Колко ли пари ще струва? И поне един татко не е ли дърводелец, поне в БГ ги има много! Ако събирате пари и аз ще изпратя!  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 734
Ох,момичета,тук в София е такава невъобразима мръсотия,че когато си дойдем в Габрово ми се трува,че съм попаднала на най-чистото място на планетата!!!Градинките ви са ЦВЕТЕ в сравнение с това,в което съм принудена да водя дъщеря си всеки ден.Пясъчника ми е последаната грижа,след всичките гнусни боклуци,които се навежда и опитва да пипа непрекъснато. Не,че това оправдава недостатъчците на габровската управа,само да споделя,че има и много по-ужасно положение.

# 69
  • Мнения: 631
Благодаря на майката от Сф че ни е похвалила чистотата , но има какво да се желае много много .... знаете ли майка ми която живее на бичкинята и понеже всеки ден е на работа за разходки в центъра и остава събота и неделя и то ако аз я поканя .... та по повод завършването на големия 30юни се черпим на липите и тя ми казва
"абе ти не забелязваш ли че целия център мирише на тоалетна"
и аз и казвам ами аз всеки ден съм тук явно съм свикнала
ето прясна случка да разкажа добре облечен мъж или дори мисля беше и жена водят на каишка едно куче от тези кафевите красиви с козина големи не знам как е породата високи слаби кучета от които може да оплетеш един два пуловера с големи уши ......абе куче 35-40 кила минава през градинката до караваната - кученцето елегантно се надупва и се изаква ..... "КРАСОТАААААААААААА" 
хайде пусни си детенцето сега да тичка наоколо и да си бере цветенца ......

# 70
  • Мнения: 189
Здравейте, може ли да се включа и аз в списъка на габровските мами със диваци Стоян 02.08.2000 г. и Георги 20.02.2002г.
 Някъде съм проспала темите досега. Тази я изчетох, когато имам време ще се връщам да чета и старите.
А за градинките, пясъчниците и културата на повечето собственици на кучета какво ли да казвам. Моите малко пораснаха и не налитат толкова на пясъка например, но пък и вече не мога да ги контролирам винаги дали са се измили преди да лапнат нещо, така че  #Crazy.
Преди година някъде щях да се бия с една "кучкарка". Пред блока ни има площадка с пясъчник и люлка и "ливадка"- е трудно да каже, но трева. Да но наличието на две храстчета е причина половината квартал да си води кучетата на тоалетна там. Един ден децата играеха на тревата и въпросната госпожа започна да ги гони, за да си свърши кучето спокойно работата  newsm78. Отидох и я попитах най-любезно тя как ще се чувства, ако всеки ден си водя децата да пишкат и акат пред нейния прозорец? А тази "дама" като отвори едно гърлище и като започна да насъсква кучето срещу децата..... Но мъжа ми чул врявата и едва не се стигна до линч. После няколко месеца тази не се мяркаше, ама каква ли полза, след като такива като нея има още 10. А вчера след футбол на "ливадката" вадих кърлеж от корема на малкия  #Cussing out.

# 71
  • Мнения: 11 004
Remisteri, добре дошла Hug

# 72
  • Мнения: 631
wow кърлеж.............. ужас
знаете ли наскоро чух по Би Ти Ви да казват че в никакъв случай кърлежа не трябвало да се вади по бабешките методи / аз лично съм виждала свекърва ми как на нея си слага олио или масло и завърта по часовника или обратно на часовника и го изважда /
та казаха абсурд било да се действа така защото по този начин само се увеличавал риска от разпространение на зараза ....

# 73
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да не ви плаша но съм спец по кърлежите, даже Лаймска болест бях пипнала.  Crazy

# 74
  • Мнения: 189
Ами този път докато разбера какво става и дядо му го беше извадил - точно с олио. Но това ми бандитче е просто уникално на тема кърлежи. Миналото лято се катери на една слива до блока и се сдоби с такъв на задната месеста част на ухото newsm78, и аз като панирана майка веднага отърчах в Спешна помощ. Та там го извадиха като го въртяха с една суха марличка и после намазаха мястото с йодасепт. Та кай каквото ще да казва въртене му е майката  Laughing. А някъде четох, че олиото навлиза покрай главата на кърлежа и го задушава, така че подпомага излизането на главата от кожата. Колко е вярно не знам.
 А заразата си влиза със заразената гадина и дали ще я извадиш или не все тая Rolling Eyes.
deni_k , ще споделиш ли какви са симптомите на тази гадна болест. Аз засега наглеждам само мястото дали се зачервява, но дали е достатъчно?
Пожелавам чистичък и приятен ден на всички Габровки   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт